Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Sivasspor - 10. prosince 2020   21:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
67' Saborit (Dor Peretz)
1:0
(0:0)
Sivasspor
Sivasspor
M. Tel-Aviv
Daniel – Kandil, L. Hernández, Tibi, Saborit (85. Yeini) – Dor Peretz (C), Golasa (74. Ben Chaim I), Glazer – Dan Biton (63. Davidzada), Pešić (85. Blackman), Cohen (74. Avraham Rikan).
Treimanis – Gudermanis, Svipsts
Bloomfield Stadium, Tel Aviv
Sivasspor
Samassa – Camara, Appindangoyé, Osmanpaşa, Yalçın – Gradel, Claudemir (63. Koné), Fajr – Arslan (C) – Kayode, M. Yatabaré.
Şaşal Vural – Ninga, Koné.

Hráči Maccabi Tel-Aviv splnili svůj úkol na jendičku a díky těsné výhře 1:0 po krásné brance Saborita, postupují Izraelci do jarní fáze Evropské Ligy. Sivasspor se za svou účast ve skupině EL rozhodně nemusí stydět. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 1:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:15.
90+6'
90+5'
Utkání se již jen pomalu dohrává, jelikož o osudu obou týmu je rozhodnuto.
90+4'
Žlutou kartu dostává Daniel (Maccabi Tel-Aviv FC).
90+4'
Mustapha Yatabaré se snažil aspoň o vyrovnání, ale jeho pokus nezamířil do kýženého prostoru.
90+3'
Nyní se provinil faulem hráč Maccabi Tel-Aviv Nick Blackman.
90+2'
Yatabaré se doupoští dalíšho nedovoleného přestupku.
90+1'
Žlutou kartu dostává Mustapha Yatabaré (Sivasspor).
90+1'
Yatabaré sundal v souboji Yeiniho a bude to další karta pro hostujícího hráče.
90'
Rozhodčí nastaví 6 minut!
89'
Rikan fauloval kapitána Sivassporu Hakana Arslana.
88'
Robin Yalcin dohrál velmi důrazně Avi Rikana.
86'
Žlutou kartu dostává Max-Alain Gradel (Sivasspor).
86'
Gradel prohrál osobní souboj s Peretzem a ten následně padá.
85'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Aleksandar Pešić, přichází Nick Blackman.
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Enric Saborit, přichází Sheran Yeini.
84'
Ne, dnes to zkrátka nejde, míč až neskutečně odskakuje od hráču Sivassporu.
83'
Střelecký pokus Maxe Gradela dokázal zablokovat pozičně dobře postavený Enric Saborit.
82'
Maxe Gradela zastavil faulem Maor Kandil.
81'
Odkop brankáře Daniela Tenenbauma nohou byl všechno, jen ne dobrý.
79'
Žlutou kartu dostává Arouna Koné (Sivasspor).
79'
Koné dohrál až příliš tvrdě obránce Kandila.
78'
Žlutou kartu dostává Aaron Appindangoyé (Sivasspor).
78'
Appindangoyé se vůbec nepáral v souboji s Pešićem.
78'
Ránu Maxe Gradela zablokoval obětavým zásahem Tal Ben Chaim I.
77'
Žlutou kartu dostává Avraham Rikan (Maccabi Tel-Aviv FC).
