Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Riga FC : Sofia - 19. července 2018   18:30

Riga FC
Riga FC
44' Černomordijs
1:0
(1:0)

3:5 (PEN)

Sofia
Sofia
Riga FC
Ozols – Gabovs (66. Karklins), Bajenko (C), Černomordijs, Kurakins (120. Primao) – Enin (101. Peterson), Panič, Šarič – Davies (88. Vusurovič), Lemajič, Vaštšuk
Malinš, Karklinš, Petersons, Bogdaškins, Stuglis, Vusurovič, Primao
Aražanov – Belskij, Tassybajev
Skonto Stadions, Riga
Sofia
Černiauskas – Sekulič (90+6. Pereira), Čorbadžijskij, Bodurov (C), Geferson – Antov (60. Henrique, 105+2. Bikel), Růben Pinto – Malinov – Jorge Intima (61. Gyasi), Tiago Rodrigues, Despodov
Stipica, Gyasi, Janio Bikel, Henrique, Jordanov, Pereira, Galabov

Z mé strany je to už pro toto utkání vše. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 26:22
Je konec, Sofia se raduje po penaltách z vydřeného postupu do třetího předkola Evropské ligy. Riga ale byla hodně blízko překvapení. Do vedení se dostala ve 44. minutě, kdy se prosadil Černomordijs. Ve druhém poločase pak začala domácím dokonce přesilovka, ale také hodně těžké chvíle, když kopala Sofia penaltu. Despodov ale neproměnil. A tak se šlo do prodloužení. V něm gól nepadl a červenou kartu dostal také domácí hráč. Rozhodovalo se až v penaltách a tam měli lepší nervy hosté, kteří proměnili všechny pokutové kopy, kdežto domácí Lemajič hned v úvodu přestřelil.
Už po skončení zápasu dostali červené karty za nesportovní chování tito hráči:
Bogdan Vaštuk (Riga FC).
Primao Thiago (Riga FC).
Božidar Čorbadžijskij (CSKA Sofia).
Edwin Gyasi (CSKA Sofia).
Despodov dává a Sofia se raduje z postupu do třetího předkola EL! Ten samý hráč přitom v průběhu druhé půle penaltu nedal.
Riga ale ještě žije, střelou do horní části branky snížil na 3:4 Bajenko.
Hostující Gyasi zakončil na opačnou stranu, než se vrhl brankář a Sofia už vede 4:2.
Karklins dokízal penaltu taktéž proměnit, i když si na jeho střelu do horní čísti branky brankář sáhl.
Geferson se rozběhl hodně pomalu, počkal si na pohyb brankáře a pak zakončil a proměnil.
Primao za Rigu také proměnil. Vystřelil ze svého pohledu doprava a brankář skočil na opačnou stranu.
Bodurov zkušeně prostřelil, vybral si prostředek branky.
Lemajič vysoko přestřelil branku a hosté jsou ve vedení.
Malinov se trefil přesně k tyči!
Střílení penalt začíná.
Ani prodloužení o postupujícím do třetího předkola Evropské ligy nerozhodlo, takže se ke slovu dostanou penalty.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Před branku Rigy se snášel nebezpečný centr, ale ten si nakonec našel brankář Ozols.
120+1'
Hosté ještě mohou rozhodnout před penaltami, mají standardní situaci z pravé strany.
120'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Kurakins, přichází Primao.
119'
Ke střele z dálky se dostal Vatsuk, ale mířil nad branku Sofie.
118'
Sofia je v druhém poločase prodloužení jasně aktivnějším týmem. Tentokrát to zkoušela přízemním centrem z pravé stran, ale ten se neujal.
116'
Vysoký míč letěl do vápna Rigy, ale jen do míst, kde nestál nikdo v červených dresech CSKA Sofia.
114'
Rigu nyní podržel dvěma výbornými zákroky brankář Ozols, který vystihl střelu Gyasiho i následnou dorážku, která už tak náročná nebyla.
112'
V prodloužení je hra obou týmů hodně nervózní a dost se fauluje. Tentokrát dostal žlutou kartu hostující Malinov.
110'
Hosté nabídnutou šanci na rozhodnutí utkání nevyužili, s jejich centrem si Riga poradila.
109'
Domácí Panič dostává druhou žlutou kartu a je vyloučen.
108'
Nyní je ale klidu konec, protože domácí Bajenko dostává žlutou kartu a Sofia má standardní situaci.
107'
Druhá půlka prodloužení zatím probíhá v docela poklidném duchu.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+4'
První prodloužení skončilo.
105+3'
