Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Tiraspol - 24. února 2022   21:00

Braga
Braga
17' I. Medeiros (R. Horta) • 43' R. Horta (I. Medeiros)
2:0
(2:0)

3:2 (PEN)

Tiraspol
Tiraspol
Braga
Magalhães – Y. Couto (90. Castro), Tormena, Carmo, Silva – Musrátí, A. Horta (90. Rodrigues), R. Horta /C/ – Gomes (64. Moura), Oliveira (109. Falé), Medeiros (74. Ruiz).
Sá – Leite, G. Soares, Buta, B. Couto, E. Soares, Infande.
Sánchez – Cabañero, Naranjo (ESP)
Estádio AXA, Braga
5671 diváků
Tiraspol
Athanasiadis – Petro, Radeljić, Dulanto /C/ – Traoré, da Silva, Addo, Thill, Julien – Yansané (46. Nikolov), Jachšibojev (111. Basit).
Celeadnic, Pașcenco – Kyabou, Cojocari, Ignatov, Pleșco, Evangelou.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 14:7. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:17.
Fotbalisté Bragy dokázali napravit dvoubrankovou porážku z Tiraspolu a ukončit tažení moldavského mistra evropskými poháry. Portugalci zahájili útočně a po nastřelené tyči dokázali ještě do přestávky ze spousty střel dvakrát skórovat. Z protiútoků byl hodně nebezpečný i Šeriff, žádnou akci však dnes nedotáhl. Druhý poločas i celé prodloužení se odehrály velice opatrně a oboustranně to bylo jen čekání na rozstřel. Když se ve 122. minutě neujala dalekonosná rána tiraspolského Adda do šibenice, musely rozhodnout penalty. Po třech selháních hostů nedali domácí dva mečboly, ale Moura je přece jen na závěr poslal do osmifinále Evropské ligy.
Francisco MOURA k velké úlevě domácích příznivců střelou doprostřed brány ukončuje rozstřel vítězně pro Bragu.
Sebastien THILL snadno šoupl míč do protipohybu a Šeriff stále ještě žije. Domácí mají poslední mečbol.
David CARMO pálil prudce k tyči, jenže Giorgos Athanasiadis neuvěřitelnou robinzonádou vyvrátil pravidlo, že penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout!
Khalid BASIT je prvním úspěšným střelcem hostů.
Abel RUIZ první mečbol mizerně kopnutou penaltou zahodil. Athanasiadis neměl s jeho šourákem vůbec potíže.
Stjepan RADELJIĆ neproměňuje. Jedna horší penalta než druhá. Opět ideální prostor pro brankáře, je prakticky rozhodnuto.
Alí MUSRÁTÍ nekompromisně pálí do šibenice.
Bruno DA SILVA panenkovským provedením přestřeluje bránu. To už vypadá s Šeriffem nevesele.
Ricardo HORTA si poslal brankáře k opačné tyči a zakončil úspěšně doprava.
Gustavo DULANTO neproměňuje. Magalhães hned první pokutový kop rozstřelu zneškodnil!
Střílení penalt začíná.
O postupujícím rozhodnou penalty! V prodloužení se domácí do žádné šance nedostali, naopak je jen skvělý Magalhãesův zákrok zachránil od k.o. v nastaveném čase.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Nikolov nepotěšil zhruba tucet tiraspolských fanoušků v hledišti. Přestože se na malém vápně smolně srazili hlavami dva domácí spoluhráči, hosté toho nedokázali využít a míč se stočil do zámezí.
120+2'
Addovu dělovku po hrubce domácí obrany vyráží dlouhou dobu nezaměstnaný Matheus Magalhães z šibenice na roh.
120+1'
Rozhodčí Sánchez přidává ještě dvě nastavené minuty.
120'
Na jedovatý centr Francisca Moury těsně nedoskočil Abel Ruiz.
119'
Střídající Ghaňan Basit zezadu povalil Fabiana Silvu.
117'
Síly už zjevně docházejí, nedůrazné útočné kombinace se přelévají jen od vápna k vápnu.
115'
Žlutou kartu dostává Gustavo Dulanto (Šeriff Tiraspol).
