Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Granada - 10. prosince 2020   18:55

PAOK
Paschalakis – Lyratzis (63. Wagué), Ingason, Varela, Crespo (C) – El Kaddouri, Murg, Esiti (63. Augusto) – Koutsias (46. Tsingaras), Čolak (81. Świderski), Tzolis (46. A. Živković).
Ž. Živković – Wagué, Michailidis, A. Živković, Vrakas, Ninua, Augusto, Konstantelias, Schwab, Tsingaras, Świderski.
J. Beaton – D. McFarlane, A. Mulvanny (všichni SCO)
Stadio Toumba - Salonika.
Granada
A. Escandell – Foulquier, N. Pérez, P. Sánchez (67. Neva), G. Sánchez (C), Kenedy (67. Charris) – Milla (75. Gonalons), Eteki (85. Soldado), Soro (75. Machís) – J. Molina, Puertas.
Rui Silva, Fabrega – Neva, D. Duarte, Gonalons, Y. Herrera, Charris, Soldado, Machís, Aranda, Torrente, Ruiz.

Díky za pozornost, mějte hezký večer.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:11.
Tak ani druhá půle gól nepřinesla a výsledek tak nějak odpovídá dění na hřišti. Viděli jsme nepříliš záživný fotbal, který měl do fotbalové krásy opravdu hodně daleko, možná to bylo způsobeno i tím, že o postupujících bylo již rozhodnuto.
90+5'
90+4'
Šance na obou stranách, nejprve byla střela Darwina Machíse, z protiútoku zahrozil Karol Świderski, jenž dostal přihrávku před bránu, ale míč si příliš dlouho zpracovával, pak sice zakončil, ale Aarón Escandell dobře zmenšil protihráči střelecký úhel a střelu vyrazil levou nohou na roh.
90+3'
Hosté v závěru tlačí, rozehrávat budou další roh.
90+2'
Luis Javier Suárez Charris si vyskočil na letící balón, hlavou jej usměrnil vedle levé tyče.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Luis Javier Suárez Charris (Granada CF).
Žlutou kartu dostává Douglas Augusto (PAOK Soluň).
Žlutou kartu dostává José Ángel Crespo (PAOK Soluň).
88'
Na hřišti planou emoce, po menší strkanici bude hlavní arbitr rozdávat žluté odměny.
86'
Žlutou kartu dostává Nehuén Pérez (Granada CF).
86'
Žlutou kartu dostává Germán Sánchez (Granada CF).
85'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Roberto Soldado.
84'
Andrija Živković střílel z dálky, ale střela mu také nesedla a míč letí vysoko nad bránu.
83'
Karol Świderski míč špatně zasáhl a poslal jej vedle bližší tyče. Kdyby jej trefil tak, jak chtěl, možná by se se spoluhráči už radoval.
82'
Alexandros Paschalakis vyběhl daleko z brány a míč raději poslal za postranní lajnu. V daném okamžiku to bylo možná nejlepší řešení.
81'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Karol Świderski.
80'
Alexandros Paschalakis vyběhl z brány a vyboxoval balón co nejdál to šlo.
79'
Tak se také stalo, José Ángel Crespo poslal míč do bezpečí v podobě zámezí a bude to roh.
79'
Antonio Puertas byl zcela jasně faulován a jeho tým rozehraje od postranní lajny, zřejmě bude následovat dlouhý centr před bránu.
78'
Luis Javier Suárez Charris se hodně zlobil na pomezního arbitra, že neodmával rohový kop. Klidně mohl vidět žlutou kartu.
77'
Po faulu se míče zmocňují hosté a s rozehrávkou nijak nepospíchají.
75'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Maxime Gonalons.
75'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Alberto Soro, přichází Darwin Machís.
74'
Žlutou kartu dostává Antonio Čolak (PAOK Soluň) a to za filmování.
72'
To se povedlo až o chvíli později Douglasi Augustovi, avšak jeho přízemní střela minula bližší tyč.
72'
Sverrir Ingason se snažil co mohl, ale prudký míč nedostihl a zakončit nedokázal.
70'
Antonio Čolak dostal přihrávku před bránu, stál k ní zády, tak místo rychlé střely z otočky volil přihrávku, avšak žádného ze spoluhráčů nenašel.
67'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Luis Javier Suárez Charris.
67'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Pepe Sánchez, přichází Carlos Neva.
66'
Antonio Čolak zůstal nepokrytý před bránou, jenže své hlavičkové zakončení poslal vysoko nad ni.
65'
José Ángel Crespo pálil z dálky z voleje, avšak jeho rána až k brankáři neprošla.
65'
Pepe Sánchez zblokoval centr před bránu a PAOK tak rozehraje další roh.
63'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Leftheris Lyratzis, přichází Moussa Wagué.
63'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Anderson Esiti, přichází Douglas Augusto.
61'
José Ángel Crespo se však provinil hrou rukou a balón tak získává španělský celek.
60'
Domácí tým jde rozehrávat rohový kop.
59'
Antonio Puertas se málem dostal sám před brankáře, ale neposedný míč mu utekl od kopačky a skončil právě u strážce svatyně Soluně.
57'
