Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varšava : Neapol - 4. listopadu 2021   18:45

Varšava
Varšava
10' Emreli (Mladenović)
1:4
(1:0)
Neapol
Neapol
51' P. Zieliński   • 75' D. Mertens   • 78' Lozano  (Petagna) • 90' Únás
Varšava
Miszta – M. Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk (C) – Y. Ribeiro, Josué, Slisz (70. A. Martins), Mladenović – Kastrati (67. Muci), Emreli (80. R. Lopes), Luquinhas.
Visser – De Neve, Wyns (BEL).
Stadion Wojska Polskiego, Varšava
25706 diváků
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly (C), Juan Jesus – Anguissa, Demme (65. Lobotka), Elmas (65. Politano), P. Zieliński (73. D. Mertens) – Lozano (83. Únás), Petagna (83. Zanoli).
Idasiak, Ospina – Lobotka, D. Mertens, Politano, Únás, Zanoli.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 3:8. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:15.
Neapol potvrdila ve Varšavě roli favorita, přestože po prvním poločase prohrávala 0:1. Zápas rozhodly dvě chyby Josueho, který zavinil oba pokutové kopy. Neapol jedenáctky proměnila, v dalším průběhu ještě přidala dva góly a z hlavního města Polska si odvezla tři body.

Co to znamená pro další vývoj? Neapol se po dvou výhrách proti polskému mistrovi vyhoupla do čela skupiny C, Legia se udržela se šesti body na druhém místě před dvojicí Leicester, Spartak Moskva, kteří mají o bod, resp. o dva méně.
90+6'
90+5'
Neapol v další šanci, tentokrát hlavičkoval Amir Rrahmani, ale gólman domácích byl tentokrát na svém místě.
90+3'
Neapol by ráda přidala další branku, teď se v dobré příležitosti ocitl Andre Zambo Anguissa, ale jeho střela ze střední vzdálenosti neuspěla.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví ještě dalších pět minut.
90'
Neapol právě vstřelila branku!
Krásná akce ADAMA ÚNÁSE, který si obhodil soupeře a střelou ke vzdálenější tyči přidal čtvrtou branku!
86'
Nebezpečí v domácí šestnáctce, ale míč skončil v rukou Miszty.
84'
Individuální akce Muciho, ale střela Albánce byla zblokována.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Alessandro Zanoli.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Adam Únás.
82'
Lozano zamířil do pokutového území a vystřelil na domácí branku, ale tam byl Miszta.
80'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Rafael Lopes.
78'
Rychlá akce hostí! Petagna přihrál míč HIRVINGOVI LOZANOVI, který už věděl co s míčem a uklidil míč do prázdné brány!
75'
DRIES MERTENS proměnil pokutový kop střelou k pravé tyči a Neapol se dostává do vedení – 1:2!
74'
Žlutou kartu viděl také Josue.
74'
Brankář Miszta uviděl žlutou kartu.
74'
Druhá penalta pro Neapol. Josue se zachoval hrozně v pokutovém území! Chtěl nůžkama odkopnout míč, ale trefil soupeře.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Dries Mertens.
72'
Domácí jsou nejistí v obraně, ale hosté toho nevyužili.
70'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Bartosz Slisz, přichází André Martins.
68'
Jedrzejczyk fauloval Lozana a uviděl žlutou kartu.
67'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Lirim Kastrati, přichází Ernest Muci.
66'
Hra je přerušena, na hřišti leží Zielinski.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Stanislav Lobotka.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Matteo Politano.
64'
Střela Elmase po přihrávce Zielinského, ale byla zablokována.
62'
Přetažený centr z přímého kopu, brankář Meret odstartuje další akci.
61'
Di Lorenzo zahrál rukou, přímý kop pro Legii a šance na centr do pokutového území.
60'
Petagna se opřel do míče, ale jeho střela dopadla tragicky.
59'
Di Lorenzo se prodral po pravém křídle a poslal míč do šestnáctky, Miszta vyrazil míč do bezpečných prostor.
57'
Přihrávka na pravé křídlo našla Kastratiho, ale Koulibaly precizní defenzivní práci obral o míč hráče polského celku.
56'
Mladenovič utekl levou stranou, ale velmi dobře se do obrany vrátil Lozano.
54'
Žlutá karta pro hráče Neapole, potrestaným je Eljif Elmas.
52'
Hosté se rozhodli znovu jít za dalším gólem. Zielinski našel Petagnu, jeho střelu ale Miszta zneškodnil.
51'
PIOTR ZIELINSKI se nemýlil! Miszta vystihl směr střely polského reprezentanta, ale nedokázal ránu neapolského záložníka vyrazit – 1:1!
49'
Penalta pro Neapol! Josue fauloval v pokutovém území Zielinského.
46'
Domácí byli blízko druhého gólu. Mladenovič přihrál z levé strany na hranici šestnáctky, kde se do míče opřel Ribeiro a trefil tyč! Následně míč zkoušel dorazit Emreli, ale přestřelil bránu Neapole!
46'
Překvapení ve Varšavě. Po prvním poločase Legia vede 1:0. Více ze hry mají hosté, ale polský mistr se brání velice dobře. Vidíme kvalitní zápas. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+2'
