FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Ml. Boleslav - 28. listopadu 2021   15:00

0:1
(0:0)
Ml. Boleslav
51' Hlavatý

Hanuš – Libor Holík, Martinec (86. Smejkal), Zelený, Krob – Hübschman (C) (77. Považanec) – Malínský, Houska (64. V. Kubista), Kratochvíl, Pilař (77. Nešpor) – Doležal (64. Čvančara).
V. Hrubý – Vaníček, Považanec, Čvančara, Smejkal, Nešpor, V. Kubista.
Klíma – Kříž, Ratajová.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Šeda – Preisler, Suchý, Karafiát – Skalák (46. Ladra), Matějovský (C) (89. Mužík), Hlavatý (73. Dancák), D. Douděra – Smrž, Fila (63. Jurásek), Ewerton (63. V. Kadlec).
Halouska – Dancák, Jurásek, V. Kadlec, Ladra, Mužík, Píchal.
Šeda

SESTŘIH: Jablonec - Mladá Boleslav 0:1. Rozhodl Hlavatý, Kadlec zažil velký návrat

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Jablonecká ligová mizérie trvá, Severočeši doma v těžkých zimních podmínkách podlehli Mladé Boleslavi nejtěsnějším rozdílem 0:1 a stále platí, že ve FORTUNA:LIZE zvítězili naposledy v polovině září. Mladoboleslavští dnes byli spíše šťastnější. V prvním poločase přežili několik šancí soupeře, ale určitě jim patří kredit za bravurně zvládnutý závěr duelu, v němž soupeře vlastně k ničemu nepustili. Branka aktivního Michala Hlavatého z 51. minuty se ukázala být vítěznou.
90+4'
90+3'
Martin Nešpor udržel míč pro Tomáše Malínského, jehož centr byl tečovaný jedním z hostů. Marek Suchý ho pak rezolutně odkopl mimo šestnáctku.
90+2'
David Douděra odvrátil dlouhý jablonecká nákop do autu. Severočeši se usazují na útočné polovině, čas se jim už krátí.
90+1'
Druhý poločas je nastaven o čtyři minuty! Jan Šeda si dává načas s rozehrávkou a následně posílá balon co nejdále od své brány.
90'
Boleslav trávila poslední minutu řádné hrací doby na útočné polovině, ale byl jí odpískán ofsajd. Domácí se tak ještě mohou pokusit zahrozit.
89'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Ladislav Mužík.
89'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Kubista (FK Jablonec).
88'
Tomáš Malínský se hezky protáhl do pokutového území a poslal balon na malé vápno, kde se s ním neúspěšně snažil otočit Tomáš Čvančara.
87'
Terén už začíná být těžký, i proto se Jaroslav Zelený ukopl. Tomáš Ladra pak dlouhým lobem hledal Václava Kadlece, který by mohl jít sám na bránu, ale přihrávce scházela přesnost.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází Tomáš Smejkal.
85'
Utkání spěje ke svému konci a přestože se Jablonec snaží, zatím se nemůže dostat k ničemu vážnějšímu. Středočeši výborně brání.
84'
Jaroslav Zelený si hezky vytvořil prostor k ráně. Zpoza šestnáctky pak vytloukl blok prvního mladoboleslavského hráče.
83'
Kadlec ve skluzu minul
83'
Mohlo být téměř rozhodnuto. Václav Kadlec si na malém vápně našel povedený centr z levého křídla a ve skluzu těsně minul bránu! Pro Kadlece to mohl být snový návrat na ligovou scénu, na poli nejvyšší soutěže se dnes objevil po dlouhých 996 dnech.
82'
Považancovu dělovku vyboxoval Šeda
82'
Jakub Považanec hezky vystřelil přibližně z 25 metrů. Branku se mu podařilo trefit, k jablonecké smůle však přímo do středu, kde stál Jan Šeda.
