FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Manchester City - 10. února 2021   18:30

77' Whittaker
1:3
(0:1)
Manchester City
30' Walker   • 47' Sterling   • 50' Gabriel Jesus
Swansea
Woodman – Cabango, Latibeaudiere, Guehi (66. Bidwell) – Roberts (66. Freeman), Fulton, Grimes, Manning – Dhanda (77. Hourihane) – Lowe (65. Arriola), Morris (66. Whittaker)
Webb – Arriola, Ayew, Bennett, Bidwell, Freeman, Hourihane, Naughton, Whittaker
P. Bankes
Liberty Stadium, Swansea
bez diváků diváků
Steffen – Walker, García, Laporte, Mendy – Gündogan (57. Doyle), Rodri (72. Gomes), Silva (66. Foden) – Torres, Gabriel Jesus, Sterling (56. Mahrez)
Ederson – Bernabe, Cancelo, Doyle, Foden, Gomes, Mahréz, Stones, Zinčenko

Tímto vám děkuji za pozornost a zvu vás ke sledování dalších zápasů FA Cupu! Hezký večer.
Žádné vzrůšo už se nekoná, utkání končí! Manchester City slaví zasloužený postup, o němž rozhodl dvěma rychlými góly po poločasové přestávce. Swansea ještě v závěru zápasu snížila, ale na další zvrat a drama už neměla síly ani kvalitu.
90+2'
90+1'
Domácí se nevzdávají, jenže jejich kombinaci zastavuje ve vápně odkop bránícího hráče City.
90'
Swansea má ještě poslední šanci, protože dvouminutové nastavení začíná vhazováním na polovině hřiště.
89'
Utkání se dohrává převážně na polovině hřiště, kde kombinují převážně hosté, ale k dalšímu zakončení už se nedostávají.
87'
Naopak jsou to hosté, kdo se tlačí do útoku a snaží se přidat další gól. Swansea se jen brání – zatím úspěšně.
86'
Swansea drží míč na své polovině hrací plochy, ale hosté nedovolují žádný náznak útoku ani zbytečné drama.
84'
Slibné zakončení Doylea! Střídající hráč Manchesteru utekl po pravé straně, odkud vypálil jen těsně vedle pravé tyče.
83'
Marná snaha. Domácí se dostali až k vápnu, jenže tam jejich akce končí útočným faulem.
82'
Citizens s postupným útokem neuspěli, na tahu je tak Swansea, která vhazuje na vlastní polovině.
80'
Nenápadný centr do vápna nakonec vypadal dost nebezpečně, ale nabíhající Mendy vybíhal z ofsajdu.
79'
Pokus z velkého úhlu Woodmana nenachytal, protože domácí brankář svou přední tyč bezpečně uhlídal.
78'
City drží míč ve své moci a snaží se s ním dostat přes půlící čáru. Pokud by domácí dokázali z další nenápadné akce snížit, čekalo by nás ještě pořádné drama.
77'
Swansea právě vstřelila branku!
Domácí se přece jen dočkávají gólu! MORGAN WHITTAKER dostal míč na hranici vápna, kde se z otočky opřel do míče a trošku překvapivě nachytal Steffena.
76'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Dhanda, přichází Hourihane.
76'
Nedovolený zákrok zastavuje také ofenzivní akci Citizens, po které budou domácí popáté střídat.
75'
Swansea opět fauluje na své polovině hrací plochy, čímž dává hostům další příležitost zahrozit.
74'
Čtvrtý gól visel ve vzduchu! City zamáčklo domácí v jejich vápně, kde Gabriel Jesus hledal na zadní tyči Mendyho, před nímž se stihl k míči dostat domácí obránce a sebrat mu jistý gól.
73'
K exekuci přímého kopu se postavil Doyle, jehož prudká střela míří jen do postavené zdi.
72'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Gomes.
70'
Útočnou akci Rodriho zastavuje žlutý faul Yana Dhandy (SWN).
69'
Na druhé straně byl pro změnu odražen útočný výpad Citizens po pravé straně hřiště. Hosté drží míč, ale nedaří se jim dostat za domácí defenzivní linii.
68'
Swansea po několika změnách zaútočilo, ale do zakončení se nakonec nedostalo, ačkoliv operovalo v blízkosti vápna.
67'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Silva, přichází Foden.
66'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Morris, přichází Whittaker.
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Guehi, přichází Bidwell.
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Roberts, přichází Freeman.
65'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Lowe, přichází Arriola.
65'
Rodící se brejk Swansea zastavuje taktický faul hostujícího hráče. Chystá se hromadné střídání na straně domácích.
64'
Manchester se postupnou kombinací dostal až do vápna, jenže nezakončil a musí se s míčem vracet zpět.
63'
Defenziva Swansea úspěšně drží hosty na polovině hřiště, což je způsobeno i tím, že Citizens za slušného náskoku nikam nechvátají.
62'
Citizens zatlačili domácí kolem jejich vápna, načež ztratili míč, jenže brejk Swansea byl neúspěšný. Manchester je znovu na míči.
60'
Hra se přelévá ze strany na stranu, jenže útoky obou mužstev končí rozbité o obranný val soupeře.
58'
Domácí se tlačí za gólem, ale musí si dát pozor na zadní vrátka. City je po ztrátě míče nepříjemně zavřelo, leč bez střeleckého zakončení.
57'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gündogan, přichází Doyle.
56'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sterling, přichází Mahrez.
56'
Rozhodčí přerušuje hru po útočném faulu hostujícího celku.
55'
Manchester hraje po třetím gólu ve velkém klidu a nechává hrát i Swansea, které má problémy s přechodem na útočnou polovinu.
54'
Swansea se tlačí do útoku, ale prudký centr do vápna odvrátil hostující obránce. Následná střela zpoza vápna míří hodně vysoko!
52'
Sterling byl u postranní čáry zastaven Robertsem, se kterým si situaci nablízko vyříkal. Oba dva kohouty musel uklidnit rozhodčí.
50'
Manchester City právě vstřelil branku!
Swansea se sráží zbytečnými chybami. Krátce po jedné z nich si dokázal Silvovu hlavičku stáhnout GABRIEL JESUS a z otočky přidal třetí gól Citizens.
49'