Hosté se dopustili faulu. RIga ale nezvolila centr do vápna, raději rozehrála na krátko na jistotu.
105+2'
Domácí zahrávali rohový kop, ten ale ohrožení branky Sofie nepřinesl.
105+2'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Henrique, přichází Bikel.
105+1'
Centr z pravé strany propadl až na levou stranu vápna, ale ani odtud se Rize nepovedlo zakončit.
105+1'
Už se opět hraje, Riga se chystá podniknout útočný výpad.
103'
Jeden z hráčů CSKA Sofia je ošetřován a musí být odnesen na nosítkách.
101'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Enin, přichází Peterson.
101'
Hosté se dožadují faulu na Henriqueho, ale ten se nepíská a domácí spěchají dopředu.
98'
Hosté sice hrají o desíti, ale v prodloužení jsou aktivnější. Nyní zakončoval z voleje Gyasi, ale míč netrefil dobře.
97'
Obrana Rigy dokázala zablokovat centr CSKA z pravé strany a pak odkopla míč do bezpečí. Navíc následně hosté faulovali.
96'
Nehraje se kvůli ošetřování jednoho z domácích hráčů.
95'
Dobrou šanci měli po standardní situaci domácí, ale míč nedokázal nikdo z nich zasáhnout, tak ho chytil pohodlně Černiauskas.
94'
Poprvé v prodloužení se do vápna soupeře dostali také hosté, ale jejich centr nebyl nebezpečný.
92'
Po sérií hlaviček ve středu hřiště nakonec získali míč hosté, ale hned ho zase odevzdali.
91'
Domácí to zkusili centrem z levé strany, ale na ten žádný z jejich útočníků nedoskočil. Následná střela z dálky skončila nad.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas skončil a domácí stále vedou 1:0. Hosté dohrávali druhou půli bez vyloučeného Rodriguese, ale přesto mohli rozhodnout o svém postupu. Jenže Despodov nedal penaltu a tak bude muset přijít na řadu prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+6'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Sekulič, přichází Pereira.
90+6'
Opět se hraje, šanci na poslední útok mají domácí.
90+5'
Panič to v jednom ze soubojů pěkně schytal a odkulhává za postranní čáru.
90+4'
Nastavení se pomalu blíží ke konci, standardní situaci budou mít hosté, ale až z poloviny hřiště.
90+2'
K zakončení se ale hráči Sofie neprodrali, naopak se píská jejich faul.
90+1'
Hosté se dostávají znovu do tlaku, mají aut blízko branky soupeře.
90'
Tentokrát střílel z dálky Bodurov, ale branku minul.
89'
Despodov ale obrovskou šanci na postup promarnil. Vystřelil na levou ruku brankáře a ten dokázal míč vyrazit.
88'
Kopat bude faulovaný Kiril Despodov.
87'
Penalta pro hosty, to může zápas úplně otočit!
87'
Ani z něj nebezpečí pro branku Sofie nevzešlo, protože domácí faulovali.
86'
Riga má ale další rohový kop.
86'
Domácí měli autové vhazování, které dolétlo až do pokutového území. Důležitý hlavičkový souboj ale vyhráli hosté.
85'
Riga má územní převahu, přitom ale nijak bezhlavě nespěchá. Nechce udělat chybu.
84'
Riga však ještě kopala rohový kop, ale při něm došlo k faulu na brankáře Černiauskase.
83'
Do zakončení z malého vápna se chtěl natlačit domácí Lemajič, ale byl odstaven.
83'
Riga vede 1:0 a to znamená, že pokud nepadne gól, dojde na prodloužení.
81'
Sofia je v těžké situaci. Podle dnešního výkonu je sice vyspělejším týmem, ale prohrává, hraje o desíti a musí se bránit.
80'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází George Davies, přichází Milan Vusurovič.
79'
Domácí Lemajič natáhl ke střele z dálky, ale minul branku Sofie.
76'
Hosté se pustili ve třech dopředu, ale zformovanou domácí obranu nepřekonali.
75'
Domácí kopali standardní situaci, ale branku Sofie neohrozili.
74'
Tiago Rodrigues se dopustil bezohledného faulu zezadu a po druhé žluté kartě opouští trávník.
73'
Po nadýchaném centru před branku hlavou zakončoval hostující Malinov, ale brankář Ozols předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil.
72'
Následně se domácí vrhli do protiútoku, ale ten neskončil ani centrem.
71'