81'
Jan Krob se šajtlí zajímavě opřel do hodně těžké střely. Přestože se míč hodně stáčel, proletěl daleko od tyče Šedovy svatyně.
80'
Vojtěch Kubista hezkým obloučkem oslovil Martina Nešpora. Tomu se první úmysl nepovedlo zrealizovat, a tak míč alespoň posunul na Jana Kroba, jehož centr z těžké pozice už velké nebezpečí neznamenal.
79'
Mladá Boleslav měla k dispozici roh, avšak centr už za letu opustil hrací plochu.
77'
Severočeši to sehráli na Vojtěcha Kubistu, který skutečně zkusil vypálit z dálky. Jablonecký záložník propálil obranný val, ale střela šla mimo cíl.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Jakub Považanec.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Martin Nešpor.
76'
Tomáš Malínský se ocitl na zemi a rozhodčí po chvíli váhání přece jenom píská faul. Bude z toho zajímavá standardka pro domácí z pozice, odkud se už dá i střílet.
75'
Kubistova hlavička skončila těsně nad
75'
Do centru Libora Holíka se v pádu dobře položil Vojtěch Kubista, jehož hlavička se odrazila od země a vznesla se až nad břevno branky Jana Šedy!
74'
Hosté šli do zajímavě vyhlížejícího protiútoku, jenže Dominik Preisler vůbec nezvládl přihrávku a daroval míč na kopačku Jakuba Martince.
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Samuel Dancák.
72'
Vojtěch Kubista se prodíral za skákajícím balonem na hraně mladoboleslavské šestnáctky. Hosté ho dobře uhlídali.
71'
Jablonec rozehrával další standardní situaci, jenže znovu se potvrdilo, že přes centry zatím pro domácí cesta nevede. Jan Krob nikoho v zeleném nenašel.
70'
Za následné nesportovní chování vidí první žlutou kartu utkání hostující kapitán Marek Matějovský (MBL).
69'
Tomáš Ladra skluzoval malým vápnem ve snaze dostat se k centrovanému míči, byl mu ale odpískán útočný faul.
68'
Tomáš Čvančara byl faulován na půlicí čáře.
67'
Václav Pilař při exekuci rohového kopu podklouzl, přesto centr nebyl špatný. Před Šedou dnes ale při podobných situacích jednoznačně vládnou Mladoboleslavští.
66'
Václav Pilař hodně zahnal Jana Kroba, který v bezvýchodné situaci ještě dokázal vybojovat roh.
65'
Matějovský krásnou kolmicí hledal Michala Hlavatého, který si dobře zabíhal doprava. Nakonec se ale mává ofsajd, rozehrávat bude Jablonec.
64'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Tomáš Čvančara.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází Vojtěch Kubista.
63'
Kadlecův návrat do ligy! Někdejší supertalent nahradil Filu
63'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Václav Kadlec.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází David Jurásek.
63'
Zpoza jablonecké šestnáctky teď zkusil štěstí Tomáš Ladra, který po zemi našel Hanušovy rukavice.
62'
Ani napodruhé nebyl Ladra proti Hanušovi úspěšný
62'
Tomáš Malínský hezky připravil šanci Martinu Doležalovi, který to měl na pravačku. Výsledná střela ovšem byla hodně slabá a Jan Šeda ji jednoduše chytil.
61'
Tomáš Ladra táhl mladoboleslavský protiútok. Michal Hlavatý mu pak balon vrátil a Ladra už z vnitřku pokutového území protáhl Hanuše.
60'
Pozorný Hanuš vyrazil Ladrovu koncovku
60'
Další centr Jana Kroba odhlavičkoval Ondřej Karafiát.
59'
Miloš Kratochvíl s Janem Krobem hezky zakombinovali na pravém křídle, ale Václav Pilař poté o míč přišel a domácí se musejí bránit.
58'
Václav Pilař centroval z levé strany, ale centry dnes Jablonci zatím vůbec nejdou. Míč z Pilařovy kopačky skončil až v zámezí, Jan Šeda bude vykopávat.
