Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Linfield : Floriana - 17. září 2020   20:45

Linfield
Linfield
0:1
(0:0)
Floriana
Floriana
9' Garcia
Linfield
Johns – Boyle, Larkin, Callacher, Clarke (62. Waterworth) – Nasseri (61. Manzinga), Fallon, Mulgrew (C), Quinn – Hery (78. Kearns), Lavery.
Moore – Kearns, Manzinga, McClean, Pepper, Stafford, Waterworth.
Munro (SCO) – McFarlane (SCO), Carr (SCO)
Windsor Park, Belfast
Floriana
Akpan – Camenzuli, Pisani (C), Ruiz, Dias – Paiber (60. Arias) (86. Beye), Keqi (84. Cheveresan), Leone, da Silva – Tiago, Garcia.
Cassar – Agius, Arias, Beye, Busuttil, Cini, Cheveresan.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:11.
Florina se ve třetím předkole Evropské ligy utká s estonskou Florou, která dnes vyřadila islandský KR Rejkjavík výsledkem 2:1.
Máme za sebou utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Linfieldem a Florianou. Z postupu se překvapivě raduje celek z Malty, který na hřišti soupeře zvítězil zásluhou jediného gólu. Ten padl už v 9. minutě, střelu Matiase Garcii srazil mimo dosah domácího gólmana jeden z obránců. Linfield postupem času přidal na aktivitě, přestože musel od 74. minuty dohrávat o deseti po vyloučení Larkina, zůstával lepším týmem. Ale na zeď jménem Akpan dnes recept nenašel. V největší šanci, která byla k vidění v nastavení druhé půle, Nigérijec skvěle zasáhl pravou rukou proti hlavičce Callachera.
90+5'
90+4'
Floriana kombinuje kolem středového kruhu, jejich senzační postup do třetího předkola je blízko. Domácím již nezbyde dostatek času na útok.
90+3'
A další příležitost! Tentokráte přiletěl vysoký balón z pravé strany. Christy Manzinga v akrobatické pozici zamířil vysoko nad.
90+2'
Prodloužení bylo blízko! Skvěle provedený centr z levé strany našel hlavu Callachera, proti němuž předvedl Akpan exkluzivní zákrok pravou rukou! Neuspěli ani dorážející hráči.
90+1'
Nigerijský strážce florianské svatyně dnes předvádí parádní výkon. Znovu dobře vyběhl proti vysokému míči, útočného faulu se na gólmanovi dopustil Lavery.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Ini Etim Akpan skvěle přečetl, kam Quinn odcentruje, proti míči vystartoval ještě než vyletěl do vzduchu. Následně jej bezpečně uschoval v náručí.
88'
Nyní sudí musel písknout do píšťalky. Nial Quinn utekl po levé lajně osobonímu strážci v podobě Diase, který dal protivníkovi tvrdý bodyček.
87'
Domácí chtěli penaltu, avšak nedočkali se jí! Ke kontaktu mezi Fallonem a Lenem určitě došlo, arbitr ale situaci neposoudil jako penaltovou.
86'
Střídání v týmu Floriana FC: ze hřiště odchází Ulises Arias, přichází Moustapha Beye.
86'
Křeče chytají Argentince Ulisese Ariase. Ten zůstal ležet na trávníku po souboji s Mulgrewem, zřejmě se bude muset střídat.
85'
Arias měl dobře našlápnuto, jenže při posledním doteku si kopl balón příliš před sebe, mezi míč a tělo se postavil Boyle.
84'
Střídání v týmu Floriana FC: ze hřiště odchází Kristian Keqi, přichází Flavio Cheveresam.
83'
Floriana chtěla využít otevřených vrátek v defenzivě domácích. Jmenovitě Keqi, před nímž stál poslední stoper, právě přes Callachera ale neprošel.
82'
Z pravé strany centroval Christy Mazinga. Gólman vystartoval dopředu, míč nejistě vyboxoval za sebe, naštěstí mimo dosah protivníků.
81'
Sám proti třem, Niall Quinn neměl moc šancí na úspěch. Přesto přihrávku procpal mezi nimi, jenže Lavery úmysl spoluhráče nepochopil.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Oslabený Linfield usiluje o vyrovnání, Akpanova svatyně zatím odolává.
