FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Shrewsbury : Liverpool - 26. ledna 2020   18:00

Shrewsbury
Shrewsbury
65' Cummings  • 76' Cummings
2:2
(0:1)
Liverpool
Liverpool
15' Jones   • 46' Love (vl.)
Shrewsbury
O'Leary – R. Williams, Ebanks-Landell, Pierre – Love, Laurent, Goss, Norburn (27. Edwards), Golbourne – Whalley (85. Udoh), Lang (60. Cummings)
Murphy – Beckles, Cummings, Edwards, Hart, Udoh, Walker
Hooper – Cook, Burt
Montgomery Waters Meadow, Shrewsbury
Liverpool
Adrián – N. Williams, Matip (79. Salah), Lovren, Larouci – Chirivella, Fabinho – Elliott (71. Oxlade-Chamberlain), Minamino (85. Firmino), Jones – Origi
Kelleher – Alexander-Arnold, Firmino, Hoever, Keita, Oxlade-Chamberlain, Salah

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 10:10.
Liverpool letos nevyhrál jen minimum zápasů, jeden další ale nečekaně přidává do této statistiky na trávníku Shrewsbury Town, šestnáctého týmu League One.

Trenér Klopp do zápasu postavil sestavu složenou převážně z náhradníků a hráčů juniorského týmu, přesto byl Liverpool výrazným favoritem a v poločase vedl brankou Curtise Jonese 1:0. Necelou půlminutu po přestávce si navíc kuriózní vlastní gól vstřelil Donald Love, Shrewsbury se ale nevzdalo, díky střídajícímu Jasonu Cummingsovi vyrovnalo a Liverpoolu už v závěru nepomohly ani superhvězdy Mohamed Salah a Roberto Firmino.
Okamžitě po závěrečném hvizdu plochu zaplavili domácí fanoušci, kteří oslavují remízu svého týmu proti naprostému gigantovi současného fotbalu, Shrewsbury si touto remízou vybojovalo opakovaný zápas na liverpoolském Anfieldu.
90+4'
90+4'
Po následném rohu se prodloužený míč u vzdálenější tyče našel osamocený Cummings, v záklonu ale hlavičkoval za branku.
90+3'
Šance pro Shrewsbury! Před Laurentem se otevřel prostor na pravé straně hřiště, domácí hráč pak místo centru volil překvapivou střelu k bližší tyči, Adrián ji ale dokázal vyrazit.
90+2'
Lovrenův nákop do pokutového území se neujal, Liverpool ale pokračuje v držení míče.
90+1'
Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty a Liverpool mocně finišuje.
90'
O'Leary nejistě vyrážel centr ke vzdálenější tyči, míče se pak ujal Firmino, posadil jej na hlavu Salaha, ten ale míjí domácí branku!
89'
Roberto Firmino si naběhl na nákop Fabinha do pokutového území, zblízka pak nepřekonal brankáře O'Learyho, odražený míč se prokutálel Williamsovi mezi nohami, ve skluzu se pak snažil zakončit Salah, ovšem Williams napravil své zaváhání a dokázal Salahovu střelu odrazit do bezpečí!
87'
Po Loveově centru Udoh prodloužil míč do ruky Fabinha, ten měl svoji ruku rozpaženou od těla, rozhodčí Hooper ale penaltu nepíská! Na stadiónu ani není k dispozici video.
86'
Cummings dostal dlouhý pas do otevřeného prostoru na pravém křídle, dříve u míče ale byl brankář Adrián, jenž odkopl míč do zámezí. Pak došlo k drobné strkanici mezi oběma aktéry tohoto souboje.
85'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Minamino, přichází Firmino.
85'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Whalley, přichází Udoh.
84'
Rohový kop domácích, nakrátko rozehraný od praporku, následný centr stáhl do svých rukavic Adrián.
83'
Další hvězda Liverpoolu půjde do boje, v náročném programu by se Liverpoolu vůbec nehodil opakovaný zápas, na trávníku tak uvidíme i Roberta Firmina.
82'
Hosté se teď snaží útočit zejména pomocí dlouhých nákopů, po tom dalším je v ofsajdu Divock Origi.
82'
Na střelecké pokusy už Shrewsbury vede 10:9, na branku 5:2.
81'
Lovrenův dlouhý nákop mířil jen na hlavu Ebankse-Landella.
79'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Matip, přichází Salah.

