Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Žalgiris Vilnius - 9. srpna 2018   21:45

Sevilla
Sevilla
34' Banega
1:0
(1:0)
Žalgiris Vilnius
Sevilla
Vaclík – Berrocal, Carrico (C), Gnagnon – Vidal, Amadou, Banega (74. Ganso), Arana – Nolito (74. Sarabia), Crespo (59. Muriel) – Ben Yedder
Soriano – Corchia, Escudero, Gomez, Ganso, Muriel, Sarabia
Pandžić – Sjöblom, Hallin (všichni Švédsko)
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Bartkus – Baravykas, Mbodj, Tomić, Slijngard – Antal (89. Filipov), Manzorro (76. Šimkus), Blagojević, Mikoliunas (74. Nyuiadzi) – Šimković (C) – Louis
Vitkauskas – Filipov, Kilmavičius, Malec, Marquinhos, Nyuiadzi, Šimkus

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:8.
Je konec! Sevilla sice dokázal dnešní utkání dovést do vítězného konce, jednobrankové vítězství ale nemusí v konečném součtu stačit na postup. Španělský celek si za celé utkání vytvořil obrovské množství vyložených šancí, avšak jedinou z nich dokázal zužitkovat Banega. Žalgiris se většinu času soustředil na defenzivní činnost, avšak si nakonec vypracoval dvě obrovské šance, které obě dokázal pokrýt český reprezentační brankář Tomáš Vaclík.
90+3'
90+2'
Amadouovi se nakonec podařilo najít Aranu, který se ale ocitl tváří v tvář přehuštěné obraně. Odpovědnost na sebe vzal Vidal, jehož střílená nabídka nedorazila na místo určení.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Liviu Antal, přichází Venelin Filipov.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě můžeme počítat s nastaveným, očekávat se dají alespoň tři minuty.
87'
Sarabia si potáhl míč do volného prostoru, načež zkoušel najít naběhnuvšího Vidala. Bývalý hráč Barcelony ale pouze fauloval Slijngarda.
86'
Do kombinace se zapojil také Gnagnon, který sice přesným pasem našel Vidala, druhý jmenovaný se ale s míčem vrátil k půlící čáře.
85'
S velice obětavým zákrokem přispěchal právě Mbodj, který se rozhodl odvrátit míč za cenu rohového kopu. Dvanáctý roh pro Sevillu.
84'
Mbodj se chystal na útočný výlet podél autové čáry, míč ale přeci jenom skončil za čárou. Vhazování se ujme rychlonožka Vidal.
83'
Zároveň máme před sebou necelou desetiminutovku. Španělský celek stále nemůže podruhé vyzrát na skvěle chytajícího Bartkuse.
82'
Arana si tak dlouho pohrával s míčem, až ho dokázal poslat přesně na hlavu Ben Yeddera, který ale u přední tyče zamířil nad branku.
81'
Snadné sousto pro Bartkuse. Ben Yedder se po hodně dlouhé době dostal do zakončení, které ale mířili přímo do rukavic brankáře.
80'
Také Sarabia se snad poprvé pořádně dostal k míči, se kterým ale daleko nedoběhl. Na hranici pokutového území ho čistě obral Blagojević.
79'
Střídající Ganso dokázal najít Ben Yeddera, který se ale špatným kontaktem dostal ze střelecké pozice. Domácí ale zůstávají u míče.
76'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Jeremy Manzorro, přichází Domantas Šimkus.
74'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Saulius Mikoliunas, přichází Serge Nyuiadzi.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Ganso.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Pablo Sarabia.
73'
Tomić si s odraženým míčem nebral servítky a okamžitě ho nekompromisně poslal daleko na druhou stranu hrací plochy.
72'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Sevilla je opět při chuti, nesmí ale zapomínat na zadní vrátka.
71'
Bartkus je dnes zkrátka neskutečný! Arana se prodral až do zakončení, které mu ale dalším skvělým zákrokem zneškodnil brankář.
70'
Kolem hostující branky to skutečně neustále létá. Muriel se obtočil kolem svého strážce, následné zakončení "bodlem" skončilo těsně vedle.
69'
To ale zřejmě nepochopil Blagojević, jenž celkem zbytečně odevzdal míč soupeři. K balónu se tak dostal Vaclík, který ho okamžitě rozehrál do strany.
68'
Bartkus drží svůj celek! Muriel si na za šestnáctkou potáhl míč na levačku a posléze pořádně protáhl hostujícího brankáře.
67'
O autové vhazování se postaral Baravykas, který si ve středu hrací plochy vybral Manzorra. Žalgiris se snaží uklidnit hru.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Seville se stále nedaří vstřelit druhá branka, naopak Žalgiris si plní obranné povinnosti.