113'
Šeriff odvrátil rohový kop a rozhodčí hned vzápětí přerušuje hru, protože ve vápně zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů.
112'
Dorostenec Falé oživil hru Bragy, jeho střelu po rychlé zasekávačce srazil Thill na roh.
111'
Uličku Fabiana Silvy vystihl brankář Giorgos Athanasiadis a zalehl míč před Ricardem Hortou.
111'
Poprvé od poločasové přestávky střídá Šeriff Tiraspol: hřiště opouští Džasurbek Jachšibojev, přichází Khalid Basit.
110'
Akce Bragy končí nepřesnou střelou Ricarda Horty.
110'
Falého centr odvrátili hosté před Castra, který pálil z 25 metrů. Obětavou hlavičkou dostal míč pryč z vápna Petro.
109'
SC Braga střídá: pro dnešek dohrál Vitor Oliveira, nahradí ho osmnáctiletý Miguel Falé.
107'
Dnešní utkání sleduje 5671 diváků.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Prodloužení zatím gól nepřineslo. Hraje se opatrný fotbal, jako prakticky celý druhý poločas. Pokud chtějí obě mužstva předvádět podobnou pasivní hru, mohlo se jít na penalty rovnou po 45 minutách...
105'
První poločas prodloužení skončil.
104'
Po mizerné zpětné přihrávce domácího Musrátího se rozběhl do brejku Jachšibojev. Obrana před ním ustupovala, tak práskl do míče z 22 metrů a jen těsně minul bránu Bragy.
104'
Rukou zahrál při přechodu do útoku uzbecký útočník hostů Jachšibojev.
101'
Hosté se osvobozují jen nakrátko, míč v prodloužení nejsou schopni udržet.
100'
Abel Ruiz střílel na zadní tyči z téměř nulového úhlu, brankář Šeriffu stejně míč pro jistotu vytahuje na další rohový kop.
100'
Radeljić byl lehce postrčen v souboji s Fabianem Silvou a dost se zlobí, že je výsledkem roh pro domácí.
99'
Další Hortův nákop po přímce letí přímo do rukavic Giorgose Athanasiadise.
98'
Ricardo Horta však nenašel svým centrem od rohového praporku adresáta.
97'
Bruno da Silva odkopává míč v tísni na roh.
95'
Braga se dostala do nevýrazného tlaku, který končí vysokým nákopem Vítora Oliveiry do rukavic hostujícího brankáře.
92'
Dva nedovolené zákroky jsou v úvodu prodloužení pískány domácímu celku.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Statistiky po 90 minutách:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 5:2, střely mimo 12:5, rohy 9:4, ofsajdy 3:1, fauly 12:12.
Po otevřené hře plné šancí nebylo ve druhém poločasu ani slechu, oba celky drží v součtu nerozhodný stav a zápas dospěl do prodloužení na 2x15 minut.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Francisco Moura si po nařízeném přímém kopu zpracoval ve vápně míč rukou a zřejmě půjdeme do prodloužení.
90+4'
Žlutou kartu dostává Džasurbek Jachšibojev (Šeriff Tiraspol).
90+3'
Domácí si počínali v šestnáctce váhavě. Castro pak dostal přistrčený míč, ale naopak ukvapeně nastřelil bránícího hráče.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Dvojnásobné střídání v mužstvu SC Braga: ze hřiště odcházejí Yan Couto a André Horta, které nahradí André Castro a Bruno Rodrigues.
89'
Další útok Bragy končí ofsajdem střídajícího Moury.
89'
Vítor Oliveira vysunul křížnou přihrávkou Yana Couta, jehož centr z první obrana Šeriffu zpracovala.
88'
Žlutou kartu dostává Sebastien Thill (Šeriff Tiraspol) za faul zezadu na Ruize.
87'
Ze hřiště odkulhal k ošetření za postranní čáru Yan Couto.
85'
Žlutou kartu dostává Francisco Moura (SC Braga). Sudí trestá vzájemnou hádku po odpískání.
85'
Žlutou kartu dostává Boban Nikolov (Šeriff Tiraspol).
