Záhřeb - Odd | ONLINE | 27.7.2017 20:45 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Odd - 27. července 2017   20:45

Ukončeno
Záhřeb
Záhřeb
30' Hodžič  • 41' Fernandes 
2:1
(2:1)
Odd
Odd
20' Mladenovic  
Záhřeb
Sestavy:
Livakovič – Stojanovič, Sigali, Leskovic, Lecjaks – Moro, Antolič – Soudani, Čorič (68. Gojak), Fernandes – Hodžič (80. Henriquez)
Náhradníci:
Zagorac – Fiolic, Gojak, Henriquez, Matel, Rrahmani, Sosa
Rozhodčí
Schuettengruber – Kuehr, Rothmann (všichni Rakousko)
Stadion Maksimir (Záhřeb)
Odd
Sestavy:
Rossbach – Ruud, Berge, Hagen, Grogaard – Samuelsen, Nilsen, Broberg (46. Berg) – Riski (72. Diouf), Occean, Mladenovic (87. Kitelano)
Náhradníci:
Myhra – Agdestein, Berg, Bergan, Pate, Haugen, Kitelano
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:13.
Hlavní arbitr naposledy pískl do své píšťalky a to znamená jediné, konec utkání. Dinamo Záhřeb otočilo zápas s norským protivníkem Odds a do odvetného utkání si přiváží ošidné vítězství 2:1. Zástupce ze skandinávského poloostrova podal celkem sympatický výkon, k případnému postupu bude muset za každých okolností zvítězit.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Příznivci Dinama Záhřeb neúnavně podporují své miláčky. Chorvatsko je známo pro svojí vášeň k fotbalu.
90+2'
Na hostující branku mířila další střela, tentokráte se ale míč vychýlil vysoko nad branku. Rossbach si jíž staví balón k výkopu.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Fantastický Rossbach! Fernandes si našel propadnuvší balón, následnou střelu ale poslal přesně do prostoru, kde se pohyboval dánský mladík v hostující brance.
89'
Odds se ale s míčem na kopačkách dlouho nezdrželo. Vypadá to, že se závěrečné vteřiny odehráli na polovině norského celku.
88'
Chorvatský velkoklub nepolevuje. Další roh byl ale opět odvrácen, posléze se ke střele ze velké dálky dostal Lecjaks. Propagační navštívenka českého zadáka.
87'
Střídání v týmu Odds BK: ze hřiště odchází Mladenovic, přichází Kitelano.
86'
El Arabi hilal Soudani netrefil balón, místo toho trefil nohy Grogaarda. Za tento čin vidí alžírský hráč ve službách Dinama Záhřeb žlutou výstrahu.
85'
Do konce dnešního střetnutí schází něco málo přes pět minut. Dinamo se marně snaží přidat třetí branku, je zcela evidentní, že hráčům dochází síly.
84'
Jana Lecjakse je ve druhém poločase plné hřiště. Český zkušený obránce sice jezdí po lajně sem a tam, k hezkým výpadům ale nepřidává moc přesné centry.
83'
Mladenovic upadl v souboji se Sigalim, druhý jmenovaný musel vypomoct hostujícímu forvardovi s menšími křečovými problémy.
82'
Máme tu jubilejní desátý roh pro Dinamo Záhřeb. Exekuce sice byla o něco lepší, pro balón si seběhl dnes skvěle chytající brankář Sondre Rossbach.
81'
Již se žlutou kartou hrající Stojanovič si kousek od půlící čáry vyšlápl na Bergovi, hlavní arbitr pochopitelně píská faul.
80'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Hodžič, přichází Henriquez.
79'
Marně si zkouším vzpomenout na nějaké vážnější ohrožení branky. Druhá polovina druhého dějství je opravdu hodně nudná.
77'
Lecjaks vybojoval už devátý rohový kop pro svoje barvy, hostující obrana si poradila i tentokráte. Následně se ještě hráči Dinama dožadovali odpískání penaltového kopu.
76'
Morova kolmice nenašla naběhnuvšího Hodžiče. Domácí forvard je v dnešním utkání opravdu hodně neviditelný, i přesto dokázal vsítit jednu ze dvou branek svého celku.
75'
Na druhé straně se k hlavičkovému pokusu dostal Soudani. Na balón si vyskočil na malém vápně, svému pokusu ale nedal dostatek razance.
74'
Kulatý nesmysl plachtil k hranici penaltového puntíku, kde míč odvrátil Leskovic. Hra je v posledních minutách opravdu nezáživná.
73'
První žlutou kartu dnešního střetnutí obdržel domácí bek Stojanovič, který si v předešlém souboji počínal opravdu hodně ostře.
72'
Střídání v týmu Odds BK: ze hřiště odchází Riski, přichází Diouf.
71'
Lecjaks se připomněl dalším útočným výpadem po levé straně, střílený centr byl vyboxován hostujícím brankářem na další rohový kop.
70'
Dinamo se alespoň dostalo k rozehrávce rohového kopu, který byl zahrán prach mizerně. Centr sotva doletěl k malému vápnu, kde číhala noha protihráče.
68'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Čorič, přichází Gojak.
67'
Celek z hlavního města Chorvatska je ve druhém poločasu o poznání méně aktivnější. S míčem nechává pracovat svého soupeře, zřejmě domácí vyhlížejí vhodnou příležitost pro protiútok.
