Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Differdange : Zirä FK - 6. července 2017   19:00

Differdange
Differdange
11' Vandenbroeck
1:2
(1:0)
Zirä FK
Zirä FK
64' Manga   • 68' Gadze
Differdange
Weber – Franzoni, Siebenaler (84. Bettmer), Vandenbroeck, Jänisch (C) – Yéyé, Fleurival, Hamzaoui (71. Bastos), Amri (60. Holter) – Perez – Caron.
Worré – Almeida Rodrigues, Ikene, Bastos, Jackson, Bettmer, Holter.
B. Marhefka – T. Vorel, J. Pozor (SVK)
Stade Municipal de Differdange
Zirä FK
Nazirov (C) – Nagijev, Krneta, Boum, Chalilzade – Matei, Mustafajev, Manga, Sadygov (60. Djurić), Belfort (80. Šemonajev) – Gadze (76. Gurbanov).
Bajramov – Alijev, Djurić, Šemonajev, Isgandarli, Gulijev, Gurbanov.

Dnes to dlouho vypadalo, že by se domácí mohli o postup ještě poprat. V 11. minutě je totiž dostal zpět do hry David Vandenbroeck a v úvodu druhého dějství pak museli hosté čelit velkému tlaku soupeře. Ten ale dokázali přestát a v 64. minutě Differdange zlomil vyrovnáním David Manga. Hned o čtyři minuty později pak přidal druhý gól Ziry Richard Gadze, jenž stanovil konečný výsledek utkání na 1:2.
90+3'
90+2'
Hosté ještě zahrávali rohový kop. Rozehráli ho nakrátko a drží míč.
89'
Vyrovnat ještě mohl Franzoni, ale Nazirov to výborným zákrokem nepřipustil!
88'
Bettmer rozehrával rohový kop. Míč se k němu po chvíli vrátil a tak to střídající domácí fotbalista zkusil. Nazirov si ale připisuje úspěšný zákrok.
86'
Ani rohový kop Yéyého domácím nic většího nepřinesl. Differdange v pohárové Evropě pro letošek skončí.
84'
Střídání v týmu FC Differdange 03: ze hřiště odchází Siebenaler, přichází Bettmer.
83'
Boum nyní poslal k zemi Pereze. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
81'
Po rohu Gurbanova ohrozil domácí bránu Boum. Weber byl na místě a třetí gól ve své síti nepřipustil.
80'
Střídání v týmu Zirä FK: ze hřiště odchází Belfort, přichází Šemonajev.
79'
Aktivní hra Differdange z úvodu druhé půle je fuč. Hosté jsou teď jasně lepší a často se dostávají do zakončení. Nyní netrefil bránu Gurbanov.
76'
Střídání v týmu Zirä FK: ze hřiště odchází Gadze, přichází Gurbanov.
72'
Hosté už dominují. Při šanci Mateie musel lucemburský celek zachraňovat brankář Weber.
71'
Střídání v týmu FC Differdange 03: ze hřiště odchází Hamzaoui, přichází Bastos.
68'
Zirä FK právě vstřelila branku!
Hosté opět udeřili a otáčejí tak skóre zápasu! Po přihrávce Djuriće překonává brankáře Webera RICHARD GADZE – 1:2.
65'
Domácí by nyní potřebovali vstřelit tři góly. Na to ale mají už poměrně málo času.
64'
Hosté přestáli velký nápor soupeře z úvodu druhé půle a teď dávají gól, kterým se už hodně přibližují postupu do 2. předkola! Na 1:1 srovnává DAVID MANGA.
62'
Žlutou kartu dostává Hamzaoui (FC Differdange 03).
60'
Střídání v týmu Zirä FK: ze hřiště odchází Sadygov, přichází Djurić.
60'
Střídání v týmu FC Differdange 03: ze hřiště odchází Amri, přichází Holter.
59'
Z přímého kopu zahrozil opět Perez. Bránu soupeře minul jen těsně!
57'
Hostující tým má v úvodu druhé půle velké problémy! Přímý kop Pereze nadělal brankáři Nazirovovi pořádné starosti. Gólu však strážce hostující svatyně zabránit dokázal!
53'
Domácí teď měli velkou smůlu! Gauthier Caron totiž orazítkoval brankovou konstrukci.
51'
Zahrozili hosté. Ránu Kervense Belforta pokryl velmi dobře chytající Weber.
48'
Domácího útočníka Carona zastavil Boum. Differdange rozehrává.
47'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke střídání. Kouč Ziry Abbasov ale určitě nemohl být s prvním poločasem úplně spokojen.
46'
Ve druhém poločase nás zřejmě ještě čeká pořádné drama. Differdange totiž vede nad Zirou 1:0 a v celkovém součtu ztrácí jediný gól na prodloužení. V 11. minutě se prosadil po rohovém kopu David Vandenbroeck, který měl po standardkách ještě další dvě dobré příležitosti. Také hosté se dostávali do šancí a nebojím se tedy konstatovat, že sledujeme až nečekaně zajímavé utkání.
45+5'
45+5'
Stále se hraje a ve velké šanci se objevil Amri. Jeho střela těsně minula bránu Ziry!
45+4'
David Vandenbroeck je po standardních situacích hodně nebezpečný! Opět přeskočil hostující obránce, kteří mohou děkovat svému brankáři, že stále drží postupové skóre.
45+2'
Příležitost pro domácí! Yéyého pokus likviduje pozorný Nazirov.
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas o tři minuty.
45'
Po rohovém kopu Hamzaouiho se hosté ubránili.
42'
Richard Gaze měl na kopačce gól, který by hosty už hodně přiblížil postupu. Domácí však mohou děkovat brankáři Weberovi, který šanci forvarda Ziry zlikvidoval!
40'
Hostující gólman Nazirov váhal s výkopem a rozhodčí ho potrestal žlutou kartou za zdržování hry.
40'
Po něm hlavičkoval mimo Siebenaler. Domácí hrají dobré utkání a to, že by mohli vymazat dvougólovou ztrátu z prvního zápasu, rozhodně není nemožné.
39'
Velké příležitosti domácích! Střely Pereze a Amriho si však nenašly cestu za brankovou čáru. Differdange bude zahrávat alespoň roh.
37'
Na druhé straně zahrávali hosté dva rohové kopy. Ten druhý už přinesl nebezpečí, když se dostal k hlavičce Nagijev. Netrefil však bránu.
34'
Domácí nehrají vůbec špatně. Ziru teď vystrašil Yéyé, který vypálil vedle tyče.
33'
Po centru Hamzaouie zakončil nepřesně Caron.
32'
Hosté přerušili nebezpečnou akci soupeře jen za cenu rohového kopu.
28'
V ofsajdu byl přistižen Richard Gaze. Míč pro domácí.
27'
Jänisch zahrával standardní situaci a po jeho centru se dostal do zakončení Vandenbroeck. Druhý gól ale nepřidá, bránu tentokrát netrefil.
25'
Zirä mohla vyrovnat a tím pádem i vykročit za postupem. Rána Mateie však končí na brankové konstrukci!
20'
Franzoni byl faulován Mustafajevem. Domácí budou rozehrávat.
20'
Na druhé straně kontroval Manga. Ten zase netrefil bránu lucemburského celku.
19'
Ke střele se dostal domácí Yéyé. Trefil ale pouze bránícího hráče.
15'
Manga je hodně nebezpečným střelcem ze standardních situací. Další jeho projektil vyráží Weber!
15'
Domácí hrají velmi bojovně. Lucemburský celek se bude pokoušet o senzaci.
13'
Hosté si nechtějí dvojzápas zbytečně zkomplikovat a snaží se hrát aktivně. Belfortova střela ale neprošla až na bránu.
11'
Differdange právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Po rohu Amriho se prosadil belgický stoper DAVID VANDENBROECK, který tak vymazal polovinu z dvougólového manka Differdange z úvodního zápasu.
8'
Do velké šance se dostal domácí Jänisch! Jeho ránu skvěle vytáhl gólman Nazirov!
7'
Také domácí se snaží hrát dopředu. Pokud chtějí dvojzápas zdramatizovat, musejí být nebezpeční.
4'
Následoval rohový kop, po němž se dostal do zakončení Belfort. Ten ale netrefil bránu.
3'
Hostující Manga prověřil brankáře Webera z trestného kopu. Ten si ale poradil a vyrazil míč na roh.
1'