85'
Nikolov hledal centrem z pravého křídla Thilla, tomu v sevření dvou protihráčů chyběly v předklonu centimetry k míči.
84'
Oliveira pláchl po pravém křídle do volného prostoru a zpětnou přihrávkou našel Abela Ruize, který vše zazdil ranou vysoko nad.
83'
Peruánský záložník se po krátkém ošetření vrací do hry.
82'
Alí Musrátí podrazil Jakšibojeva. Na trestný kop pak vyrazil Magalhães do ohně a při vyboxování míče srazil dost ošklivě hostujícího Dulanta. Hosté by rádi penaltu, rozhodčí to vidí jinak.
80'
Domácí hlavičkáři si poradili s centrovaným míčem z levé strany.
78'
Ofsajd byl máván střídajícímu Ruizovi.
77'
Druhému poločasu zatím zcela scházejí šance. Jako by se oboustranně čekalo na penaltový rozstřel, od toho nás ale dělí ještě případné 30minutové prodloužení.
74'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Iuri Medeiros, přichází Abel Ruiz.
73'
Nebezpečnou Medeirosovu zpětnou přihrávku na Ricarda Hortu odvrací včasným skluzem na roh Petro.
71'
Další rohový kop hostů rozehrál střídající Nikolov, ani teď z toho nebylo ohrožení brány.
69'
Žlutou kartu dostává Vitor Oliveira (SC Braga) za zbytečný faul na brankáře, který měl míč pevně v rukou.
69'
Braga rozehrála roh nakrátko, následný nákop končí v náručí tiraspolského brankáře.
68'
Ricardo Horta dostal od Yana Couta vynikající přetažený centr, z voleje však nastřelil jen dobře postaveného Stjepana Radeljiće.
66'
Žlutou kartu dostává Charles Petro (Šeriff Tiraspol), který zastavil faulem ve středovém kruhu rozběhnutého Medeirose.
66'
Rohový kop rozehrál Lucemburčan Thill mizerně, jen založil protiútok Bragy.
65'
Traoré pěkně narazil mezi třemi červenobílými Jachšibojevovi, jehož centr byl sražen na roh.
64'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rodrigo Gomes, přichází Francisco Moura.
64'
Traoré se srazil na malém vápně s brankářem Magalhãesem, který zachytil Thillův centr z levého křídla.
63'
Po dlouhé době byl v pohotovosti brankář Bragy, který zneškodnil Thillovu střelu z dálky.
62'
Slabý skákavý pokus Rodriga Gomese čapl u tyče Athanasiadis.
61'
Stjepana Radeljiće po odkopu míče nechtěně zasáhl kopačkou Yan Couto.
59'
Medeirosův roh prodlužoval Yan Couto, pomocí dvou hlaviček se hráči Šeriffu vymanili z nebezpečí.
58'
Oliveirovi odskakuje polovysoký centr v šestnáctce hostů od nohy, Radeljić zakopává daleko, ale jen na chvilku. Další nákop tečuje Dulanto na roh.
57'
Portuglaci se za vyrovnaného stavu dvojzápasu nemusejí tak vehementně hnát do útoku a spíše se snaží trpělivou hrou unavit soupeře, který převážně běhá bez míče.
54'
Po dlouhém odkopu od brány střílí hodně nepřesně André Horta.
54'
Džasurbek Jachšibojev ještě skluzem stíhal příliš prudký nákop a Matheus Magalhães už si běžel za bránu pro náhradní míč, aby rychle rozehrál.
53'
Iuri Medeiros odcentroval na Vítora Tormenu, který hlavičkuje ve výskoku spíše směrem vzhůru.
52'
Od stehna Kestona Juliena, který se trapně hlásí „Já to nebyl“, se míč odráží na rohový kop.
52'
Addo ve středovém kruhu sejmul skluzem zezadu Ricarda Hortu, který sám rozehraje trestný kop.
50'
Fabiano Silva při kličce upadl k zemi spíše vinou gravitace, když viděl, že si míč předkopl příliš a přijde o něj. Španělský sudí nechává hru plynout.