Žlutou kartu dostává Fajsal Fajr (Sivasspor).
77'
A máme tu skupinovou rozmíšku. Tudíž budou padat také žluté karty.
76'
Eitan Tibi zahrál nedovoleně rukou a měl by si dávat pozor, jelikož už má na svém kontě žlutou kartu.
75'
Sivasspor se snaží o vyrovnání.
74'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Yonatan Cohen, přichází Avraham Rikan.
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Eyal Golasa, přichází Tal Ben Chaim I.
73'
Max Gradel si umí pokrýt míč a proto byl také faulován méně šikovným Maorem Kandilem.
73'
Střela Fajra letěla mimo branku Maccabi Tel-Aviv.
72'
Davidzada si v souboji důrazně vyšlápl na Olarenwaju Kayodeho.
71'
Mustapha Yatabaré se provinil ofsajdem, toto zřejmě bude s narůstajícím časem častý jev.
69'
Cohen se dopustil nedovoleného faulu v souboji s Robinem Yalcinem.
68'
Max Gradel se snažil o okamžitou reakci, nicméně zařízení nedokázal trefit.
67'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda! ENRIC SABORIT prošel s míčem na noze několik desítek metrů, v obležení dvou bránících hráčů cca ze 20 metrů vystřelil levačkou a vymetl dokonale levou šibenici branky Samassy – 1:0! Asistence: Dor Peretz.
66'
Vysoké míče asi není to pravé ořechové pro hru Sivassporu.
65'
Hostující tým posílil jasně ofenzívu. V případě výhry by šel Sivasspor do další fáze soutěže. Motiv je tedy jansý.
63'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dan Biton, přichází Ofir Davidzada.
Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Claudemir, přichází Arouna Koné.
62'
Biton je odveden za postranní čáru a bude msuet být vystřídán.
61'
Dan Biton poněkud nemohoucně sedí na hrací ploše.
59'
Cohen se provinil útočným zákrokem na gabonském obránci Appindangoyém ve službách Sivassporu.
57'
Kandil se nedostane do akce, jelikož asistent rozhodčího tvedl praporek nad hlavou.
56'
Max Gradel dohrál v souboji nedovoleně Glazera.
55'
Sivasspor v úvodu druhého poločasu dost zlobí, míč do malého pokutového území však nikdo z nabíhajících hráčů netrefil.
54'
Hakan Arslan se také provinil ofsajdem.
53'
Žlutou kartu dostává Eytan Tibi (Maccabi Tel-Aviv FC).
53'
Mustapha Yatabaré vystřelil, ale jeho střelu značně zpomalila teč Hernándeze.
52'
Dor Peretz fauloval Kayodeho.
51'
Jeden podezřelý souboj pustil, druhý již nikoliv.
50'
Dan Biton se řítil dopředu do té doby než mu byl odpískán rozhodčími ofsajd.
48'
Fajr nedovoleně dohrál v osobním souboji Dora Peretze.
47'
Zakončení Yonatana Cohena pravačkou mířilo mimo tři tyče branky Sivassporu.
47'
Druhý poločas začal nedovoleným zákrokem Dana Glazera na Fajreho.
46'

