FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Port Vale - 4. ledna 2020   18:31

Manchester City
19' Zinchenko  • 42' Aguero  • 58' Stones  • 76' Foden
4:1
(2:1)
Port Vale
Port Vale
35' Pope
Carson . Doyle, Gabriel Jesus, Garcia, Mahrez, Sterling, Walker
Mason L
Etihad Stadium, Manchester
Port Vale
Maddison – Atkinson, Bennett, Brisley, Browne, Conlon, Cullen

Domácí Citizens byli o třídu lepším soupeřem a po zásluze postupují do dalšího kola FA CUPU. Port Vale se zmohlo alespoň na pěkný gól ze 35. minuty, kdy hlavičkoval Tom Pope, následně již hra byla pouze v řežii domácích.
90+3'
90+3'
Bravurní týmovou akci zakončil Phil Foden pouze do bránicího obránce, následuje rohový kop.
90+2'
Mahrezovu střelu vytěsnil gólman soupeře na rohový kop.
90+1'
Dlouhý Brownův výkop nenašel adresáta, u míče tedy domácí stoperská dvojice.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Střela Sergia Aguera mířili příliš vysoko, než aby mohla ohrozi bránu soupeře, následuje tedy odkop Browna.
88'
Mahrez byl faulován, rozehrávat tedy budou domácí fotbalisté.
87'
Foden již nestihl míč na hrací ploše, následuje tedy odkop od brány.
85'
Domácí fotbalisté kombinují na polovině hřiště a zesilují tlak na bránu Browna.
84'
Rohový kop byl odvrácen pozornou obranou soupeř, míč ovšem stále v držení Citizens.
83'
Domácí fotbalisté budou kopat rohový kop.
81'
Dle rozhodčího Masona se hráči Citizens provinili útočným faulem, rozehrávat tedy bude Port Vale
79'
Střídání v týmu Port Vale FC: ze hřiště odchází Pope, přichází Cullen.
78'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gundogan, přichází Doyle.
77'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Silva, přichází Mahrez.
76'
Manchester City právě vstřelil branku!
Skvělá týmová akce končí bravurním zakončením PHILA FODENA, který neponechal nic náhodě a míč poslal k levé tyči.
74'
Hosté se snaží o konstruktivní postup vpřed, domácí jsou ovšem příliš aktivně a každý pokus zastavují výbornými obrannými zákroky.
72'
Střela Davida Silvy z otočky těsně míjela pravou tyč soupeřovy brány, následuje odkop.
70'
Po hrubé chybě domácí obrany se k hlavičc dostal Conlon, ale k jeho smůle netrefuje bránu soupeře.
69'
Bernardo Silva naservíroval míč do vápna na Davida Silvu, který byl ovšem pod tlakem dotírajících obránců.
67'
Domácí se prokombinovali skrz polovinu hřiště, ale následně jim byl míč odebrán pozorným Joycem.
66'
John Stones vyhrál hlavičkový souboj a získal míč pro svůj tým.
65'
Hosté již delší dobu drží míč na svých kopačkách a snaží se překonat obranný val Citizens.
64'
Hosté se snaží překvapit domácí rychlou rozehrávkou.
62'
Střídání v týmu Port Vale FC: ze hřiště odchází Burgess, přichází Conlon.
62'
Gundogan nedokázal svou přihrávku přesně usměrnit a daruje již podruhé v dnešním utkání míč soupeři.
61'
Střídání v týmu Port Vale FC: ze hřiště odchází Taylor, přichází Atkinson.
61'
Tvrdý faul Worralla znamená rozehrávku pro domácí Manchester.
60'
Citizens nadále dominují na hřišti a nepouští svého soupeře k míči.
58'
Po rohovém kopu se k dorážce v naprostém chaosu nejrychleji dostal HARWOOD-BELLIS TAYLOR a svou přízemní střelou posílá Citizens do dvougólového vedení.
Gól byl uznán až po shlédnutí videa.
58'
Velkou šanci zahazuje David Silva, který již dnes podruhé, netrefuje odkrytou bránu soupeře!
56'
Fodenově střele chybal razance, gólman s tímto pokusem neměl vážnější problémy.
55'
Další ofsajdové postavení zastavuje akci Citizens.
53'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině hřiště a snaží se vytvořit si šanci, která by ohrozila bránu Port Vale.
52'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku.
51'
Ani tato průniková přihrávka Citizens nepřinesla gól.
50'
Skvělý Sergio Aguero našel svým centrem ve vápně Bernarda Silvu, který svou hlavičkou trefuje pouze levou tyč.
49'
Brownův dlouhý výkop nenašel adresáta na polovině hřiště Citizens, u míče tedy opět stoperská dvojice Stones- Harwood-Bellis.
48'
Bernardo Silva si v souboji počínal nedovoleně, rozehrávat bude hostující celek.
47'
Domácí stejně jako v prvním poločase se snaží okamžitě oblehát bránu Browna.
46'
V prvním poločase jednoznačně dominují domácí Citizens, i přesto se hostujícímu Port Vale povedlo vstřelit branku po skvělé hlavičce Toma Pope. Domácí i se svým 62% držení míče nedávají soupeři příliš šancí k zakončení.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Rohový kop byl zneškodněn pozorným obráncem.
43'
Domácí fotbalisté budou rozehrávat rohový kop.
42'
Krásnou týmovou akci zakončil SERGIO AGUERO, když na zadní tyči dobíhal přihrávku Fodena, svým gólem posílá Citizens opět do vedení.
40'
Hosté budou rozehrávat standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
38'
Ke střele se dostal David Silva, jeho projektil ovšem míří několik metrů nad bránu Browna.
36'
Faul na polovině hřiště, rozehrávat budou Citizens
35'
Port Vale právě vstřelilo branku!
Na nadýchaný centr z pravé strany hřiště si naskočil TOM POPE a svou hlavičkou nedal gólmanovi šanci.
33'
Domácí nepouštějí svého soupeře k míči a pomocí rychlých nahrávek se snaží přejít skrz jeho obranu.
30'
Hosté se po delší době dostali na půlku soupeře, kde jim byl okamžitě odebrán míč
29'
Dle rozhodčího se David Silva provinil nedovoleně, rozehrávat tedy budou hosté.
28'
Rohový kop byl zneškodněn pozornou obranou, u míče ovšem stále domácí.
27'
Další rohový kop pro domácí celek, míč si k exekuci staví David Silva.
26'
Střela Fodena byla zblokována obětavým obráncem, u míče ovšem stále domácí fotbalisté.
25'
Rohový kop domácí hráči rozehráli nakrátko, po přízemní přihrávce se ke střele do odkryté brány dostal David Silva, který selhal v naprosté tutovce.
24'
Citizens budou mít k dispozici rohový kop.
23'
Foden byl zastaven skvělým zákrokem hostujícího obránce.
22'
Sudí svým zvednutým praporek zastavil akci domácích Citizens.
21'
Jeden z hostujících hráčů si počínal nedovoleně, domácí mají k dispozici přímý kop.
20'
Domácí ten první vstřelený gól nabudil a snaží se okamžitě přidat další nadílku do soupeřovy brány.
19'
OLEKSANDR ZINCHENKO vyslal projektil ze své nohy, který ještě stihl tečovat jeden z bránicích hráčů, gólman s toutu ránou neměl šanci.
17'
Gundoganův pokus míří mimo tyče Brownovy brány, následuje odkop.
16'
Skvělá příležitost domácího Fodena, který ve vápně pouze hlavičkoval do náruče gólmana.
14'
Citizens se snaží dostat k bráně Browna skrz pravou stranu, u míče Bernardo Silva.
13'
Aktuální držení míče v procentech : 63:37
12'
Opět praporek pomezního zabránil domácím v postupu vpřed.
11'
Sergio Aguero se pokusil narazit si míč se Silvou, obránce soupeře byl ovšem velice pohotový.
10'
Gundogan svou nepřesnou přihrávkou pouze daroval míč soupeři.
9'
Foden získal míč ve svůj prospěch díky preciznímu presu na Smitha.
8'
Nepříliš povedený centr z levé strany hřiště odvrátil Gibbons.
7'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině hřiště a snaží se pomocí rychlých přihrávek dostat skrz obranný blok soupeře.
6'
5'
Bernardo Silva v kombinaci s Davidem Silvou se dostal k zakončení, Brown byl ovšem v pozoru.
4'
Worrall se nedokázal dostat skrz bránicího Angelina, u míče tedy domácí.
3'
Sergio Aguero si pomohl útočným faulem ve vápně soupeře, rozehrávat tedy budou hosté.
2'
Rohový kop odklidila do bezpečeí pozorná obrana domácích Citizens.
1'
Hostující Burgess se hned v úvodu zápasu dostává ke střele, díky zákroku Stonese následuje rohový kop.
1'

