Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Crusaders : Wolves - 1. srpna 2019   21:00

Crusaders
Crusaders
14' Bennett(vl.)
1:4
(1:3)
Wolves
Wolves
15' Jiménez   • 38' Bennet   • 45' Jiménez   • 77' Forsythe (vl.)
Crusaders
O´Neill (C) – Lowry, Clarke (78. Caddell), Burns, Hegarty – Heatley, Ward, Owens (79. Cushley), O´Rourke – Forsythe, Hale (83. Thompson).
Doherty – Beverland, Coates, Cushley, Caddell, Ruddy, Thompson.
Kajzatović – Kasapović, Gabrovec (všichni SVN)
Seaview, Belfast
Wolves
Patrício – Traoré, Neves, Coady (C), Boly, Jonny – Dendoncker, Neves (68. Saïss), Moutinho – Jiménez (55. Gibbs-White), Jota (67. Vinagre).
Ruddy – Gibbs-White, Sanderson, Perry, Saïss, Vinagre, Kilman.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:8.
Souboj dvou ostrovních klubů žádné překvapení nepřinesl. Wolverhampton splnil roli obrovského favorita a nad soupeřem ze Severního Irska zvítězil v součtu 6:1. Crusaders se na svém hřišti dostali do vedení díky vlastnímu gólu Bennetta, leč radost to byla skutečně krátkodobá. Hned po rozehrávce vyrovnal Jiménez, načež se do té správné branky trefil i Bennett. Jedinou kaňkou pro hosty je zranění Jiméneze, který před svým vynuceným odstoupením ještě stihl zvýšit na 3:1. Po změně stran už se toho moc nedělo, skóre se díky vlastenci Forsythea změnilo jen jednou. Ve třetím předkola čeká na anglický klub mnohem delší cestování, neboť je čeká dvojzápas s Pjunikem Jerevan.
90+4'
90+4'
Rúben Vinagre málem napsal parádní tečku za tímto zápasem! Povedenou ranou z dálky jen těsně přestřelil O´Neillovu bránu.
90+3'
S porážkou smíření fanoušci Crusaders sympaticky odměňují domácí fotbalisty potleskem. Severoirský celek zkrátka na více neměl.
90+2'
Na vstřelení pátého gólu Wanderers moc času nemají. Rúben Vinagre byl totiž přistižen v postavení mimo hru.
90+1'
Declan Caddell si ve středovém kruhu vyšlápl na Romaina Saïsse a jako druhý hráč Crusaders vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Slovinští rozhodčí trochu zbytečně přidávají nad rámec z nutnosti hraného druhého poločasu čtyři minuty.
90'
Až v devadesáté minutě se Sean O´Neill dočkal svého prvního opravdového zákroku, když úspěšně čelil zakončení Gibbse-Whitea. Ten se po pěkném nákopu zjevil za obranou, ale na poslední překážku už nevyzrál.
88'
Heatley vynikajícím obranným zákrokem odzbrojil v křídelním prostoru Jonnyho. Územní převahu Wolverhamptonu to ale nenarušilo.
87'
Hosté se sami zahnali na vlastní polovinu. Ryan Bennett složitější situaci ale zvládl na výbornou a Wolves mohou nadále vyrábět jednu přihrávku za druhou.
85'
Koncovka zápasu se odehrává ve zcela uvolněné atmosféře na hřišti i v hledišti. Vědět o sobě dávají především příznivci anglického klubu, kteří sídlí pár centimetrů za brankou Seana O´Neilla.
84'
Domácím se málem vymstilo střídání před bráněním dalšího rohového kopu. Moutinho zakroutil centr k Saïssovi, jehož hlavička se od země odrazila nad horní tyč.
83'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Rory Hale, přichází Gary Thompson.
81'
Po rozehrávce na krátko znovu dával míč do ohně Traoré. Tentokrát našel Francouze Bolyho, ale ten nebyl v natolik dobrém postavení, aby mohl nějak kloudněji zakončit.
80'
Adama Traoré se rozběhl po pravém křídle, odkud i odcentroval. Míč před branku nepustil Hegarty, i když to bylo za cenu rohového kopu.
79'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Jordan Owens, přichází David Cushley.
79'
Jonnyho faul nabídl domácím standardní situaci. Na zemi skončil Owens, který se okamžitě po rozehrání zjevil v odmávaném ofsajdu.
78'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Ross Clarke, přichází Declan Caddell.
77'
Wolves právě vstřelili branku!
Na vlastní góly máme srovnáno! João Moutinho poslal ze středu hřiště do vápna vysoký oblouček. JORDAN FORSYTHE chtěl uklidit míč na roh, ale místo toho jej hlavou poslal do sítě.