66'
Norský celek si vybojoval přímý kop zhruba sedmadvacet metrů od branky. Samuelsenova tvrdá střela proletěla kolem zdi přímo do rukavic Livakoviče, který jeho projektil vyráží.
65'
Stále registrujeme pouze jediné střídání. Domácí Dinamo Záhřeb ještě nesáhlo k žádné změně hráče. Případné střídání by mohlo být skvělým oživením hry.
64'
Stojanovič skvěle vybruslil ze složité situace, a navíc založil rychlý protiútok. Z rychlé akce nakonec sešlo, neboť Antolič nahrál zpět k půlící čáře.
63'
Odds pochopitelně nikam nespěchá. Dosavadní vstřelená branka může být do odvety skvělou výchozí pozicí, ještě lepší pozicí by byla další branka.
62'
Míč z kopačky Čoriče doplachtil pouze do rukavic hostujícího brankáře, který okamžitě rozehrává po zemi na pravou stranu.
61'
Do konce utkání zbývá necelých třicet minut hry. Stále sledujeme celkem jednostrannou záležitost, domácí navíc budou zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
58'
Jenomže to bylo Dinamo, které mohlo přidat další branku! Naprosto senzační akce vedla v přihrávku pod sebe na Hodžiče, který zamířil jen pár centimetrů vedle bližší tyče.
57'
Úvod druhé dějství zatím nenabízí žádné větší příležitosti. K ofenzivním výpadům se ale konečně odvážil i norský celek Odds, který zřejmě chce ještě lepší pozici odvety.
56'
Ani v tomto případě se český obránce Lecjaks neprezentoval zrovna kvalitním centrem. Míč opět pouze prolétl nad hlavami všech zúčastněných.
55'
Obrázek hry je stále stejný. Dinamo nikterak netlačí, spíše se jedná o útoky po křídlech, které následně vedou k centrovaným balónům.
53'
Pokus o přenesení míče na levou stranu se minul úspěšné realizaci, k míči se tak opět dostávají domácí fotbalisté.
52'
Samuelsen dribloval s míčem až k hranici vápna, k hezkému průniku ale nepřidal přesnou přihrávku. Odds začíná hodně útočně.
51'
Balón se dostal i na kopačku Rossbacha, který musel nepříjemnou situaci řešit odkopem. Jeho spoluhráči si následně vylámali zuby při přechodu k šestnáctce.
50'
Píská se i nyní, na zelený pažit upadl Grogaard. Dle sudího v tom byl nedovolený zákrok křídelníka domácího celku Soudaniho.
49'
Dinamo začalo druhý poločas opravdu velmi aktivně, výsledkem je další roh. Ještě před centrem do šestnáctky odpískal hlavní arbitr útočný faul.
48'
Janu Lecjaksovi se nezdařil centr kousek od rohového praporku, svůj technický bochánek poslal pouze za postranní čáru na druhé straně hřiště.
47'
Odstartovalo nám druhé dějství, úvodní rozehrávku obstaral favorit zápasu, tedy Dinamo Záhřeb.
46'
Střídání v týmu Odds BK: ze hřiště odchází Broberg, přichází Berg.
46'
Začal druhý poločas.
Norský celek překvapivě vstoupil do prvního poločasu lépe, neboť se po dvaceti minutách hry prosadil Mladenovic. Dinamo ale stačilo pouhých dvacet minut na to, aby skóre otočilo. Oba celky tedy odešli do kabin za stavu 2:1. Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
A mohlo být opět zle! Odds si opět přichystalo rychlý protiútok, na jehož konci byla Riskeho střela přesně ke vzdálenější tyči. Livakovič vytáhl famózní zákrok, roh pro Nory.
44'
Vypadá to, že chorvatský celek se svými útoky nekončí. Pátý rohový kop vybojoval Soudani, hosté jsou pod drtivým tlakem.
42'
Dinamo tak stačilo pouhých dvacet minut na otočení nepříznivého výsledku. Odds po vstřelení úvodní branky naprosto zanevřelo na větší ofenzivní výpady.
41'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Na lukrativní centr si do pokutového území seběhl JUNIOR FERNANDES, proti jehož hlavičce neměl Rossbach sebemenší šanci.
40'
Lecjaks se vydal na další ofenzivní výlet, ten ale končí skvělým obranným zákrokem jednoho z protihráčů. Rossbach se chystá k dalšímu odkopu.
39'
Už delší časový úsek neregistrujeme žádný střelecký pokus norského celku. Prozatím čítáme jedinou střelu mezi tři tyče, která byla navíc úspěšná.
38'
Konec prvního poločasu se neúprosně blíží ke svému konci. Dinamo je jednoznačně aktivnějším mužstvem, nesmí ale zapomínat na zadní vrátka, což se vymstilo ve dvacáté minutě.
37'
Odds si bude moct alespoň trochu odpočinout, Jan Lecjaks totiž nedokázal zachytit balón na hrací ploše.
36'
Z velké vzdálenosti napřáhl Moro a Rossbach měl opět plné ruce práce. Následné dohrání akce vyústilo v útočný faul domácích fotbalistů.
35'
Český obránce Jan Lecjaks zkoušel před branku poslat střílený centr. Míč se stáčel do velice nebezpečného prostoru, naštěstí pro hosty se balón odrazil mimo šestnáctku.
