FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Arsenal - 27. ledna 2020   21:00

1:2
(0:2)
Arsenal
Arsenal
5' Saka   • 26' Nketiah
Bournemouth
Travers – Smith, S. Cook, Aké, Simpson (76. Francis) – L. Cook, Surman (C), Gosling – H. Wilson (76. C. Wilson), Solanke (89. Surridge), Fraser
Ramsdale – Billing, Dobre, Francis, Genesini, Surridge, C. Wilson
Atkinson – Betts, Nunn
Vitality Stadium, Bournemouth
Arsenal
Martínez – Bellerín (C), Mustafi (62. Holding), Sokratis, Saka – Guendouzi, Xhaka – Pépé (69. Ceballos), Willock (90+1. Maitland-Niles), Martinelli – Nketiah
Leno – Ceballos, Holding, Lacazette, Maitland-Niles, Özil, Torreira

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím favorizovaného Arsenalu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Druhý poločas nám přinesl hodně vyrovnanou podívanou, která nabídla celou řadu osobních soubojů. Bournemouth se snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže hostující obrana dnes působila velice zodpovědně. Domácí snížili krok během nastavení, na druhou branku už ale nedosáhli.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:8.
90+9'
90+8'
Žlutou kartu dostává Sam Surridge (AFC Bournemouth).
90+7'
Bournemouth se v koncovce tohoto zápasu usadil u pokutového území soupeře, kde důležitý obranný zákrok předvedl Holding, který za sebe nepustil nahrávku pro Frasera.
90+4'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme pořádné drama! Na pravém křídle to centrem levou nohou zkoušel střídající Francis, jehož nabídka propadal až k SAMU SURRIDGEMU, jenž si prvním kontaktem přichystal lepší pozici, načež bezpečně zamířil do odkryté branky.
90+3'
Saka se na levém křídle postaral o aut, načež se po jednom ze soubojů svalil na zelený pažit, avšak dle výroku sudího se nejednalo o nedovolený zákrok domácích.
90+2'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
90+1'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joseph Willock, přichází Ainsley Maitland-Niles.
90'
Druhý poločas bude nastaven o osm minut.
89'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Sam Surridge.
88'
Martínez si dal s rozehrávkou od své branky celkem načas, nakonec zkoušel dalekonosně odkopnout na levou stranu, avšak dopad balónu odhadl domácí Cook.
87'
Ceballos zkoušel na přední tyči najít Martinelliho, což se sice povedlo, avšak druhý jmenovaný prodlužoval do zad soupeře. Arsenal FC je přesto stále na míči.
86'
Willock to zkoušel centrem levou nohou, jenomže tuto nabídku si uvnitř malého vápna dokázal pohlídat Cook, který odrazil hrací předmět za cenu rohového kopu.
82'
Byl to právě Gosling, který měl před sebou hodně prostoru, což využil k tvrdému zakončení. Po následném rohovém kopu se srazila dvojice Sokratis – Cook, opět se tak nehraje.
81'
Současně s ním dostal hodně slušně naložené také domácí záložník Gosling, který si také vyžádal péči lékařského personálu. Oba celky budou chvíli hrát v pouze v deseti.
80'
To snad není už možné. Hra musela být opět přerušena, tentokráte po důrazném střetu ulehl na zem hostující Saka, který se rovněž dostal pod ruce lékařů.
79'
Zpětnou nahrávku se málem povedlo ukořistit napadajícímu Nketiahovi, avšak od jeho kopačky šel míč do zámezí. Celkem překvapivě z toho bude rohový kop.
78'
Bellerín je zpět na nohou, jenomže na malý moment musí za postranní lajnu. Toho využil hostující tábor fanoušků, který chorálem podporuje španělského obránce.
77'
Nakonec se jednalo o kapitána Bellerína, který inkasoval tvrdý úder do oblasti břicha. V tomto případě to nevypadá na nic vážnějšího, španělský zadák by měl pokračovat v tomto utkání.
76'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Callum Wilson.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Simpson, přichází Simon Francis.
75'
Nketiah si pro změnu seběhl ho hlouby útočné poloviny, jenomže poté zakopl míč do zámezí. Na hrací plochu ulehl další hostující hráč, který je v péči lékařů.
74'
Arsenal se však nachází ve skvělé pohodě, navíc nasbíral další cenné vteřinky poklidnou kombinací na vlastní polovině, do které se zapojil také aktivně hrající Guendouzi.
73'
Simpson pro změnu nepustil míč vedle rohového praporku, což by znamenalo rohový kop pro Arsenal. Domácí obránce poté zkoušel přenést hru kupředu.
72'
Martinellimu se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, načež ho stačil odehrát na vedle stojícího Nketiaha, který se ovšem nedostal ani k pokutovému území.
71'
Willock to zkoušel ránou pravou nohou, avšak tu zablokoval jeden z protihráčů. Na řadu tak přišel rohový kop, na přední brankové konstrukci číhal Simpson.
70'
Hodně důrazně šel do souboje jeden na jednoho domácí Simpson, který doslova zahodil Willocka. O faul se nejednalo, Arsenal bude moci alespoň vhazovat.
69'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Dani Ceballos.
