Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Valletta : Utrecht - 13. července 2017   19:30

Valletta
Bonello – Zerafa, Camilleri (C), Borg, Umeh – Pani, Santiago, Gill – Velasco (73. Borg), Mifsud (89. Briffa), Romeu (69. Nwoko).
Vella – Briffa, Dimech, Nwoko, Fenech, Borg, Pulis.
Valjić – Ibrisimbegović, Udovičić (všichni BIH)
Hibernians Stadium, Paola
Utrecht
Jensen – van de Streek, Janssen (C), Braafheid, Ayoub – Klaiber, van der Maarel, Hardeveld (80. Emanuelson) – Labyad, Kerk (88. Ould-Chikh), Makienok.
Marsman – van der Meer, Emanuelson, Ould-Chikh, Rosheuvel, Peijnenburg, Venema.

Z tohoto střetnutí je to vše, přeji Vám hezký zbytek čtvrtečního večera.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 0:1. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:16.
Je dobojováno! Domácí La Valletta se po změně stran zaměřila především na bránění a bez větších obtíží vymazala ze hřiště všechny ofenzivní opory nizozemského Utrechtu. Ten vůbec nepůsobil jako výrazný favorit tohoto dvojutkání a o postup do třetího předkola se bude muset poprat za týden v domácí odvetě.
90+5'
90+5'
V samotném závěru ještě dostal žlutou kartu Sean Klaiber, který zatáhl za dres domácího záložníka Malana Santiaga.
90+4'
Rozběhla se již poslední minuta nastaveného času. Tohle utkání s největší pravděpodobností skončí bezbrankovou remízou.
90+3'
Uchennu Umeha chytly křeče, se kterými si lehl na hřiště a aby pošetřil nějaký ten čas, tak si vyžádal i ošetření.
90+2'
Santiagova střela z dálky byla hostujícím hráčem sražená na levou stranu, u které vzápětí ztratil míč Jean Borg.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o čtyři minuty nastaveného času.
90'
Uhehův nedovolený zákrok přidělil Utrechtu standardní situaci. Labyad z velké dálky centroval do vápna, jenže v něm nebyl snad jediný útočník nizozemského celku a k míči se dostal Bonello.
89'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Michael Mifsud, přichází Roderick Briffa.
88'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Emilio Kerk, přichází Bilal Ould-Chikh.
87'
Domácí se po dlouhatánské době dostali až do pokutového území, kde Michael Mifsud z brankové čáry nastřelil ruku Klaibera. Ta ale byla přilepená u těla a penalta se tak správně nepíská.
86'
Té ale stále chybí tempo, na čemž vůbec nic nezměnil ani přetažený nákop do náruče Davida Jensena.
85'
Pani v hlavičkovém souboji vyskočil hodně vysoko a nekontrolovaně spadl na záda. Z nepříjemné rány se naštěstí oklepal a už pokračuje ve hře.
84'
Vinou Kerkova útočného faulu Utrecht z nařízené rozehrávky ze středového kruhu nevytěžil žádné ohrožení brankáře Bonella.
83'
Claudio Pani ve druhé půli naprosto vymizel ze hry. Nyní jsme si ho mohli všimnout alespoň při udělení žluté karty za zákrok na van de Streeka.
82'
Velkou měrou se o to zasloužil Henry Bonello, který odvážně vyboxoval balón z hlavy Makienoka. Právě s ním se nepříjemně srazil a nyní musí být ošetřen.
81'
Malťané brání své pokutového území na jedničku s hvězdičkou. Hosty nepustili do zakončení ani po Labyadově centru ze standardní situace.
80'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Jeff Hardeveld, přichází Urby Emanuelson.
80'
A další žlutá karta, která putuje za Stevem Borgem. Ten po hlavičkovém souboji stáhl k zemi Labyada.
78'
Willem Janssen se u půlící čáry střetl s Michaelem Mifsudem. Oba hráči šli do souboje zhruba stejně, nicméně bosenský sudí nakonec udělil žlutou kartu domácímu útočníkovi.
77'
La Valletta jakoby rezignovala na útočení, dobrou minutu si vyměňovala přihrávky na obranné polovině a poté jej víceméně odevzdala Utrechtu.
75'
Bonello vystartoval proti nabíhajícímu si Kerkovi a na hranici šestnáctky mu sebral balón s kopačky.
74'
Před Hardeveldem se otevřela kupa volného prostoru, čehož využil k centru, ale ubráněný Makienok zakončovat nemohl.
73'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Maximiliano Velasco, přichází Jean Borg.
71'
Nově příchozí Nwoko popotáhl míč po pravém křídle, jenže jeho centr vzápětí sebral do rukavic nikým neatakovaný David Jensen.
