Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Osijek : Sofia - 1. srpna 2019   20:45

Osijek
Osijek
28' Majstorović
1:0
(1:0)

3:4 (PEN)

Sofia
Sofia
Osijek
Ivušić – Škorić (C), Šutalo, Majstorović – Šorša, Žaper (91. Mioč), Pilj, Kleinheisler (46. Ljopa), Bočkaj – Marić, Mance (106. Marin).
Malenica – Mioč, Špoljarić, Ljopa, Lončar, Šimunec, Marin.
Robert Schörgenhofer (AUT) – Markus Gutschi (AUT), Anel Beganovic (AUT)
Stadion Gradski vrt, Osijek
Sofia
Černiauskas – Bodurov (C), Albentosa, Tomás – Zaněv (64. Turicov), Bikel, Rodrigues, Malinov (79. Carey), Geferson – Fabbrini (104. Watt) – Sowe.
Busatto – Turicov, Solomon-Otabor, Watt, Carey, Galabov, Antov.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 20:23.
Je dobojováno. Dramatický zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, který lépe sedl hráčům ze Sofie. CSKA se tak po výsledku 4:3 může radovat z postupu do třetího předkola, pro Osijek pohárová soutěž končí.
Sowe zakončil prudkou střelou, Ivušić na jeho ránu ani nereagoval. Je rozhodnuto, do dalšího předkola postupuje CSKA Sofia.
Marić uspěl střelou doprostřed branky, gólman skákal na svou levou ruku.
Bodurov zvolil střelu do horní části branky a byl úspěšný.
Pilj zvolil opačný směr než gólman CSKA a úspěšnou penaltou vykřesal naději.
Ivušić sice na Gefersonovu střelu nedosáhl, ale mohl se radovat, neboť jej zastoupila tyč!
Škorić branku vysoko překopl, tohle je už pro Osijek vážné.
Carey zamířil přesně k tyči, mimo Ivušićův dosah.
Bočkaje vychytal Černiauskas a nedobře umístěnou ránu vyrazil.
Trefil se i Rodrigues, i on si počkal na pohyb brankáře a poté přesně zakončil.
Ljopa volil opačnou stranu, než skočil gólman a domácí vedou.
Střílení penalt začíná.
O postupujícím do třetího předkola nerozhodlo ani třicet minut prodloužení. Celá tato pasáž se hrála velmi opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a tak po uplynutí minutáže přichází poslední část zápasu – penaltový rozstřel.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Nuno Tomás odvracel neposedný míč do zámezí a teď se rychle přemisťuje do pokutového území. Domácí vhazují.
117'
Snaha domácích o přenesení hry z levého křídla na pravé pouze zahnala Śkoriće, ten tak buduje akci od půlky.
115'
Sofia si zahrála další z rohových kopů, standardky však dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho celku.
113'
Dlouhý nákop za obranu CSKA nebyl dostižitelný, u míče byl jako první gólman Černiauskas.
111'
V pokutovém území Osijeku se do souboje dostali Watt s Šutalem a hostující hráč naznačoval, že byl faulován. Rozhodčí měl ale jiný názor a pískalo se naopak proti CSKA.
110'
Domácí tým v mírném náporu, vše ale končí ještě před pokutovým územím, tudíž bez zakončení.
108'
Sowemu byl odpískán nedovolený zákrok, čemuž se hodně diví, nicméně se již poslušně vrací.
107'
Sofia se hnala do rychlého brejku dvou na jednoho, přihrávka přes bránícího hráče však celou akci zhatila. Osijek se ubránil, domácí publikum práci v defenzívě ocenilo potleskem.
106'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Antonio Mance, přichází Luka Marin.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
V první části prodloužení se bude nastavovat jedna minuta.
104'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Diego Fabbrini, přichází Anthony Watt.
102'
Tempo teď pokleslo, sledujeme pozvolnou kombinaci Osijeku u středového kruhu.
100'
Ivušić vyřešil snadnou práci se zakončením z úhlu, míč se k němu sotva došoural.
99'
Ta přišla v podobě rohového kopu, na který si v pokutovém území naskočil Albentosa. Jenže svou hlavičkou mířil vedle branky.
98'
Hosté teď vůbec nikam nepospíchají, kombinují na středu hřiště a trpělivě vyčkávají na svou šanci.
97'
Vysoký centr před branku hostů pokryl i přes dotírání soupeřů pozorný Černiauskas.
96'
Přetažený centr se stočil k hranici šestnáctky, kde se do něj opřel Bočkaj. Rána levačkou prosvištěla vedle Černiauskasovy branky.
95'
Osijek si z přechodu do útoku vybojoval rohový kop, ten rozehraje Dmytro Ljopa.
94'
Hosté v kontru, individuálně se o útok snažil Carey. U vápna ale při kličce o míč přišel a už se zase hraje směrem k brance CSKA.
93'
Bočkaj s Ljopou dokázali udolat soupeře, který chtěl odkopnout a vybojovali tak pro Osijek autové vhazování na útočné polovině.
92'
Jako první se v prodloužení střelecky vyjádřil domácí Mance, po protáhnutí se do pokutového území vystřelil bodlem, šlo to ovšem vysoko nad.
