Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Crusaders - 25. července 2019   20:45

Wolves
Wolves
37' Jota  • 90+3' Vinagre
2:0
(1:0)
Crusaders
Crusaders
Wolves
Rui Patrício – Bennett, Coady, Boly – Traoré, Dendoncker, Neves (58. Jimenez), Moutinho, Castro (64. Vinagre) – Gibbs-White (85. Saiss), Jota
Ruddy – Jimenez, Kilman, Perry, Saiss, Sanderson, Vinagre
Karlsson – Hallberg, Söderqvist (SWE)
Molineux Stadium, Wolverhampton
29 708 diváků
Crusaders
O'Neill – Ward, Lowry, Burns, Hegarty – Forsythe, Clarke (61. Owens), Heatley, O'Rourke – Hale (82. Cushley), Caddell (67. Thompson)
Doherty – Beverland, Cushley, Hale, Owens, Ruddy, Thompson

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 12:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:5.
I přes nepříjemnou kaňku v závěru fotbalisté severoirského Crusaders uhráli jeden z největších výsledků klubové historie, když na trávníku sedmého týmu anglické Premier League po obětavém výkonu prohráli jen 0:2, ačkoliv se všeobecně očekával obrovský debakl.

Wolves ale nijak nepřesvědčili, proti houževnatě se bránícímu soupeři si marně snažili vypracovat nějaké příležitost a i přes zcela dominantní dění na trávníku nakonec dokázali skórovat jen dvakrát a to podruhé ještě v samém závěru s velkým štěstím.
90+3'
90+3'
Wolves právě vstřelili branku!
Až v třetí minutě nastaveného času domácí navyšují svůj náskok! Skákavý centr Joaa Moutinha brankář O'Neill neudržel a nabídl RUBENU VINAGREMU snadné zakončení do prázdné branky!
90+2'
Raúl Jimenez v pokutovém území zahrál míč do ruky bránícího Warda, ta ale byla viditelně podél těla a tak rozhodčí Karlsson k domácí nevoli penaltu nepíská.
90+1'
Další střelecké zakončení Vinagreho, střídající Portugalec od rohu pokutového území vysoko přestřelil severoirskou branku.
90+1'
Rozhodčí Karlsson oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Traoré na pravém křídle dokázal odcentrovat přes O'Rourka, ani Vinagreho hlavička ale O'Neillovi starosti nenadělala.
89'
S Moutinhovým centrem od rohového praporku si poradil brankář O'Neill.
88'
Další čárku do statistiky sražených střel přidává Leander Dendoncker.
86'
Po dalším individuálním výpadu Traorého Joao Moutinho posadil míč na hlavu Vinagreho, jeho lobovaná hlavička končí vedle hostující branky.
85'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Gibbs-White, přichází Saiss.
84'
Adama Traoré si rychle navedl míč od rohu pokutového území k ose hřiště, pak ale neprostřelil obětavě bránící hosty.
83'
Wolves zahrávali další dva rohy v rychlém sledu, střelecky zakončit ale nedokázali.
82'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Hale, přichází Cushley.
82'
Diogo Jota u rohového praporku vybojoval další rohový kop pro Wolves.
81'
Neúspěšná souhra Joaa Moutinha s Raúlem Jimenezem, volného míče se ujal brankář O'Neill.
79'
Crusaders se zase po čase podívali na útočnou polovinu, kde vybojovali autové vhazování.
78'
Wolves už chvílemi kombinují v takřka až chodeckém tempu, domácí se proti outsiderovi nadále trápí.
76'
Po levé straně se Ruben Vinagre elegantně probil do pokutového území, odcentrovat už ale nedokázal.
74'
Při dalším centru před branku Crusaders Bennett prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde byl Raúl Jimenez, jeho hlavičku doprostřed branky nadvakrát likviduje brankář O'Neill.
73'
Raúl Jimenez se neprosadil na přehuštěném prostoru, do odraženého míče se pak opřel Leander Dendoncker, belgickému středopolaři ale střela vůbec nevyšla.
72'
Ani sedmý roh Vlků ale nepřinesl gólovou příležitost, Wolves už zase kombinují na třiceti metrech od branky.
71'
Vinagreho tečovaný centr doletěl za hostující branku, Wolves si přičtou do statistik další roh.
69'
Utkání sleduje výborná návštěva 29 708 diváků.
67'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Caddell, přichází Thompson.
65'
Neujal se ani další centr Adamy Traorého, domácí se nadále trápí proti podprůměrnému soupeři.
64'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Castro, přichází Vinagre.
63'
Raúl Jimenez načechral svůj centr na hlavu Gibbse-Whita, ten zhruba o půl metru minul hostující branku.
61'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Clarke, přichází Owens.
60'
Další útočnou snahu domácích zakončil Gibbs-White nepřesnou střelou z hranice pokutového území, domácí mladík branku přestřelil.
60'
Po centru Traorého byl Jimenez sražen v pokutovém území, rozhodčí Karlsson ale zůstal v klidu.
58'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Neves, přichází Jimenez.