48'
Yan Couto vyzkoušel Athanasiadise přízemní střelou zpoza šestnáctky, která před brankářem skočila o trávník.
46'
Šeriff Tiraspol nastoupil s jednou změnou: místo Yansaného přichází na hřiště Boban Nikolov.
46'
Statistiky první půle:
Poločas stačil fotbalistům Bragy k vymazání dvougólové ztráty z úvodního utkání a stav dvojzápasu je vyrovnaný. Domácí měli výraznou převahu a zasypávali střelami ani ne tak bránu, jako většinou koridory kolem ní. O oba góly se postarali Ricardo Horta a Iuri Medeiros, kteří si prohodili role střelce a nahrávače. I Šeriff měl dvě velké příležitosti, v koncovce ale zatím neuspěl a k postupu mají momentálně obě mužstva stejně daleko.
45+2'
45+2'
Sudí nechal Bragu rozehrát roh i po ukončení avizované minuty, hosté pak odkopávají míč do bezpečí.
45+1'
V nastavení tečuje Radeljić nepříjemnou přízemní střelu Ricarda Horty těsně vedle pravé tyče na roh.
45'
Rozhodčí Sánchez nastavuje jednu minutu.
43'
Braga právě vstřelila branku!
Čtvrtý celek portugalské ligy dotáhl brejk a začíná se od nuly. Krásnou souhru na jeden dotek předvedli André Horta, Oliveira, Medeiros a z osmi metrů přesně k tyči zakončující RICARDO HORTA.
42'
Yansané zakončil postupný útok Šeriffu beznadějně nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti.
40'
Medeiros trefuje lucemburského reprezentanta Thilla, odražený míč se otřel o rozhodčího.
38'
Keston Julien v běžeckém souboji tělo na tělo u koncové čáry fauloval domácího Fabiana Silvu.
37'
Giorgos Athanasiadis poprvé naostro zasahoval proti střele Andrého Horty z 20 metrů doprostřed brány.
35'
Hosté zpevnili obranu a v posledních minutách nepouštějí míče na svou svatyni. Radeljić zablokoval pokus Andrého Horty.
32'
Domácí Vitor Tormena zahrál rukou. Trestným kopem však Bruno da Silva nenašel adresáta.
31'
Medeirosovi dal nohu do křížné střely Dulanto a míč míří do autu.
30'
Na několik minut se těžiště hry přesunulo na polovinu Bragy, která však opět přebírá iniciativu.
28'
Magalhães vytáhl centrovaný míč až za postranní čáru.
28'
Podněsterský celek se však nehodlá smířit jen s pasivní obranou. Domácí měli co dělat, aby se zbavili Yansaného odkopem do autu. Ten rychle vhodil Bruno da Silva a odrazem o chrániče protihráče vybojoval roh.
26'
Fotbalisté Bragy mají stále vychýlenou mušku. Vyslali už devátou střelu, s výjimkou té gólové ale všechny létají mimo. Naposledy to zkusil hlavou po centru bratra Andrého Ricardo Horta.
24'
Šeriff náhle zahrozil rychlým brejkem a domácí podržel Matheus Magalhães, který vychytal samostatný nájezd Yansaného.
23'
Braga pokračuje v tlaku, jenže také střelecký pokus Iuriho Medeirose se stočil nad břevno.
21'
Žlutou kartu dostává Adama Malouda Traore (Šeriff Tiraspol).
21'
Drtivý nápor Bragy nemá konce, Hned po odkopu od brány Šeriffu se na ni rozběhl se získaným míčem Ricardo Horta a prudkou ranou z plného běhu o metr přestřelil.
20'
Po chvilce naopak Rodrigo Gomes přesně našel přetaženým centrem Vítora Oliveiru, který hlavičkoval vedle zadní tyče.
19'
Oliveira si hezky povodil dva hráče a ťukl míč do strany Gomesovi, který podklouzl a ve skluzu trefuje z úhlu jen boční síť.
17'
Yansané ztratil míč kousek před velkým vápnem a následky byly vážné. Střílený centr Ricarda Horty šikovně tečoval po zemi přes dva obránce do sítě IURI MEDEIROS.