70'
Moc fotbalové krásy ve druhé půli k vidění není. Nyní se hra znovu přerušila, tentokrát kvůli Makienokovi, jenž při snaze získat míč fauloval domácího kapitán Camilleriho.
69'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Romeu, přichází Kyrian Nwoko.
67'
Rozběhnutému Klaiberovi vůbec nesel centr bez přípravy, kterým poslal míč úplně mimo hrací plochu.
66'
Kyrian Nwoko už byl za autovou čarou připravený k nástupu na hřiště. Nyní už si ale zase oblékl rozlišovák a míří zpět na střídačku La Valletty.
65'
Hra je přerušená kvůli ošetřování na straně Utrechtu. Postiženého hráče trefil vysokou nohou do hlavy Romeu.
64'
Zakaria Labyad to přehnal s důrazem v souboji s Umehem a vzápětí byl napomenut žlutou kartou.
63'
Makienokovi to dnes příliš nejde, nyní si hrudníkem nedokázal zpracovat vysokou přihrávku do pokutového území.
62'
Po kratší pauze se opět hraje, Utrecht kombinuje na vlastní polovině a střádá plány na obranu maltského celku.
60'
Žlutou kartu dostává Jeff Hardeveld (FC Utrecht).
Žlutou kartu dostává Romeu (La Valletta FC).
59'
Po jednom z tvrdých zákroků vznikla mezi střídačkami menší rozmíška, kterou hlavní sudí bude muset řešit žlutými kartami.
58'
Velasco se po ose hřiště probíjel do šestnáctky, ovšem Braafheid v nelehké situaci odkopl míč do bezpečí.
56'
Tempo hry je ve druhé půli o dost nižší než před přestávkou. Utrecht je neustále nastěhovaný na útočné půlce, ale k ohrožení Bonella to stále nevede.
54'
Makienok podběhl centrovaný balón, který poté domácí hráči odehráli mimo šestnáctku před číhajícím Kerkem.
52'
Labyad se na levé straně zastavil a trochu odflákl pokus o centr, který protihráč navíc zablokoval.
51'
Domácí si mohou konečně na chvilku oddechnout, neboť hostující kapitán Janssen nedovoleně přibrzdil nebezpečného Mifsuda.
50'
Klaiber dobře potáhl míč z pravého konce velkého vápna prověřil schopnosti Henryho Bonella. Na jeho branku poté vystřelil i Labyad, jenže z dvaceti metrů nemířil přesně.
49'
Po změně stran zatím hraje jen jeden tým, kterým je nizozemský Utrecht. Ten zakládá další akci z vlastní poloviny.
48'
Prakticky totožná situace ani v dalším případě nevedla k šanci, La Valletta i tentokrát dostala balón do bezpečí.
47'
Makenok sklepával jednu z vysokých přihrávek před sebe, jenže u Kerka jeden z domácích stoperů rázně odkopl míč do autu.
46'
Hlavní sudí nenastavil ani minutu a ukončil první poločas za stavu 0:0. Utrecht roli favorita zatím úplně nepotvrzuje, La Valletta s ním hraje naprosto vyrovnanou partii, jež nabídla pouze dvě vážnější příležitosti. Za hosty zahrozil van de Streek, za domácí Romeu, avšak oba gólmani míč za svá záda nepustili.
45'
45'
A znovu domácí obránce Borg, který tentokrát uhlídal Kerka a ten jej z frustrace alespoň zfauloval.
44'
Stebe Borg rychle přistoupil k protihráči a nenechal ho odcentrovat před branku La Valletty. Následuje pro změnu odkop Henryho Bonella.
43'
Michael Mifsud na levé straně dělal co mohl, jenže přes van de Streeka do pokutového území neprošel. Míč je znovu v autu a do hry ho pošle strážce branky Utrechtu.
42'
Následný rohový kop v podání Claudia Paniho už Utrechtu takové problémy nenadělal, vše se chystá k odkopu Davida Jensena.
41'
Slušná příležitost pro La Vallettu! Postaral se o ní Romeu, který se opřel do míče a ranou zpoza vápna otestoval Jensena, který musel hodně rychle přiletět ke své levé tyči.
40'
Na malinkém stadionku v Paole panuje velmi příjemná fotbalová atmosféra. Kromě několika desítek hostujících fandů se o ní starají i maltští hudebníci s trumpetami.
39'
Santiago zase neúspěšně hledal pokrytého Velasca. Utrecht pak rychle otočil hru, jenže centr z levého konce hřiště sebral jistý Bonello.
38'
A znovu nepříliš povzbudivý moment Simona Makienoka, jenž při vhazování van de Streeka fauloval svého strážce.
36'
Makienok se jenom smutně ohlédl po nepřesném nákopu, který neskončil na jeho kopačce, ale až v rukavicích domácího brankáře.
35'
Pani ztratil stabilitu a s ní také míč, který jeho spoluhráči ale získali zpět ještě předtím, než hosté přešli půlící čáru.
