FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Sparta - 6. června 2020   20:00

0:1
(0:0)
Sparta
84' Tetteh  (Dočkal)

Valeš – M. Dostál, Köstl, Bederka, Bartek – Jindřišek (C), Ljovin (89. Keita) – Květ (57. Vodháněl), Hronek (71. Vaníček), Hůlka – Mosquera (46. Osmančík).
P. Le Giang – Keita, Krch, Vaníček, Vodháněl, Schumacher, Osmančík.
Proske – Kotík, Dresler (Adámková)
Ďolíček, Praha-Vršovice
Heča – Sáček (75. Vindheim), Hancko, Štetina, M. Frýdek – Trávník (89. Karabec) – Hložek, Kanga, Dočkal (C) (89. Mandjeck), Moberg Karlsson (78. Matěj Hanousek) – Kozák (46. Tetteh).
Nita – Costa, Karabec, Vindheim, Tetteh, Mandjeck, Matěj Hanousek.

SESTŘIH: Bohemians - Sparta 0:1. Hosty spasil gól Tetteha po zásahu VAR

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy na počtenou.
Sparta v dnešním zápase vítězí nejtěsnějším možným způsobem. Jediný gól vstřelila v závěru utkání, kdy klokani přestali hrát v momentě zdvihnutí praporku, který signalizoval ofsajd. Z opakovaného záznamu je jasně znát, že hlavní sudí ofsajd odpískal až po vstřelené brance a fotbalisté Bohemians se tak mohou vztekat především sami na sebe, že po zdvihnutí praporku přestali hrát, hlavní sudí s hvizdem počkal správně.
90+5'
90+4'
Hlavní sudí to tu dnes nemá vůbec lehké, pravdou je, že dost jeho výroků bylo přinejmenším zvláštních a sporných, takže se domácím hráčů a realizačnímu týmu nelze divit. Další žlutou kartu dostává asistent trenéra Miller.
90+4'
Tentokrát Kangu složil Keita. Píská se faul fotbalisty Bohemians a oba hráči zůstávají ležet na trávníku.
90+3'
Další nákop poslal do vápna hostů Jindřišek, sparťané míč dokázali poslat i tentokrát do bezpečí.
90+2'
Tetteh centr odvrátil do bezpečí, Sparta uklidňuje hru.
90+1'
Nastavuje se pět minut, domácí mají roh.
90'
Domácí se ženou za vyrovnáním, vybojovali aut na útočné polovině.
89'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Ibrahim Keita.
89'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Adam Karabec.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Georges Mandjeck.
88'
Opět se hraje, domácí hráči i realizační tým jsou velice rozčilení. Vedoucí mužstva Koubek své protesty odnesl žlutou kartou.
87'
Žlutou kartu dostává Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905).
84'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak pozor, hlavní sudí po přezkoumání videozáznamu branku uznal. Domácím se to hodně nelíbí, neboť rozhodčí ofsajd jasně odmával a domácí přestali hrát. Střelcem gólu je BENJAMIN TETTEH.
84'
Dočkal s Tettehem sice dopravili balon do sítě, už o chvíli dříve ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd, takže branka neplatí.
83'
Jindřišek se provinil vysokou nohou, sparťané se opět stěhují na polovinu soupeře.
82'
Fotbalisté Bohemians šli do brejkové situace čtyři na dva, vše ale nakonec lidově řečeno zadrbali a nebylo z toho ani zakončení.
81'
Píská se falší faul Hůlky na Kangu na středu hřiště. Tito dva si dnes spolu vskutku hodně užijí.
79'
Osmančík se zjevil v dalším sprintu, Hanckovi dokázal utéct, Štetina z pohledu Sparty znovu vše zachránil.
78'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Matěj Hanousek.
78'
Ljovin zkusil nasimulovat penaltu, za což si od hlavního rozhodčího vysloužil žlutou kartu.
77'
Hložek podklouzl a domácí mohli vyrazit do protiakce, výborně se vrátil Štetina, jenž obral Osmančíka o balon skluzem.
76'
Jindřišek chybnou rozehrávkou založil brejk Sparty. Tetteh se pokoušel posunout si balon mezi stopery, dal si ho ale příliš daleko od kopaček, a tak se domácí ubránili.
75'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Andreas Vindheim.
75'