Riga se dokázala vložit do kombinace Sofii, ale míč nezískala. Jen akci svého soupeře zpomalila.
69'
Sofia začíná přidávat na tempu a začíná přehrávat Rigu. Ta se zatím ale stíhá bránit.
68'
Hosté se snažili procpat míč z pravé strany před branku. Nakonec ale nevybojovali ani rohový kop.
67'
Žlutou kartu dostal za tvrdý nedovolený zákrok Tomislav Šarič.
67'
Hosté začínají svou další útočnou akci až od brankáře Černiauskase, kterého zapojují do rozehrávky.
66'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Vladislavs Gabovs, přichází Kriss Karklins.
64'
Standardka Sofie ale nijak neohrozila branku domácího mužstva, které tak dál drží náskok 1:0.
63'
Hosté opět dostanou příležitost na standardní situaci, k zemi byl poslán Henrique. Žlutou kartu dostal Stefan Panič.
62'
Po akci domácích se mávalo a pískalo ofsajdové postavení.
61'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Jorge Intima, přichází Edwin Gyasi.
60'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Valentin Antov, přichází Henrique.
58'
A vzápětí srážka dvou hráčů, na zemi zůstává ležet Sarič a také Antov. Horší je to se Saričem, ten je ošetřován.
58'
Statistika faulů bude dnes praskat ve švech. Další faul předvedli hráči Sofie.
58'
Domácí vymysleli zajímavý centr, ale hráči Rigy si navzájem překáželi a ani jeden nedokázal zakončit.
57'
Série přerušení a standardních situací pokračuje, tentokrát má jednu Riga.
56'
Následná standardní situace pak Sofii nevyšla, znovu mohl zůstat Ozols v relativním klidu.
56'
Další tvrdý skluz byl mířen na hostujícího Intimu a také on si vyžádal krátké ošetření.
54'
Hra opravdu nyní postrádá jakékoliv tempo a plynulost. Znovu se pískal nedovolený zákrok, tentokráte hráčů Rigy.
53'
Jeden z hráčů Rigy nyní dokonce potřeboval ošetření po dalším ostrém zákroku hostů, ale nejedná se o nic vážného.
52'
A máme tu další faul, tentokrát a domácího Daviese, ale hodně daleko od branky Sofie.
51'
Standarku měli na druhé straně také hosté. Došlo i na hlavičkové zakončení, ale ne takové, aby nadělalo Ozolsovi starosti.
49'
Centr také přiletěl do vápna Sofie, ale nebezpečný být pro obranu hostů nemohl, protože se jeden z hráčů Rigy dopustil faulu.
48'
Domácí si vybojovali standardní situaci. Na střelu to je daleko, ale zajímavý centr může přijít.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu to domácí přehnali s tvrdostí a faulovali.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První poločas je za námi a poněkud překvapivě je ve vedení domácí tým Riga FC, který vyhrává nad CSKA Sofia 1:0. Hosté přitom byli většinu první půle lepším týmem, alespoň měli územní převahu, protože ani oni si žádnou velkou šanci nedokázali vypracovat. A tak v závěru poločasu udeřili domácí, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Antonijs Černomordijs.
45+2'
45+2'
Domácí ještě na závěr poločasu zahrozili akcí po levé strany, ale přízemní centr Černiauskas pokryl.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Riga FC právě vstřelil branku!
Domácí se překvapivě dostávají do vedení! První gól tohoto zápasu padl po rohovém kopu. Na centr od levého rohového praporku si naskočil ANTONIJS ČERNOMORDIJS a nedal střelou hlavou brankáři Černiauskasovi šanci. Asistence: Antons Kurakins.
43'
Teď přišla alespoň trocha vzrušení, když z levé strany střílel domácí Davies. Jeho rána byla ale zablokovaná.
43'
První poločas už se nám pomalu chýlí ke konci a zatím musíme říci, že akce mnoho nepřinesl. Velká kvalita se na stadionu v Rize neodehrává.
41'
Po delší době se domácí také podívali a polovinu soupeře, ale dlouho tam nevydrželi. Sami nahráli míč zpět na svou půlku.
40'
Už už se chystal z pravé strany pokutového území vystřelit Despodov, ale nakonec mu jeden z hráčů Rigy míč skluzem vypíchl.
40'
Tentokrát se hostům standardní situace vůbec nepovedla, míč ani nedoputoval do pokutového území.
