I když byla Larnaka v druhém poločase aktivnější, přesto se jí nepodařilo skórovat a to znamená, že si Slovan zahraje Evropskou ligu i na podzim. Severočeši se už nenechali o postup do základní skupiny připravit a základ svému dnešnímu úspěchu položili především v prvním poločase, kde se střikrát prosadil Sýkora.

To je ode mě pro dnešek z Liberce vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přesnosů z Evropské ligy brzy na počtenou.
90+3
90+3
Z hlediště jsou slyšet oslavné chorály. Je jasné, že Slovan už o postup nepřijde.
90+2
Tričkovski už se řítil do zajímavé šance. Jeho akci ale zastavuje praporek pomezního rozhodčího, který signalizuje ofsajdové postavení.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Murillo už neudržel nervy na uzdě a po faulu na Folprechta vidí rovnou červenou kartu.
89
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Vůch, přichází Súkenník.
88
Tak kyperský tým dnes nemá opravdu den! Neprosadil se totiž ani z penalty. Výtečný Dúbravka see správně vydal ke své levé tyči a vychytal Joana Tomáse.
88
Stoper Pokorný ještě vidí žlutou kartu.
87
Ten jim ale zřejmě trochu pokazí nyní rozhodčí Bebek, který trochu překvapivě nařizuje penaltu!
86
Stadionem obíhá mexická vlna. Diváci jsou v dobrém rozmaru.
85
Už to vypadalo, že se Larnaka dočká úvodní branky! Tričkovski hledal před brankou osamoceného spoluhráče. Na poslední chvíli ale obětavě zasáhl obránce Hovorka.
84
Sýkora se snažil vysunout Vůcha. Ten ale dostal přihrávku na paty a o balon následně přišel.
83
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Baroš, přichází Komličenko.
81
Hovorka teď ohrozil vlastní branku, když mu balon při odkopu odskočil a skončil za brankovou čarou.
80
Další kyperský centr z levé strany doplachtil pouze do rukavic libereckého brankáře.
79
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Bartl, přichází Navrátil.
78
Severočeši kontrolují průběh druhého poločasu a vypadá to, že si cestu za postupem nenechají zkomplikovat.
77
Bartošák hledal svým centrem z levé strany nabíhajícího Baroše. Ten se ale k míči neprotlačil.
76
Exekuce se chopil Englezou, který to zkusil přímou střelou na branku. Ta ale znovu mířila jen do míst, kde byl připravený Dúbravka.
75
Teď už to půjde o něco lépe. Hosté totiž budou mít k dispozici standardní situaci kousek za hranicí vápna.
74
V posledních minutách se toho na trávníku příliš neděje. Larnaka je sice častěji u balonu, zatím se ale nedokáže dostat do nějaké gólové příležitosti.
73
Coufal bude na pravé straně hřiště vhazovat. Zatím se ale k vhození míče do hry příliš nemá.
72
Hosté teď lacino přišli o balon. Acorán si totiž neporadil s dotírajícím Pokorným.
71
Bartl se pokusil o narážečku s Barošem. Jejich záměr ale vystihl pohotový stoper Mojsov.
70
A vrásky na čele jim nepřidělal ani Tričkovski, který se dostal k hlavičce, kterou ale Dúbravku bez problémů chytil.
69
Na stadionu U Nisy panuje dobrá nálada. Domácí fanoušci vědí, že jejich tým už není od postupu do základní skupiny daleko.
68
Nakonec AEK získal rohový kop, který ale nic zajímavého nepřinesl. Nejvíce práce měl domácí gólman, který lapil balon do rukavic.
67
Hosté už rozjíždí svoji další útočnou akci ze středu hřiště. Uvidíme, zda to k něčemu bude.
66
Po delší době se slovan dostal do zakončení. Jmenovitě to byl Baroš, který protáhl Miňa.
65
Severočeši toho ve druhém poločase příliš nepředvedli. Zatím jim to ale vadit vůbec nemusí. Nahráno už mají z prvního dějství.
64
Po pár odrazech v pokutovém území posílá míč do bezpečí Folprecht, který jej poslal mimo šestnácku.
63
Tričkovskiho tvrdý centr odvrátil obětavý Pokorný. Larnaka bude mít k dispozici rohový kop.
62
Baroš se provinil útočným faulem, což může domácí tým mrzet. Domácí útočník totiž fauloval na hranici pokutové území, kde se Slovan dostával do zajímavé pozice.
61
Charalambides se dostal do střelecké pozice. S přízemní ranou si ale Dúbravka dokázal v poklidu poradit.
60
Kypřani se znovu dostali až na útočnou polovinu. Tam ale pohotovým obraným zákrokem zakročil Coufal.
59
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Teté, přichází Englezou.
58
Hosté se ne a ne útočně prosadit. Teď to zkoušeli dlouhým nákopem, jenže nepochodili.
57
Acorán si to namířil proti několikanásobné přesile a podle toho také celá akce dopadla. Velkým zmarem.
56
Nepřesná rozehrávka ale končí pouze v zámezí. Dúbravka bude odkopávat od branky.
55
Larnaka je zatím v druhém poločase aktivnější, tak jak jí velí povinnost pokud chce s nepříznivým výsledkem něco udělat.
54
Ani ten však k ničemu nevedl. Obrana Slovanu dnes zatím působí bezchybně a i z touto komplikací si poradila.
53
Ten také poslal do šestnáctky zajímavý centr, který ale odhlavičkoval do zámezí Pokorný. Roh pro hosty.
52
AEK drží balon na kopačkách a pomalu se přesunuje před branku soupeře. Balon má aktuálně na levé straně Teté.
51
Hosté se poprvé výrazněji dostali na útočnou polovinu Centr Tetého ale zastavil Hovorka.
50
Baroš už byl v prvním poločase napomínán. Teď už s ním rozhodčí ztratil trpělivost a ocenil ho žlutou kartou.
49
Liberecký útočník Baroš se dostal do zakončení. Veškeré vzrušení ale bylo zbytečné. Celou akci totiž zastavuje praporek pomezního rozhodčího.
48
Dalším karetním hríšníkem je hostující Joan Tomás.
47
Zatím sledujeme hodně vlažný úvod druhé poločasu. Hra se odehrává převážně ve středu hřiště.
46
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Mintikkis, přichází Charalambides.

Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Charalambous, přichází Acorán.
46

46
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Libereckému Slovanu vyšel první poločas dokonale a od postupu do základní skupiny jej dělí už pouze pětačtyřicet minut. Nevypadá to totiž, že by se Larnaka zmohla na nějaký odpor. K postupu by nyní musela vstřelit čtyři branky. V domácím dresu řádit v první půli především Jan Sýkora, který zaznamenal hattrick.
45+1
45+1
Ani hostující hráči už nikam nespěchají. Vypadá to, že si Slovan odnese do kabin třígólový náskok.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
Severočeši kontrolují zbývající minutky prvního poločasu a hledištěm jsou odměněni mohutným potleskem.
43
Slovan se vydal na další útočnou akci. Vůch si ale nerozuměl s Barošem a Slovan o míč přišel.
42
Vypadá to, že se závěr prvního poločasu bude pouze dohrávat. Larnaka už by zřejmě nejraději viděla v kabině.
41
Liberec právě vstřelil branku!
JAN SÝKORA má dneska den! Hostující defenziva chybovala, čehož využil právě hráč s číslem šest, který přesným zakončením k tyči kompletuje hattrick – 3:0.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. V něm jsou zatím jasně lepší hráči Slovanu.
38
Jeden z hostujíchc hráčů se dostal ke střele z hranice vápna. Nedůrazná střela ale gólem skončit nemohla.
37
AEK má míč na kopačkách a zatím trpělivě kombinuje na vlastní polovině. Slovan zatím vyčkává v obrané bloku.
36
Murillo se nechal předběhnout Barošem u rohového praporku. Tomu ale následně balon utekl za lajnu.
35
První žlutou kartu vidí domácí Bartošák. Zřejmě za zdržování při autovém vhazování.
35
Tričkovski vyzkoušel pozornost libereckého gólmana, kterého ale nemohla střela do středu branky nijak ohrozit.
34
A také se tak stalo. Přízemní centr proletěl kolem přední tyče. Dál už se ale k němu nikdo v modrém dresu nedostal.
33
Liberečtí budou mít po centru Coufala další roh, který zřejmě znovu rozehraje Bartošák.
32
Jeden z domácích hráčů fauloval ve středu hřiště. Larnaka se snažila rychle rozehrát, jenže balon končí až za brankovou čarou.
31
Bartl se na pravé straně uvolnil a odcentroval. Připravený Mojsov ale poslal míč do bezpečí.
30
To samé se ale dá říci a výkopu Dúbravky, který tak balon vrátil pouze na kopačky soupeře.
29
Fotbalisté v černých dresech jsou znovu u balonu. Dlouhý nákop Jorge byl ale hodně nepřesný.
28
Hosté ale ze své výhody příliš nevytěžili. Defenziva Slovanu byla pozorná.
27
Bartl se zodpověďně vrátil před rozběhnutým Tričkovskim, který už se cpal do pokutového území. Bude z toho první roh pro AEK.
26
Larnaka sportovně vrátila míč až k domácímu gólmanovi, odkud také začně další liberecká akce.
25
Baroš si opět neodpustil nějaký slovní výrok k rozhodnutí hlavního rozhodčího, který mu teď zřejmě naposledy domlouvá jen ústně.
24
Oba týmy se u balonu často střídají. Na vině je především nepřesná kombinace ve středu hřiště.
23
Baroš se srdnatě pral s dvojnásobnou přesilou jen do té doby, kdy sám fauloval jednoho ze spoluhráčů.
22