79'
Boyle si narazil s Mulgrewem a pokračoval směrem vpřed. Nakonec odcentroval, Camenzuli odhlavičkoval do autu i za cenu rohu.
78'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Bastien Hery, přichází Daniel Kearns.
77'
Hodně odvážná klička Leoneho ve středu hřiště. Ale vyšla, zmatený Mulgrew šel na druhou stranu. Středopolař vzápětí rozehrál na Ruize.
76'
Fotbalisté v modrém i navzdory početní nevýhodě vrhají poslední zbytky sil do útoku. Bastien Hery v souboji jeden proti jednomu neuspěl proti Pisanimu.
75'
Volný přímý kop z ideální vzdálenosti od brány Floriana nepřetavila v gól. Tiago trefil dobře postavenou pětičlennou zeď, která včas vyskočila.
74'
Obrovská komplikace pro Linfield, který jde do deseti! Mozerný obranný odkop Boyla stál poslední minuty zápasu Rosse Larkina, který místo vysoko letícího míče kopačkou trefil Garciu.
73'
Střídající Manzinga zvedl hlavu a centrem posadil kulatý nesmysl na hlavu Laveryho. Slabé zakončení sebral gólman Akpan.
72'
Pátá žlutá karta do domácích řad. Stoper Jimmy Callacher neměl na výběr, pokud by nefauloval, měl by před sebou Tiago dálnici až k bráně.
71'
Nervy pracují na plné obrátky. Na kopačkách hráčů Linfieldu je patrná nervozita, která postupně zasahuje i do kvality nahrávek, případně střel.
70'
Standardka tentokráte nepřinesla nic zajímavého. Hery sice skákal hodně vysoko, jenže míč byl i na jeho poměry moc ve vzduchu.
69'
Hlavní rozhodčí sáhl do kapsičky podruhé v rozmezí jedné minuty. Za prostesty dostal žlutou Larkin. Těžko říci, co se stoperovi nelíbilo.
68'
Hlavn írozhodčí nakonec, zřejmě po konzultaci s pomezním, přehodnotil původní názor a za faul udělil Leonemu žlutý kartónek.
67'
Niall Quinn ukázal technické dovednosti, když s lehkostí prošel kolem Keqiho. Ten soka raději zatáhl za dres, čímž zamezil bezprostřednímu nebezpečí.
66'
Forward Shayne Lavery neměl komu, a tak vyzkoušel střelu z velkého úhlu. Překvapený gólman Ini Etim Akpan zpacifikoval míč nadvakrát.
65'
Za protesty inkasoval kartu žluté barvy Venancio da Silva. Brazilcovi se nelíbilo, že rozhodčí nařídil autové vhazování ve prospěch domácích.
64'
Aktivita Linfieldu stoupá každou minutou. Stephen Fallon hlavičkoval po centru od rohového praporku, čelem poslal kulatý nesmysl vedle levé části brankové konstrukce.
63'
Andrew Waterworth o sobě dal vědět hned po svém nástupu na trávník. Z otočky vystřelil přes obránce, který srazil míč nad bránu.
62'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Matthew Clarke, přichází Andrew Waterworth.
61'
Střídání v týmu Floriana FC: ze hřiště odchází Brandon Diego Paiber, přichází Ulises Arias.
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Navid Nasseri, přichází Christy Mazinga.
60'
Hosté požadovali žlutou kartu po Callacherovi, jenž stáhl na trávník unikajícího Tiaga. Hlavní rozhodčí odpískal faul, karty v tomto případě nechal v kapse.
59'
Dosud jediný střelec utkání má na kontě kromě gólu také žlutý kartónek. Ten si vysloužil za simulování po údajném kontaktu s nohou Fallona.
58'
Pěkné přenesení hry v podání Quinna. Míč zpracoval na pravé straně Boyle, jenž z druhého doteku nahrál na střed Mulgrewovi.
57'
Finální fáze, další z problémů, které dnes trápí domácí mužstvo. Hery ještě mohl nahrávat lépe postavenému Laverymu, místo toho střílel do Ruize.