34'
Poslední minuty jsou jasně v režii domácích fotbalistů. Vypadá to, že Odds je s prozatímním výsledkem spokojeno.
33'
Chorvatský velkoklub je opět usídlen na útočné polovině a zcela určitě se chce pokoušet o vedoucí branku. Momentálně je míč na u pravé postranní čáry.
32'
Srovnání skóre utkání tak přišlo zčistajasna. Faktem je, že domácí celek hrozí především ze standardních situací.
30'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Skóre je opět srovnané! Na rohový kop z levé strany si naskočil ARMIN HODŽIČ, který svojí hlavičkou konečně prostřelil Rossbacha. Na brankové čáře se pokoušel ještě balón odvrátit jeden z protihráčů, avšak neúspěšně.
29'
Kdo očekával drtivým nápor Dinama Záhřeb, musí být zklamán. Odds si zakládá na propracované defenzívě, navíc vyhlíží i správný čas k založení protiútoku.
28'
Dinamo se dostalo k exekuci rohového kopu, který na přední tyči odvrátila pozorná obrana soupeře. Z pravé strany ještě centroval Fernandes, míč přelétl všechny zúčastněné a i hostující branku.
27'
Co nyní zamýšlel Moro, to opravdu nevím. Domácí středopolař zřejmě zkoušel kolmicí vysunout Soudaniho. Místo přihrávky za obranu následovala slabá přihrávka.
26'
Odds uklidňuje rozháranou hru, Ruud přenesl hru na opačnou stranu k Grogaardovi. Levý obránce hostujícího celku následně nakopl míč do země nikoho.
25'
Jeden z domácích fotbalistů napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů, tento střelecký projektil tentokráte nevystrašil Sondreho Rossbacha.
23'
Kolmice mířila za obranu na Soudaniho, který ještě stačil v pádu vystřelit. Sympatická akce, nicméně střela mířila nad branku.
22'
Na stadionu v Záhřebu panuje velmi slušná atmosféra. Chorvatští fanoušci neúnavně ženou svoje miláčky za vyrovnávací brankou.
21'
Takový to vývoj utkání určitě nikdo neočekával. Po slušných šancích domácího celku, přišel ojedinělý protiútok, který vedl k první brance dnešního utkání.
20'
Odd právě vstřelil branku! Tak to je šok pro domácí celek! Na levé straně totiž pláchl STEFAN MLADENOVIC, který si při následném zakončení počínal naprosto chladnokrevně.
19'
Hosté se usídlili na útočné polovině, dlouhý nákop na Occeaneho byl pro kanadského zkušeného útočníka opět příliš dlouhý.
17'
Odds se po dlouhé době podívalo k pokutovému území svého soupeře, kombinace u pravé postranní čáry opět vedla k nepřesné přihrávce.
16'
Pohledná akce Dinama Záhřeb! Na svižné kombinaci se podílela hned trojice hráčů, z poměrně velkého úhlu se ke střele dostal Hodžič. Hostující brankář neměl s jeho projektilem problém.
15'
Zástupce norského státu je postupem času čím dál více pasivní. Ojedinělé výpady vedou k rychlé ztrátě balónu.
14'
Stojanovičovi se nyní centr vůbec nevydařil, balón z jeho kopačky letěl vysoko nad horní konstrukci. Odds má chvilku na vydechnutí.
13'
Na druhé straně byl hostům odpískáno ofsajdové postavení. Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že při některé z předešlých akcí zahrál jeden z hostů v pokutovém území rukou.
12'
Další vzrušení před brankou Odds a opět v tom byl centrovaný balón. V zakončení se pro změnu objevil Antolič, který mířil po zemi. Rossbach vytáhl další skvělý zákrok.
10'
Na centrovaný balón si seběhl Sigali, jehož hlavičku vyráží Rossbach. Další velká hrozba ze strany domácích.
9'
O několik vteřinek později nepříjemně vypálil Čorič. Hostující brankář měl plné ruce práce, následovat bude rohový kop.
8'
Fernandes potáhl balón k hranici šestnáctky, odkud přízemní přihrávku hledal některého ze spoluhráčů. Na penaltovém puntíku ale nebyl žádný hráč v černém.
7'
Domácím nevyšel rychlý protiútok, balón se dostal až za brankovou čáru. Rossbach se jíž chystá k výkopu od své svatyně.
6'
Úvodní minuty jasně napovídají o tom, že norské mužstvo nepřijelo na půdu věhlasnějšího protivníka pouze bránit. Jakákoliv vstřelená branka může být obrovskou výhodou do odvety.
5'
Occean jen o pár centimetrů nezpracoval vysoký balón k šestnáctce, v opačném případě mohlo být pro Dinamo opravdu zle.
4'
Za postranní čárou si ustlal hostující Berge, který si v předešlém souboji přivodil nějaké menší zranění.
3'
I norský celek se seznámil s balónem, kterého se ale hodně rychle zbavil. Momentálně má míč v moci domácí brankář Livakovič.
2'
Utkání už je v plném proudu, domácí celek se okamžitě dostal k míči a kombinuje na své polovině.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