Centrující Bartošák poslal míč někam do míst, kde stál Folprecht. Ten se ale v hlavičkovém souboji neprosadil.
21
Tete srazil na levé straně Coufala, který se ochotně skácel k zemi. Slovan bude mít k dispozici standardní situaci z pravé strany hřiště.
20
Bartošák se svým autovým vhazováním příliš nespěchá a sbírá drahocenné vteřinky navíc.
19
Larnaka se dočkala své první velké šance! Tete ideální přihrávkou uvolnil Tričkovskiho, který ale v dobré pozici nedokázal prostřelit Dúbravku.
18
Domác tým ale nebyl v držení míče příliš dlouho. To jim ale nemusí v tuto chvíli vůbec vadit.
17
Liberečtí se navíc znovu přesunují na polovinu soupeře. Coufal bude na pravé straně vhazovat.
16
Kypřani jsou jako opaření. Dvoubrankové manko je pro ně hodně nepřijemné a zatím jsou od postupu do základní skupiny na hony vzdáleni.
15
Severočeši přidávají další branku a zatím je zápas v jejich režii! Vůch zatáhl balon po pravé straně a přesnou přízemní přihrávkou našel na zadní tyči JANA SÝKORU, který už měl jednoduchou práci – 2:0.
15
Moc toho ale nebylo. Centr z levé strany v podání Tričkovskiho doletěl jen ke gólmanu Dúbravkovi.
14
Fotbalisté v černých dresech jsou znovu u balonu a pomalu se přesunují dopředu. Uvidíme, co vymyslí.
13
Slovan se ale rychle zmocnil balonu a snažil se vysunout Baroše. Ten si ale nepohlídal obrannou linii soupeře a byl mu odmáván a také odpískán ofsajd.
12
Kombinace AEK se dostala až ke gólmanu Miňovi, který se zřejmě odhodlá k dlouhému nákupu na polovinu soupeře.
11
Kyperský tým teď převzal iniciativu a je aktivnějším týmem. Zatím se ale s míčem pohybuje jen ve středu hřiště.
10
Pokorný v poklidu pohlídal náběh Teteho a k míči ho nepustil. Dúbravka bude vykopávat.
9
Larnaka se snaží rychle odpovědět. Zbrklá akce středem hřiště ale neměla šanci na úspěch.
8
Slovan se po nenapadné akci dostává do vedení! Baroš šikovně pronikl až do šestnáctky soupeře, balon předložil na malé vápno JANU SÝKOROVI, který trochu se štestím posílá svůj tým do vedení – 1:0.
8
Slovan měl k dispozici první rohový kop. Centr se ale Bartošákovi vůbec nepovedl.
7
Rozhodčí Bebek teď odpískal Barošovi nedovolené hraní, čemuž se liberecký útočník hodně diví a s chorvatským arbitrem si něco vysvětluje.
6
Dlouhý nákop Breiteho doletěl jen do míst, kde úřadovali hráči v černých dresech.
5
Bartošákovi se ale následná rozehrávka příliš nepovedla. Balon doputoval jen na obránce Murilla.
4
Premiérová útočná akce Slovanu byla doprovázena mohutným potleskem. Folprecht teď navíc vybojoval standardní situaci u pravé postraní lajny.
3
Severočeši se k míči zatím přiliš nedostali. Nejvíce doteků má zatím domácí gólman, který bude odkopávat od branky.
2
První útočná akce Larnaky končí nezdarem. Nepovedený centr končí jen v rukavicích gólmana Dúbravky.
1
Hosté z Kypru se ujali rozehrávky. Zatím trpělivě kombinují na vlastní polovině a dopředu se příliš nehrnou.
1
Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Slovan v modrých dresech, Larnaka v černo-bílé kombinaci.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Pokorný "C", Bartošák – Breite – Bartl, Folprecht, Sýkora, Vůch – Baroš.

