FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Middlesbrough : Newport County AFC - 26. ledna 2019   16:00

Middlesbrough
51' Ayala
1:1
(0:0)
Newport County AFC
90+3' Dolan
Randolph – Shotton (73. McNair), Ayala, Flint, Friend – Wing, Mikel (62. Clayton), Saville – Fletcher (80. Tavernier), Assombalonga, Downing
Konstantopoulos, Batth, Clayton, Hugill, McNair, Tavernier, van La Parra
Brooks J.
Riverside Stadium
Townsend – Bennett, O´Brien, Demetriou (87. Dolan) – Willmott, Poole, Bakinson (78. Labadie), Butler – Semenyo – Amond (80. Sheehan), Matt
Dolan, Hornby-Forbes, Labadie, Marsh-Brown, Neufville, Pipe, Sheehan

Ode mě je to tedy pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek víkendu a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
A je dobojováno! Na rozdíl od první půle, druhý poločas nám přinesl hned dvě branky! Nejprve se v 51. minutě hlavou prosadil domácí Ayala a zdálo se, že Midlesbrough mají utkání ve své moci. V závěru však přišel velký tlak hostů, který vústil ve vyrovnávací branku Dolana! Hosté si tak vynutili sympatickým výkonem odvetu!
90+4'
90+3'
Tým Newport County AFC právě vstřelil branku!Hosté nakonec přeci jen vyrovnávají! Po centru Sheehana se ve vápně nejlépe zorientoval střídající MATHEW DOLAN, jehož trefa vyvolala mnoho radosti u početné skupinky hostujících fanoušků!
90+2'
Další centr do pokutového území dokázala obrana Middlesbrough odvrátit daleko do bezpečí. Newport je v posledních momentech hodně nebezpečný!
90'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat 4 minuty!
90'
Dalekonosná střela Labadieho prověřila domácího brankáře, který stále drží čisté konto!
90'
Jenže centr od rohového praporku odhlavičkoval jeden z domácích, poté vznikl ještě závar ve vápně, ale vše pro domácí dobře dopadlo.
89'
Po závaru před domácí brankou se nakonec bude kopat rohový kop! To je šance pro Newport.
88'
Hosté sbírají poslední síly a snaží se tlačit kupředu. Domácí se naopak pouze soustředí na defenzivu!
87'
Hosté budou naposledy střídat, Demetriou opouští hřiště a místo něj přichází Dolan.
86'
Semenyo se ocitl v obrovské šanci poté, co mu Demetriou pěkně proti noze hlavou připravil míč kousek za malé vápno. Semenyho ale branku přestřelil!
85'
Pomalu se blížíme ke konci utkání a hra se odehrává daleko od branky Randolpha.
82'
Propagační střelou se nyní prezentoval Wing, míč však končí daleko od branky! Wing vyslal již svou třetí dnešní střelu.
80'
A v podstatě hned vzápětí střídá také domácí trenér, místo Fletchera přišel Tavernier
80'
Druhé střídání hostů, místo Amonda přichází Sheehan.
79'
Semenyo se po rohovém kopu dostal k velmi nebezpečné hlavičce, kterou jen o malý kousek minul domácí branku! Výborná šance!
78'
Poprvé střídají také hosté, Bakinson opouští hřiště a místo něj přišel Labadie.
77'
Ukání pomalu spěje ke své poslední čtvrthodince, domácí stále vedou o jednu branku a pokud si hosté chtějí vynutit alespoň opakování dnešního utkání, budou muset zabrat.
75'
Teč obránce nadělala velké trable brankáři Townsendovi, který si ale nakonec s vypětím všech sil s tečovanou střelou Savilleho poradil!
73'
Druhé střídání domácích, pro dnešek dohrál Shotton, místo něj nastoupil McNair.
72'
Nádherná dalekonosná rána Downinga hodně protáhla hostujícího brankáře, k dorážce se poté dral Assombalonga, ale byl jen v ofsajdu.
69'
Tak teď jako kdybych to přivolal! Willmott na pravé straně dobře odcentroval a našel hlavu Matta. Ten ale jednak hlavičkoval jen do připraveného brankáře a také si počínal nedovoleně v souboji s obráncem.
68'
Ve druhém poločase se zatím fotbalisté Newport County nedostali vůbec k ničem a jsou to právě domácí fotbalisté, kdo hraje s míčem na svých kopačkách.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinku hry, domácí zatím plní předzápasové progńozy a zcela zaslouženě vedou 1:0 díky trefě Ayaly.
62'
Je tu první střídání v domácím dresu. Hřiště opouští nová akvizice Midlesbroughu Mikel, a místo něj nastupuje Clayton.
61'
Po něm opět střílel jeden z domácích hráčů z hranice vápna, jeho střela došla ke Fletcherovi, jemuž je máván ofsajd.
60'
Tentokrát rýsoval míč před branku Downing, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal. Následně příšla na řadu další zblokovaná střela a bude to další roh.
59'
Shottonův centr zablokoval jeden z obránců pouze na rohový kop.
58'
Dlouhý pas přes půle hřiště se ke svému adresátovi nedostal. Naopak míč bez potíží lapil Townsend.
57'
Hra se nyní hodně kouskuje vinou zbytečných faulů, které v poslední době přichází hlavně od domácích. Naposledy se nedovoleně provinil Saville.
55'
Rychlou akci po levé straně nakonec domácím přerušila nepřesnost Fletchera.
54'
John Obi Mikel teď hodně nepříjemně prošlápl Butlera, ale sudí tentokrát žlutou kartu nevytáhl.
53'
První žlutou kartu dnešního utkání vidí domácí Fletcher.
51'
Middlesbrough právě vstřelil branku!
A domácím se aktivní start do druhého poločasu vyplatil! Po dobrém centru od rohového praporku Winga se ve vápně hlavou dokázal prosadit DANIEL AYALA!
50'
Fletcher výbornou přihrávkou pod sebe našel Assombalongu, který střelou první zaměstnal brankáře, Townsend si ale s jeho střelou poradil a vyrazil ji na roh!