Fauly: 5:8
Dle očekávaní byl první poločas nudný nabídl pouze dvě střely na branku. A to když se pochlapil Cohen a v poslední minutě také hostující Gradel. Poločas tak končí 0:0. Druhý poločas začne cca ve 22:03 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Max Gradel trefil aspoň prostor tří tyčí a donutil domácí brankáře zakročit.
44'
Míč byl zahrán šikovně do druhé vlny, jenže střelu Fajra v pokutovém území zablokoval dobře pozičně stojící Hernández.
43'
Odražený míč po odvráceném centru získali do své moci hráči Maccabi Tel-Aviv.
42'
Hráč Maccabi Tel-Aviv něco rozezleně hlásil hlavnímu sudímu.
41'
Centr Gradela z přímého kopu do pokutového území žádného hráče v červeném dresu nanašel.
40'
Po rozehrání rohového kopu se poblíž pokutového území provinil faulem Birton na Fajrovi.
39'
Mustapha Yatabaré vybojoval další roh pro družstvo Sivassporu.
38'
Střelecký pokus Fajra byl zablokován pohotovým a obětavým zásahem bránícího Saborita.
37'
Rohový kop z pravé strany hřiště si zahrají i fotbalisté Sivassporu.
36'
Nedovoleným faulem se provinil Faycal Fajr.
35'
Tibiho střela byla zablokována bránícím Canerem Osmanpasou.
34'
Točený centr s velkou falší však zmatky v pokutovém území Sivassporu nenadělal a byl záhy osdkopnut do bezpečí.
34'
Rohový kop Maccabi tel-Avuiv rozehraje Dan Biton.
33'
Vzápští právš Saborit na vlastní kůži poznal tvrdou hru, kterou praktikuje (nejen) v turecké lize Robin Yalcin.
32'
Útočným faulem se provinil Mustapha Yatabaré na obránci Maccabi Tel-Aviv Enricu Saboritovi.
31'
Následně Eyal Golasa dohrál nedovoleným způsobem již zmíněného Fajra.
30'
Úvodní půlhodina žádnou branku nepřinesla.
30'
Yonatan Cohen byl následně faulován záložníkem Faycalem Fajrem.
29'
V souboji dvou kapitánů Dor Peretz fauloval v ospbním souboji Hakana Arslana.
28'
Cohenův střelecký pokus likviduje připravený brankář Mamadou Samassa.
26'
Velmi zlostně reagoval tzrenér Sivassporu na situaci ohledně autového vhazování a tak si rozhodčí zavolal nak sobě na kobereček kapitána Sivassporu Hakana Arslana.
25'
Tento výrok hlavního rozhodčího Treimanise se pranic nelíbí hráčům Sivassporu.
24'
Mustapha Yatabaré se dopustil útočného faulu na protivníkovi Golasovi.
23'
Centr Maccabi Tel-Aviv byl odehrán pozornou obranou Sivassporu ještě před pokutovým územím.
21'
Eyal Golasa byl nachytán asistentem rozhodčího v ofsajdovém postavení.
20'
Po vzdušném souboji zůstali ležet na hřišti po jendom hráči z každého týmu. Konkrétně šlo o Peretze a Claudemira.
18'
Maccabi Tel-Aviv zkouší něco podniknout v oblasti levé postranní čáry.
17'
Maccabi Tel-Aviv stačí postupná rozehrávka ponejvíce kolem středového kruhu.
16'
Ani po úvodní čtvrthodině se obraz hry výrazně nemění.
15'
Olarenwaju Kayode se ocitl v ofsajdové pozici. Tento hráč původně neměl ani dnes nastoupit uvidíme kolik minut zátěže vydrží.
14'
Yatabaré se provinil faulem proti Yonatanu Cohenovi.
13'
Volný míč v pokutovém území bere pohotový brankář z Mali ve službách Sivassporu Samassa.
12'
Střela Maxe Gradela byla zablokována hustým, obranným valem hráčů ve žlutém ještě před pokutovým územím.
11'
Enric Saborit nekompromisně poslal na trávník Mustaphu Yatabaré.
10'
Cebntr zleva se hráči Maccabi Tel-Aviv ani minimálně nepovedl a velmi rychle opustil určenou výseč pro hru zvanou fotbal.
8'
Max Gradel v souboji nedovoleně atakoval obránce Maora Kandila.
7'
Dor Peretz se sice kolem obránce prosmýkl jak lasička, jenže následně si míč velmi předkopl před sebe a neobelstil tak brankáře Samassu.
5'
Max Gradel bude rozehrávat první, rohový kop v utkání pro turecký Sivasspor.
4'
Úvod utkání je velmi opatrný. Domácí celke jakoby byl ukolá´ébán malým počtem hostujícího týmu. Pravdou je že Maccabi Tel-Aviv dnes stačí uhrát remízu a získat jeden bod. Takže není kam spěchat.
3'
Samassa vypomohl své obraně pod velkým tlakem rázným odkopem balonu do bezpečí.
2'
Úvod utkání se nese ve velkých nepřesnostech. Těžko pohledat přesnou přihrávku.
1'
I před tímto utkáním se bude držet minuta ticha za včera zesnulého mistra světa a legendárního útočníka Paola Rossiho. Hráči Sivassporu poněkud kontroverzně u tohoto gesta klečeli na jedné noze.
Sivasspor nastoupí kompletně v červeném, Maccabi Tel-Aviv bude hrát ve své tradiční kombinaci modré se žlutou.