Thomas Murg měl před sebou dost volného prostoru, jenže v rozhodujícím momentu místo střely spadl na zem, takže přihrávku z pravé strany nezužitkoval.
57'
Omar El Kaddouri se hodně rozčiluje poté, co arbitr posoudil jeho zákrok jako faul. Zato hosté by rádi viděli karetní trest pro soupeře.
54'
Na druhé straně střela jednoho z domácích hráčů končí na boční síti španělské brány.
52'
Trošku kuriózní situace. Alexandros Paschalakis si šel pro míč, ale sklouzl se po trávě mimo pokutové území a balón tak už nemohl vzít do rukou. Jeho spoluhráči přestali bezdůvodně hrát a soupeř se dostal k balónu, avšak domácí se rychle vzpamatovali a nebezpečí nakonec zažehnali. Možná si hráči Soluni mysleli, že rozhodčí odpíská hru rukou jejich brankáře mimo povolené území, což klidně mohl, ale nestalo se.
50'
Antonio Čolak se snažil individuálně projít, ovšem na hranicí pokutového území o míč čistým způsobem přišel a z šance tak nebylo nic.
49'
Po souboji u postranní lajny budou vhazovat aut hráči Granady.
47'
Alexandros Paschalakis reklamuje úder do hrudi, jenž však byl nezaviněný, a zůstává ležet na trávníku.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Christos Tzolis, přichází Andrija Živković.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Georgios Koutsias, přichází Charis Tsingaras.
46'
Rozhodčí se rozhodl první půli moc neprodlužovat. Zpočátku jsme sledovali hodně nudný fotbal, ale postupně se přeci jen nějaké šance dostavily. O trochu aktivnější byli hosté, domácí mohli udeřit v úplném závěru, avšak soupeře zachránila brankové konstrukce. Přinese branky druhý poločas?
45+1'
44'
Chybělo málo a těsně před koncem první půle se poprvé měnil stav. Fernando Varela si vyskočil na centr, hlavou překonal vyběhnutého gólmana, avšak mířil jen do vzdálenější tyče.
43'
Po faulu mohou hráči řeckého mužstva zkusit zahrozit znovu, rozehrávat budou přímý kop od postranní lajny.
42'
Hlavičkovaná v pokutovém území vyzněla lépe pro červený tým, hlavní arbitr navíc píská soupeři ofsajd.
41'
Teď se budou muset naopak bránit, neboť domácí rozehrají roh.
40'
Hráči Granady kombinovali už příliš dlouho a o balón přišli. Jakoby ani nechtěli útočit.
37'
Po rychlém výpadu se ale musel činit Alexandros Paschalakis, jenž letící balón vyboxoval od své brány.
36'
Luis Milla zachytil rozehrávku domácího mužstva, místo rychlého útoku však uklidnil hru a přihrál ke středovému kruhu.
34'
Žlutou kartu dostává Anderson Esiti (PAOK Soluň).
32'
Aarónu Escandellimu míč po malé domů odskočil od kopačky a málem z toho byly nepříjemnosti pro tým hostů. Strážce granadské svatyně ale stačil být u balónu jako první a rychle jej odkopl do bezpečí.
30'
Domácí si rohový kop nezískali a musí se vrátit na svoji polovinu.
28'
Jorge Molina zůstal osamocen v malém vápně Soluně, avšak hlavou zamířil přímo do rukavic připraveného Paschalakise.
27'
Jorge Molina upadl přesně na hraniční čáře pokutového území, avšak rozhodčí stál blízko a faul odpískat odmítl.
26'
Pepe Sánchez doběhl k volnému balónu, na nic nečekal a ihned jej tvrdou střelou adresoval na bránu, kterou těsně minul. Pěkný pokus.
24'
Domácí vyrazili do protiútoku a oblehli pokutové území španělského týmu.
22'
Další velká příležitost Granady. Jorge Molina se dostal sám před brankáře, kterého obešel, ale než stačil zakončit, byl od míče odstaven. Dle arbitra čistě. Následuje rohový kop.
20'
Domácí vybojovali faul a budou rozehrávat ze středové lajny. Germánovi Sánchezovi se verdikt moc nezamlouvá, ale respektovat jej musí.
18'
Jorge Molina míč u brankové lajny nedokázal získat a rozehrávat od brány tak bude Alexandros Paschalakis.
15'
Kenedy pálil z ostrého úhlu a minul bližší tyč.
15'
Ofsajd a v něm tým hostů.
13'
Tohle byla první velká šance zápasu. Antonio Puertas se hnal sám na brankáře, avšak ten mu dobře zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.
11'
První větší vzrušení před hostující bránou, avšak hosté míč odkopli do bezpečí, takže gólman neměl práci.
10'
Nudná podívaná pokračuje, Aarón Escandell bude odkopávat od brány.
8'
Alexandros Paschalakis si vyběhl pro míč, poblíž nebyl nikdo z protihráčů, takže mohl v klidu rozehrát.
7'
Máme za sebou sedm minut a k vidění nebyla žádná střela ani pokus o ni, roh nebo faul.
5'
Teď pro změnu dlouho kombinovali hráči Soluně, ani oni se k žádné šanci nedostali.
3'
Hosté si mezi sebou dlouho přihrávali, až nakonec míč poslali jen k domácímu brankáři.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Následuje ještě minuta ticha za zesnulého italského fotbalistu Paola Rossiho.

