Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : B36 Tórshavn - 24. září 2020   19:00

Sofia
Sofia
27' Sowe  • 38' Jomov  • 83' Keita
3:1
(2:0)
B36 Tórshavn
61' Pingel
Sofia
Busatto – Galabov, Mattheij, Antov /C/, Mazikou – Youga, Sankharé, Teles (89. Rodrigues) – Jomov (68. Keita), Sowe, Carey (84. Rafael)
Jevtimov – Jurić, Beltrame, Ahmedov
Bognar – Buzás, Kóbor (Maďarsko)
Stadion Balgarska armija, Sofia
Hansen – Mellemgaard, Eriksen /C/, E. Jacobsen, Heinesen – M. Jacobsen (68. Johansen), Samuelsen (59. Agnarsson), Nielsen (59. Radosavljević) – Przybylski, Pingel, Frederiksberg
Hentze – Petersen, Thomsen, B. Jacobsen

CSKA Sofia potvrzuje roli jasného favorita a ze souboje bulharského a faerského vicemistra postupuje do závěrečného předkola Evropské ligy. Po prvním poločase, v němž vyjádřili domácí drtivou převahu tuctem rohů a dvěma góly, se hrál vyrovnanější fotbal a Tórshavnu se z rychlé akce podařilo Pingelovou zásluhou snížit. Nervózní a příliš na údržbu hrající CSKA uklidnil až sedm minut před koncem střídající Keita.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:12.
90+3'
90'
Maďarský rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Střídající Tiago Rodrigues vyslal prudkou střelu doprostřed brány, Hansen vyráží hrudí před sebe a dobíhající Sowe doráží hlavou těsně vedle.
89'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Teles, přichází Rodrigues.
88'
Henrique Rafael předvedl proti dvěma ostrovanům pravou brazilskou míčovou techniku, několikrát si přišlápl míč jako na futsale a snad se mu z asi pěti kliček a otoček zamotala hlava, protože zakončil po zemi slabě a vedle.
87'
Faeřané se ještě snaží něco vymyslet, ale na zvrat už dnes zjevně nemají síly.
85'
Protiakce Tórshavnu končí ofsajdem Radosavljeviće.
84'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Carey, přichází Rafael.
83'
CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Střídající ABDOULAYE KEITA si uprostřed šestnáctky našel Soweovu zpětnou přihrávku a levačkou zavěsil po zemi k tyči.
80'
Samostatný průnik předvedl Sowe, po několika kličkách si na velkém vápně krátce narazil se Sankharém a placírkou obstřeluje bránu asi o metr.
79'
Rohový kop Tórshavnu vyboxoval Busatto až do středového kruhu.
77'
Sowe si píchl při svém průniku do šestnáctky míč příliš od nohy a Hansen ho skluzem odpaluje do dálky.
75'
Careymu vypíchl míč na další roh Erling Jacobsen. Sám Carey ho i rozehrál, ale jen do Hansenových rukavic.
74'
První sofijský roh druhého poločasu rozehrál Carey, hosté zakopávají do autu až u středové čáry.
73'
Nakopávaný míč letí do rukavic brankáře Hansena. Domácí jsou po přestávce úplně neškodní.
71'
Po rychle vhozeném autu se ukvapil se střelou Radosavljević, bude z toho jen odkop od brány CSKA.
70'
Nápor faerského mužstva přerušil Galabov, který vypíchl do autu Johansenovu kličku.
68'
Střídá také Tórshavn: smolař Magnus Jacobsen utržil v krátké době další šrám a opouští hřiště na nosítkách, nahradí jej Johansen.
68'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Jomov, přichází Keita.
67'
CSKA drží míč na soupeřově polovině, oproti svižné první půli však hraje velmi pasivně a bez nápadu, jakoby na údržbu.
65'
Hra pokračuje i s ošetřeným Jacobsenem.
63'
Ke zraněnému Magnusi Jacobsenovi musí na trávník lékař faerského mužstva. Na skluzujícího hráče neúmyslně došlápl Sowe.
61'
Tórshavn právě vstřelil branku!
Dlouhý pas střídajícího Radosavljeviće od postranní čáry využil SEBASTIAN PINGEL. Protáhl se za obranu, šajtlí si přehodil míč kolem Mattheije a přesnou trefou po zemi zdramatizoval zápas.
59'
Dvojnásobné střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odcházejí Samuelsen a Nielsen, nastupují Agnarsson a Radosavljević.
58'
Žlutou kartu dostává Benjamin Heinesen (B36 Tórshavn) za brnknutí o nohu rozběhnutého Mazikoua.
57'
Frederiksberg však posílá přetažený centr od rohového praporku až do autu na opačné straně hřiště.
56'
Nielsenův centr sráží Mazikou na rohový kop.
55'
Ani Ali Sowe se podruhé mezi střelce nezapsal, jeho ráně výrazně scházela přesnost.
53'
První střelecký pokus druhého poločasu obstaral po obtočce kolem své osy Carey. Mezi tyče se Irův pokus zpoza šestnáctky o kousek nevešel.
51'
Domácí se s dvougólovým náskokem v zádech po přestávce nikam příliš neženou.
49'
Youga fauloval Michała Przybylského, jedinou zahraniční akvizici v základní sestavě Tórshavnu, který na Faerských ostrovech tráví až na půlrok ve Widzewu Lodž celou kariéru.