34'
Hostům poté nepomohlo ani autové vhazování, po němž se faulem provinil před chvílí zmíněný Gyrano Emilio Kerk.
33'
Gyrano Emilio Kerk snad vůbec poprvé dostal k prostor k rozběhnutí, nicméně ještě před vstupem do šestnáctky mu balón výborně vypíchl Ryan Camilleri.
32'
Další ofsajd a v něm hostující útočník Simon Makienok.
31'
Makienok byl trochu přidržený, a tak nestihl doběhnout za přihrávkou. Ta propadla až k domácímu gólmanovi.
30'
Sander van de Streek využil Zerafova nejistého odvrácení a po zpracování hrudníkem ihned vypálil z hranice velkého vápna k vzdálenější tyči. Střela to nebyla prudká, nicméně skákala a Bonello s ní proto měl poměrně velké starosti.
28'
Na druhé straně je mávám ofsajd, ve kterém se znovu zapomněl Michael Mifsud. Míč pro Utrecht...
27'
Paniho rozehrávka z pravé strany hostům žádné větší problémy nenadělala. Kerk naopak vyrazil do protiútoku, ovšem při snaze obhodit si soupeře poslal míč k vyběhnuvšímu Bonellovi.
26'
Romeu se u pomezní čáry snažil zbavit Braafheida, který si nemohl dovolit propadnout, a tak raději fauloval.
25'
Zerafa tak dlouho váhal s vhozením autu, až ho poslal přímo na hostující hráče. Utrecht postupně začíná přebírat otěže zápasu na svou stranu.
24'
Bonello prudký centr z levé strany jenom vyboxoval, ovšem vadit mu to příliš nemuselo, neboť byl signalizován ofsajd Kerka.
23'
Klaiber u autové čáry zakřižoval Mifsuda, jenž pro La Vallettu nezískal ani rohový kop.
22'
A ještě jednou primitivní zákrok pro domácího gólmana, kterého střelou z dálky znovu pozdravil Zakaria Labyad.
21'
Labyad brzy po zpracování přihrávky k ose hřiště vystřelil z necelých třiceti metrů a Bonello pomalu letící balón pohodlně lapil.
20'
Domácí přišli o míč kvůli špatnému přenesení hry na Mifsuda, nicméně jejich protivníci jim balón zase rychle vrátili a zpět do hry jej pošle Umeh.
19'
La Valletta se znovu bez větších problémů ubránila, když přinutila Labyada předvést útočný faul.
18'
Bosenští rozhodčí přešli zákrok na Mifsuda a nechávají hosty rozvíjet postup do útoku.
16'
Sean Klaiber se po vlastním autu vrátil k balónu a poslal jej do ohně, kde si však Bonello zkušeně stáhl centr ze vzduchu.
15'
Hosté se snaží najít potřebný klid pozvolnou kombinací v obranné linii na vlastní polovině...
14'
Jensen včasným výběhem zamezil vystřelit Velascovi, který se o pár sekund později přesto dostal k přihrávce z hloubi pole a už zaměstnal hostujícího gólmana, jenž byl naštěstí pro Utrecht v ideálním postavení.
13'
Maltský tým se s mnohem zvučnějším soupeřem zatím bije srdnatě, sledujeme vyrovnaný úvod zápasu s minimem šancí.
11'
Zakaria Labyad rozehrál první hostující rohový kop, jenže vysokým pasem neoslovil žádného ze svých kolegů v šestnáctce.
10'
Nákop směřující na Kerka domácí obránci přečetli a nechal doskákat míč až do náruče Henryho Bonella.
9'
Další útočné snažení La Valletty zabrzdil pomezní rozhodčí, který zaregistroval ofsajdové postavení Michaela Mifsuda.
8'
Mifsud se zničeho nic ocitl v solidní šanci, když k němu propadla přízemní přihrávka z pravé strany. Sean Klaiber jeho zakončení z rohu šestnáctky ale zablokoval a zvedl balón příhodně pro zasahujícího Jensena.
6'
Znovu balón nebezpečně skákal v pokutovém území, ovšem Labyad ani nikdo jiný brankáře Bonella neohrozil. Celá akce skončila nedovoleným zákrokem útočícího hráče Utrechtu.
5'
Až nyní se Utrecht trochu osmělil a hned z toho byly zmatky před Bonellovou brankou. Hosté se pokusili hned několikrát vystřelit, ovšem jejich protivníci všechny zakončení zablokovali.
4'
Po dalším faulu v hostujícím podání rozehrál z půlící čáry domácí kapitán Camilleri, který ale poslal míč jen do rukavic brankáře Jensena.
3'
Domácí zůstanou u míče, neboť mezi vápny Zerafu nedovoleně zastavil Gyrano Emilio Kerk.
2'
Hned po několika sekundách fauloval van de Streek a Pani rozehrál standardní situaci z levé strany, po níž mimo branku hlavičkoval Borg.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté v černožlutých dresech.
1'