57'
Ofsajd Mladé Boleslavi.
56'
Tomáš Hübschman šel hodně tvrdě do souboje ve středu pole a získal míč! Miloš Kratochvíl pak chtěl Malínského vyslat do samostatného úniku, jenže to zmařil Ondřej Karafiát.
55'
Jan Hanuš dobře vyhodnotil situaci, vyběhl mimo své pokutové území a odpálil volný míč do bezpečí.
54'
Miloš Kratochvíl prodloužil hlavou balon jen do rukavic brankáře Šedy. Hosté se vzápětí vracejí zpátky do ofenzivy.
53'
Mladá Boleslav pokračuje v aktivitě, domácí působí hodně opařeným dojmem.
51'
Hlavatý si užil dorážku, když napálil míč pod břevno, 0:1
51'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Také do druhé půle vstoupili Středočeši velice dobře a byli za to odměněni vedoucím gólem. Centr z levé strany si našel MICHAL HLAVATÝ, jehož první hlavičku ještě Jan Hanuš vytáhl, ale na následnou dorážku stejného hráče už neměl nárok!
49'
Po sérii odrazů v jabloneckém pokutovém území nenápadně vystřelil Michal Hlavatý a zkoprnělý Jan Hanuš vůbec nereagoval. Míč se zastavil na tyči!
48'
Jan Hanuš neodhadl centr z levé strany a jeden z Mladoboleslavských před ním míč málem tečoval. Balon následně skákal jabloneckou šestnáctkou, ze které ho domácí odehráli.
47'
Michal Hlavatý hodně provětral jabloneckou defenzivu a chvíli to už vypadalo, že se dostane až před gólmana. Míč mu nakonec skvělým skluzem čistě odebral Jakub Martinec, následná přízemní střela Ewertona se stala lahůdkou pro Jana Hanuše.
46'
Ewertona vychytal Hanuš
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Tomáš Ladra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
První poločas je minulostí. Ve sněžení a husté mlze se asi nedá čekat nadstandardní fotbalová podívaná, přesto si oba celky vytvořily několik slibných šancí. Mladá Boleslav do utkání lépe vstoupila, jenže záhy převzal otěže Jablonec, který byl celkově určitě aktivnější. Skóre každopádně zůstává beze změny – 0:0.
45+1'
45'
Po hodně rozhárané pasáži ve středu hřiště skončil oblouček Tomáše Hübschmana v autu. Nastavuje se jedna minuta.
43'
Mladoboleslavských faulů přibývá, hosté to začínají hrát pěkně od podlahy. Klímovy karty stále zůstávají v kapsičce.
42'
Houska z přímáku mířil nad
42'
David Houska to zkusil přímo na branku a znovu to byla zajímavá střela. Jan Šeda ji při cestě nad břevno kontroloval.
41'
Jeden z domácích byl ostře faulován vedle pokutového území. Rozhodčí kartu nevyndal, útěchou pro Jablonec může být zajímavá standardka.
39'
Jakub Martinec zůstal po souboji ve středu hřiště ležet na zemi, jdou k němu zdravotníci.
38'
Po ojedinělé akci se ovšem Mladoboleslavští málem dostali do vedení! Aktivní Dominik Preisler výborně nacentroval z levého křídla a nehlídaný se ve vápně položil do střely Michal Hlavatý. Trefil ale jen Jaroslava Zeleného.
36'
Karel Jarolím teď už dal průchod svým emocím, Mladá Boleslav po solidním začátku upadla do velké herní nepohody. Jeho svěřenci dostali pořádně vyčiněno.
35'
David Douděra dostal špatnou přihrávku dozadu a byl v těžké pozici proti napadajícímu Pilařovi. Poradil si však na jedničku.
34'
Jaroslav Zelený krásně vyvezl míč a založil akci Jablonce. Tomáš Malínský pak neodcentroval úplně přesně. Míč se z ostrého úhlu snažil ještě sklepnout před bránu Václav Pilař, který pak škobrtl o reklamní panel a skončil ve sněhu.