47'
Žlutou kartu dostává Magnus Jacobsen (B36 Tórshavn). Vletěl šlapákem do Jomova, kterého zasáhl kolíky do kotníků, a s pohledem neviňátka na rozhodčího odezíráme ze rtů "Já? Za co?!"
46'
Zápas směřuje k očekávanému postupu favorita. Jeho obrovskou převahu vyjádřili dvěma góly po výborných přihrávkách senegalského šikuly Sankharého do pokutového území Sowe a Jomov.
Faerský vicemistr ještě za bezbrankového stavu jednou zahrozil z trestného kopu, ale rozdíl v herní kvalitě obou celků je dnes až příliš viditelný.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 6:2, střely mimo 4:0, rohy 12:2, fauly 3:6.
45'
45'
Zasahovat musel domácí brankář Busatto, s dalekonosným pokusem Pingela doprostřed brány však neměl vážnější potíže.
44'
Dva ze tří Bulharů v sestavě CSKA teď ukázali dobrou spolupráci. Galabovův centr si našel na malém vápně Jomov, jeho hlavička však míří vysoko nad břevno.
42'
Mellemgaard rozehrál rohový kop, ale bílomodří museli hned couvat, Careymu naštěstí pro ně stačil míč vypíchnout Erlin Jacobsen.
41'
Po druhém gólu Sofie tempo hry upadlo, domácí fotbalisté si hlídají pohodlný náskok.
38'
Hostům odskočil míč na velkém vápně, Sankharé ho dokázal šajtlí prostrčit do strany a GEORGI JOMOV křížnou střelou po zemi podruhé rozvlnit síť.
37'
Do pořádné strkanice se pustili po odpískání faulovaný Mattheij s Pingelem, rozhodčí oba kohouty umravňuje pouze slovně bez použití karty.
36'
Rohů je již celý tucet, Jomov dělovkou z velkého vápna nepropálil bílomodrou hradbu.
36'
Mazikouva tečovaná střela z levého rohu šestnáctky vyústila jak jinak než v další rohový kop.
35'
Další Careyho centr přizvedl jeden z obránců kolem šibenice na horní síť a tak jsme se ještě dlouho před přestávkou dočkali dvouciferného přídělu, co se rohů týče!
33'
Rohy šly po sobě opět ve dvojici, ale nyní jsou fotbalisté CSKA vytlačeni na vlastní polovinu.
32'
Na Careyho centr zleva se vyšrouboval Sowe a jeho prudkou hlavičku o zem vyškrabuje Hansen zpod břevna na roh.
31'
Středoafrický středopolař Youga jen posouvá míč hlavou do zámezí.
29'
Faeřané se vrhli vpřed, ale série nákopů se stala kořistí domácích a Carey z brejku vysunul Georgi Jomova, jehož křížnou střelu po zemi kryje na zemi Hansen.
27'
Hosté si nechali vzít míč při rozehrávce a Sankharého přihrávku na hranici ofsajdu využil ALI SOWE. Gambijský útočník z 10 metrů po zemi obstřelil Hansena.
26'
Sankharému vůbec nesedla střela z prostoru penaltové značky po sklepnutném nákopu Gefersona Telese.
25'
Žlutou kartu dostává Eli Nielsen (B36 Tórshavn) za šlapák na Telese na půlící čáře.
23'
Sedmý roh domácích rozehrál Jomov a Mattheijovu pomalou hlavičku uklidil z brankové čáry rovněž hlavou strážce tyče Pingel.
21'
Úvodní nápor CSKA vyprchal, hraje se vyrovnaný fotbal uprostřed hřiště.
18'
Na trestný kop Careyho ze strany z klubka hráčů těsně nedosáhl nikdo a skákavý míč zachytává Hansen.
17'
Po rozehrání rohu je však faerskému celku pískán útočný faul.
16'
Zato první střela Tórshavnu byla dost nebezpečná. Trestný kop Frederiksberga z 25 metrů skočil o zem před Busattem, který s námahou vytahuje od tyče na roh.
15'
Střely na bránu 2:0, střely mimo 2:0, rohy 6:0. Takové jsou statistiky úvodní čtvrthodiny.
15'
Žlutou kartu dostává Geferson Teles (CSKA Sofia).
13'
Z obléhání hostující brány vzešla přízemní střela Sowea zpoza šestnáctky, se kterou neměl Hansen žádné potíže.
11'
Odražený míč se vrátil ke Careymu, který viděl pod sebou volného Gefersona. Brazilec napálil míč z 25 metrů ragbyovým stylem.
10'
Soweova tečovaná střela ze střední vzdálenosti přinesla bulharskému vicemistrovi šestý roh.
9'
Irský forvard Carey snadno kličkou obešel obránce a z úhlu prověřil Hansena, který si přímo na něj letící střelu pokryl.
8'
A konečně se CSKA dostal do zakončení, konžský krajní obránce Mazikou však výrazně minul bránu.
8'
Youga od koncové čáry odcentroval na Sankarého, který pálí o trávník a u přední tyče vyhlavičkoval míč na pátý roh Mellemgaard.
6'
Schválně, kolik dnes uvidíme rohů? Po třetím sofijském pálí Graham Carey a sražená střela znamená navýšení poměru rohů už na 4:0 a to se hraje teprve šestá minuta.
4'
Faeřané jsou při bránění doslova zalezlí v jedenácti lidech ve vlastním pokutovém území, tohle bude pro CSKA tvrdý oříšek.
3'
Jomov si po závaru na malém vápně a sraženém centru exekuci zopakuje.
2'
Domácí začali očekávaným náporem a brzy vybojovali po faulu Erlinga Jacobsena a souboji u praporku rohový kop.
1'