76'
A znovu okamžitá ztráta Crusaders, kteří i čtvrthodinu před koncem hrají v nezměněné základní sestavě.
75'
Jordan Forsythe prodloužil vysoký míč do území hostujících obránců. Rozehrávka Wanderers ale nebyla ideální a domácí vhazují.
73'
Moutinho to malinko přehnal s důrazem a fauloval Burnse. Další domácí fotbalisté však míč ztratili během kratičké chvilky.
72'
Teď je to trošku zvláštní styl hry od Wolverhamptonu, který s míčem na kopačkách tahá čas v bezpečné vzdálenosti od obou branek, ale po ztrátě okamžitě napadá a získává balón zpět.
71'
Ross Clarke pod tlakem nedostal míč do bezpečí, což znamená další hodně pozvolnou kombinační akci anglického favorita.
70'
S odchodem Jiméneze už není hostující ofenziva prakticky vůbec nebezpečná. Fanoušci Wolves určitě doufají, že mexický útočník nebude mít žádné vážnější zdravotní problémy.
69'
První zapojení se do hry nebylo pro Rúbena Vinagreho moc povedené. Jeden z mnoha Portugalců v sestavě Wanderers byl chycen do ofsajdu.
68'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Romain Saïss.
67'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Rúben Vinagre.
66'
Burnsův nákop za obranu se stal snadnou kořistí pro Patrícia. Ten rychle rozehrál, jenže jeho krajan Jota vzápětí vyběhl i s míčem do autu.
65'
Morgan Gibbs-White chtěl přenést těžiště hry na levou stranu, ovšem pro Jotu byla jeho nahrávka nechytatelná. Domácí budou vhazovat.
64'
Podobná situace i na levé straně, která patří Jonnymu. Španělský krajní obránce proti dvěma hráčům kýžený roh nezískal.
63'
Traoré přebíral přihrávku těsně před koncovou čarou, takže musel centrovat bez přípravy. Míč přitom letěl nad břevno a tentokrát to bude O´Neill, který ho uvede zpět do hry.
61'
Držení míče: 42% – 58%.
60'
Jenže O´Rourke mizerně odcentroval před bližší tyč, kde už čekal Jota. Ze všeho resultuje pouze odkop od branky jednatřicetiletého Portugalce.
59'
Heatleyho dlouhý aut srazil Boly na rohový kop. Rui Patrício tak musí být po dlouhatánské době na pozoru.
58'
Moutinho tentokrát jenom centroval. Balón přitom poslal do moc velké výšky a toho okamžitě využil zasahující brankář Crusaders.
57'
Philip Lowry vyvezl míč jen kousek za půlící čáru. O chvíli později byl Gibbs-White faulován Halem, čímž vybojoval další standardku.
56'
João Moutinho to zpoza rohu šestnáctky zkusil rovnou mezi tyče. O´Neill balón vyrazil a pak se musel spolehnout na spoluhráče, kteří ho srazili na roh.
55'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Morgan Gibbs-White.
55'
Za přehnanou reakci a zřejmě i následné protesty viděl žlutou kartu i sám faulovaný Jota. Na hostující standardní situaci to ale nic nezmění.
55'
Jen co se Jota vedle pokutového území zvedl, tak ho znovu složil k zemi Burns. Domácí stoper byl zaslouženě potrestán žlutou kartou.
53'
Hosté jsou chvíli v deseti, ale i tak drží míč na kopačkách. Platit to bude i po nedovoleném zákroku Burnse na Jotu.
52'
Slovinský sudí dokonce povolal na hřiště nosítka. Hostující lavička asi bude střídat, riskovat zdraví klíčového hráče za tohoto stavu nemá smysl.
51'
Před domácí brankou zůstává sedět Raúl Jiménez, který bude potřebovat i ošetření. Vypadá to na problém s kotníkem.
50'
Jiménez se ocitl v poměrně velké mezeře mezi dvěma obránci. Zpracovat vysoký míč ale nedokázal a k zakončení vůbec nedošlo.
49'
Hned od prvního hvizdu jde vidět, že Wanderers nebudou zbytek zápasu dohrávat jen tak z povinnosti. Své soupeře nenechali vůbec rozehrát a pokračují v tlaku.
48'
Jota roztáhl hru lehce doleva, kde si o míč řekl Jonny. Střelou z dálky branku trefil, ale na překonání gólmana to stačit nemohlo.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Vedení Wolverhamptonu může během poločasové přestávky začít řešit spojení do Jerevanu, neboť anglický tým vede po třech ze čtyř poločasů už 5:1. Wanderers nevstoupili do zápasu ideálně, když si dal vlastní gól Bennett. Během několika vteřin ale vyrovnal Jiménez a od té doby se hrálo už jen na branku O´Neilla, kterého po rohu překonal předchozí smolař Bennett a těsně před pauzou mu nedal šanci ani podruhé skórující Jiménez.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě se hrstka hostujících fanoušků dožadovala odpískání penalty. Zákrok na rozběhnutého Jiméneze však rozhodčí posoudili jako čistý.
