Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Eindhoven - 30. září 2021   18:45

Sturm Graz
Sturm Graz
55' Stankovič (Jantscher)
1:4
(0:1)
Eindhoven
Eindhoven
32' I. Sangaré  (van Ginkel) • 51' Zahavi  (M. Götze) • 74' Max  (M. Götze) • 78' Vertessen  (Mwene)
Sturm Graz
Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Hierländer (C) (82. Lang), Stankovič, Kitejšvili (82. Prass) – Ljubic (46. Kuen) – Yeboah (77. Niangbo), Jantscher (67. Sarkaria).
Aranovskij – Šlončak, Skrypka (UKR)
Merkur Arena, Graz
Eindhoven
Drommel – Mwene, Ramalho, Boscagli, Max – I. Sangaré, M. Götze (81. É Gutiérrez), van Ginkel (C) (81. Obispo) – Doan (64. Vertessen), Zahavi (65. Vinícius), Gakpo (90. Mauro Júnior).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.
Fotbalisté Sturmu Graz nestačili ve 2. kole skupinové fáze EL na Eindhoven, kterému podlehli 1:4. To znamená, že v tabulce skupiny B zůstávají bez bodu poslední. To PSV se dostalo na čtyři body a vyhouplo se do čela.

V prvním poločase byli hosté lepší a ve 32. minutě je po rohovém kopu poslal do vedení Ibrahim Sangaré. Krátce po změně stran pak ještě zvýšil náskok PSV Eran Zahavi, který zakončil bleskový kontr po ubráněné standardní situaci. Domácí vrátil do utkání v 55. minutě přesnou hlavičkou Jon Gorenc Stankovič. To Sturm nabudilo a vypadalo to, že by hráči rakouského celku mohli myslet minimálně na vyrovnání. Jejich naděje však utnul v 74. minutě nejprve tečovanou střelou z dálky Philipp Max a o chvíli později také střídající Yorbe Vertessen. Na výhře nizozemského zástupce už pak nic nemohlo změnit ani vyloučení po druhé žluté kartě Ibrahima Sangarého-
90+5'
90+5'
V úplném závěru ještě přišel nákop Stankoviče, který přizvedl bránící hráč. Drommel balón sebral před dobíhajícím Niangbem.
90+4'
Andreas Kuen střílel z hranice šestnáctky do středu brány a Drommel byl na místě.
90+2'
Po rohovém kopu hlavičkoval mimo bránu Jon Gorenc Stankovič.
90+2'
V pokutovém území se dostal ke střele Anderson Niangbo, který mířil téměř do šibenice hostující brány. Skvělý zákrok však vytasil Joël Drommel, jenž balón vyškrábl na roh!
90+1'
Utkání bude nastaveno o pět minut!
90'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Mauro Júnior.
89'
Zbytečnou kaňku na jinak vydařený večer PSV dodal Ibrahim Sangaré. Ten při vedení míče zasáhl rukou do tváře Kuena a vidí za to druhou žlutou kartu. To znamená, že následovat musel také kartónek červené barvy!
89'
Už se dohrává v poměrně poklidném tempu. Carlos Vinícius ještě prohnal obranu soupeře, ovšem pak předal míč dozadu Gakpovi.
88'
Fotbalisté Eindhovenu směřují ke své první výhře ve skupinové fázi. V úvodním kole doma remizovali 2:2 s Realem Sociedad. Sturm Graz prohraje i podruhé.
86'
Stankovič odkulhal za postranní čáru, kde pokračuje jeho ošetřování. Sturm zatím hraje v deseti.
85'
V péči lékařů se ocitl střelec jediného domácího gólu Jon Gorenc Stankovič. Hra je tedy přerušena.
84'
Cody Gakpo přetlačil bránící hráče na hranici šestnáctky a z levé strany se vydal dovnitř. Tam ještě obehrál dalšího soupeře a zkusil obstřel na vzdálenější tyč. Střela mu ale ulétla poměrně výrazně vedle.
82'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Otar Kitejšvili, přichází Alexander Prass.
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází Christoph Lang.
81'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Érick Gutiérrez.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Marco van Ginkel, přichází Armando Obispo.
80'
Domácí mohli alespoň korigovat! Anderson Niangbo orazítkoval ranou z levé strany šestnáctky bližší tyč!
78'
PSV právě vstřelilo branku!