16'
Po rohu centruje Yan Couto jen do rukavic tiraspolského brankáře.
16'
Domácí zapresovali a vynutili si další rohový kop sraženým centrem Andrého Horty.
14'
Selhání v koncovce předvedli také Portugalci. Iuri Medeiros krásným dloubáčkem uvolnil Vitora Oliveiru, který z otočky před bránou jen lehce škrtl padající míč.
13'
Hosté celkem snadno zakopávají míč za postranní čáru.
13'
Addo se musel vracet s Medeirosem a výsledkem je roh na opačné straně hřiště.
12'
Momo Yansané krásně narazil do běhu Edmundu Addovi, ghanský záložník Šeriffu se protáhl mezi obránci, ale při zakončení tváří v tvář brankáři se smolně ukopl.
11'
V hledišti to zašumělo, když Thill pěkně rozehrál roh na hlavu Yansaného, který míří vedle zadní tyče.
10'
Jachšibojevův průnik zarazil jeden z obránců Bragy za cenu rohu.
9'
Alí Musrátí chytil za předloktí Kestona Juliena, výhodu trestného kopu mají hosté.
7'
André Horta trefuje prudkou přízemní ranou z velkého vápna tyč za překonaným Athanasiadisem! Při dorážce byl máván správně ofsajd jeho staršímu bratru Ricardovi.
5'
Matheus Magalhães vybíhá včas a zalehává nakopnutý míč před Yansaném.
4'
Od Carmovy hlavy se míč odráží do výšky a padá zpět do rukavic brankáře Athanasiadise.
3'
Ricardo Horta vysunul Oliveiru, který naběhl do kapitána hostů Dulanta, zatímco míč po odrazu směřuje na roh.
1'
Braga začala s chutí a hned v první minutě se pokusila ohrozit bránu. Medeiros se zatím z velkého vápna jen zastřeloval, rána šla vysoko nad.
1'
Braga nastoupila před tak zpola zaplněný stadion v červenobílých dresech, Šeriff bude hrát v černobílé kombinaci.

SC Braga: Magalhães – Y. Couto, Tormena, Carmo, Silva – Musrátí, A. Horta, R. Horta (C) – Gomes, Oliveira, Medeiros.
Náhradníci: Sá – Leite, Ruiz, G. Soares, Buta, Moura, B. Couto, Rodrigues, Castro, Falé, E. Soares, Infande.
Trenér: Carvalhal.

Šeriff Tiraspol: Athanasiadis – Petro, Radeljić, Dulanto (C) – Traoré, da Silva, Addo, Thill, Julien – Yansané, Jachšibojev.
Náhradníci: Celeadnic, Pașcenco – Basit, Kyabou, Cojocari, Nikolov, Ignatov, Pleșco, Evangelou.
Trenér: Věrnydub.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Naranjo (ESP).
Šeriff Tiraspol
Klub ze separatistického Podněstří byl největším překvapením Ligy mistrů, kde dokázal po postupu přes všechna čtyři předkola s kádrem složeným téměř bez výjimky z cizinců šokovat Real Madrid v jeho svatostánku vítězstvím 2:1. Nakonec Šeriff se sedmi body vybojovat třetím místem „opravu“ v Evropské lize.
Moldavská liga je pro tiraspolský celek pouze tréninkovou záležitostí, z posledních 15 zápasů ztratil body jen jednou remízou a podzimní část uzavřel výhrou 7:0 v městském derby s klubem Dinamo-Auto.

Střelci: 12 – Traoré, 10 – Thill, Yansane.
SC Braga
„Věčně čtvrtý“ portugalský klub za velkou trojkou Benfica, Sporting, FC Porto skončil na bramborovém stupínku v šesti z posledních osmi sezón a také letos je na čtvrtém místě, které v Portugalsku znamená účast v Evropské lize, osamocen. Poslední dvě ligová utkání Braga těsně vyhrála, evropská jarní premiéra se jí však nevydařila.
V základní skupině EL skončila druhá bod za Crvenou Zvezdou Bělehrad a o bod před Midtjyllandem.

Střelci: 17 – Horta, 11 – Oliveira, 10 – Galeno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.