65'
Domácí měli k dispozici další přímý kop z lukrativní vzdálenosti. Opět se k míči postavil Benga, který jen o vlásek minul branku.
64'
Fantastický Vaclík! Antal se totiž prohnal kolem bránícího Carrica, avšak posléze napálil pouze českého reprezentačního brankáře.
63'
Žlutou kartu dostává Tomas Šimković (VMFD Žalgiris Vilnius).
63'
Střídající Muriel si ihned po svém příchodu na hrací plochu připsal střelu. Kolumbijský forvard zamířil z menšího úhlu pouze do boční sítě.
62'
Po delší době dal o sobě vědět Amadou, který si navedl míč na levačku a poté tvrdě vypálil. Pumelenice nakonec skončila pouze na tribuně.
61'
Mbodj se celkem neohroženým způsobem dostal za půlící čáru, kde se pokoušel najít Louise. Lehký bochánek se stal kořistí Carrica.
60'
I v tomto případě si vzal rozehrávku na starost Banega, tentokráte to ale zkusil centrem na své kolegy. Bartkus se vydal včas z branky.
59'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Francisco Crespo, přichází Luis Muriel.
59'
Žlutou kartu dostává Papae Mamadou Mbodj (VMFD Žalgiris Vilnius).
58'
Manzorro si v souboji jeden na jednoho pomohl faulem, což potvrdil také hlavní sudí. Naopak na zemi skončil navrátilec Vidal.
57'
Přetahovanou nakonec lépe zvládl již zmiňovaný Louis, jeho následné počínání ale nebylo v pořádku, Mikoliunas ho totiž vůbec nepochopil.
56'
Zřejmě nejaktivnější hostující hráč Louis dokázal vybojoval volný kop, což alespoň na pár vteřin zastaví drtivý nápor domácích.
55'
I následný rohový kop přinesl zakončení, tentokráte ho obstaral kapitán Carrico. Portugalec ale mířil mimo prostor tří tyčí.
54'
Arana měl na levém křídle obrovské množství prostoru, jeho skákavý centr dorazil na nohu Vidala, kterého famózně vychytal Bartkus.
53'
Zhruba ze třiceti metrů to zkoušel Amadou, který vypálil svojí silnější nohou, tedy pravou. I tak se míč stočil několik metrů vedle tyče.
52'
Tentokráte si Gnagnon pomohl zákrokem v rámci pravidel, hostující Manzorro se marně dožadoval faulu. Hlavní sudí nechává pokračovat.
51'
Další nepříjemná srážka se uskutečnila v oblasti středového kruhu, kde do sebe narazili Gnagnon a Louis. Nakonec se to obejde bez lékařské péče.
50'
Ben Yedder si pokoušel hodit balón kolem Slijngarda, což se mu ale nepodařilo. Naopak se Žalgiris dostává k rychlému protiútoku.
49'
Momentálně se nehraje, neboť to hodně tvrdě schytal křídelník Nolito. Nakonec se ale zdá být všechno v pořádku, může se pokračovat.
48'
Ihned v úvodu se do zakončení dostal Amadou, který trefil pouze kopačku Tomiće. Posléze nevyšla dorážka v podání Crespa.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
První poločas je minulostí, sledovali jsme v něm celkem předpokládaný průběh hry. Sevilla si hned z kraje utkání vytvořila obrovský tlak, avšak vyložené šance většinou končily na fantastickém Bartkusovi. Španělský celek se přeci jenom jednou radoval ze vstřelené branky, tu z přímého kopu obstaral Banega. Český brankář Tomáš Vaclík měl první vážnější práci až ke konci poločasu, zakončující Louis ale na něj nevyzrál. Druhý poločas začne zhruba ve 22:49.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Výborná pasáž Žalgirisu! Nejdříve se v šestnáctce zjevila hned trojice hostujících hráčů, zakončujícímu Blagojevićovi ale střela nesedla. Posléze se do obrovské šance řítil Louis, který ale tváří v tvář brankáři trefila pouze ruku Tomáše Vaclíka. Aby toho nebylo málo, tak další střelu vedle branky obstaral Šimković.
42'
Opět se jednalo o rozehrávku nakrátko, Arana ale nedokázal nasadit jesličky Tomićovi. Nakonec se jako poslední dotkl míče právě brazilský obránce.
41'
Zdálo se, že hlavní sudí odpíská faul na Nolita, nakonec se rozhodl nařídit pouze rohový kop. Sevilla má k dispozici už sedmý.