Do hry přichází posila za miliardu korun, taková částka by Crusaders stačila na provoz klubu možná i na desítky let.
58'
Zdravotní potíže trápí Rubéna Nevese a portugalská opora Wolves zřejmě bude muset být střídána.
57'
Na střelecké pokusy Wolves vedou 18:1, na bránu 7:0.
56'
Na Moutinhův centr si naskočil Bennett, jeho hlavička ale ve skrumáži nedorazila ani k brankáři O'Neillovi.
55'
Adama Traoré v souboji jeden na jednoho neobešel O'Rourka, pokračovat se bude dalším rohem.
53'
Centr Moutinha z rohového kopu přeletěl všechny fotbalisty před O'Neillem, hosté zatím brání standardní situace velmi dobře.
51'
Castrův centr byl příliš vysoký pro Dendonckera, hosté odehráli míč za postranní čáru.
49'
Ward chyboval ve středu hřiště a nabídl domácím ojedinělou možnost rychlého výpadu, tu ale Morgan Gibbs-White doslova zazdil velmi nepovedenou střelou.
48'
Od praporku Wolves rozehráli nakrátko, Moutinho pak přetažený centr posadil na hlavu Bennetta, ten v tísni branku míjí.
48'
Další příležitost měl Leander Dendoncker, do jehož rány se stačil položit bránící Clarke.
47'
První střelecký pokus druhého poločasu zapisuje do statistik Jonny Castro, jeho rána ze střední vzdálenosti letěla nad branku Crusaders.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Domácí se diví, neboť při dalším obléhání pokutového území soupeře rozhodčí Karlsson s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas, po němž zatím Wolves vedou nad superoutsiderem jen 1:0 díky trefě Dioga Joty z 37. minuty.

Herně se Wolves zatím trápí a měli jen dvě vyložené příležitosti, naopak na druhé straně nebyl daleko k úspěšné trefě v úvodu zápasu Rory Hale. To byl ale všehovšudy jediný moment, kdy se Crusaders vůbec dostali s míčem na útočnou polovinu.
45'
45'
Ruben Neves vůbec netrefil volný kop ideálně a nasměroval míč několik metrů nad hostující branku.
44'
Moutinhův centr srazil Hale rukou, Wolves dostávají možnost zajímavé standardní situace.
42'
Adama Traoré se znovu prohnal jako expres po pravé straně hřiště, pak ale překopl všechny své spoluhráče v pokutovém území.
41'
Už to mohlo být o dvě branky! Sražená střela Rubena Navese se odrazila přímo k Diogu Jotovi, jenž se ocitl ve stoprocentní pozici, ovšem zcela osamocen před O'Neillem nechal hostujícího brankáře vyniknout!
40'
Kvalitní centr Moutinha od rohového praporku hosté stačili odvrátit před naskakujícím Bolym.
38'
Wolves už jsou zase nastěhováni na útočné polovině, jejich další šanci ale přerušil Jotův ofsajd.
37'
Trvalo to déle, než všichni čekali, ale přeci jen se Wolves dočkali prvního střeleckého úspěchu! Povedenou kombinaci po Traorého centru zakončil DIOGO JOTA prudkou ránou ze středu pokutového území a překonal brankáře O'Neilla!
36'
Rohový kop domácích se neujal, Vlci zase musí rozehrávat ze středu hřiště.
35'
Adama Traoré tentokrát nepřešel přes O'Rourka, domácí budou pokračovat rohovým kopem.
33'
Po uspávací kombinaci domácích tentokrát nepřesně centroval Jonny Castro, míč se ale zase odrazil na kopačky Wolves.
32'
Traoré se uvolnil na pravém křídle, pak se mu ale nepovedl centr před branku.
30'
Dendoncker byl pozdě v souboji s O'Rourkem a soka nepříjemně poslal k zemi, Belgičanovi se dostává důrazného varování od švédského arbitra.
29'
Morgan Gibbs-White se šťastně dostal k odraženému míči před pokutovým územím, pak technickou střelou přestřelil branku severoirského týmu.
27'
Na domácí kopačky se vkrádají časté nepřesnosti a za takřka půlhodinu zatím obrovští favorité prakticky nijak neohrozili brankáře O'Neilla.
25'
Další obléhání pokutového území Crusaders Ruben Neves zakončil další dalekonosnou střelou, ta ale nenadělala O'Neillovi žádné potíže.
23'
Leander Dendoncker se odhodlal ke střeleckému pokusu z dobrých třiceti metrů, jeho štiplavou střelu O'Neill dokázal vyrazit.
21'
Další kombinace domácích na soupeřově polovině, zatím ale daleko od pokutového území.
19'
Moutinho rozehrál roh nakrátko s Gibbsem-Whitem, po Moutinhově následném centru Bennett hlavičkoval vysoko nad branku Crusaders.
18'
Diogo Jota se nadechl k parádní individuální akci, v jejím závěru se hostům povedlo Portugalcovu střelu srazit na roh.
18'
Domácí jsou rozestaveni po útočné polovině a hledají cestu do početné defenzivy severoirského celku.
16'
Po centru Rubéna Nevese z volného kopu se do vzduchu zavěsil Morgan Gibbs-White, ten ale hlavičkoval jen k hostujícímu brankáři.
15'
Další faul O'Rourka na Traorého, rychlonohý Španěl bude hostům dělat ještě velké problémy na pravém křídle.
14'
Diogo Jota se pokusil individuálně prokličkovat do pokutového území, proti početní převaze se ale neprosadil.
12'
Po standardní situaci se míč odrážel před hostující brankou, Morgan Gibbs-White jej pak hlavou nasměroval k brankáři O'Neillovi.
11'
Adama Traoré si vynutil O'Rourkův faul u postranní čáry, standardní situace pro Vlky.
10'
Diogo Jota si našel střelecký prostor na levé straně pokutového území, jeho křižná střela ale míjí hostující branku.
8'
Dobrá příležitost hostů! Po nakrátko rozehraném rohu se do odraženého balónu zpoza pokutového území opřel Hale a jeho rána prosvištěla těsně vedle domácí branky!
7'
První zajímavý útočný výpad hostů, Coady ale před dotírajícím Caddellem odehrál míč na rohový kop.
5'
Nepřesný nákop Jonnyho, míč doskákal za brankovou čáru a rozehrávky se ujme brankář O'Neill.
3'
Po hostujícím nedovoleném zákroku rozehrávají Wolves ve středu hřiště.
2'
Úvod zápasu se odehrává převážně ve středu hřiště.
1'
Rozehráno! Wolves hrají v tradiční oranžovo-černé kombinaci, Crusaders celí v bílém.
1'