56'
Po odkopu brankáře Akpana získal kulatý nesmysl Boyle. A to znamená jediná, pokračuje snaha Linfieldu vyrovnat.
55'
Floriana může alespoň na pár sekund vydechnout. Dalekonosný projektil Fallona vypálený z dvaceti metrů proletěl o kus vedle pravé tyče.
54'
Snaha domácím upřít nelze, selhávají ale v běžných herních situacích, jako je třeba zpracování. To nyní znamenalo ztrátu balónu pro Nasseriho.
53'
Dlouho hráči v černém na balónu nepobyli. Vysoký nákop Leoneho směřoval na Tiaga, jehož ovšem parádním způsobem zpacifikoval Larkin.
52'
Zpátky na obrannou polovinu Floriany. Kapitán Jamie Mulgrew měl dost prostoru na centr, balón ale poslal nad hlavy všech fotbalistů připavených v šestnáctce.
51'
Frustrovaný Shay Lavery při presinku úplně zbytečně dohrál Camenzuliho, který již dávno nebyl v držení míče. Jasná žlutá.
50'
Po delší době o sobě dali vědět směrem dopředu i hosté. Nepředvedli však nic světoborného, Keqiho rána měla k přesnosti daleko.
49'
Teď visel gól doslova na vlásku! Středopolař Stephen Fallon doběhl nejrychleji k odraženému balón, avšak Akpan předvedl parádní zákrok levou rukou. Hery v krkolomné dorážce z otočky přestřelil.
48'
Mohlo být vyrovnáno! Shayne Lavery se krásně protáhl mezi dvěma protivníky, jenže pak ztroskotal na dobře vyběhnuvším gólmanovi, který zapisuje úspěšný zákrok.
47'
Ani jeden z trenérů o poločasové přestávce neudělal žádnou změnu v sestavě. Oba celky pokračují v původním rozpoložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Skončil první poločas zápasu mezi Linfieldem a Florianou. Zápas se zatím překvapivě vyvíjí lépe pro hostující celek, který vede nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jediný gól vsítil Matias Garcia, jehož ránu ztečoval mimo dosah gólmana Callacher. Linfield postupem času přebral iniciativu, ale na vyrovnání doposud čeká marně.
45+6'
45+5'
Centr od pravého rohového praporku přinesl zakončení, ale ne bezprostřední ohrožení florianské svatyně. Hery totiž trefil balón nečistým způsobem.
45+4'
Ini Etim Akpan pořádně podcenil balón, směřující přímo do jeho rukavic. Kulatý nesmysl mu mezi nimi propadl a měl velké štěstí, že zapadl do autu, nikoliv do brány.
45+3'
Tlak Healyho svěřenců stoupá každou minutou. Quinn v souboji jeden na jednoho vybojoval standardku v podobě rohového kopu.
45+2'
Navid Nasseri jenom smutně zvedl hlavu k nebi. V plném sprintu pádící levý záložník přes veškerou snahu nestihl nákop kolegy ze středu.
45+1'
V první nastavené minutě dokázali domácí hráči poprvé vystřelit na bránu. Mulgrew mířil přímo do středu, Akpan v klidu zakročil.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu pět minut.
44'
Camenzuliho zradilo zpracování. Kolem pravého beka bylo prázdno, přesto mu kulatý nesmysl vtipně projel pod podrážkou pravé nohy.
43'
Linfield sportovně vrátil balón soupeři, který byl před přerušením utkání v jeho držení. Stoper Larkin poslal míč až na kopačky Akpana.
42'
Na druhé straně zase spadl na trávník Dias, ačkoli kolem něj v inkriminovaném momentu nikdo nebyl. Nejspíše šlo o zamotání hlavy v důsledky srážky s Fallonem.
41'
Venancio da Silva zničehonic zakopl o rovnou trávu, přes něj posléze přeletěl Quinn. K hostujícímu fotbalistovi jsou přivoláni lékaři.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Více volného prostoru využil po k zakončení. Paiber. Rána z třiceti metrů neměla šanci na úspěch, kulatý nesmysl trefil Clarka.