45'
Hosté dávají gól do šatny a zřejmě potvrzují své dnešní vítězství. Jota byl na hranici pokutového území v obležení hromady obránců, míč ale udržel a pak využil pomoci od RAÚLA JIMÉNEZE, který to vzal na sebe a tvrdou ranou z šestnácti metrů zakončil ze svého pohledu k pravé tyči.
44'
Nakonec se domácí do vápna dostali. V menším zmatku zakončovali O´Rourke a Lowry, jenže oba trefili jen některé z obránců ve žlutém.
43'
Bránící Wolverhampton se dostal pod menší tlak. Rychlým přistupováním k majitelům balónu ale hosté nedopustili sebemenší ohrožení Patrícia.
41'
Ve výsledku to byly rohy hned dva. O´Rourke ani Ross Clarke ale nenadělali v hostující defenzivě žádnou větší paseku.
40'
Adama Traoré to přehnal s důrazem na postranní čáře. Bezprostředně po faulu na Heatleyho získali Crusaders také rohový kop.
38'
Wanderers zaslouženě otáčí na 2:1! João Moutinho rozehrál rohový kop přesně na hlavu RYANA BENENETTA a ten dokonale odčinil nedávný vlastenec, když poslal prudký míč mimo O´Neillův dosah.
37'
Trpělivé obehrávání domácí šestnáctky přineslo Wolverhamptonu alespoň výhodu rohového kopu.
36'
O´Neill vybíhal naprázdno během dlouhého nákopu na Jiméneze. Žádné větší ohrožení jeho branky z toho ale nebylo.
35'
Něco mezi nepovedeným centrem a ještě horším střelou od Jonnyho zmizelo za koncovou čárou. Chvíli předtím sudí přešli sražení Joty v pokutovém území.
34'
Domácí měli dobrý úvod, jenže rychlá reakce na jejich vstřelený gól je srazila hodně dolů. Už dobrých dvacet minut se hraje jen na jednu branku.
32'
Z neúplně povedené spolupráce mezi Jotou a Dendonckerem vzešla tvrdá střela z osmnácti metrů od Jiméneze, avšak balón proletěl vedle O´Neillovy pravé tyče.
31'
Lowry srazil Jotův centr na roh, kterého se ujmul João Moutinho. Portugalský šikula odcentroval až po rozehrávce na krátko, nicméně zakončení z toho nebylo.
30'
29'
O´Rourke zakřižoval Dendonckera a z blízkosti koncové čáry odpálil balón na autové vhazování. Zprava se o něj tradičně postará Traoré.
28'
Tentokrát to byl Diogo Jota, který z hloubi pole centroval dovnitř šestnáctky. Míč jeho spoluhráče ale minul a do rukavic si ho vzal O´Neill.
27'
Nevesův nákop sklepával Jota na Jiméneze, ale ten už byl domácí defenzivou ustrážen. Vlčí smečka však zůstává nastěhovaná na útočné polovině.
26'
Domácí brání v hodně hlubokém bloku, takže anglický celek má moře času a prostoru ke kombinaci na nějakých čtyřiceti metrech od branky.
24'
Dlouhý nákop k levému okraji pokutového území zkontroloval Forsythe a hlavou předal míč do náruče O´Neilla.
23'
Jonny zaútočil po levé straně, jenže krátká přihrávka Jiménezovi se mu příliš nepovedla. Hosté se museli vrátit na vlastní půlku a míč opětovně vybojovat.
22'
Moutinho rozehrál na bližší tyč, kde se od obránce odpoutal Jiménez, ale pohotovou hlavičkou poslal míč těsně nad břevno.
21'
Jediným dlouhým pasem k levému křídlu se hosté propracovali k snadno získanému rohovému kopu.
20'
Po faulu Dendonckera na Heatleyho se konala domácí standardka, kterou po chvilce zakončil právě faulovaný muž. Rui Patrício v brance Wolves každopádně zasahovat nemusel.
19'
Po nějaké té minutce se opět hraje. Míč je v hrsti Wanderers, kteří mají díky vstřelené brance na hřišti soupeře postup na dosah.
18'
Autor vyrovnávajícího gólu Raúl Jiménez schytal ve středu hřiště tvrdší zákrok Burnse. Slovinský sudí ihned hru přerušil a povolil ošetření.
