Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bodo/Glimt : Kauno Žalgiris - 27. srpna 2020   18:00

Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
27' Zinckernagel  • 36' Zinckernagel  • 52' Hauge  • 59' Hauge  • 79' Boniface  • 81' Tounekti
6:1
(2:0)
Kauno Žalgiris
78' Otele
Bodo/Glimt
Chajkin – Sampsted, Lode (59. Sveen), Hoibraaten, Bjorkan (62. Foosnaes) – Fet, Berg (C), Saltnes – Zinckernagel, Boniface, Hauge
Smits – Amundsen, Foosnaes, Junker, Solbakken, Sveen, Tounekti
Hämäläinen – Honkanen, Leppänen (všichni Finsko)
Aspmyra Stadion (Bodø)
Mikelionis (C) – Dapkus, Thicot, Rudinilson – Vaitkunas, Silkaitis, Pilibaitis (73. Šešplaukis), Bušman – Sirgedas, David (61. Otele), Urbys (82. Anisas)
Mickevicius – Anisas, Otele, Paulius, Sadauskas, Šešplaukis, Sirvys

Je konec! Bodo/Glimt potvrdilo roli jasného favorita tohoto zápasu, svému soupeři nasázelo hned šest branek, přičemž samo inkasovalo pouze jednou. I druhý poločas byl jednoznačně v režii norského celku, který přidal další čtyři zásahy. Žalgiris se sice snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak častokrát zapomínal na obranu, která dnes nepodala nejlepší výkon. Bodo/Glimt se tak může radovat z postupu do dalšího předkola.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 10:9.
90+2'
90+2'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává, míč se nachází kousek od středového kruhu. Mikelionis si rovněž naposledy zahrál s balónem.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Dost možná se bude něco málo nastavovat, o postupujícím je každopádně rozhodnuto.
88'
Posléze si útočným faulem vypomohl Berg, který fauloval přímo před zraky sudího. Ten nařídil jednu z posledních standardek, rozehrávat jí bude Anisas.
87'
I tak se Kauno málem dočkalo druhého zásahu, jenomže zakončující Vaitkunas trefil protihráče před sebou. Bodo/Glimt tak nikam nespěchá.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, zatím jsme se dočkali sedmi branek. Žalgiris se sice snaží útočit, jenomže zapomíná na obranu.
82'
Střídání v týmu FK Kauno Žalgiris: ze hřiště odchází Simonas Urbys, přichází Benas Anisas.
81'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Gólové hody pokračují i nadále! Žalgiris byl ve svém pokutovém území opět hodně nedůrazný, k míči se tak dostal SEBASTIAN TOUNEKTI, který si našel prostor pro zakončení pravou nohou. Mikelionis byl i tentokráte bez šance!
79'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Domácí si ovšem během chvíle berou čtyřbrankové vedení zpět! Hostující obrana si totiž nepohlídala naprosto osamoceného VICTORA BONIFACE. Tomu se na hranici pokutového území povedlo převzít nahrávku a poté zamířit přesně pod břevno.
78'
Tým Kauno Žalgiris právě vstřelil branku! Tak přeci jenom se hosté dočkali čestného úspěchu! Obrovskou hrubici totiž udělal domácí brankář Chajkin, který rozehrávkou namazal napadajícímu PHILIPU OTELOVI, kterému se bezpečně povedlo zamířit do odkryté branky Boda/Glimt.
77'
O několik desítek vteřin později se do nadějné pozice dostal dvougólový střelec Hauge, který brankáře neprověřil. Tentokráte zasáhla hostující obrana.
76'
Tak to muselo být nepříjemné. Z velké vzdálenosti se totiž napřahoval Fet, který tvrdým zakončením trefil pouze spoluhráče před sebou.
75'
Boniface se natahoval po padajícím centru, který se mu nakonec nepovedlo poslat na branku soupeře. Pro svůj celek ale dokázal vybojovat rohový kop.
74'
Nečekanou práci měl domácí brankář Chajkin, který se musel vracet do branky kvůli tečovanému centru. Žalgiris by ale rohový kop zahrávat neměl.
73'
Střídání v týmu FK Kauno Žalgiris: ze hřiště odchází Linas Pilibaitis, přichází Deividas Šešplaukis.
72'
Pokus o přenesení hry směřoval na levou stranu, kde se Hauge pokoušel uspět v hlavičkovém souboji. V tísni míč prodloužil pouze do zámezí.
71'
Před námi máme závěrečnou dvacetiminutovku, o postupujícím se zdá být rozhodnuto. Bodo/Glimt vede o čtyři branky, soupeř je navíc neškodný.