Velmi ofenzivní střídání Liverpoolu, dozadu by se měl stáhnout Fabinho.
78'
Jürgen Klopp reaguje na průběh zápasu a do hry vyšle své největší eso, Mohameda Salaha.
77'
Další příležitost Liverpoolu! Minamino našel kolmicí do pokutového území Origiho, ten zakončoval přes nohu a mířil mimo branku.
76'
Shrewsbury právě vstřelilo branku!
Liverpoolská defenziva je dnes absolutně v troskách! Matip prohrál hlavičkový souboj s Whalleym, Lovren pak promáchl míč při pokusu o odkop, čehož využil JASON CUMMINGS ke své druhé trefě v dnešním zápase!
75'
Divock Origi napřáhl z dálky k tyči a Max O'Leary se zaskvěl parádním zákrokem!
74'
Z rohu se hosté nijak neprosadili a závěrečná čtvrthodina může být jistě zajímavá.
74'
Standardní situace pro Liverpool, střílený centr Alexe Oxlada-Chamberlaina Edwards prodloužil na rohový kop.
73'
Laurent se u pokutového území Liverpoolu odpoutal přes Lovrena, pak ale nepřešel přes Matipa.
71'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Elliott, přichází Oxlade-Chamberlain.

Jürgen Klopp poprvé sáhl mezi své elitní náhradníky.
70'
Liverpool se usadil na útočné polovině a dobývá velmi zahuštěnou defenzivu Shrewsbury.
68'
Laurent pronikl středem hřiště na útočnou polovinu, pak se kolmicí snažil vysunout do brejku Edwardse, ten ale na míč nedosáhl, navíc stál v drobném ofsajdu.
68'
Origi posunul míč do pokutového území Minaminovi, ten mezi třemi protihráči padl k zemi, tady se ale penalta nepíská.
67'
Vstřelená branka domácí fanoušky pořádně nabudila a na stadiónu je výborná atmosféra.
65'
JASON CUMMINGS s jistotou kopl penaltu do protipohybu brankáře Adriána a dramatizuje utkání!
65'
Yasser Larouci se navíc stává prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
64'
Laurent byl na hranici pokutového území sražen Laroucim a rozhodčí Hooper ukazuje na penaltový bod!
64'
Penalta pro Shrewsbury!
62'
Po nákopu do pokutového území Liverpoolu je ofsajd odmáván Cummingsovi, byť domácí fotbalista se velmi čílí na asistenta rozhodčího.
61'
A čtvrtá šance! Matip katastrofální přihrávkou u vlastního pokutového území doslova nabídl branku Laurentovi, ten ale ze střední vzdálenosti střílí nepovedeně vedle branky!
60'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Lang, přichází Cummings.
58'
Třetí tutovka Shrewsbury! Larouci nejdříve neuspěl při útočné akci podél levé postranní čáry, pak za sebou nechal volný prostor na svém kraji obrany, čehož k rychlému výpadu využil Lang a mířil vstříc Adriánovi, ten ale jeho střelu skvěle vytáhl konečky prstů!
56'
Červení pozvolna rozehrávají na vlastní polovině, Shrewsbury brání v bloku a nenapadá jejich rozehrávku.
54'
Elliott u postranní čáry neuspěl v rychlostním souboji s Laurentem, soupeře přistrčil a rozehrávat budou moci domácí.
52'
Útočná snaha domácích, Laurent ale prováhal ideální možnost k zakončení, pak už byl zdvojen a v těžké pozici mířil mimo branku.
50'
Druhý roh Liverpoolu zahrával Harvey Elliott, jeho centru se domácí ubránili.
49'
Centr Neca Williamse David Edwards srazil na rohový kop a hostující hlavičkáři už míří před O'Learyho.
47'
Shrewsbury jistě spřádalo o poločasové přestávce jiné plány, než si vstřelit takový kuriózní vlastní gól.
46'
Liverpool právě vstřelil branku!
Hosté navyšují své vedení neuvěřitelně kuriózním gólem! Centr Curtise Jonese totiž letěl do prostoru, kde nebyl nikdo v červeném, bránící DONALD LOVE ale nešťastně nasměroval míč přesně k tyči vlastní branky a rozesmutněl příznivce Shrewsbury!
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách, tedy oproti těm, v nichž se dohrál první poločas.
46'
Liverpool vede po prvním poločase ve Shrewsbury 1:0, když i v sestavě plné náhradníků se ujal vedení proti třetiligovému celku díky Curtisu Jonesovi, hrdinovi liverpoolského derby ze třetího kola FA Cupu.