17'
Wolves se okamžitě pokusili skóre i otočit, jenže to by Nevesova dalekonosná střela nesměla letět přesně na prostředek branky, který si samozřejmě O´Neill hlídal.
15'
Jenomže favorit nenechává nic náhodě a během pár vteřin srovnává na 1:1! Diogo Jota zleva přihrál k pokutovému území na mexického útočníka RAÚLA JIMÉNEZE, který se s balónem šikovně otočil a pak ho bezchybně uklidil k pravé tyči O´Neillovy branky.
14'
Crusaders právě vstřelili branku!
Domácí se ve čtrnácté minutě dostávají do překvapivého vedení! Jordan Forsythe dostal balón na pravou stranu, odkud okamžitě odcentroval a RYAN BENNET v osobním souboji nešikovně vystřelil pod břevno vlastní branky.
12'
Burnsův nákop odehrál do bezpečí Willy Boly, nicméně domácí tým zůstává v držení balónu i pro nadcházející vteřiny.
11'
A do třetice se píská v neprospěch Wolverhamptonu. Owense tentokrát poslal nedovoleně k zemi kapitán Coady.
10'
Procenta držení míče se postupně stěhují na stranu Wanderers. Na konci hostující poklidné kombinace ve středu hřiště však byla ruka Dendonckera.
9'
Jednatřicetiletý gólman Crusaders může i nadále zůstat v relativním klidu. Ihned po autu z pravé strany totiž fauloval Raúl Jiménez.
8'
Nákop na Dendonckera si bezpečně pohlídal O´Rourke. Sedmý tým anglické ligy bude pokračovat jen autovým vhazováním z rukou urostlého Traorého.
7'
Maličký stadionek v Belfastu byl pochopitelně velmi rychle vyprodán. Přesto je v hledišti s kapacitou necelých tři a půl tisíce fanoušků k vidění několik desítek prázdných míst.
6'
Začátek zápasu se domácím docela povedl. Když už se k míči dostal Wolverhampton, tak jej zase velmi rychle odevzdal.
5'
Coady ztratil míč v roli posledního hráče, nicméně byl natolik dobře zajištěn, že se z protiútoku domácího týmu nestihlo nic urodit.
4'
Paul Heatley se trochu ukvapil při svém centru, neboť v pokutovém území opět neměl byť jediného kolegu z týmu Crusaders.
3'
Clarke zprava odcentroval před branku, kde důležitý hlavičkový souboj vyhrál Owens, jenže na malém vápně už nebyl nikdo, kdo by mohl zblízka uklidit míč do sítě.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v oranžových, zatímco domácí v červených dresech.
1'

Crusaders F.C.: O´Neill (C) – Lowry, Clarke, Burns, Hegarty – Heatley, Ward, Owens, O´Rourke – Forsythe, Hale.
Náhradníci: Doherty – Beverland, Coates, Cushley, Caddell, Ruddy, Thompson.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Traoré, Neves, Coady (C), Boly, Jonny – Dendoncker, Neves, Moutinho – Jiménez, Jota.
Náhradníci: Ruddy – Gibbs-White, Sanderson, Perry, Saiss, Vinagre, Kilman.

Rozhodčí: Kajzatović – Kasapović, Gabrovec (všichni SVN).
První zápas

25.07.2019
Wolves – Crusaders 2:0
Branky:
37. Jota, 90+3. Vinagre.
Crusaders F. C.

Domácí jsou v tomto dvojzápasu obrovskými outsidery, přestože mají výrazně větší zkušenosti z bojů o evropské Poháry. Celek ze severoirského Belfastu odehrál na mezinárodní scéně celkem 45 zápasů, a to s bilancí sedmi výher, osmi porážek a třiceti porážek. Ani jednou se však nepropracoval dále než do druhého předkola. Crusaders v minulé sezóně neobhájili titul z ročníku 2017/18, když ze čtvrtého místa NIFL Premiership ztratili na mistrovský Linfield propastných dvacet bodů.
Wolverhampton Wanderers

Domácí klub před rokem nebyl úplně obvyklým nováčkem nejvyšší anglické soutěže, neboť se dopředu netajil velkými ambicemi, které okamžitě naplnil několika velkými nákupy. Wolverhampton se mezi elitou rychle zabydlel a nakonec obsadil výborné sedmé místo, kterým se po bezmála čtyřiceti letech kvalifikoval do pohárové Evropy. Ani během tohoto léta Wanderers nezaháleli a přivedli do týmu například útočníka Patricka Cutroneho z AC Milán nebo stopera Jesúse Valleja z Realu Madrid.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy Crusaders F.C. a Wolverhampton Wanderers!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.