FC Differdange 03: Weber – Franzoni, Siebenaler, Vandenbroeck, Jänisch (C) – Yéyé, Fleurival, Hamzaoui, Amri – Perez – Caron.
Náhradníci: Worré – Almeida Rodrigues, Ikene, Bastos, Jackson, Bettmer, Holter.

Zirä FK: Nazirov (C) – Nagijev, Krneta, Boum, Chalilzade – Matei, Mustafajev, Manga, Sadygov, Belfort – Gadze.
Náhradníci: Bajramov – Alijev, Djurić, Šemonajev, Isgandarli, Gulijev, Gurbanov.

Rozhodčí: B. Marhefka – T. Vorel, J. Pozor (SVK).
První zápas:
První zápas lépe zvládli fotbalisté Ziry, kteří si do odvety vytvořili dvougólový náskok. Domácí byli většinu zápasu lepším týmem a poprvé se prosadili už ve 22. minutě, kdy otevřel skóre Richard Gaze. Stejný hráč pak ještě nastřelil tyč a v 80. minutě byl i u druhého zásahu svého týmu, když se po jeho centru prosadil Kervens Fils Belfort.
FC Differdange 03:
Differdange by jistě rádo navázalo na úterní senzaci, kterou v úterý způsobili vyřazením slavných Glasgow Rangers jejich krajané z Niedercornu. Tento klub byl založen před čtrnácti lety jako nástupce místních celků Red Boys Differdange a AS Differdange. V posledních dvou sezónách lucemburské ligy skončili fotbalisté Differdange na druhém místě. V letech 2014 a 2015 navíc získali národní pohár. Pokud počítáme i zmíněné předchůdce, tak je tento celek s 19 pohárovými vavříny lucemburským rekordmanem.
Zirä FK:
Mladý klub, který byl založen teprve v roce 2014, zažívá premiéru v evropských pohárech. V roce 2015 už Zirä hrála nejvyšší soutěž a hned v ní obsadila druhé místo. Tehdy ale ještě nebyla z administrativních důvodů do Evropské ligy připuštěna. V minulém ročníku pak celek, který sídlí v hlavním městě Ázerbájdžánu Baku, skončil čtvrtý. Kádr mužstva je tvořen směsicí domácích fotbalistů a zahraničních posil, včetně čtveřice Afričanů.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Čtvrtek patří především odvetným zápasům 1. předkola Evropské ligy a já Vás provedu utkáním mezi lucemburským Differdange 03 a ázerbájdžánskou Zirou FK. Ta se rozhodně nachází blíže postupu, první zápas totiž vyhrála 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.