Hosté přidávají další gól a zřejmě definitivně rozhodují utkání! Phillipp Mwene se rozhlížel, na koho by vhodil aut. Pak si vybral YORBEHO VERTESSENA, který s balónem doběhl na hranici šestnáctky a levačkou se po zemi trefil ke vzdálenější tyči – 1:4.
77'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Kelvin Yeboah, přichází Anderson Niangbo.
74'
Hosté se přímo po rohu neprosadili, ale zůstali u míče. Mario Götze ho předal PHILIPPOVI MAXOVI, který vystřelil z poměrně velké dálky a balón i s přispěním nešťastné teče bránícího Stankoviče zapadl do protější šibenice svatyně Sturmu.
73'
Tohle byla ještě větší příležitost PSV! Cody Gakpo dotáhl z levého křídla míč až do pokutového území. Tam nahrál Carlosovi Viníciusovi, který měl před sebou už jen brankáře Siebenhandla. Ten však přečetl, kam bude útočník Eindhovenu zakončovat a vynikajícím zákrokem balón vytěsnil na roh!
71'
Dobře sehraný protiútok PSV! Na jeho konci se Yorbe Vertessen řítil z pravé strany na Siebenhandla, kterého ale neprostřelil!
70'
Po rohovém kopu hlavičkoval z dobré pozice Jon Gorenc Stankovič. Zamířil nad!
70'
Andreas Kuen se málem dostal do další domácí šance! Jeho zasekávačku v šestnáctce ale přečetl Phillipp Mwene. Hosté následně odehráli míč na roh.
69'
Drommel musel opět do akce! Hostující brankář dobře přečetl hru a odkopl míč do bezpečí těsně před Yeboahem!
67'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jakob Jantscher, přichází Manprit Sarkaria.
67'
Tlak Grazu pokračuje. Nyní pálil nepřesně obránce Dante.
65'
Obrovská šance domácích! Ti vybojovali míč poblíž pokutového území. Otar Kitejšvili pak rozehrál doleva na Andrease Kuena, který odcentroval právě na hlavu svého gruzínského spoluhráče. Joël Drommel zasáhl reflexivně nohama a následně si poradil i s dorážkou Kelvina Yeboaha na zadní tyči!
65'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Carlos Vinícius.
64'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Yorbe Vertessen.
64'
Cody Gakpo se postavil do cesty Affengruberovi, který se snažil vyjet s míčem dopředu. Hostující hráč za své počínání dostal žlutou kartu.
63'
Hráči Sturmu cítí šanci na bodový zisk. Po snížení jsou rozhodně aktivnějším týmem.
62'
Gazibegović centroval z pravé strany. Před bránou si hledal prostor pro zakončení Kelvin Yeboah, nakonec ale Drommela nedokázal ohrozit.
60'
Götze si při zpracování pomohl rukou. Míč pro domácí.
59'
Po domácím snížení hodně ožilo publikum. To žene Sturm za vyrovnáním.
57'
Ibrahim Sangaré dohrál v hlavičkovém souboji Jona Gorence Stankoviče. Ten oplácel a oba fotbalisté tak vyfasovali žluté karty.
55'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Nakonec ukrajinský sudí přeci jen nařídil klasickou standardku a domácí z ní skórují! Na výborný centr Jakoba Jantschera si naběhl JON GORENC STANKOVIČ, po jehož hlavičce balón propadl Drommelovi do sítě mezi nohama – 1:2.
54'
Centr Gazibegoviće zablokoval Mario Götze rukama. Domácí se dožadují přímého kopu, sudí nařizuje roh.
52'
Platnost gólu ještě musel potvrdit systém VAR, který studoval, zda nebyl Zahavi v ofsajdu. Vše ale bylo v pořádku.
51'
Hosté se ubránili a vyrazili do rychlého brejku! Ten táhl ERAN ZAHAVI, který nahrál doprava Mariovi Götzemu a vydal se do pokutového území. Jeho spoluhráč tam poslal centr, po němž izraelský útočník balón usměrnil pod břevno domácí svatyně – 0:2.
50'
Olivier Boscagli sundal Yeboaha a dostal za to žlutou kartu. Navíc standardka pro domácí...
49'
Ve druhém poločase zatím sledujeme především bojovný fotbal. Na obou stranách už bylo odpískáno několik faulů.
47'
Žlutou kartu dostává Jusuf Gazibegović (SK Sturm Graz).
46'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Ivan Ljubic, přichází Andreas Kuen.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 31 % : 69 %
Střely na bránu – 1:4
Střely mimo – 2:4