91'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Mihael Žaper, přichází Benedik Mioč.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut o postupujícím nerozhodlo. Osijek se sice snažil o druhou branku, nejblíže byl se svou střelou Pilj, jenže vše marně. A jelikož koncovka nebyla silnou stránkou ani hostujícího týmu, čeká nás fotbalový nášup v podobě dvou patnáctiminutových prodloužení. A pak možná i penalt.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Už je po akci, vše bylo ukončeno střelou z velké dálky, která šla vysoko nad břevno.
90+2'
Zajímavou standardku měli i domácí, ti centrovali od levého rohu pokutového území, jenže i zde to mělo k ideálu daleko.
90+1'
Nakonec Ivušić ani zasahovat nemusel, rozehra hostů byla opravdu na bídné úrovni.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Tak ještě jedna standardka pro CSKA, to vše po faulu Mileho Škoriće. Ivušić si teď musí dávat velký pozor.
88'
Sofia se vydala do protiútoku, ten byl zastaven u pomezní čáry pozorným Bočkajem.
87'
Jenže je to do plných, kombinace se rozbíjí o červenou zeď a z dálky se nikdo vystřelit neodvážil.
86'
Osijeku se do prodloužení nechce, začíná tak stupňovat svůj tlak u pokutového území.
85'
Další centr Osijeku, ve vzdušném souboji o míč byl ovšem faulován Černiauskas.
84'
Útok se nevyvedl ani hráčům Sofie, nepříliš důrazné Careyho zakončení lapil připravený Ivušić.
83'
Centr z pravé strany skončil u gólmana CSKA a z hlediště je již slyšet nespokojený pískot.
82'
Platilo to i v případě dvou centrů Osijeku, celá akce navíc skončila faulem v podání Mileho Škoriće.
81'
Osijek se teď marně snaží dostat do blízkosti Černiauskasovy branky, CSKA dobře brání.
79'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Kristian Malinov, přichází Graham Carey.
79'
Táhlý pas z levé strany skončil za Ivušićovou branku a nyní dojde na již zmíněné střídání.
78'
Na lavičce Sofie se chystá střídání, poslední instrukce od trenéra přijímá Graham Carey.
77'
Nehrajeme, neboť na trávníku posedává jeden z hostujících hráčů. Probíhá ošetřování.
76'
Nepovedená hlavička zády k brance byla pro Černiauskase lahůdkou, vysoký oblouček skryl ve svých rukavicích.
74'
Sám poté proti nepříliš povedené rozehře zakročil a bleskově rozehrál. Tuto akci musel Geferson řešit okamžitým odvrácením na aut.
73'
Přímý kop pro CSKA, přes Ivušićem je tak poměrně živo, gólman Osijeku si koordinuje své obránce.
71'
Černiauskas rozehrává od vlastní branky, zatím však čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
70'
Moc pohledný fotbal to teď není, spíše jen boj o míče, doplněný spoustou nedovolených zákroků.
68'
Další žlutá karta pro domácí. Do souboje s Bikelem vlétl Antonio Mance jako utržený vagon a byl po zásluze potrestán.
66'
Velice nepřesná přihrávka domácích na levou stranu, Šutalo poslal pas přímo do autu...
64'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Petar Zaněv, přichází Ivan Turicov.
64'
Nehraje se zrovna ve strhujícím tempu, což je hlavně u domácích hodně překvapivé. Spíše se vyčkává.
62'
Oj, domácí byli blízko druhému gólu. Pěknou kličkovanou předvedl Pilj, dostal se do střelecké pozice a z hranice vápna vyslal ránu po zemi. Ta skončila jen o decimetry vedle pravé Černiauskasovy tyče!
60'
Celá situace byla nakonec vyhodnocena jako faul Mileho Škoriće a ten byl potrestán žlutou kartou.
60'
Vypadá to, že jak Škorić, tak i Nuno Tomás budou v pořádku a budou moci pokračovat.
59'
Do skluzu se dostali domácí Škorić a hostující Nuno Tomás, výsledkem byl pro oba velice bolestivý střet. Probíhá ošetřování obou aktérů.
58'
Po jeho rozehrání se o koncovku snažil Škorić, nebylo mu ovšem přáno a Černiauskas zasahovat nemusel.
58'
Na druhé straně kličkoval Bočkaj a málem se dostal i k centru. Na poslední chvíli mu byl míč ukopnut na roh.
56'
CSKA Sofia se snaží o tlak, v tuto chvíli ale Fabbrini přehnal svůj důraz a dopustil se útočného faulu.
54'
Další faul, další žlutá karta. Nyní byl za zákrok u půlky potrestán domácí Petar Bočkaj.
53'
Docela se nám na trávníku přitvrzuje, přibývá nedovolených zákroků a rozhodčí má dost práce.
51'
Ali Sowe chtěl znepříjemnit Ivušićovi odkop, jenže z toho vyšel šlapák a také žlutá karta.
50'
Žlutá karta na straně Osijeku. Dodatečně byl po přerušení hry potrestán Mihael Žaper.
49'
Útok nevyšel ani domácím, nízký centr z pravé strany obrana CSKA hravě pokryla.
48'
Dlouhý nákop mířil na sprintujícího Soweho, toho ale dokonale ubránil Šutalo a nechal míč proběhnout za branku.
46'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Dmytro Ljopa.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první poločas, který přinesl velkou touhu Osijeku o ryché smazání ztráty ze Sofie. Po několika nevydařených pokusech se domácí dočkali ve 28. minutě, kdy si na centr z pravé strany naběhl Ante Majstorović a poslal míč přesně k první tyči. No a jelikož branka hostů v nastaveném čase nebyl uznán pro těsný ofsajd, do kabin se odešlo za stavu 1:0.