45+2'
Jeden z hráčů Neapole dokázal hlavou vystřelit po centru Zielinského. Míč však nebyl dostatečně prudký, aby ohrozil brankáře Misztu.
45+2'
Aut Lozana byl zablokován. Roh pro Neapol.
45'
Rozhodčí prodlouží první půli o dvě minuty.
44'
Petagna se rozhodl pro střelu z rohu šestnáctky, Domácí zablokovali jeho pokus.
42'
Další akce domácích, přihrávku Luquinhase z levé strany sebral soupeř.
40'
Nebezpečná akce Legie. Mladenovič se rozběhl s míčem a rozhodl se pro střelu. Lepší by bylo, kdyby přihrál lépe postaveným spoluhráčům.
37'
Dlouhý nákop na Petagnu. Wieteska hlavou poslal míč na Misztu.
36'
Souboj o každý centimetr hřiště. Před vlastní šestnáctkou byl faulován Jedrzejczyk.
35'
Vypadalo to, že se narodí šance pro Legii, ale v obraně se předvedl Koulibaly.
34'
Luquinhas byl faulovaný u středové čáry. Přímý kop pro Legii.
32'
Souboj Mladenoviče s Lorenzem, Srb v domácích službách vyšel ze souboje vítězně.
31'
Celou dobu mají hosté převahu, ale Legia pořád vede. Domácí se dobře prezentují v obraně a mají trochu štěstí.
29'
Centr Zielinského z rohového kopu mířil na bližší tyč. Tam byl připravený hráč domácího celku.
29'
Zielinski vystřelil z přímého kopu, míč se odrazil od zdi a zamířil do zámezí. Rohový kop pro Neapol.
27'
Andrea Petagna byl faulován dvacet metrů od branky Legii. Faulujícím byl Mateusz Wieteska.
25'
Miszta zachránil Legii! Petagna našel přihrávkou Elmasa. Záložník Neapole vystřelil z levé strany přímo do brankáře domácích, ten jeho střelu vyrazil vedle brány!
24'
Dlouhý pas na Kastratiho, který byl trochu držený, rozhodčí faul neodpískal.
22'
Lozano si udělal místo na centr, ale s tím si poradili domácí hráči.
21'
Krásná akce Zielinského, následně příležitost zahodil jeden z jeho spoluhráčů.
19'
Další šance hostí. Přihrávku do pokutového území obdržel Lozano, který vystřelil míč vysoko nad bránu.
19'
Znovu se něco děla. Hlavou střílel Anguissa, ale brankář Miszta byl připravený.
17'
Břevno zachránilo Legii! Demme našel přihrávkou od pravého praporku Zielinského, po jeho střele míč trefil břevno Misztovy branky! Velké štěstí domácích!
16'
Centr do pokutového území Neapole, po kterém hosté nebyli v nebezpečí.
15'
Mladenovič byl faulovaný u levého rohu. Šance pro Legii.
14'
Přímý kop pro Neapol u pravého praporku. Centr Zielinského, ale jeden z hostujících hráčů fauloval v souboji o dobré místo k zakončení.
Omlouváme se za technické problémy.
10'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Tak tohle je obrovské překvapení, jelikož se domácí tým dostává do vedení. Mladenović se skvěle prokličkoval do vápna, aby se následně zbavil posledního z nich a posléze předložil krásnou přihrávku volnému MAHIRU EMRELIMU, který se nemýlil 1:0. Asistence: Filip Mladenović.
9'
Eljif Elmas se prokličkoval až za postranní čáru, což znamená, že Legie bude vhazovat na polovině hřiště.
8'
Hostující tým i nadále kombinuje, ale převážně na své polovině. Pro obranu Legie není jejich kombinace příliš vážná. Uvidíme, co nám nabídnou další minuty.
7'
Domácí tým se snažil využít otevřené obrany soupeře, ale jejich nákop nebyl přesný. Míč skončil u kopačky z jednoho obránců. Skvělý jeho návrat zamezil postupu ohrožení jejich branky.
6'
Neapol v úvodních minutách tohoto zápasu aktivnějším týmem, ale my v polské metropoli stále čekáme na úvodní zajímavou příležitost v zápase.
5'
První rohový kop v utkání měli k dispozici hráči Neapole, kteří ale z tohoto rohu nic zásadního nevytěžili. Centr z rohového kopu pouze proletěl vápnem a skončil v zámezí.
4'
Hráči Legie začínají vystrkovat růžky, ale na obranu svého soupeře si zatím nepřišla. Italská defenzivní je prozatím skálopevná.
3'
Filip Mladenović se na levé straně prodral k centru, který ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Neapol se ubránila a může opět do útoku.
2'
Neapol se snaží hrát kombinační fotbal, ale moc se jim to v úvodu utkání nedaří. Domácí tým skvěle vysouvá své napadání už na jejich polovinu hrací plochy.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postarali domácí hráči, kteří dnešní utkání odehrají v černobílé kombinaci. Hosté z Neapole budou hrát v červených dresech.
1'

Legia Varšava: Miszta – M. Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk (C) – Y. Ribeiro, Josué, Slisz, Mladenović – Kastrati, Emreli, Luquinhas.
Náhradníci: Tobiasz – Çelhaka, Charatin, Kostorz, R. Lopes, A. Martins, Muci, Pekhart, Rose, Skibicki, Włodarczyk.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly (C), Juan Jesus – Anguissa, Demme, Elmas, P. Zieliński – Lozano, Petagna.
Náhradníci: Idasiak, Ospina – Lobotka, D. Mertens, Politano, Únás, Zanoli..