40'
Španělský celek to opět zkusil po levém křídle, kde ale Amadouovi nevyšla prostrkávačka na Ben Yeddera. Na druhé straně se do nepovedeného zakončení natlačil Antal.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Další důležitý zákrok Bartkuse! Vidal dokázal prostrčit míč pod sebe, kde číhal volný Nolito. Jeho zakončení z první trefilo nohu brankáře.
37'
Centr z kopačky Berrocala se snášel mezi trojici fotbalistů, maličký Nolito nakonec neměl proti urostlé obraně soupeře šanci.
36'
Ten si nakonec vzal sám na sebe Vidal, který to zkoušel velice pohotovou střelou. Bartkus musel jeho zakončení krotit nadvakrát.
35'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo přes třetinu hry. Sevilla rázem ožila, naopak Žalgiris čelí dalšímu ataku.
34'
Sevilla právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! K oné rozehrávce standardní situace se postavil ÉVER BANEGA, který fantastickým obstřelem nedal Bartkusovi šanci. Sevilla jde zcela zaslouženě do vedení.
33'
Rozehrávající Amadou byl nepříjemně dohrán Blagojevićem, který si koledoval o žlutou kartu. Nakonec z toho bude "pouze" standardka.
32'
Obrázek hry se nikterak nemění. Žalgiris se snaží držet míč na svých kopačkách, naopak Sevilla se nemůže dostat do náporu.
29'
Ben Yedder přihrál do tandemu na Nolita, který to zkusil přes několik clonicích protihráčů. Míč ale orazítkoval nohu hned toho prvního.
28'
Zatím hodně nevýrazný Crespo se ještě snažil doběhnout zdánlivě ztracený balón, což se mu ale nepodařilo. Další odkop od hostující branky.
27'
Menší zranění si z předchozího souboje odnesl navrátilec Vidal, který okamžitě ulehl na zem. Nicméně to vypadá, že by měl pokračovat ve hře.
26'
Manzorro sice hodně riskoval, i tak vyšel ze souboje jeden na jednoho úspěšněji. Posléze měla domácí obrana obrovské problémy.
25'
Tlak španělského celku zřejmě skončil, do hry se totiž začalo dostávat hodně nepřesností. Navíc si Bartkus připravuje další odkop.
24'
Tady se zřejmě měl pískat pokutový kop. Amadou se snažil vypálit z pokutového území, do dráhy letu míče ale strčil horní končetinu Mbodj. Hlavní sudí ani tentokráte nepíská!
23'
Brankář Bartkus si dával s rozehrávkou od své svatyně hodně načas, nakonec se to ale obešlo bez žluté výstrahy.
22'
Žalgiris je pod obrovským náporem. Španělský celek spustil neskutečně rychlé kombinace, které dělají soupeři velké problémy.
21'
Rohový kop obstaral středopolař Banega, který svůj centr směřoval k přední tyči. Tam se k hlavičce dostal Carrico, míč ale nemířil mezi tři tyče.
20'
Vidal se celkem snadným způsobem dostal do pokutového území, kde jeho prudkou nabídku dokázal odvrátit pohotový Mbodj.
19'
Ben Yedder si pokoušel narazit s Banegou, načež prvně jmenovaný nedokázal ideálně zpracovat zpětnou přihrávku.
18'
Vilnius se po delší době podíval k opačné šestnáctce, kde si Gnagnon pomohl trochu hraničním zákrokem. Pokutový kop se ale nepíská.
17'
O malý okamžik později další šance Sevilly! Arana našel na hranici ofsajdu volného Nolita, jehož rána se stočila kousek vedle tyče.
16'
První výraznější šance tohoto utkání! Nolito dostal míč proti noze, načež jeho střelu zpoza šestnáctky dokázal Bartkus vyrazit nad břevno. Posléze se hostující brankář opět musel činit, tentokráte proti akrobatickému pokusu Ben Yeddera.
15'
Ten byl rozehrán nakrátko, načež střílená nabídka od Nolita směřovala k přední tyči, kde bylo Ben Yedderovo zakončení zablokováno.
14'
Vidalovi se podařilo přenést hru na opačný pól hrací plochy, kde číhal kolega Arana. Brazilský obránce vybojoval druhý rohový kop.
13'
Sevilla má drtivý tlak. Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Banega, který naštěstí pro brankáře Bartkuse mířil doprostřed branky.
12'
Obrana Žalgirisu byla hodně rozhozená, čehož se pokusil využít Ben Yedder. Finální přihrávku na Nolita ale zastavil Mbodj.
11'
Gnagnon si splnil obranné povinnosti a před středovým kruhem odzbrojil Manzorra. Hráči v zeleném vzorně napadají kombinace soupeře.