Maccabi Tel-Aviv FC: Daniel – Kandil, L. Hernández, Tibi, Saborit – Dor Peretz (C), Golasa, Glazer – Dan Biton, Pešić, Cohen.
Náhradníci: Daniel Peretz – Yeini, Davidzada, Glazer, Piven, Karzev, Avraham Rikan, Ben Chaim I, Almog, Guerrero, Shechter, Blackman.

Sivasspor: Samassa – Camara, Appindangoyé, Osmanpaşa, Yalçın – Gradel, Claudemir, Fajr – Arslan (C) – Kayode, M. Yatabaré.
Náhradníci: Şaşal Vural – Ninga, Koné.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Svipsts.
Předpokládané absence:

Maccabi Tel-Aviv:

Nikolić (poraněné koleno)

Sivasspor

Djerlek (nespecifikované zranění)
Yesilyurt (nemoc)
Felix, Kayode, Rybalka (všichni svalové zranění)
Poslední utkání Maccabi Tel-Aviv v EL:

Karabach – Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:1)

Branky. 37. Romero – 22. (penalta) Cohen

ŽK: 21. Guerrier, 40. Matič – 85. Hernández

Maccabi Tel-Aviv: Daniel – Davidzada, L. Hernández, Tibi, Kandil (69. Glazer) – Dor Peretz (84. Ben Chaim I), Yeini (C), Golasa (84. Shechter) – Dan Biton, Blackman (66. Guerrero), Cohen.
Poslední utkání Sivassporu v EL:

Sivasspor – Villareal 0:1 (0:0)

Branka: 75. Chukwueze

ŽK: 60. Fajr, 79. Appindangoyé – 61. Peňa

Sivasspor: Samassa – Osmanpaşa, Appindangoyé, Camara, Erdal (C) – Cofie (82. Claudemir), Fajr – Öztekin, Yalçın (77. Koné), Gradel – M. Yatabaré (80. Ninga).
Maccabi Tel-Aviv po třech výhrách v lize za sebou naposledy padl v gólové přestřelce na hřišti třetího Ashdodu 3:2 a nahraných dvanáct bodů zatím stačí pouze na sedmou příčku. Po základní části se liga rozdělí na skupinu o titul, která bude čítat šest účastníků. Na vedoucí Petah Tikva ztrácí Maccabi sedm bodů.
Sivasspor se v lize trápí vzhledme k náročnému programu. V posledním utkání sice přivezl cennou remízu 1:1 z horké půdy v Trabzonu, ale jeho bodové zisky stačí pouze na šestnácté místo v ligové tabulce.
Maccabi Tel Aviv patří k pravidelným účastníkům EL a zatím se to naplno potvrzuje. Vstup do skupiny byl famozní a ze dvou zápasů znamenal plných šest bodů. Pak přišlo srovnání se suverénním Villarealem, z něhož se povedlo ulovit bod po remíze na domácí půde. Karty byly jasně rozdané, Maccabi Tel-Aviv si mělo připsta tři body z duelu s jasně posledním Karabachem. Což se, ale nestalo a zápas skončil pouze remízou 1:1. Nicméně i tak je Maccabi Tel-Aviv k postupu blíže než jeho soupeř.
Sivasspor se prezentuje velmi slušně v základní skupině EL, zaijal třemi brankami v zápase proti Villarealu, byť to na body nestačilo. Dvakrát zdolal Karabach byť s obtížemi. Bohužel jak již bylo napsáno tento tým nezvládl i přes své vedení první duel se svým izraelským soupeřem. Což se zatím jeví jako klíčové.
Ve skupině I se bude až v posledním možném zápase rozhodovat kdo doprovodí suverénní Villareal do další dáze soutěže. Maccabi Tel-Aviv (2) přivítá na svém hřišti Sivasspor (3). A vše hraje pro izraelský tým, k postupu mu stačí uhrát remízu, v prvním záapse zvítězil a hostům bude chybět několik hráčů.