33'
Jan Hanuš si balon dokázal najít a nepříliš povedený centr od rohového praporku schoval do rukavic.
32'
Nad jabloneckým stadionem začíná houstnout mlha a viditelnost už je docela ztížená. Z mlhy za chvíli přiletí centr před domácí branku, Středočeši totiž rozehrávají roh.
30'
Šeda výtečně zkrotil další Doležalovu střelu
30'
Další hezká akce Jablonce. Martin Doležal na jejím konci střílel z hranice pokutového území na přední tyč, Jan Šeda byl na zemi včas a míč vyrazil.
29'
Rohový kop z pravé strany už tradičně rozehrával Jan Krob. Boleslav se prvnímu centru ubránila, jenže míč se do vápna ještě vrátil a v nebezpečné pozici se na chvíli objevil Martin Doležal. Nakonec z toho však byla jen nepřesná střela Jaroslava Zeleného z hranice pokutového území.
28'
Po hezky sehrané situaci nastřeloval Libor Holík míč z úhlu do předbrankového prosrotu. Protihráč srazil balon na roh.
26'
Holíkovi vůbec nesedl centr a míč už si rovná Jan Šeda, aby ho výkopem od brány uvedl do hry.
25'
Mladé Boleslavi se v posledních minutách směrem dopředu vůbec nedaří. Hostující celek trošku vypadl z role a nemůže se dostat na útočnou polovinu.
24'
Doležal ve vyložené pozici těsně minul
24'
Libor Holík uspěl v souboji po centru a míč přistál přímo na kopačce Miloše Kratochvíla, který pálil z voleje. Branku ovšem zblízka těsně minul!
23'
Miloš Kratochvíl posunul míč mezi nohama protihráče na Tomáše Malínského, kterému se odcentrovat nepodařilo a balon se odrazil do autu.
22'
Na hezký Malínského centr se snažil vyskočit Pilař a přestože měl v souboji s obráncem výškovou nevýhodu, musel se mít Šeda na pozoru.
20'
Tomáš Malínský důrazně vybojoval balon a Jablonec vyrazil do protiakce. Z dálky ji zakončoval aktivní Václav Pilař, jehož skákavou střelu Jan Šeda raději vyrážel.
19'
David Houska byl faulován na obranné polovině hřiště, míč pro Jablonecké.
18'
Rozehrávku na sebe vzal David Houska, jehož centr Středočeši snadno odehráli do bezpečí.
17'
Tomáš Malínský vběhl do otevřené obrany a přestože se mu centr moc nepovedl, Václav Pilař vybojoval alespoň roh.
15'
Nízký centr Libora Holíka hosté snadno odvrátili a rychle otočili hru. Teď už hráči z města automobilů obléhají pokutové území.
14'
Rozehrávky se chopil sám Dominik Preisler, který hezky odcentroval do pokutového území. Daniel Fila se také dostal k hlavičce, ale míč netrefil čistě.
13'
Dominik Preisler byl faulován a uvidíme standardní situaci pro Mladou Boleslav ze zajímavé pozice pro centr.
11'
Houskova pumelice z dálky zaplachtila těsně mimo
11'
David Houska napřáhl z velké dálky a nebyl to vůbec špatný pokus! Tvrdá rána nártem proletěla nedaleko od horního rohu mladoboleslavské branky. Kdyby byla o trošku přesnější, mohli jsme vidět jeden z gólů sezóny.
10'
Jakub Martinec to udělal zkušeně a získal pro Jablonecké aut na obranné polovině hřiště.
9'
Severočeši teď pořádně přitopili pod kotlem. Na centr Tomáše Hübschmana těsně nedosáhl Martin Doležal. Míč před hostující bránu okamžitě přiletěl ještě z druhé strany a Dominik Preisler ho odvrátil na roh. Z toho už nic velkého nebylo.