40'
Tím zraněným byl Pinto, ale už je v pořádku.
39'
Sofia bude mít další standardku. Na zemi zůstává ležet některý z jejích hráčů.
38'
Střelou přes hlavu si vynutil zákrok brankáře Ozolse Antov, ale byla to pro jedničku Rigy hodně snadná práce.
37'
Podobnou šanci mají nyní i hosté, také mohou zahrozit ze standardní situace.
35'
Davies poslal míč centrem před branku CSKA, ale tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
35'
Domácí mají šanci ohrozit branku hostů,budou kopat standardní situaci.
33'
Žlutou kartu si vysloužil hostující Kiril Despolov za bezohledný zákrok.
32'
Jorge Intima byl faulován Gabovsem, ale vše se odehrálo daleko od branky Sofie.
31'
Z velké dálky vypálil Antov a nebyla to vůbec špatná rána. Jenže byla přeci jen o malý kousek nepřesná a prolétla nad břevnem.
30'
Rohový kop se Sofii nepovedl, domácí se v pohodě ubránili.
29'
Pěknou rychlou akcí se prezentovali hosté. Na jejím konci byl Intima. Tomu se sice nepovedlo zakončit, ale hosté budou mít rohový kop.
27'
Tiago Rodrigues navíc vzápětí dostává první žlutou kartu tohoto střetnutí.
27'
Hosté se pokusili zrychlit hru dlouhou přihrávkou dopředu, ale ta směřovala jen na Rodriguese, který byl v ofsajdu.
26'
CSKA drží míč na svých kopačkách, ale zatím v bezpečné vzdálenosti od branky Rigy. Domácí se trpělivě brání.
25'
Po nepřesném zakončení hostujícího mužstva bude moci rozehrán od branky Ozols.
24'
Riga sice dokázala vybojovat na vlastní polovině míč, ale pod tlakem pokazila přihrávku, takže opět bude útočit Sofia.
22'
Po dlouhé době měl práci brankář hostů Černiauskas. Bezpečně pokryl centr z levé strany z kopačky Daviese.
21'
Riga se brání před svou šestnáctkou, v její obraně se snaží hráči Sofie najít nějaké skuliny.
20'
Riga se pokusila napadat rozehrávku Sofie, která vhazovala na vlastní polovině. Hosté si ale bez větších obtíži poradili a udrželi míč ve své moci.
19'
Na druhé straně byla akce Rigy o poznání méně úspěšná. Hráči lotyšského týmu se ani nepřiblížili brance soupeře.
18'
Hosté se málem dostali na hranici pokutového území k prvnímu zakončení, ale nakonec všemu předešel úspěšný obranný blok.
17'
Hosté nakonec zvolili variantu na blízko a k ohrožení branky Rigy se nedostali. Ozols bude mít kop od brány.
16'
Sofia se přesunula na útočnou polovinu a má autové vhazování. Míč může klidně letět až do vápna.
15'
A další faul, na půlící čáře se provinil hostující Pinto. Domácí okamžitě na krátko rozehrávají.
14'
Ve hře obou týmů je také velké množství malých faulů a rozhodčí je všechny píská. To také plynulosti hry vůbec neprospívá.
13'
Tempo zápasu zatím není nijak vysoké. Většinu čase se hraje uprostřed hřiště, oba brankáři zatím moc práce neměli.
12'
Ani Sofii se na druhé straně nevedlo o nic lépe. Před Rodriguesem byl u míče dříve brankář Ozols a ukryl ho do svých rukavic.
11'
Postupný útok Rigy nakonec nebyl úspěšný, brankář Černiauskas si nemusel připsat žádný zákrok.
10'
Riga drží delší dobu míč na svých kopačkách, ale výhradně na své polovině hřiště. Za půlkou už totiž číhají hráči Sofie.
9'
Znovu se píská a znovu se uprostřed hrací plochy provinili domácí, jmenovitě Sarič.
8'
Na zemi se ocitl po faulu domácího Gabovse Intima. Ze středu hřiště rozehrávají hosté.
7'
Na dostřel branky lotyšského týmu se však zatím CSKA Sofia nedostala, Riga si to vzadu dobře hlídá.
6'
Hosté začínají přebírat aktivitu, potvrzují, že právě oni by měli být favority tohoto utkání.
5'
Bajenko byl v souboji o míč s Rubenem Pintou pozdě a fauloval.
3'
Sofia si zatím hlavně hledí obrany, domácí jsou v úvodu mírně lepším týmem.
2'
Riga to poprvé zkusila podél pravé postranní čáry, ale její akce byla zastavena.
1'
Úvodní minuta utkání se odehrává především uprostřed hrací plochy, obě mužstva se nepouštění bezhlavě do útočení.
1'