GNK Dinamo Záhřeb: Livakovič – Stojanovič, Sigali, Leskovic, Lecjaks – Moro, Antolič – Soudani, Čorič, Fernandes – Hodžič
Náhradníci: Zagorac – Fiolic, Gojak, Henriquez, Matel, Rrahmani, Sosa

Odds BK: Rossbach – Ruud, Berge, Hagen, Grogaard – Samuelsen, Nilsen, Broberg – Riski, Occean, Mladenovic
Náhradníci: Myhra – Agdestein, Berg, Bergan, Pate, Haugen, Kitelano

Rozhodčí: Schuettengruber.
Odds BK

Poslední sezóny jsou pro norský celek Odds hodně úspěšné, tři předešlé sezóny znamenaly kvalifikaci o Evropskou ligu. Bezpochyby největším úspěchem tohoto skromného klubu je doputování až do čtvrtého předkola, ze sezóny 2015/16. Před branami skupinové fáze Evropské ligy muselo Odds sklonit hlavu před německým gigantem Borussií Dortmund (3:4, 2:7). Loňské putování předkoly skončilo už v předkole druhém, kde byl v konečném součtu úspěšnější řecký celek PAS Giannina.

Všechny nás zajímá letošní cesta. Ta započala už v prvním předkole, kde severoirská Ballymena United nenadělala větší neplechu. Trochu obtížnější soupeř čekal v předkole druhém, jednalo se o lichtenštejnský Vaduz. Výsledky 1:0 a 1:0 hráli do karet norskému celku, který v tomto předkole vyzve Dinamo Záhřeb.
GNK Dinamo Záhřeb

Chorvatské Dinamo je jednoznačným favoritem tohoto předkola. Věrný účastník Ligy mistrů musel v loňské sezóně sklonit hlavu před Rijekou, která k překvapením všech vyhrála svojí domácí soutěž. Na Dinamo Záhřeb tedy čekala netypická situace, tedy účast v kvalifikaci o Evropskou ligu.

Chorvatský gigant zaznamenal úspěšný start do letošního ročníku chorvatské ligy. Dvě výhry ze dvou úvodních zápasů znamenají, že se Dinamo momentálně ohřívá na první pozici ligy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga pokračuje třetími předkoly, my budeme společně sledovat zápas mezi GNK Dinamo Záhřeb a Odds BK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
Aktuální zápasy
Články odjinud