70'
Rudinilson ještě dokázal zachytit míč na hrací ploše, načež ho odehrál do bezpečnějšího prostoru. Tam nebyl nikdo ze spoluhráčů, nýbrž pouze Berg.
69'
Za obranu domácích si pokoušel seběhnout celkem nevýrazně hrající Urbys, který si nepohlídal své postavení, neboť se nacházel v ofsajdu.
68'
Další hostující hráč byl v souboji o míč příliš pozdě, tentokráte se jednalo o Pilibaitise, který poslal k zemi Saltnese. Domácí budou znovu rozehrávat.
67'
Hlavní sudí byl i tentokráte velice pozorný, všiml si totiž nedovoleného zákroku od obránce Bušmana. Bodo/Glimt bude rozehrávat standardku.
62'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Fredrik Bjorkan, přichází Aleksander Foosnaes.
61'
Střídání v týmu FK Kauno Žalgiris: ze hřiště odchází Emmanuel David, přichází Philip Otele.
60'
Hodina hry je minulostí. Domácí mají i v průběhu druhého poločasu o něco více ze hry, avšak také Žalgiris v posledních minutách vystrkuje růžky.
59'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Domácí celek se dostává do čtyřbrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil JENS HAUGE, kterému se povedlo pohodlným zakončením překonat brankáře Mikelionise.
59'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Marius Lode, přichází Ole Amund Sveen.
58'
Žlutou kartu dostává Martynas Dapkus (FK Kauno Žalgiris).
57'
Pilibaitis si nedokázal pohlídat své postavení, v době nahrávky se nacházel za obranou soupeře. Toho si velice pozorně všiml také pomezní sudí.
56'
Po rychlé souhře domácích se utvořilo celkem dost prostoru Saltnesovi, který se ihned pokoušel o zakončení, jenž skončilo na noze protihráče.
55'
Nedovoleným zákrokem se před malým momentem prezentoval hostující Bušman, který u postranní lajny poslal na zem křídelníka Haugeho.
54'
Se Žalgirisem to vypadá o poznání hůře, v tomto okamžiku prohrává už o tři branky. Domácí tak nakročili k postupu, před námi je ještě dost času.
52'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Hned v úvodu druhého poločasu se domácí dostávají do tříbrankového vedení! Obrana Žalgirisu nebyla v dobrém rozpoložení, což vedlo k rychlému protiútoku soupeře. Saltnes přeposlal míč vedle stojícímu JENSI HAUGEMU, který placírkou překonal Mikelionise.
52'
Až v tuto chvíli se na centrovanou nabídku dokázal vyhoupnout Sampsted, který se pokoušel zakončit k tyči. Míč ale dopadl kousek vedle.
51'
Naopak se protiútok norského celku opět proměnil v zisk rohového kopu. Tato disciplína Bodo/Glimt zatím moc nejde, soupeř se opět dokázal ubránit.
50'
Žalgiris se snad poprvé ve druhém dějství dostal s míčem na druhou stranu, kde moc dlouhou dobu nevydržel. Bušman totiž nahrál na kopačku soupeře.
49'
Zinckernagel se pokoušel pravačkou zakroutit centr do přehuštěného prostoru, avšak tam číhal pouze Dapkus, který odehrál míč do bezpečí.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Bodo/Glimt povedlo vybojovat další rohový kop, a sice z levé strany. Dočkáme se další branky domácích?
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte na starost vzal hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dva přesné zásahy. Favorizované Bodo/Glimt pochopitelně mělo mnohem více ze hry, nakonec se o dva zásahy domácího celku prosadil křídelník Zinckernagel. Norský celek je směrem dopředu výrazně nebezpečnější, rozdíl ve skóre mohl být ještě daleko vyšší. Žalgirisu to dnes zrovna moc nejde, i tak má na vyrovnání ještě celý druhý poločas.
45'
44'
Domácím se daří přesekávat útočné nájezdy soupeře, který se tak daleko s míčem na druhou stranu nedostává. Nyní si pochvalu zaslouží Sampsted.
42'
Po dalším ze soubojů se tentokráte na zemi ocitl Rudinilson, který neustál střet s napadajícím Zinckernagelem. Kauno bude rozehrávat další volný kop.
41'
Naopak se k volnému míči dostal brankář Mikelionis, který výhozem rozehrál do strany na volného Dapkuse, jenž byl nevybíravě faulován.
40'
Hezká kombinace domácích nakonec vedla až do velkého vápna, kde se Saltnes pokoušel nahrávkou pod sebe najít Haugeho, což se ale nepovedlo.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
36'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Navíc tu máme druhou branku domácích, se Žalgirisem to nevypadá vůbec dobře! I tentokráte se dokázal prosadit PHILIP ZINCKERNAGEL, kterému se přesnou střelou povedlo najít skulinku v brance. Mikelionis tak inkasuje už podruhé!