Riga FC: Ozols – Gabovs, Bajenko (C), Černomordijs, Kurakins – Enin, Panič, Šarič – Davies, Lemajič, Vaštšuk
Náhradníci: Malinš, Karklinš, Petersons, Bogdaškins, Stuglis, Vusurovič, Primao

CSKA Sofia: Černiauskas – Sekulič, Čorbadžijskij, Bodurov (C), Geferson – Antov, Růben Pinto – Malinov – Jorge Intima, Tiago Rodrigues, Despodov
Náhradníci: Stipica, Gyasi, Janio Bikel, Henrique, Jordanov, Pereira, Galabov

Rozhodčí: Aražanov – Belskij, Tassybajev.
První zápas

První zápas druhého předkola Evropské ligy se odehrál v Bulharsku a domácí Sofia dokázala porazit Rigu 1:0, rozhodnuto o postupujícím tak ještě rozhodně není, ale pokud vstřelí CSKA gól, bude muset Riga dát hned tři. První utkání rozhodl gólem v 49. minutě Tiago Rodrigues.
CSKA Sofia

CSKA Sofia hraje nejvyšší soutěž v Bulharsku a ta ještě nezačala, má tak oproti Rize drobnou nevýhodu v menší rozehranosti. Předkolo Evropské ligy si CSKA zajistilo druhým místem v lize. Na první Ludugorets ztrácelo sedm bodů a na třetí Levski mělo pohodlný náskok patnácti bodů. V přípravě na novou sezónu CSKA sehrálo pět zápasů, tři vyhrálo a dva remizovalo. V generálce s dánským Brondby Sofia remizovala 3:3 a předtím s Šachtarem 0:0. Porazit dokázala ruskou Ufu a japonský a bulharský klub.
Riga FC

Riga FC je týmem z hlavního města Lotyšska a hraje tamní nejvyšší soutěž. V rozehrané sezóně lotyšské ligy se Riga nachází na druhém místě v osmičlenné tabulce, má 28 bodů a na první RFS ztrácí šest bodů. V minulé sezóně Riga skončila v lize na třetím místě se ztrátou devíti bodů na první Spartaks a právě tímto umístěním si vysloužila účast v kvalifikaci Evropské ligy. Aktuálně hraje Riga ve velmi obstojné formě. Naposledy sice v prvním zápase druhého předkola prohrálo s CSKA Sofia 0:1, předtím ale v rámci lotyšské ligy a poháru vyhrála šestkrát v řadě bez jediného inkasovaného gólu.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání 2. předkola Evropské ligy mezi týmy Riga FC a CSKA Sofia. Zápas se odehraje v Rize na stadionu Skonto stadions.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.