Náhradníci: Hladký – Nitrianský, Navrátil, Súkenník, Komličenko, Ekpai, Latka.

AEK Larnaca FC: Miňo – Mintikkis, Murillo "C", Mojsov, Charalambous – Boljević, Jorge – Tete, Joan Tomás, Tričkovski – André Alves.

Náhradníci: Saizar – Catala, Acorán, Laban, Englezou, Konstantinou, Charalambides.

Rozhodčí: Bebek – Petrović, Grgić (všichni Chorvatsko).
Liberec měl na rozdíl od svého soupeře snazší a také hlavně kratší cestu do 4. kola nebo chcete-li play-off Evropské ligy. Severočeši se do soutěže zapojili až ve 3. předkole, kde jako nasazený tým narazili na rakouskou Admiru Mödling, kterou po dvou vítězství (2:0 a 2:1) bez problémů vyřadili.

Zato kyperský tým si musel cestu do play-off proklestit již z prvního předkola. V něm vyřadil tým ze San Marina Folgore a to výsledky 3:0 a 3:1. V dalším kole čekal na Larnaku severoirský Cliftonville, který prohrál 2:0 a 3:2. Největší překvapení se ale událo v zatím posledním předkole, kdy si AEK poradil se silným Spartakem Moskva (1:1, 1:0) a postoupil.
Českému zástupci ze severu Čech se v evropských pohárech v posledních letech daří a i letos má zatím soutěž slušně rozehranou. K hlavnímu cíli a to postupu do základní skupiny ale chybí Slovanu ještě jeden krok. Do odvety z Kypru si přivezl velmi slibný výsledek 0:1, když se o jedinou branku postaral obránce Coufal.
Hezký pohárový večer z města pod Ještědem, kde je na programu odveta play-off Evropské ligy. Na stadionu U Nisy se střetne domácí Slovan Liberec, který přivítá kyperský tým AEK Larnaca FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.