45+5'
45+4'
Hosté dostali míč do sítě, když si na centr k zadní tyči naběhl Sowe, jenže ten byl v těsném ofsajdu a gól tak nemohl být uznán.
45+3'
Faul na Fabbriniho, provinil se Pilj. Takže ještě před koncem poločasu tu ještě bude jeden přímý kop pro CSKA.
45+2'
Velice slibná akce Osijeku, která by skončila sólem na Černiauskase. Jenže se mával ofsajd.
45+1'
Malá domů na Černiauskase, ten s rozehrou nepospíchá. Hlavně v závěru půle nechybovat.
45'
Rozhodčí přidá tři minuty.
44'
Nejprve to vypadalo, že Šorša bude centrovat pravou nohou, poté si ale míč přehodil na levou a výsledkem byl nepřesný pas, který skončil až za brankou CSKA.
42'
Na centr z pravé strany si na hranici pokutového území naskočil hostující Sowe, jeho hlavička se ale stočila směrem od branky.
40'
Marić dokonce potřeboval ošetření, už je ale zase na nohou a bude bez problémů pokračovat.
39'
Žlutou kartu za tvrdý zákrok na Mariće dostal hostující Raúl Albentosa a je tak druhým hráčem CSKA se žlutou kartou.
38'
Na trávníku sice leží hostující Sowe, faul na jeho osobu se ale nepískal. Domácí budou vhazovat.
37'
Podobně zasáhl i na druhé straně hostující Bodurov. Obrany tak nyní dominují.
35'
Bočkaj skvěle zastavil rodící se akci hostů po pravé straně, míč uklidil do zámezí.
33'
CSKA Sofia může jít do další postupné akce a to po takřka bodyčku na Fabbriniho.
32'
CSKA se po delší době dostalo k míči, dlouhý nákop za obranu však skončil ofsajdem.
30'
Osijek je vedoucí brankou povzbuzen a opět se tlačí do útoku. Další akce skončila až u hranice šestnáctky, do zakončení se nedostal Kleinheisler.
28'
Náskok Sofie je tak pryč, začíná se prakticky od nuly. Současný stav posílá zápas do prodloužení.
28'
Osijek právě vstřelil branku!
Teď už to ale domácím vyšlo a Osijek vede! Na Žaperův centr z pravé strany si ve vápně naběhl ANTE MAJSTOROVIĆ a zakončením z první zamířil přesně na bližší tyč. Černiauskas na míč nedosáhl a je to 1:0.
26'
Ve vzdušném souboji o míč schytal nepříjemný kopanec do obličeje hostující Geferson, nyní probíhá jeho ošetřování.
24'
Tohle byla slušná šance domácích na vedoucí gól. Po zisku míče na levé straně vznikl brejk a na centr si naběhl Šorša. I když byl tísněn, tak se dostal k hlavičce, ta šla jen těsně vedle Černiauskasovy branky.
22'
Ani dva přímé kopy domácích nevedly k nějakému ohrožení branky CSKA, Sofia jde do protiakce.
21'
Ostrý skluz na Manceho předvedl hostující Nikolaj Bodurov a je tak prvním hráčem, který dostal žlutou kartu.
20'
Tempo zápasu je teď dosti nízké, domácí, i když mají územní převahu, mají problém se dostat na dostřel.
18'
Faul hostujícího Malinova, k zemi stáhl Kleinheislera. Osijek tak rozehrává přímý kop z levého křídla.
16'
Z dálky pálil hostující Rodrigues, jeho rána se ale vznesla vysoko nad Ivušićovo břevno.
14'
Ani ten však branku Osijeku neohrozil, domácí se pak dokonce dostali do rychlého kontru. Ten uhasil svým včasným vyběhnutím Černiauskas.
13'
CSKA mělo k dispozici i přímý kop a po centru do šestnáctky reklamovali hru rukou. Rozhodčí však byl jiného názoru a ukázal pouze k rohovému praporku.
12'
Teď se však dostali k rozehrání rohového kopu, Rodrigues však svým centrem spoluhráče k zakončení nevyzval.
10'
Hosté jsou v úvodních minutách hodně pasivní, pokud se dostanou k míči, dopředu se neženou, naopak přichází rychlé ztráty.
9'
Opět si jej vzal na starost Bočkaj, tentokrát ale jako signál. Nebylo to ale vůbec povedené, přihrávkou spoluhráče nenašel.
8'
Další faul na Pilje, tentokrát jej na trávník srazil Sowe. Domácí rozehrají přímý kop.
7'
CSKA se po delší době dostává k míči, hosté se však alespoň prozatím nikam nehrnou.
6'
Hostující Malinov stáhl k zemi Pilje a okamžitě si musel vyslechnout od rozhodčího kázání. Bylo mu naznačeno, že takhle to bylo naposledy a příště to bude za kartu.
5'
Černiauskas rozehrává od vlastní branky, nikam s tím nepospíchá a čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
4'
Osijek se do svého soupeře pustil hned od úvodních minut, snaží se co nejdříve smazat jednobrankovou ztrátu.
3'
Míč si postavil Bočkaj, parádně překonal zeď a tlačil střelu k tyči. Černiauskas se ale zvládl po ráně natáhnout a vyrazit mimo svou šestnáctku.
2'
Fabbrini se kousek od šestnáctky dopustil nedovoleného zákroku, je tu tak první strandardní situace utkání.
2'
Dlouhý a vysoký nákop přelétl hostující obranu a skončil až u Černiauskase.
1'