Hru kouskují fauly, načež po jednom z nich rozehrával Manchester zajímavý přímý kop z rohu vápna, ze kterého Torres pálil nad!
47'
Ideální nástup v podání Citizens, kteří odskakují na rozdíl dvou branek. Sterling dostal pas za obranu a zcela nehlídaný dokázal překonat Woodmana střelou k zadní tyči.
46'
K dalšímu útoku už se nedostali a sudí ukončuje první půli, ve které Citizens dominovali a šťastnou trefou Kylea Walkera šli do vedení. K zajímavý náznakům se dostalo také Swansea, ale převážnou část poločasu se jen bránilo tlaku soupeře.
45+2'
45+2'
Citizens ve dvouminutovém nastavení nepůjčili soupeři míč, přesto se jim nedaří dostat do zakončení. Zdá se, že už vyhlíží konec poločasu.
45'
Gabriel Jesus se na pravé straně dostal k zajímavému přízemnímu centru, který Sterling usměrnil mimo branku.
43'
Sterling se hnal do brejku po levé straně, jenže ve vápně šel po souboji s obráncem k zemi. Zdánlivě penaltový zákrok se podle rozhodčího i opakovaných záběrů jeví jako čistý.
42'
Zajímavý brejk Swansea zakončením neskončil, přesto domácí kombinují na útočné polovině a snaží se dostat k vápnu.
41'
Manchester vhazuje na útočné polovině, kde trpělivě kombinuje, zatímco hráči Swansea se mu pokouší zkomplikovat situaci.
40'
I mistři z Manchesteru se někdy utnou. Lowe dostal hezkou přihrávku za obranu, a přestože se ve vápně nedostal do zakončení, vybojoval alespoň roh, z něhož nebezpečně hlavičkoval Guehi těsně vedle!
39'
Míč se postupně dostává až k hostujícímu brankáři, jenž rozjíždí další útok od své branky.
38'
Zakroucený centr Citizens nevyšel, jelikož míč končí okamžitě v zámezí a rozehrávkou Swansea, která však končí ztrátou.
37'
Benjamin Cabango (SWN) vidí za svůj tvrdý zákrok první žlutou kartu utkání.
37'
Kombinaci Citizens narušuje obranný faul Cabanga na Gündogana, po němž hosté rozehrají přímý kop.
36'
Swansea se s míčem dlouho neohřálo. V podstatě okamžitě přichází ztráta a tradiční ťukec hostujícího mužstva.
35'
Torres se po pravé straně pokoušel projít přes Manninga, ale ten ho dobře odstavil od míče a vybojoval rozehrávku od branky.
34'
Citizens znovu přebírají dirigenci hry, přesouvají ji na útočnou polovinu, leč bez střeleckého zakončení.
32'
Swansea dokázalo zahrozit! Rychlý brejk po pravé straně skončil centrem na malé vápno, kde se dostal k hlavičce Fulton a pořádně vyděsil Steffena!
30'
Citizens přece jen udeřili, ale vedoucí trefa patří spíše do kategorie šťastných. KYLE WALKER se na rohu vápna opřel a jeho skákající míč doskotačil až k zadní tyči, kam se Woodman natahoval marně.
28'
Guardiolova parta kontroluje hru, je aktivnější a kombinuje převážně na útočné polovině, jenže se jí nedaří zahrozit.
26'
Citizens trpělivě drží míč a čekají, až domácí uvolní cestičku do vápna, odkud by mohli hosté zahrozit.
24'
Dhanda na druhé straně vybojoval alespoň autové vhazování, ale Swansea po krátké kombinaci přetáhlo centr a míč končí v zámezí.
23'
Zajímavý centr na malé vápno vyškrábl domácí brankář za sebe, čímž dal City další šanci zahrozit. Domácí stále odolávají.
22'
Skvělý Woodman podržel Swansea! Rychlý brejk Citizens zakončil z pravé strany Torres, jehož povedenou střelu domácí brankář vyboxoval na brankové čáře na rohový kop.
20'
Roberts ve vlastním vápně podrazil Garcíu, což sudí posoudil jako faul. Brankář Steffen může rozehrát další útok.
19'
Swansea se dostává k vápnu zřídka, tentokrát se mu podařilo dvakrát odcentrovat, ale hosté byli pokaždé pohotoví.
18'
Swansea zatím odolává, ale otázkou času je, jak dlouho vydrží. Defenziva domácích zachybovala, Citizens zakombinovali, až pálil z hranice vápně Torres, jehož neideální střelu Woodman pokryl.
17'
I hosté mohou zaváhat, což domácí mohli potrestat rychlým brejkem, při kterém jim však v závěru chyběla potřebná rychlost.
16'
Když se Swansea osvobodí, pokaždé míč ztrácí, což platilo i tentokrát. Rohový kop Citizens si na hranici malého vápna našel Laporte, jehož hlavička na zadní tyč proskákala jen vedle pravé tyče.
15'
Hezkou akci Citizens zakončil Mendy přihrávkou na roh malého vápna, odkud Gabriel Jesus pálí nad branku!
14'
Sterlingův centr do šestnáctky domácí obrana dobře odvrátila, přesto se musí mít na pozoru.
13'
Individuální akce Walkera úspěch neslavila. Výkop Swansea byl však mizerný, následuje ztráta a další urputná defenziva.
11'
Manchester se za více než minutu posunul jen pár metrů za půlící čáru, načež Gündoganův centr za obranu skončil u Woodmana.
9'
Zajímavý brejk domácích táhl po levé straně Morris, jehož zpětnou přihrávku na hranici vápna hostující defenziva zachytila. Citizens zakládají další útok ze své poloviny.
8'
Tlak favorita pokračuje a narůstá. Swansea je pochopitelně natlačeno ve své šestnáctce a hlídá její okolí.
7'
Citizens však rychle získali míč do své moci, leč Gündoganův centr zaplul jen do rukavic pozorného Woodmana.
6'
Nebezpečný centr jen proletěl vápnem, aniž by ho kdokoliv z hráčů v černých dresech usměrnil k brance.
5'
Manchester pochopitelně naplňuje papírové předpoklady a kombinuje kolem vápna domácích. Mendyho centr na zadní tyč je odvrácen na rohový kop.
4'
Rozhodčí byl donucen přerušit hru, protože autor poslední střely zůstal ležet na trávníku a musel opustit hrací plochu za asistence lékařů – už je zpět.
2'
Před vápnem dostal dostatek prostoru Gabriel Jesus, jehož střelu zpoza vápna Woodman dobře viděl a dokázal ji vyrazit!
1'
Swansea se sympaticky tlačilo do útoku, ale první ofenzivní výpad skončil nepřesným míčem za obranu Citizens.
1'