La Valletta FC: Bonello – Zerafa, Camilleri (C), Borg, Umeh – Pani, Santiago, Gill – Velasco, Mifsud, Romeu.
Náhradníci: Vella – Briffa, Dimech, Nwoko, Fenech, Borg, Pulis.

FC Utrecht: Jensen – van de Streek, Janssen (C), Braafheid, Ayoub – Klaiber, van der Maarel, Hardeveld – Labyad, Kerk, Makienok.
Náhradníci: Marsman – van der Meer, Emanuelson, Ould-Chikh, Rosheuvel, Peijnenburg, Venema.

Rozhodčí: Valjić – Ibrisimbegović, Udovičić (všichni BIH).
FC Utrecht

Zástupce nizozemského fotbalu platí v tomto dvojzápase za velkého favorita. Čtvrtý tým nedávno skončeného ročníku Eredivisie se v pohárové Evropě naposledy ukázal v létě 2013, kdy byl rovněž nasazen do druhého předkola a velmi překvapivě nestačil na lucemburský klub FC Differdange 03. Fanoušci Utrechtu tak raději vzpomínají na sezónu 2010/11, kdy se jejich oblíbený tým probil přes Tiranu, Luzern a Celtic až do základní skupiny Evropské ligy a tam narazil například na Liverpool a Neapol.
La Valletta FC

Třiadvacetinásobný mistr maltské ligy má za sebou méně vydařený ročník, ve kterém skončil až na čtvrtém místě tamní nejvyšší soutěže. Kromě mistrovského Hibernians před La Valletou skončily také týmy Balzanu a Birkirkary. V pohárové Evropě se tento maltský klub představuje pravidelně, nicméně přes druhé předkolo se mu ještě nikdy projít nepodařilo. V prvním předkole letošního ročníku La Valletta narazila na sanmarinský celek Folgore, který vyřadila po výsledních 2:0 a 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.