Rohové kopy – 0:5
První poločas je za námi. Podle očekávání byl lepší celek PSV, který si na rozdíl od soupeře vypracoval i pár příležitostí a jednu z nich proměnil. Po rohovém kopu se prosadil Ibrahim Sangaré, jenž balón pohotově usměrnil za záda brankáře Sturmu. Domácí toho směrem dopředu moc neměli, pokud chtějí myslet na body, budou se muset dosti zlepšit.
45+1'
45'
Phillipp Mwene převzal míč u pravé postranní čáry a navedl si ho více na střed na střelu levou nohou. Ta se nepovedla, brankář Siebenhandl mohl zůstat v klidu.
44'
Zase sledujeme postupný útok Eindhovenu, který začíná rozehrávkou mezi obránci.
42'
Po rohovém kopu Gakpa nepřesně hlavičkoval brazilský stoper André Ramalho.
41'
Výborný obranný zákrok Jusufa Gazibegoviće, který překazil zakončení z výhodné pozice Gakpovi. Je z toho roh pro hosty.
41'
40'
Domácí útočník Jantscher se zapomněl v ofsajdu. Míč pro PSV.
39'
Přenesení hry na Phillippa Mweneho hostům nevyšlo. Míč pravého obránce PSV přelétl.
37'
Hostující celek má hru pod kontrolou a nadále pokračuje v náporu.
35'
Ricu Doan mohl přidat druhý gól PSV! Ocitl se sám před brankářem Siebenhandlem, kterému chtěl udělat kličku. Strážce domácí svatyně se však vrhl na trávník a balón útočníkovi hostí čistě vypíchl!
32'
Hosté následný roh využili a ujímají se vedení! Centr Codyho Gakpa si našel Marco van Ginkel, který balón hlavou trkl do ohně. Před brankářem Siebenhandlem si ho našel IBRAHIM SANGARÉ, jenž hrací předmět pohotově uklidil za jeho záda.
31'
Následoval přímý kop Philippa Maxe. Ten vyslal ostrou střelu, která mířila pod břevno, ovšem také na střed brány a Siebenhandl balón vyboxoval na roh.
30'
Domácí Otar Kitejšvili fauloval Gakpa a dostal za to žlutou kartu.
28'
Z dálky to zkusil Cody Gakpo a moc nescházelo! Jeho pumelice jen těsně minula bližší tyč brány Jörga Siebenhandla, který se za míčem pouze ohlédl!
26'
Rychlý přechod dopředu v podání hostujícího útočného tria. K zakončení akce se dostal již uvnitř šestnáctky Ricu Doan, jenž střílel levačkou jen do bránícího hráče.
24'
Po rohovém kopu Gakpa se domácí ubránili a poslali míč daleko od své brány.
23'
Hosté nebezpečně zaútočili. Maxův centr zleva směřoval na zadní tyč, kde byl připraven zakončovat Ricu Doan. Před ním však míč odehrál na roh obránce.
21'
Drommelovi se nyní nepovedla ideálně rozehrávka. Brankář hostí odehrál míč jen do autu.
19'
Domácí se dostali do rychlého kontru a Stefan Hierländer svým pokusem prověřil připravenost brankáře Joëla Drommela, jenž úspěšně zasáhl.
16'
Affengruber dostal poměrně těžkou přihrávku a ocitl se pod tlakem napadajícího Codyho Gakpa. Domácí stoper byl rád, že balón odehrál do autu.
15'
Fotbalisté PSV spoléhají na trpělivou a kombinační hru. Sturm se snaží pozorně bránit a vyčkává na brejky. Takový obraz hry se asi před utkáním očekával.
13'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Ten zahrával Cody Gakpo, jehož centr obrana rakouského týmu odvrátila do bezpečí.
11'
Japonec Ricu Doan dostal do pokutového území dobrou přihrávku od Philippa Maxe. Míč však špatně trefil a poslal ho vysoko nad bránu Sturmu Graz.
10'
Stále sledujeme obrázek, kdy hosté trpělivě drží míč. Nyní do hry zapojili i brankáře Joëla Drommela.
8'
Nizozemský celek se usadil na své útočné polovině. Domácí hráči se brání jednoduchými odkopy.
5'
Utkání je zatím hodně soubojové. Troufnu si říci, že to by mělo více vyhovovat hráčům Grazu než technicky laděnému celku Eindhovenu.
3'
První střelecký pokus zápasu si připsal domácí Otar Kitejšvili. Ze střední vzdálenosti netrefil bránu.
2'
André Ramalho ukončil pasáž, kdy se o míč bojovalo ve vzduchu, odkopem do autu. Vhazovat budou domácí hráči.
1'
Utkání rozehráli domácí. Teď už se ale k míči dostali hráči PSV.
1'