CSKA Sofia: Busatto – Galabov, Mattheij, Antov /C/, Mazikou – Youga, Sankharé, Teles – Jomov, Sowe, Carey

Náhradníci: Jevtimov – Rafael, Jurić, Beltrame, Keita, Rodrigues, Ahmedov

B36 Tórshavn: Hansen – Mellemgaard, Eriksen /C/, E. Jacobsen, Heinesen – M. Jacobsen, Samuelsen, Nielsen – Przybylski, Pingel, Frederiksberg

Náhradníci: Hentze – Petersen, Radosavljević, Agnarsson, Thomsen, Johansen, B. Jacobsen

Rozhodčí: Bognar – Buzás, Kóbor (Maďarsko).
Poloprofesionální klub z Faerských ostrovů zaujal třemi postupy, což je jeho historický rekord. Po předkvalifikaci na Gibraltaru využil dvakrát výhodu domácího hřiště s umělou travou až v prodloužení či rozstřelu.
Ve faerské lize je loňský vicemistr průběžně až čtvrtý.

Letošní výsledky:
St. Joseph´s /Gibraltar/ – B36 Tórshavn 1:2 (30. Boro – 28. Przybylski, 43. z pen. Mellemgaard).
B36 Tórshavn – Levadia Tallinn /Estonsko/ 2:2, po prodloužení 4:3 (72. a 76. Pingel, 107. Samuelsen, 113. Agnarsson – 52. Oigus, 80. Elhi, 101. Kouadio).
B36 Tórshavn – The New Saints /Wales/ 1:1, po prodloužení 2:2, na penalty 5:4 (47. Przybylski, 120.+2 Radosavljević, rozhodující PK Pingel – 81. Smith, 112. Ebbe).
CSKA Sofia
31násobný bulharský mistr je v posledních letech ve stínu bohatého Ludogorce Razgrad a za současným působištěm Pavla Vrby vybojoval třikrát po sobě stříbro.
Základní skupinu Evropské ligy hrál třikrát, ale je tomu již 10-15 let. Při své premiéře podlehl v Praze Slavii 2:4 (Fořt 2, Vlček, Piták).

Loni přešel CSKA přes černohorský Titograd a chorvatský Osijek do 3. předkola , kde vypadl 1:1 a 0:1 se Zorjou Luhansk z Ukrajiny. Ve stejné fázi skončil i o rok dříve na FC Kodaň.
Letos má bulharský vicemistr štěstí na los – hratelné soupeře a výhodu domácího prostředí – a je jasným favoritem na postup do závěrečného play-off.
V domácí soutěži je CSKA neporažen, jenže tři nejtěsnější výhry a tři remízy stačí týmu plnému cizinců zatím jen na 4. místo.

CSKA Sofia – Sirens /Malta/ 2:1 (75. Ahmedov, 90.+2 Sowe – 69. Maxuell).
CSKA Sofia – BATE Borisov /Bělorusko/ 2:0 (44. Sowe, 90.+4 Carey; ve 34. min. neproměnil Milič /BATE/ penaltu).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.