68'
Martínez tak mohl rozehrávat od své branky, předchozí výběh si ale rozhodně nedá za rámeček. Argentinec v tomto případě zkoušel na druhé straně najít Pépého.
67'
Bournemouth se v posledních minutách konečně dostal k náporu. Ten nakonec přinesl hned dva rohové kopy, přičemž ten druhý skončil hlavičkou kousek vedle tyče.
62'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Rob Holding.
62'
Na zemi zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, do akce jsou přivolány také nosítka. Vypadá to, že se bude muset poprvé střídat, a to hned vynuceným způsobem.
61'
Je za námi něco málo přes hodina hry, druhý poločas je hodně vyrovnaný. Místo hezkých fotbalových momentů ale sledujeme celou řadu hodně důrazných střetů.
60'
Pro změnu vysoký nákop vyprodukoval domácí obránce Cook, který nedokázal najít Solankeho. Ven z branky se vydal brankář Martínez, který vyrazil balón.
59'
Hostující obrana zkoušela přenést hru na pravou stranu, což se nesetkalo s úspěchem. Poslední minuty nabízejí celou řadu nepřesností, a to z obou stran.
58'
Guendouzi předvedl snad pátý dnešní faul, avšak ani tentokráte se žlutit nebude. To se domácím hráčům zrovna moc nelíbí, Guendouzi si ale musí dát pozor.
57'
Nákop se povedlo jako první sebrat pozornému Akému, který ihned poslal hrací předmět zpět na útočnou polovinu, kde ovšem včas zakročil pozorný Xhaka.
56'
Sudí ještě celou situaci projednal s videorozhodčím, což netrvalo nikterak dlouho. Faul na penaltu to totiž nebyl, Arsenal tak pokračuje s rozehrávkou do vápna.
55'
Bournemouth tak zahrával standardní situaci, přičemž se po jednom ze soubojů ocitl na zemi jeden z hráčů domácích, pokutový kop to ale znamenat nebude.
54'
Poprvé tak musel na scénu lékařský personál, který si vzal Martinellého do své péče. Arsenal bude chvíli hrát v početní nevýhodě, což se za chvíli opět změní.
53'
Na hrací ploše to začíná vřít. Guendouzi totiž dohrál u postranní lajny Goslinga, což nakonec nepřinese žlutou kartu. Hlavní sudí musel oběma hráčům domluvit.
52'
Hlavní sudí opět musel písknout do své píšťalky, na zemi se totiž stále válí hostující Martinelli, který má zdravotní problémy. Ty mu před malým momentem způsobil Smith.
51'
Guendouzi šikovně roztáhl hru do pravého křídla, kde se Pépému nepovedlo přesně nahrát na Willocka, naopak tuto nahrávku včas vystihl pozorný Cook.
50'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi hostující Saka, který byl zastaven nedovoleným zákrokem. Sudí byl pozorný, Arsenal se rozhodl rozehrát po zemi.
49'
Již zmiňovaný rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, naopak se nejvýše do vzdušného prostoru dostal domácí Aké, který s velkým přehledem zakročil.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu táhl rychlou akci svého celku Willock, který dokráčel až k hranici pokutového území, kde alespoň vybojoval rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem jednostrannou záležitost. Arsenal se totiž poprvé prosadil už po pěti minutách hry, načež měl i nadále mnohem více ze hry. Hosté nakonec odskočili na rozdíl dvou branek, na což se Bournemouth pokoušel odpovědět aktivitou ke konci poločasu, během které konečně ohrozil Martínezovu branku.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Harry Wilson (AFC Bournemouth).
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
V hlavičkovém souboji kraloval domácí Smith, který celkem v poklidu přehlavičkoval Nketiaha. Následný odkop z kopačky Akého dokázal sebrat Sokratis Papastathopoulos.
42'
Fraser si počkal na náběh Simpsona, který mu posléze zkoušel vrátit. Prvně jmenovaný hráč tak pro změnu hledal své kolegy uvnitř šestnáctky, našel pouze jen Xhaku.
41'
K hlavičkovému pokusu se dostal také Cook, který přehlavičkoval Mustafiho, jenomže zakončení poslal na horní síť. Nakonec se to obešlo bez teče protihráče.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Martínez si až nyní připsal první těžší zákrok. Hostující obrana si totiž nedokázala pohlídat Wilsona, který se dostal k pohodlnému zakončení, jenž Martínez vyrazil před sebe.
36'
Arsenal opět bez větších problémů pracoval s míčem na opačné polovině, kde nasbíral cenné vteřinky. Bournemouth se stále zoufale snaží vybojovat balón.
35'
Bellerín měl u opačné šestnáctky celkem dost místa na centr, který navíc nevyšel vůbec špatný. Nketiah na něj nedosáhl, jako první se tak k němu dostal Aké.
34'
Pokus o přenesení hry na kapitána Bellerína dokázal vystihnout Gosling, který se pokoušel nastartovat rychlou protiakci, kterou ovšem opět zabrzdil jeden ze spoluhráčů.
33'
Arsenal si tak vyzkoušel další rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Poté ještě vracel míč do malého vápna Guendouzi, který našel pouze Cooka.
32'