38'
Nasseri počkal na ideální moment, pak mezi dvěma souepři uvolnil nabíhajícího Mulgrewa. Ten slibnou příležitost zazdil pasem do zámezí.
37'
Těžko říct, co nyní Boyle zamýšlel udělat. Každopádně z otočky vyprodukoval něco mezi střelou a nahrávkou, Akpan bude odkopávat.
36'
Úroveň hry zatím není příliš dobrá. Florina a po překvapivém gólu zatáhla své řady více do defenzivy, což samozřejmě Linfieldu nevyhovuje.
35'
Levý obránce Clarke ukázal velkou bojovnost, jenže Dias zase velké zkušenosti. Brazilský obránce vytlačil balón i se soupeřem za lajnu.
34'
Ne na dlouho. Jamie Mulgrew vystihl rozehrávku, sám však nedokázal vymyslet nic převratného. Pasem k lajně zastavil celou akci.
33'
Dlouhý aut Diase z vlastní poloviny našel pouze protihráče. Nastřelený Nasseri ale kulatý nesmysl vrátil do držení hostů.
32'
Zprava vyslal zajímavě vypadající centr Nicola Leone. Jenže v dobrém prostoru stál Fallon, jenž navíc dokázal přihrát spoluhráči.
31'
Půl hodina ze zápasu je pryč. Floriana zatím překvapivě drží nejtěsnější možné vedení, a to zásluhou tečované střely Matiase Garcii.
30'
Každý útok Floriany zavání velkým nebezpečím. Po mizerném skluzu Boyla balón obdržel Venancio da Silva, po jehož centru hlavičkoval Tiago nad.
29'
Druhá žlutá karta střetnutí, které směřuje rovněž do domácích řad. Špatného zpracování Clarka zužitkoval Paiber, který následně padl k zemi po zatažení za dres.
28'
S kulatým nesmyslem si příliš dlouho pohrával Mulgrew. Nastálé situace využil Keqi, jenž čistým způsobem soka odstavil.
27'
Hodně vysoký presink Linfieldu způsobil v šestnáctce soupeře velké zmatky. Pisani dokázal v posledním okamžiku odkopnout míč do bezpečí.
26'
Pokračuje trpělivá rozehrávka Floriany. Útok naznačil po levé lajně Quinn, v klíčovou chvíli si však pokopl balón moc před sebe.
25'
V současné chvíli si balóm mezi sebou vyměňují hráči Floriany. Maltské mužstvo zatím působí velmi sebejistým dojmem, ačkoli do utkání vstupovalo v roli outsidera.
24'
Šance mužstva z Malty byla o poznání nebezpečnější! Paiber utekl k rohovému praporku, načež odcentroval do vápna. Tiago i Garcia jen těsně minuli míč.
23'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Nasseri chytře posílal po lajně Heryho, jenže míč podkopl až příliš, útočník kulatý nesmysl zpracovával za postranní čárou.
22'
Dobrá zpráva. Zkušený čtyřiatřicetiletý Brazilec je zpátky na hrací ploše, snad schopen pokračovat v plné zátěži a bez zranění.
21'
Levý obránce je viditelně otřesen. Není divu, Fallon ho zasáhl skutečně tvrdě a ve velké rychlosti. Může být rád, že dostal jenom žlutou.
20'
První žlutou kartu v utkání obdržel domácí záložník Stephen Fallon. Ten při snaze hlavičkovat netrefil balón, naopak vší silou trefil hlavu Diase.
19'
Po ztrátě ve středu hřiště Floriana sprintovala do bleskového protiútoku. Venancio da Silva to vzal na sebe, tvrdou ránou o kus minul cílové zařízení.
18'
Fotbalisté v modrých dresech převzali iniciativu do svých rukou. Ale možná je trochu pozdě, protože již musí dotahovat manko.
17'
Tentokráte si vzal exekuci na starosti Niall Quinn. Standardku rozehrál mizerně, trefil hned prvního stojícího protihráče.
16'
Nepříjemná srážka hlavami, kterou hlavní rozhodčí vyřešil znovu ve prospěch domácích. Byl to Keqi, kdo do střetu s Fallonem přispěchal pozdě.