8'
Mladá Boleslav má v těchto chvílích více ze hry a drží se na útočné polovině. Domácí to ale hned po zisku míče zkoušejí změnit.
7'
Dominik Preisler se znovu zapojil do ofenzivy a po zemi nebezpečně centroval do pokutového území. Danielu Filovi k jeho pobídce chyběl malý kousek.
5'
A vzápětí se málem radovali hosté. Ewerton posunul míč na Dominika Preislera, který z levé strany jablonecké šestnáctky pořádně protáhl Jana Hanuše. K dorážce se ještě dostal Jiří Skalák, který ovšem míč netrefil podle představ a Jan Krob dokázal střelu zblokovat!
4'
Preisler trefil Hanuše, Skalákova dorážka do Kroba!
4'
Pilař ukličkoval obránce a nastřelil tyč!
4'
Krásná akce Václava Pilaře! Rychlonohý jablonecký záložník naznačil střelu zpoza vápna, místo toho se ovšem ještě prosmýkl až do pokutového území a tvrdou ranou orazítkoval bližší tyč.
3'
Michal Hlavatý chtěl přihrávkou do uličky oslovit Jiřího Skaláka, ale adresoval mu balon spíše na paty a Skalák tak nemohl sám pokračovat. Ještě tedy posunul míč doprava na Davida Douděru, jehož centr proletěl domácí šestnáctkou naprázdno.
2'
První centrovaný míč do mladoboleslavské šestnáctky z kopačky Václava Pilaře nepatřil mezi nejpřesnější a Jan Šeda míč v klidu chytil.
1'
Utkání vykopli Mladoboleslavští, kteří se hned nahrnuli na útočnou polovinu. Vysoký oblouček Marka Matějovského si pohlídal Jakub Martinec.
1'
V Jablonci celý den mrzne a padá sníh, hráči to tedy nebudou mít vůbec jednoduché. Hřiště se ale zdá – v rámci možností – v dobrém stavu.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Malínský, Houska, Kratochvíl, Pilař – Doležal.
Náhradníci: V. Hrubý – Vaníček, Považanec, Čvančara, Smejkal, Nešpor, V. Kubista.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Preisler, Suchý, Karafiát – Skalák, Matějovský (C), Hlavatý, D. Douděra – Smrž, Fila, Ewerton.
Náhradníci: Halouska – Dancák, Jurásek, V. Kadlec, Ladra, Mužík, Píchal.

Rozhodčí: Klíma – Kříž, Ratajová.
FK MLADÁ BOLESLAV

Velká spokojenost zřejmě nepanuje ani na straně Boleslavi. Ambiciózní tým z města automobilů před sezónou posílil, jenže zatím mu to stačí jen na sedmou příčku tabulky. Mladoboleslavští mají kolísavou formu a střídají výhry s porážkami, naposledy na domácím hřišti přetlačili Zlín 1:0. Na stadionech soupeřů se jim ale moc nedaří, což v neděli budou chtít změnit. Navážou proti Jablonci na jednoznačné vítězství 3:0 z posledního vzájemného střetnutí?
FK JABLONEC

Severočeši budou mít další příležitost, jak se začít dostávat z nekomfortní situace. V lize se jim totiž zatím vůbec nedaří a jsou až třináctí s aktuálně pouze dvoubodovým náskokem na barážovou pozici. V dosavadních patnácti zápasech slavil Jablonec jen dvě výhry, naposledy bral plný počet bodů 12. září. Vzpruhou pro něj může být další kvalitní výkon v Evropské konferenční lize oceněný získaným bodem proti silnému Alkmaaru. Svěřenci Petra Rady se musejí zlepšit především v útoku, který aktuálně mají vůbec nejhorší. Zaberou proti Boleslavi?
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu. FORTUNA:LIGA má o víkendu na programu 16. kolo, ve kterém uvidíme i souboj Jablonce s Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.