Jones dnes otevřel skóre v 15. minutě, domácí pak ale mohli odpovědět, Whalley byl dvakrát sám před Adriánem, poprvé ale ztroskotal na španělském brankáři a ve druhém případě jeho branku minul.
45+2'
45+2'
Po dalším nákopu k pokutovému území se k míči dostal Aaron Pierre, z těžké pozice ale svoji střelu nasměroval jen k Adriánovi.
45+2'
Skákavý centr Whalleyho propadl až před branku Liverpoolu, tam se nikomu v modrém nepovedlo střelecky zakončit.
45+1'
Po zaváhání v liverpoolské rozehrávce se domácí zadarmo ujali rohového kopu.
45+1'
Rozhodčí Hooper k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Z následné standardní situace pak Liverpool nedokázal nijak zahrozit.
44'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Ethan Ebanks-Landell, znovu však daleko od vlastního pokutového území.
43'
Neco Williams byl sražen ve středu hřiště Golbournem, píská se proti Shrewsbury.
42'
Laurent přenesl hru z vlastní poloviny na tu liverpoolskou podél pravé postranní čáry, pak ale špatně načasoval přihrávku na Langa a svého spoluhráče vysunul do jasného ofsajdu.
40'
Další velká šance domácího útočníka Shauna Whalleyho! Ten mohl využít zaváhání liverpoolské defenzivy, kdy se před ním otevřel obrovský prostor na levé straně hřiště, z úhlu ale skákavou střelu nasměroval až za vzdálenější tyč.
39'
Po Elliottově centru si Origi nenašel střelecký prostor, posunul tak míč do druhé vlny Minaminovi, jehož nepovedená střela proletěla výrazně vedle domácí branky.
38'
Lang s Whalleym se pokusili o rychlý přechod do útoku, druhý jmenovaný ale na hranici pokutového území nedokázal projít s míčem na kopačce zahuštěným prostorem.
36'
Harvey Elliott si naběhl na dlouhý pas z hloubi pole, ovšem měl míč na dlouhou nohu a jen jej prodloužil k domácímu brankáři O'Learymu.
34'
Whalley se pokusil prosmýknout kolem Matipa, kamerunský obránce jej ale odblokoval tělem a k míči pak doběhl jako první brankář Adrián.
33'
Znovu v akci Harvey Elliott, opět ale neuspěl na pravé straně hřiště, bude se kopat od domácí branky.
31'
Harvey Elliott se pokusil proniknout po pravém křídle pomocí narážečky s Origim, ke zpětné přihrávce už se ale neprodral.
30'
Po rohu je pískán útočný faul Dejana Lovrena.
29'
Williamsův centr Pierre srazil na první rohový kop zápasu.
27'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Norburn, přichází Edwards.

David Edwards si rovnou navlékl kapitánskou pásku.
26'
Norburn skutečně nebude moci pokračovat v zápase po střetu s Chirivellou a domácí se budou muset obejít bez svého kapitána.
24'
Ohromná příležitost Shrewsbury! Fabinho přišel o míč ve středu hřiště, čehož domácí využili k rychlému brejku, Norburn vysunul Whalleyho do samostatného úniku a brankář Adrián skvělým zákrokem vykopl jeho ránu!
23'
Po souhře s Williamsem Harvey Elliott hledal přihrávkou z první Origiho, ovšem nepřesně.
22'
Po nedovoleném zákroku Minamina mohou domácí rozehrávat míč z klidu u středové čáry.
20'
Chirivellovu střelu domácí zadáci odrazili k Jonesovi, ten tentokrát zakončoval velmi nepřesně, trefil míč vnějším nártem a nasměroval jej daleko od branky.
19'
Domácí se ujali míče, dlouhý nákop na hrot ale končí ofsajdem Calluma Langa.
17'
Liverpool už má zase míč pod svoji kontrolou, hosté jej drží ve středu hřiště a hledají cestu do defenzivy Shrewsbury.
15'
Liverpool podnikl rychlou přímočarou akci a ujímá se vedení! Pedro Chirivella kolmicí vysunul do běhu CURTISE JONESE, jenž tváří v tvář O'Learymu úspěšně obstřelil domácího brankáře!
14'
Na centr Neca Williamse nedosáhl nabíhající Minamino, bude se kopat od domácí branky.
13'
Dlouhého nákopu Larouciho do pokutového území se ujal domácí brankář Max O'Leary.
12'
Oliver Norburn už je zpět na nohou a ve hře se může pokračovat.
11'
Norburn zůstal ležet na trávníku po srážce s Pedrem Chirivellou a domácí kapitán bude muset být ošetřen.
11'
Shrewsbury zatím moc nenapadá rozehrávku Liverpoolu a snaží se bránit v kompaktním bloku.
9'
Liverpool už má zase míč pod kontrolou, hosté si přihrávají ve středu hřiště.
8'
Minamino zakombinoval s Origim, jenž s trochou štěstí přešel přes Pierra, pak zpoza pokutového území zakončoval vedle domácí branky.
6'
Tentokrát hosté zaútočili po pravé straně, Minamino ale nedokázal odcentrovat přes Ebankse-Lankella, domácí obránce navíc vybojoval odkop od branky O'Learyho.
4'
Larouci se na levém křídle neprobojoval k centru, nepovedlo se mu ani získat roh.
2'
Minaminovi se nepovedlo zpracovat míč v nadějné pozici u penaltového bodu, balón mu odskočil a domácí jej odkopli do středu hřiště.
2'
Williamsův centr zprava je odražen do zámezí, velšský obránce Liverpoolu může vhazovat.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradiční barevné kombinaci, Shrewsbury tedy celé v modrém, Liverpool v červeném.
1'