15'
Kapitán Mulgrew chytře přetáhl centr na zadní tyč, kam nabíhal Ross Larkin. Brankář míč podkopl, stoper trefil jenom boční síť.
14'
Pravou stranou utekl Quinn. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Camenzuli, soka podrazil. Zajímavá standardka pro domácí.
13'
Linfield pochopil, že by měl začít hrát. Nasseri obešel dva protihráče, dělovku zblokoval obětavým zákrokem do zámezí Ruiz.
12'
Přetažený centr na zadní tyč měl nejspíše hledat Callachera. Avšak i toho kulatý nesmysl přeletěl, následuje odkop od brány.
11'
Skvělá práce Navida Nasseriho, který navzdory početní převaze vybojoval rohový kop. Stalo se tak poté, co šikovně nastřelil Ruize.
9'
Floriana právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají překvapivého vedení! Paiber na hranici šestnáctky přihrál pod sebe MATIASU GARCIOVI, jehož ránu ztečoval mimo dosah Johnse stoper Callacher!
8'
Konečně se probudil také Linfield. Fallon předvedl pěknou narážečku s Mulgrewem, následně ale nepřesně hledal na levé straně Quinna.
7'
Hosté vstoupili do zápasu výrazně aktivněji. Středem unikal Nicola Leone, italský středopolař ztroskotal až na posledním obránci.
6'
Další slibná příležitost pro Florianu. Z pravé strany si navedl balón na střed Adan Tiago, zkušený dvaatřicetiletý Brazilec však zasáhl jenom protivníka.
5'
Vysoký centr mířil na hlavu Jurgena Pisaniho. Kapitána a stopera v jedné osobě ovšem dobře pohlídal Larkin, jenž míč odhlavičkoval do bezpečí.
4'
Premiérovou standardku obstarají pro změnu hosté. Brandon Diego Paiber si hodil míč středem, Fallon jej zastavil pouze za cenu faulu.
3'
První útočnou akci podnikl po levé lajně Bastien Hery. Francouzský forvard chtěl vybojovat alespoň roh, avšak narazil na pozorného Diase.
2'
Domácí vstoupili do utkání v modrých dresech. Hostující celek Floriana z Malty pro dnešní střetnutí navlékla dresy barvy černé.
1'

Linfield FC: Johns – Boyle, Larkin, Callacher, Clarke – Nasseri, Fallon, Mulgrew (C), Quinn – Hery, Lavery.
Náhradníci: Moore – Kearns, Manzinga, McClean, Pepper, Stafford, Waterworth.

Floriana FC: Akpan – Camenzuli, Pisani (C), Ruiz, Dias – Paiber, Keqi, Leone, Venancio da Silva – Tiago, Garcia.
Náhradníci: Cassar – Agius, Arias, Beye, Busuttil, Cini, Cheveresan.

Rozhodčí: Munro (SCO) – McFarlane (SCO), Carr (SCO).
Floriana FC

Celek z Malty bude v utkání mírným outsiderem, avšak určitě může překvapit. Floriana je, podobně jako Linfield, mistrem své země, v době přerušení soutěže způsobené pandemií koronaviru vedla o tři body před Valletou. Svěřenci kouče Potenzy začínali v Lize mistrů v 1. předkole, Kluži doma podlehli 0:2. Také maltská liga momentálně stojí, rozběhne se až o víkendu, Floriana bude hrát ostrý zápas po téměř měsíci.
Linfield FC

Fotbalisté Linfieldu jsou úřadujícím mistrem tuzemské ligy. Celek z Faerských ostrovů ovládl ligu se čtyřbodovým náskokem před druhým Coleraine. Nová liga ve Faerských ostrovech ještě nezačalo, proto Linfield aktuálně působí pouze na evropské scéně. V předkole Ligy mistrů vyřadil Tre Fiori a Dritu, podlehl až favorizované Legii 0:1 po sympatickém výkonu.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásná čtvrteční večer! Vítám vás při sledování 2. předkola Evropské ligy, u zápasu mezi Linfieldem a Florianou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.