34'
Aktivně hrající Zinckernagel si v pokutovém území našel padající míč, do kterého se opřel. Výsledkem je celkem nepřesná skončila směřující nad.
33'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali celkem pohledný centr do pokutového území domácích, nakonec v pádu dokázal zakročit Hoibraaten.
32'
Šilkaitis se zničehonic dostal do dobré pozice pro zakončení, avšak v tomto případě se musel činit brankář Chajkin, který podržel svůj celek.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím sledujeme celkem jednostrannou záležitost. Bodo/Glimt je i po vedoucí brance výrazně aktivnějším celkem.
30'
Téměř ihned po rozehrávce se Bodo/Glimt povedlo vybojovat další rohový kop. Zinckernagel bude mít další práci, avšak o poznání příjemnější.
29'
Žalgiris to bude mít nyní nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dost času, výsledek se klidně může otočit.
27'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostávají domácí hráči! Domácí se nastěhovali do velkého vápna, kde obdržel nahrávku proti noze PHILIP ZINCKERNAGEL. Jeho navedení balónu na levou nohu znamenalo velice přesné zakončení.
27'
Mikelionis tak ani tentokráte nemusel zasahovat, naopak v poklidu zkontroloval dráhu letu míče. Zanedlouho budeme sledovat odkop od branky.
26'
Poté to sám na sebe vzal Boniface, který si na hranici šestnáctky dokázal najít prostor k zakončení, avšak kulatý nesmysl poslal daleko vedle branky.
25'
Zinckernagel zkoušel odcentrovat k hranici malého vápna, avšak tam se nejvýše do vzduchu dostal protihráč, jenž odehrál balón do bezpečí.
24'
Tlak norského celku celkem dost sílí. Tentokráte se o centr z levé strany pokoušel Björkan, který ovšem trefil pouze obětavého Rudinilsona.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Bodo/Glimt je pochopitelně aktivnější, avšak bez kýženého efektu.
19'
Navíc si nedovoleným zákrokem pomohl Brustad Fet, který v souboji o míč použil ruce, čehož si sudí pochopitelně všiml. Žalgiris tak bude rozehrávat.
18'
Také domácí celek celkem dlouho kombinoval, avšak k ničemu nebezpečnému to zatím nevede. Daleko se s míčem nedostal ani Saltnes.
17'
Křídelník Zinckernagel to nakonec zkoušel centrem na přední tyč, kde se ovšem nacházel pozorný Thicot, který odehrál míč do bezpečnějšího prostoru.
16'
I tak si další rohový kop vybojovalo Bodo/Glimt, které bude rozehrávat z levé strany. Do pokutového území se pochopitelně řítí také obránci.
15'
Do kombinace se zapojil také brankář Mikelionis, kterému se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde si o nahrávku řekl zadák Dapkus.
14'
Žalgiris se rozhodl uklidnit hru na vlastní polovině, kde v současné době sledujeme dlouhou kombinaci. Domácí hráči se pokoušejí o napadání.
13'
Po kratší době se domácí opět dostali k opačné šestnáctce, kde měl celkem dost prostoru na zakončení Hauge, který ovšem nedokázal zamířit přesně.
11'
Rohový kop nakonec nic nebezpečného nepřinesl, Mikelionis tak nemusel vůbec zasahovat. Naopak budeme sledovat rozehrávku od jeho svatyně.
10'
Aktivita norského celku nakonec přinese zisk úvodního rohového kopu, který si vzal na starost Zinckernagel. Dá se očekávat nebezpečný centr.
9'
Nedovoleným zákrokem se navíc prezentoval domácí Björkan, který nevybíravě zajel do Vaitkunase, jenž v bolestech ulehl na zelený pažit.
8'
Domácí se málem dostali do vedení! První branku měl na kopačce forvard Boniface, který ovšem orazítkoval pouze brankovou konstrukci.
7'
Ofsajdové postavení si nedokázal pohlídat hostující David, který tak nemohl pokračovat v útočení. Pomezní sudí byl v tomto případě pozorný.
6'
Bodo/Glimt se pomalou kombinací dostalo až k pokutovému území, kde se k míči prodral Hauge, jehož rána rovněž skončila na soupeři.
5'
Do prvního zakončení se na opačné straně prodral Saltnes, který ovšem trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Domácí jsou u balónu.
4'
Úvodní rozehrávku tohoto zápasu si na starost vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava. Bodo/Glimt navíc rozjíždí první útočnou akci.