NK Osijek: Ivušić – Škorić (C), Šutalo, Majstorović – Šorša, Žaper, Pilj, Kleinheisler, Bočkaj – Marić, Mance.
Náhradníci: Malenica – Mioč, Špoljarić, Ljopa, Lončar, Šimunec, Marin.

CSKA Sofia: Černiauskas – Bodurov (C), Albentosa, Tomás – Zaněv, Bikel, Rodrigues, Malinov, Geferson – Fabbrini – Sowe.
Náhradníci: Busatto – Turicov, Solomon-Otabor, Watt, Carey, Galabov, Antov.

Rozhodčí: Robert Schörgenhofer (AUT) – Markus Gutschi (AUT), Anel Beganovic (AUT).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadion Gradski vrt začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Robert Schörgenhofer, kterému budou na pomezí asistovat Markus Gutschi a Anel Beganovic. Všichni pánové jsou z Rakouska.
První utkání

Minulý týden se v Sofii odehrál zápas, který rozhodla jediná branka. V 52. minutě si Da Silva vybojoval u pokutového území míč a střelou z otočky překonal Ivušiće. Jednobrankový náskok ale dává Osijeku velice slušné naděje na obrat a postup, takže o zápletku máme postaráno!

CSKA Sofia – NK Osijek 1:0 (0:0)

Branky: 52. Da Silva
Žluté karty: 17. Fabbrini, 66. Geferson, 71. Antov, 90. Carey – 21. Žaper, 29. Šorša, 58. Bočkaj

CSKA Sofia: Černiauskas – Tomas, Bodurov (C), Zaněv (78. Carey) – Bikel, Rodrigues, Fabbrini (63. Antov), Malinov, Geferson – Da Silva (82. Chorbadžijski), Sowe.

NK Osijek: Ivušić – Šorša, Škorić (C), Majstorović, Šutalo – Kleinheisler (84. Lyopa), Pilj (78. Jugović), Žaper, Bočkaj – Marić, Mance.

Rozhodčí: Valeri – Alassio, Del Giovane
Dobrý večer u odvetného utkání druhého předkola Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy NK Osijek a CSKA Sofia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.