48'
Od začátku druhého poločasu se domácí nastěhovali na polovinu soupeře a snaží se o vstřelení první branky dnešního utkání.
46'
Hned na začátku opět domácí využili Shottonův dlouhý hod, jenže nikdo z hráčů v červeném se k míči nedostal a k nebezpečí tak nedošlo.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém si rozhodně nemůžeme stěžovat na nedostatek střeleckých pokusů na obou stranách. Branky jsme se ale nedočkali a tak je v poločase stav stále 0:0. Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
45+2'
45+1'
Ayala se šrouboval při rohovém kopu do vzduchu, na míč ale stejně nedosáhl.
45'
V závěru prvního poločasu vybojoval na levé straně Fletcher rohový kop.
43'
Hosté se dostávali do rychlého přečíslení, jenže Willmott na pravé straně nezvládl přesně odcentrovat. U míče jsou tak opět domácí.
42'
Bakinson dokázal středem projít a dostat se i ke střele, ale bylo velmi vidět, že je tísněn obránce na dle toho také ta střela dopadla.
40'
Matt pokračuje v utkání a snaží se bránit narůstajícímu tlaku domácího celku. Hostující obrana ale zatím odolává.
38'
Na hřišti zůstal po tomto souboji ležet Matt, který ale snad po péči lékařů bude v pořádku a bude moci pokračovat v utkání.
38'
Assombalonga si při svém útočným počínání pomohl faulem a to neuniklo pozornosti hlavního sudího.
36'
Ohromná šance domácích, kdy se na malém vápně dostal k míči Downing, ale nedokázal míč dotlačit přes změť těl za brankovou čáru!
34'
To přišlo až později, kdy se musel perfektním zákrokem blýsknout Randolph, který bravurně vyrazil střelu z otočky od Amonda!
34'
Na druhé straně zahrávali hosté roh, ale žádné nebezpečí z toho neplynulo!
32'
Do míče se nakonec opřel Wing, jehož střelu zachytila zeď, následně se domácí hráč dostal k dorážce, která dopadla už mnohem lépe, jenže k jeho smůle trefila pouze břevno, od kterého se odrazila za branku! Zatím největší šance utkání!
31'
Je tu velká příležitost pro domácí, kterým se naskytla standardní situace z hranice pokutového území!
30'
Flint dobře vystihl přihrávku za obranu, ale míč posunul jen k Semenyovi, který se nijak nerozpakoval a z oleje napálil míč nad branku!
28'
Hodně nepřesnou střelou se nyní prezentoval z velké vzdálenosti Wing. Tento projektil nemohl hostujícího brankáře ohrozit.
27'
Hra se teď poměrně zklidnila, domácí kombinují kolem středu hřiště.
24'
Při svém útočném snažení fauloval ve výskoku Friend a hosté se tak budou moci vymanit z tlaku.
23'
V brejku se dostal ke střele domácí Downing, ale ani tentokrát se míč nedostal k brance díky dobré práce obránce, který jeho střelu dokázal odrazit k rohovému praporku.
22'
A další centr teď mířil do pokutového území domácích a pro míč musel hluboko ze své branky Randolph, se situací si ale poradil a vyboxoval míč do bezpečí.
21'
O první dnešní rohový kop se postarali hostující hráči a nutno říci, že nebyl vůbec špatně zahraný! Po dobře sehraném signálu se k zakončení dostal zcela osamocený Butler, ale ke své smůle trefil pouze dobře postaveného obránce!
20'
Dlouhý nákop přes půl hřiště od Flinta končí pouze v rukavicích Townsenda. Tudy určitě cesta pro domácí fotbalisty nepovede.
18'
A centr také přišel, ve vápně soupeře se nejlépe zorientoval Flint, který ale svou hlavičku nasměroval nad hostující svatyni.
17'
Butler si teď proti Downingovi počínal nedovoleně a může být hodně rád, že z toho není žlutá karta. Každopádně z toho je dobrá situace pro centr do šestnáctky!
15'
Hráči Middlesbrough jsou nyní hodně na míči a z toho vyplynula rychlá akce po pravé straně, odkud přišla zpětná přihrávka na vápno na Assombalongu, který přízemní střelou jen těsně minul pravou tyč Townsendovy branky!
14'
Domácí nyní kombinovali na levé straně na poměrně malém prostoru, nakonec z toho vybojovali jen vhazování kousek za půlící čárou.
12'
Mikel teď krásným dalekonosným pasem našel přesně kopačku Assombalongy, který zpoza vápna střílel daleko mimo tři tyče.
10'
Nyní se oba týmy prostřídali s nepřesnostmi kolem středu hřiště. Aktuálně jsou u míče domácí, kteří se určitě budou snažit o ohrožení branky soupeře.
8'
Shotton nyní dostal míč do vápna soupeře díky dlouhému vhazování. Pro míč si šel brankář Townsend, který byl navíc faulovaný.
7'
Nyní domácí poměrně dlouho kombinují na polovině soupeře, hosté jsou ale dobře rozestavěni v obranném bloku a nepouští je k přímému ohrožení branky.
5'
A máme tu druhou střelu utkání a opět ji mají na svědomí hostující hráči. Matt ale v těžké pozici branku přestřelil.
4'
Začátek utkání se trochu překvapivě odehrává na polovině Middlesbrough, Willmott nyní centroval do vápna, ale u míče byl jako první domácí stoper Shotton.
2'
Willmott je teď hodně nespokojený s přihrávkou, kterou mu nepřesně adresoval jeden ze spoluhráčů. Domácí budou vhazovat.
1'
Hned z první akce se dostal hostující Amond po centru z levé strany ke střele. Hostující útočník však nemířil přesně a Randolph tak bude odkopávat od své branky.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání tak bude moc brzy začít. Domácí nastupují v červených dresech a v jejich sestavě nechybí ostřílený John Obi Mikel, který si dnes odbude premiéru. Hosté nastupují v černožlutých dresech.