PAOK Soluň: Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Varela, Crespo (C) – El Kaddouri, Murg, Esiti – Koutsias, Čolak, Tzolis.
Náhradníci: Ž. Živković – Wagué, Michailidis, A. Živković, Vrakas, Ninua, Augusto, Schwab, Tsingaras, Świderski.

Granada CF: A. Escandell – Foulquier, N. Pérez, P. Sánchez, G. Sánchez (C), Kenedy – Milla, Eteki, Soro – J. Molina, Puertas.
Náhradníci: Rui Silva, Fabrega – Neva, D. Duarte, Gonalons, Y. Herrera, Charris, Soldado, Machís.

Rozhodčí: J. Beaton – D. McFarlane, A. Mulvanny (všichni SCO).
Vzájemné zápasy

Jediným dosud vzájemným soubojem byl duel v této skupině, jenž se odehrál 29. října tohoto roku, a který skončil nerozhodně a bez branek.
Granada CF

To španělský mančaft má postup jistý a pokud dnes vyhraje, případně získá stejný počet bodů jako druhý PSV, bude do osmifinále postupovat z první příčky skupiny E. Granada sehrála ve skupině velmi vyrovnané duely, pouze v Omonii vyhrála o víc než jednu branku, na svém kontě má možná trochu paradoxně druhý nejmenší počet vstřelených branek, a sice šest, nejhorší Omonia je jen o gól horší, na druhou stranu inkasovala pouze tři góly, což je zdaleka nejméně ze všech mančaftů.
Jedinému hráči Granady se povedlo zamířit do černého více než jednou, a to Kolumbijci Luisi Javieru Suarezovu Charrisovi, který má na kontě dva zásahy, postaral se tak o 1/3 branek svého mužstva.
PAOK Soluň

Řecký tým už postoupit nikam nemůže a cesta Evropskou ligou pro něj tak dnes skončí. Soluň je na třetí pozice a na druhý nizozemský PSV ztrácí čtyři body, které už nemůže dohnat. Její hráče mohou mrzet především poslední dva zápasy, ze kterých si neodnesli ani bod, hlavně prohra na hřišti PSV mrzí hodně. Hosté tam vedli už 2:0, přesto nakonec odcházeli s porážkou 2:3. A když v minulém utkání podlehli poměrem 1:2 i kyperské Omonii, zatímco PSV vyhrál v Granadě 1:0, uzavřeli si brány play-off definitivně. Na svém kontě mají osm vstřelených branek, inkasovali o jednu méně.
Nejlepším střelcem týmu je tuzemský fotbalista Christos Tzolis se třemi góly.
Sportu zdar, fotbalu zvlášť. Nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga dnes završí svoji skupinovou fázi, zatímco někde se bude bojovat až do konce, v jiných skupinách je o dvou postupujících už rozhodnuto, což je i případ skupiny E. V ní přivítá tým řecké Soluně na svém hřišti španělskou Granadu a bude se chtít jistě pohárovou Evropou rozloučit důstojně. Do zápasu jde jako mírný favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.