Wolverhampton Wanderers: Rui Patrício – Bennett, Coady, Boly – Traoré, Dendoncker, Neves, Moutinho, Jonny – Gibbs-White, Jota
Náhradníci: Ruddy – Jimenez, Kilman, Perry, Saiss, Sanderson, Vinagre

Crusaders F.C.: O'Neill – Ward, Lowry, Burns, Hegarty – Forsythe, Clarke, Heatley, O'Rourke – Hale, Caddell
Náhradníci: Doherty – Beverland, Cushley, Hale, Owens, Ruddy, Thompson

Rozhodčí: Karlsson – Hallberg, Söderqvist (SWE).
Crusaders F.C.

Severoirští Crusaders jsou od roku 2009 pravidelným účastníkem evropských pohárů, tedy alespoň jejich kvalifikací.

Loni obsadili čtvrté místo v severoirské Premier League, což by jim stačilo na playoff o Evropskou ligu, tu si ale nakonec vybojovali triumfem v severoirském poháru, kde tedy měli ulehčenou úlohu, neboť protivníkem jim byl soupeř ze středu druhé ligy a Crusaders vyhráli 3:0.

V evropských pohárech Crusaders odehráli v klubové historii 22 dvojzápasů, přičemž z postupu se radovali třikrát a vždy to bylo v prvním předkole. V roce 2014 v Evropské lize postoupili přes litevský Ekranas, o rok později v Lize mistrů přes Levadii Tallinn a letos už mají za sebou úspěšný dvojzápas proti faerskému B36 Tórshavn (výhry 2:0 doma a 3:2 venku).
Wolverhampton Wanderers

Wolves loni sehráli výbornou sezónu, když v roli nováčka Premier League obsadili skvělé sedmé místo, čímž si vysloužili vstupenku do kvalifikace o Evropskou ligu.

Během léta Wolves zatím nezískali žádnou novou posilu oproti loňské sezóně, ovšem využili nákladné opce na Raúla Jimeneze a Leandera Dendonckera, kterým skončilo z hostování z Benficy, respektive Anderlechtu. Jimenez ale značnou část léta strávil s mexickou repreezntací na americkém Gold Cupu a dnes se zřejmě ještě nepředstaví.

Při dosud posledním pohárovém vystoupení Wolves v roce 1980 nestačili na PSV Eindhoven, po domácí výhře 1:0 podlehli soupeři v odvetě 1:3 a z tehdejšího Poháru UEFA se poroučeli v prvním kole.
Hezký večer při sledování atraktivního souboje z programu druhého předkola Evropské ligy, poprvé po 39 letech se v evropských pohárech představí Wolverhampton Wanderers, kteří v ostrovním derby přivítají severoirské Crusaders.

Utkání je zajímavé i pro české fotbalové příznivce, neboť vítěz tohoto dvojzápasu se představí v dalším kole proti úspěšnějšímu z dvojice Jablonec – Pjunik Jerevan a pokud by to nebyli Wolves, jednalo by se o fotbalovou supersenzaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.