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Hierländer (C), Stankovič, Kitejšvili – Ljubic – Yeboah, Jantscher.
Náhradníci: Marič, Schützenauer – Borkovic, Prass, Sarkaria, Niangbo, Jäger, Kuen, Stückler, Lang, Geyrhofer, Trummer.

PSV Eindhoven: Drommel – Mwene, Ramalho, Boscagli, Max – I. Sangaré, M. Götze, van Ginkel (C) – Doan, Zahavi, Gakpo.
Náhradníci: Delanghe, Mvogo – Teze, Obispo, Vinícius, É Gutiérrez, Mauro Júnior, Bruma, Thomas, Vertessen.

Rozhodčí: Aranovskij – Šlončak, Skrypka (UKR).
SK Sturm Graz:
Celek ze Štýrského Hradce obsadil v minulém ročníku rakouské Bundesligy třetí místo. Do skupinové fáze EL pak úspěšně prošel přes play-off, kde vyřadil slovinskou Muru. V lize Sturmu patří druhé místo, nestačí jen na suverénní Salzburg. O víkendu se hráči Grazu naladili výhrou 3:0 na hřišti Rapidu Vídeň. Do EL vstoupili těsnou porážkou 0:1 ze hřiště Monaka.

Trenérem týmu je Christian Ilzer. Za hlavního ofenzivního tahouna pak můžeme považovat italského útočníka Kelvina Yeboaha, který se v lize trefil už sedmkrát.

PSV Eindhoven:
PSV je elitním nizozemským klubem a tedy také tradičním účastníkem evropských pohárů. V probíhajícím ročníku Eredivisie se svěřencům německého kouče Rogera Schmidta zatím úplně nedaří. Ze 7 zápasů nasbírali 15 bodů a v tabulce jim patří čtvrté místo. Především prohráli dva z posledních tří zápasů. Doma tým vyhořel s Feyenoordem, kterému podlehl vysoko 0:4, naposledy pak PSV padlo 1:2 v Tilburgu. Do EL se Eindhoven propadl z předkol ligy mistrů. V prvním duelu skupinové fáze nizozemský vicemistr doma remizoval 2:2 s Realem Sociedad.

Eindhoven má v kádru několik zajímavých hráčů. Například někdejší velký talent německého i světového fotbalu Maria Götzeho, který válel za Borussii Dortmund a Bayern a ve sbírce má i titul mistra světa z roku 2014. Dále můžeme jmenovat kapitána Marca van Ginkela či šikovného křídelníka Codyho Gakpa.

Posledních 5 zápasů PSV:
Alkmaar – PSV 0:3
PSV – Real Sociedad 2:2 (EL)
PSV – Feyenoord 0:4
Go Ahead – PSV 1:2
Willem II – PSV 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek jsou na programu zápasy 2. kola skupinové fáze Evropské ligy. V rámci skupiny se utkají rakouský Sturm Graz a nizozemský Eindhoven. Papírovým favoritem bude celek PSV, který má po prvních duelech na kontě bod. Domácí Štýřané v Monaku nedokázali bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.