10'
Arana přeposlal přihrávku na Crespa, který se snažil prvně jmenovanému vrátit. Nakonec si ale nedovoleným zákrokem pomohl Banega.
9'
Úvodní zakončení zápasu obstaral Banega, který pálil z velice slušné pozice. Vnější nárt ale přinesl střelu daleko vedle brány.
8'
Ten nepřinesl nic závratného, naopak velmi dobře zasáhl jeden z bránících hráčů. Sevilla se ale drží u pokutového území.
7'
Prudká přihrávka našla na pravé straně volného Vidala, který trefil pouze před sebou stojícího protihráče. První rohový kop zápasu.
6'
První kontakt s míčem má za sebou také brankář Bartkus, kterému se ale rozehrávka moc nezdařila. Hrát tak může soupeř.
5'
Sevilla se konečně dostala k souvislejší práci s míčem, Vidal se ale dostal mimo prostor, ze kterého by šlo kloudně odcentrovat.
4'
Litevský celek se ujal autového vhazování z pravé strany, nejvýše se do vzduchu dostal Carrico, který se rozhodl uklidnit hru.
3'
Antal si troufl na drzou kličku kolem Arany, která ale zafungovala. Posléze se včas vrátil Gnagnon, jenž poslal míč za postranní čáru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal Žalgiris, který bude hrát zleva doprava.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Berrocal, Carrico (C), Gnagnon – Vidal, Amadou, Banega, Arana – Nolito, Crespo – Ben Yedder
Náhradníci: Soriano – Corchia, Escudero, Gomez, Ganso, Muriel, Sarabia

VMFD Žalgiris Vilnius: Bartkus – Baravykas, Mbodj, Tomić, Sljingard – Antal, Manzorro, Blagojević, Mikoliunas – Šimković (C) – Louis
Náhradníci: Vitkauskas – Filipov, Kilmavičius, Malec, Marquinhos, Nyuiadzi, Šimkus

Rozhodčí: Pandžić – Sjöblom, Hallin (všichni Švédsko).
VMFD Žalgiris Vilnius

Litevský Žalgiris je jednoznačně jedním z nejúspěšnějších celků své domácí soutěže, jinak tomu nebylo ani v uplynulé sezóně. Vilnius se po základní části umístil na druhé pozici, manko na vedoucí Suduvu pak bylo pouze jednobodové. Následná skupina o titul skutečně přinesla zisk mistrovského titulu pro Suduvu, která si nakonec na čele tabulka vytvořila náskok čtyř bodů. Letošní ligový ročník tamní soutěže už je dlouhou dobu v plném proudu, a opět se na vedoucí pozici vyhřívá Suduva, jenž má oproti druhému Žalgirisu náskok jedenácti bodů. Zdá se, že ligová nadvláda Žalgirisu je u konce, tento celek sice získal mistrovský titul čtyřikrát v řadě, nyní ale zřejmě nastává nová éra Suduvy. Co se týče letošního putování Evropskou ligu, tak tam to litevskému celku zatím vychází. V prvním předkole narazil na Klásvik, přičemž o osudu celého dvojzápasu rozhodlo vítězství Žalgirisu na půdě celku z Faérských ostrovů. Následné druhé předkolo rovněž nabídlo velice vyrovnané zápasy, Žalgiris v úvodním duelu proti Vadúzu dokázal zvítězit 1:0, švýcarský celek pak v odvetě pouze remizoval.
Sevilla FC

Španělská Sevilla prožila tak trochu rozpačitou sezónu. Celek z Andalúsie sice dokráčel do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde mu cestu do semifinále přesekl německý Bayern, ideální to ale nebylo v domácí soutěži. Sevilla totiž až do posledního kola usilovala alespoň o umístění na sedmé pozici, které znamená právě kvalifikace Evropské ligy. Domácí tým dnešního utkání před minulou sezónou výrazně obměnil kádr, což se pochopitelně promítlo na obrázku hry. Defenzíva Sevilly najednou nebyla vůbec pevná, svědčí o tom osmapadesát inkasovnaých branek v rámci LaLigy. Navíc při pohledu do statistik minulého ročníku zaujme fakt, že žádný hráč Sevilly se nenacházel ve dvacítce nejlepších střelců španělské ligy. Hráči Sevilly musí také brát ohled na víkendové střetnutí proti Barceloně. Na neděli je totiž naplánován zápas o španělský Superpohár. Minimálně u jednoho z těchto dvou zápasu by měl být přítomen také český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž se právě stal jednou z letních posil Sevilly.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu třetí předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a VMFD Žalgiris Vilnius.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.