Manchester City: Bravo – Cancelo, Stones, Harwood-Bellis, Angelino, Silva, Gundogan, Zinchenko, Silva, Aguero, Foden
Náhradníci: Carson . Doyle, Gabriel Jesus, Garcia, Mahrez, Sterling, Walker

Port Vale FC: Brown- Burgess, Legge, SMith, Gibbons, Montano, Taylo, Joyce, Worrall, Amoo, Pope
Náhradníci: Maddison – Atkinson, Bennett, Brisley, Browne, Conlon, Cullen

Rozhodčí: Mason L.
Port Vale FC
Pro hostující celek, hrající League Two je obrovským úspěchem změřit své síly s obhájcem titulu Premier League. Hosté se dokázali dostat do 1/32 finále díky výhře s Milton Keynes(1:0) a následně pokořili i Cheltenham(1:3). Hosté ve své vlastní ligové soutěži bojují o postup do League One.
MANCHESTER CITY
Anglický celek téměř ztratil možnost zúčastnit se boje o obhajobu ligového titulu, když ztrácí na vévodící celek propastných 14 bodů! I proto se svěřenci Pepa Guardioly budou snažit o triumf v této souteži. V posledním ligovém kole si poradili na domácím hřišti s Evertonem(2:1).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglický FA CUP má na programu zápasy v rámci 1/32 finále, my budeme společně sledovat souboj mezi Manchester City a Port Vale FC
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:31.