Middlesbrough FC: Randolph – Shotton, Ayala, Flint, Friend – Wing, Mikel, Saville – Fletcher, Assombalonga, Downing
Náhradníci: Konstantopoulos, Batth, Clayton, Hugill, McNair, Tavernier, van La Parra

Newport County AFC: Townsend – Bennett, O´Brien, Demetriou – Willmott, Poole, Bakinson, Butler – Semenyo – Amond, Matt
Náhradníci: Dolan, Hornby-Forbes, Labadie, Marsh-Brown, Neufville, Pipe, Sheehan

Rozhodčí: Brooks J..
Newport County AFC – Hostující fotbalisté hrají až čtvrtou nejvyšší anglickou soutěž, neboli League Two. V aktuálním ročníku se drží v této soutěži zhruba ve středu tabulky na třinácté pozici. V minulém ligovém kole si dokázali na domácím hřišti poradit s Exeterem City 1:0. V FA cupu museli v dosavadním ročníku vyřadit na rozdíl od svého soupeře hned tři týmy. V prvním kole si dle očekávání poradili 2:0 s Metropolitan Police. Ve druhém kole nejprve remízovali 0:0 s Wrexhamem a poté v opakovaném utkání na domácím hřišti už přesvědčivě vyhráli 4:0. Ve třetím kole se pak fotbalisté Newportu postarali o překvapení, když porazili 2:1 celek z Premier league – Leicester City.
Middlesbrough FC – Domácí se dle očekávání v druhé nejvyšší anglické soutěži drží v popředí. Aktuálně jim patří 5. pozice. Poslední ligové utkání jim ale rozhodně nedopadlo dle představ, když na domácím hřišti pouze remízovali 1:1 s trápícím se Millwall. V FA cupu odehráli zatím pouze jedno utkání, kdy ve třetím kole jednoznačně přehráli Peterborough 5:0. Včera vedení Middlesbrough oznámilo novou posilu, kterou není nikdo jiný než legendární John Obi Mikel. Nigerijský fotbalista nedávno ukončil smlouvu s čínským klubem Tianjin Teda a po dvou letech se vrací do Anglie!
Dobré odpoledne přeji všem příznivcům kvalitní anglické kopané. Dnes je na programu 4. kolo FA cupu a my se společně podíváme na utkání mezi Middlesbrough a Newportem County.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.