Shrewsbury Town: O'Leary – R. Williams, Ebanks-Landell, Pierre – Love, Laurent, Goss, Norburn, Golbourne – Whalley, Lang
Náhradníci: Murphy – Beckles, Cummings, Edwards, Hart, Udoh, Walker

Liverpool FC: Adrián – N. Williams, Matip, Lovren, Larouci – Chirivella, Fabinho – Elliott, Minamino, Jones – Origi
Náhradníci: Kelleher – Alexander-Arnold, Firmino, Hoever, Keita, Oxlade-Chamberlain, Salah

Rozhodčí: Hooper – Cook, Burt.
Liverpool FC

Liverpool zažívá neuvěřitelně krásné období, když jasně směřuje za prvním ligovým titulem po dlouhých třiceti letech, k tomu se mu daří i v dalších soutěžích. Letos už Liverpool ovládl evropský superpohár i mistrovství světa klubů, jediný nezdar zaznamenal v anglickém ligovém poháru, kdy ale kolizi právě kvůli světovému šampionátu klubů musel odehrát čtvrtfinále s Aston Villou kompletně s juniorským výběrem.

V Premier League Liverpool míří od jednoho vítězství k druhému, zvládá lehčí i těžší zápasy a v tabulce má aktuálně náskok neuvěřitelných šestnácti bodů na obhájce titulu Manchester City, přičemž ještě disponuje středeční dohrávkou na West Hamu k dobru.

V dnešním zápase se dá čekat, že trenér Klopp postaví velmi kombinovanou sestavu s běžně méně vytíženými hráči, přesto bude slavný klub vysokým favoritem.
Shrewsbury Town

Shrewsbury zažívalo nejlepší léta v osmdesátých letech, kdy působilo ve druhé nejvyšší anglické soutěži. Blízko k návratu do tohoto patra anglických soutěží mělo předloni, kdy se třetím místem v League One probojovalo do play-off o postup do Championshipu, přičemž po dvou jednogólových výhrách nad Charltonem v semifinále nestačilo ve finále na Rotherham až v prodloužení.

Během posledních pětadvaceti let působí Shrewsbury ve třetí nejvyšší soutěži až od roku 2012, o dva roky později dokonce sestoupilo zpět do League Two, ovšem po roční anabázi mezi čtvrtoligovými celky se velmi rychle vrátilo zpět do League One. Vyjma již zmíněné takřka zázračné sezóny 2017-18 ale vždy působí až v dolní části tabulky, loni se propadlo zpět na konečné osmnácté místo.

O moc lepší to není ani letos, Shrewsbury v posledních pěti ligových zápasech nevyhrálo a ve čtyřiadvacetičlenném poli League One je zatím šestnácté.

Výrazně lépe to jde v FA Cupu, kde Shrewsbury bojuje od listopadového prvního kola a postupně postoupilo přes čtvrtoligové Bradford a Mansfield, ve čtvrtém kole si pak poradilo s druholigovým Bristolem City po remíze 1:1 na hřišti soupeře a vítězství 1:0 v opakovaném zápase na domácím stadiónu. Výhra, kterou vystřelil obránce Aaron Pierre až v 89. minutě, byla o to slavnější, že znamená právě utkání proti Liverpoolu.

Historickým maximem Shrewsbury v FA Cupu jsou dvě čtvrtfinále z dávné historie, v té nedávné pak vyčnívá osmifinále z roku 2016, v němž Shrewsbury přivítalo jiný slavný rudý klub, Manchester United, kterému podlehlo 0:3.
Hezký podvečer při sledování přenosu utkání čtvrtého kola anglického FA Cupu. Liverpool míří v Premier League za prvním titulem po třiceti letech, rád by se ale prosadil i v dalších soutěžích. V FA Cupu mu po vyřazení Evertonu, kdy nastoupil ve velmi kombinované sestavě, tentokrát stojí třetiligové Shrewsbury.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.