Saka pro změnu zkoušel nastartovat Martinelliho, který se rychlostním způsobem dostal až do velkého vápna, kde jeho přihrávku pod sebe odklízel obránce Aké.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám nabídla hned dva přesné zásahy. Bournemouthu se dnes absolutně nedaří, hostující celek předvádí suverénní výkon.
30'
Do akce se dostal pomezní sudí, který si při další útočné akci Bournemouthu všiml jednoznačného ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Solanke.
29'
Travers tentokráte rozehrál po zemi k pravé autové lajně, kde měl celkem dost času na práci s míčem obránce Smith, který ještě spolupracoval se Surmanem.
28'
Po delší době se do akce svého celku zapojil také Pépé, který si ovšem netroufl na výpad kolem bránícího Simpsona, naopak ještě zkoušel najít Guendouziho.
27'
Regulérnost branky musel potvrdit ještě videorozhodčí, který žádný ofsajd neshledal. Branka tak skutečně platí, Bournemouth to bude mít o složitější.
26'
Arsenal právě vstřelil branku!
Aktivita hostujícího celku končí druhou branku, ve které měl opět prsty zadák Saka! Arsenalu se totiž povedlo přenést hru do volného prostoru na levé straně, odkud to Saka zkoušel okamžitým přízemním centrem do šestnáctky. Na něj si naběhl EDWARD NKETIAH, který mířil do protipohybu Traverse.
25'
Bournemouth má stále velké problémy s přechodem na útočnou polovinu, což se pouze potvrdilo v předchozím okamžiku, kdy se daleko nedostali ani Wilson.
24'
Zpětná nahrávka našla Mustafiho, který pro změnu okamžitě zkoušel roztáhnout hru na svého obranného kolegu Bellerína, jenž mu okamžitě vracel zpět.
23'
Kousek od středového kruhu se povedlo zakročit Willockovi, který ukořistil balón před dotírajícím kapitánem Surmanem. Arsenal pro změnu raději uklidnil hru.
19'
Martinelliho kontakt s míčem nebyl zrovna nejpovedenější, což byla šance pro domácí k rychlému protiútoku. Ten Smith znemožnil zbytečnou zadovkou na Akého.
18'
Hostující zadáci si celkem dlouho pohrávali s balónem, načež se Saka vydal na opačnou polovinu, kde si o následnou nahrávku řekl osamocený Nketiah.
17'
Travers pro změnu zkoušel přenést hru k autové lajně, kde se Simpsonovi nepovedlo udržet míč na kopačce, bleskově ho o něj připravil napadající Martinelli.
16'
Arsenal se dokázal usadit u pokutového území, načež jsme sledovali centrovanou nabídku v podání středopolaře Guendouzi, který si vybral pouze Cooka.
15'
Po levém křídle si to namířil vpřed Martinelli, kterému se povedlo ustát atak hned dvojice protihráčů. Posléze mu ještě přispěchal na pomoc kolega Willock.
14'
Po taktickém zákroku se na zemi ocitl záložník Gosling, fauloval ho totiž již zmiňovaný Guendouzi. Na řadu přijde standardní situace zhruba ze čtyřiceti metrů.
13'
V krátkém časovém sledu si hostující brankář opět připsal práci s míčem, přičemž tentokráte raději rozehrával nakrátko na Sokratise, který pro změnu hledal Saku.
12'
Už se opět pokračuje ve hře, Bournemouth sportovním gestem odevzdal míč přímo do náruče Martíneze. Ten po krátkém přemýšlení odkopával na druhou stranu.
11'
Opakovaný záběr prokázal, že Guendouzi obdržel hracím předmětem přímo do obličeje. Hlavní sudí raději přerušil hru, na nic závažného to ale nevypadá.
10'
Obrannou povinnost si ovšem splnil pozorný Mustafi, který tak za sebe nepustil Wilsona. Krátce poté se po jednom ze soubojů ocitl na zeleném pažit Guendouzi.
9'
Ven z branky musel hostující brankář Martínez, který zpětnou nahrávku od Saky raději odklízel ven z hrací plochy. K autovému vhazování se postavil Smith.
8'
Následoval nedovolený zákrok v podání vracejícího se Nketiaha, který zatáhl za záchrannou brzdu. Bournemouth bude muset rozehrávat z vlastní poloviny.
7'
Téměř ihned po rozehrávce si hosté vybojovali úvodní rohový kop, a sice z pravé strany. K rozehrávce se postavil Pépé, který svým centrem našel pouze Akého.
6'
Na první branku tohoto zápasu jsme tedy nemuseli dlouho čekat, Arsenal dokázal využít hned úvodní vyloženou šanci. Bournemouth to bude mít hodně složité.
5'
Následná akce londýnského celku končí úvodní brankou! Arsenal totiž předvedl bleskový přechod k pokutovému území soupeře, kde Martinelli přenechal míč do tandemu na BUKAYA SAKA, jehož prudká rána směřovala přesně pod břevno branky. Travers byl na tento projektil krátký.
4'
Následoval pohotový centr z kopačky hostujícího zadáka Bellerína, který ovšem uvnitř pokutového území našel pouze protihráče, jenž odvrátil hrací předmět.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali útočnou akci Bournemouthu po pravém křídle, jenomže obránce Smith se daleko nedostal, narazil pouze do protihráče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AFC Bournemouth: Travers – Smith, S. Cook, Aké, Simpson – L. Cook, Surman, Gosling – H. Wilson, Solanke, Fraser
Náhradníci: Ramsdale – Billing, Dobre, Francis, Genesini, Surridge, C. Wilson