Swansea City: Woodman – Cabango, Latibeaudiere, Guehi – Roberts, Fulton, Grimes, Manning – Dhanda – Lowe, Morris
Náhradníci: Webb – Arriola, Ayew, Bennett, Bidwell, Freeman, Hourihane, Naughton, Whittaker

Manchester City: Steffen – Walker, García, Laporte, Mendy – Gündogan, Rodri, Silva – Torres, Gabriel Jesus, Sterling
Náhradníci: Ederson – Bernabe, Cancelo, Doyle, Foden, Gomes, Mahréz, Stones, Zinčenko

Rozhodčí: P. Bankes.

Manchester je jasným favoritem tohoto utkání. Vždyť tento tým dokonce vede Premier League! Po dvaadvaceti kolech má na svém kontě už padesát bodů a před druhým Manchesterem vede o pět bodů, k tomu má ještě zápas k dobru. Také hosté naskočili do FA Cupu ve třetím kole. V tom si na svém hřišti poradili s Birminghamem 3:0, načež ve čtvrtém kole porazili Cheltenham na jeho hřišti 3:1.
Swansea City

Swansea hraje letos druhou nejvyšší soutěž, tedy Championship. V té se jí zatím daří, když ve dvaceti sedmi zápasech získala padesát tři bodů a patří jí třetí příčka v tabulce. Domácí celek začal v poháru už ve třetím kole, když porazil Stevenage na jeho hřišti celkem v pohodě 2:0. poté odehrála Swansea v rámci FA Cupu ještě jedno kolo, ve kterém porazila Nottingham na svém hřišti jasně 5:1.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci FA Cupu! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Swansea a Manchesterem City. Výkop je naplánován na 18:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.