Arsenal FC: Martínez – Bellerín, Mustafi, Sokratis, Saka – Guendouzi, Xhaka – Pépé, Willock, Martinelli – Nketiah
Náhradníci: Leno – Ceballos, Holding, Lacazette, Maitland-Niles, Özil, Torreira

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Nunn.
FORMA

AFC BOURNEMOUTH Cherries se tabulkou Premier League neskutečně propadli a aktuálně jsou na místě, který by je po pár letech v nejvyšší soutěži odsoudil k pádu. Dluhou sérii porážek ovšem tým Eddieho Howea ukončil v posledním kole, kdy si doma poradil s Brightonem (3:1).

ARSENAL FC Pískat si nemůže ani londýnský celek, který zažívá jedno z nejhorších období v posledních dvou dekádách. Gunners dokonce již měnili trenéra v Premier League jim patří až desáté místo. Pomoct by mohl úspěch v FA Cupu. V soutěži Gunners zremizovali poslední tři zápasy v řadě.
CESTA POHÁREM

Bournemouth si cestu do další fáze vykopal domácí výhrou nad Lutonem, který zdolal naprosto jasným výsledkem v poměru 4:0.

Arsenal se utkal doma s Leedsem, se kterým to byla v plné sestavě pořádně fuška. Gunners ale nakonec vyhráli nejtěsnějším rozdílem, rozhodl Reiss Nelson.
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu. Poslední lednový víkend patří duelům v FA Cupu a jinak na tom nejsou ani Cherries a Gunners. Vitality Stadium v Bournemouthu tak uvidí další šestnáctifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.