A znovu, ovšem s opačným výsledkem. Píská se faul Hůlky na Kangu.
74'
Kanga ve středu hřiště svádí spoustu soubojů s Hůlkou, ten další byl posouzen ze strany sparťanského záložníka jako proti pravidlům.
73'
Hodně zajímavý dlouhý nákop přilétl za obranu Bohemians a nechybělo mnoho, aby se do šance dostal Karlsson, jenž jen těsně na míč nedosáhl.
72'
Domácí zvolili centr do vápna a prodrali se i k zakončení. Míč skončil nad Hečovou svatyní.
71'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Antonín Vaníček.
71'
Klokani vyprodukovali svou první střelu v zápase. Přetažený centr na vzdálenější tyči doběhl Hronek, ale jeho pokus z ostrého úhlu bez větších problémů Heča vytěsnil na roh.
70'
Debutující Osmančík po rohu hlavičkoval nad
70'
Přetažený centr Vodháněla uzmul Hronek a zakončil na přední tyč
70'
Bartek s Jindřiškem si poradili s dlouhým nákopem ukázkově, míč nadvakrát sklepli hlavou gólmanovi.
69'
Letenští zkusili znovu rozehrát nakrátko, klokani se ubránili. Sparťané rozehrávají další akci na vlastní polovině.
68'
Sparta stupňuje svůj tlak, další střílený centr dokázali ale klokani odvrátit znovu na roh.
67'
Kanga z odraženého balonu centroval, před Tettehem míč odvrátil Köstl.
66'
Sáčkova rána zpoza šestnáctky byla zablokována, záhy to zkusil Kanga, jeho pokus byl tečovaný a skončil nad. Uvidíme roh.
65'
Vše při starém. Fotbalisté Sparty se opět ujali balonu a kombinují do plné obrany zelenobílých.
64'
Do vápna klokanů přiletěl centr zleva. Köstl míč rezolutně odpálil až k tramvajové zastávce.
63'
Štetina to zkusil z velké dálky, Valeš musel být v pozoru
63'
Štetina se nadchl a z dobrých čtyřiceti metrů se rozhodl vypálit, sparťanský stoper životní gól slavit nebude. Nešlo o úplně zlou ránu, balon ale mířil doprostřed, a tak ho Valeš v klidu chytil do koše.
62'
Hložek centrem zprava našel Karlssona, jenž se prodral k hlavičce. V záklonu poslal míč jen vysoko nad.
61'
Hložek načechral balon na hlavu Karlssona, ten šancí pohrdl
61'
Hráči Bohemians dobře atakovali rozehrávku Sparty a na malou chvíli dokonce získali míč pod kontrolu. Šlo ale opravdu jen o pár vteřin, záhy Letenští balon vybojovali zpět.
60'
Bartkovi se nepovedlo odkopnout skákavý balon ideálně. Míč skončil jen v autu na polovině klokanů.
59'
Köstl hezkým pasem našel za obranou Sparty Osmančíka, ten ale vůbec nezvládl míč zpracovat a hráči Sparty budou vhazovat.
58'
Dočkal atakoval Hronka, jenž se snažil rozehrát a také kapitán Sparty si právě prohlédl, jak vypadá žlutá karta hlavního sudího.
58'
Právě Vodháněl se dral za balonem, Hancko míč hlavou v klidu přiťukl Hečovi do rukavic.
57'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Jan Vodháněl.
56'
Hložek našel Kangu, ten pálil mimo brankový prostor
56'
Přetažený míč našel Hložka, jenž sklepl balon Kangovi do střely, druhý jmenovaný to zkusil, z dálky ale podstatně minul.
56'
Jindřišek zezadu přistrčil Hložka, uvidíme volný přímý kop Sparty.
55'
Obléhání pokračuje, sparťané si nahrávají kolem šestnáctky klokanů.
54'
Hronek aktivně napadal rozehrávku a chybělo jen pár čísel, aby Hečův pas vystihl.
53'
Jindřišek se hezky dostal ze sevření ve středu hřiště. Květ záhy ztratil míč na pravém křídle.
52'
Hlavní sudí se v přerušené hře vrátil k Osmančíkovu zákroku na Kangu a po právu uděluje fotbalistovi domácích žlutou kartu.
52'
Tetteh vybojoval míč na polovině Bohemians, byl mu však odpískán hodně přísný faul.
51'
Na druhou stranu za obranu se vydal Květ, hostující stopeři si dokázali i ve spolupráci s brankářem Hečou poradit.
50'
Dočkal zkusil z obtížné pozice nacentrovat. To se mu nepodařilo, míč poslal jen do autu.
49'
Hůlka povalil ve středu hřiště Kangu, zdá se, že se obraz hry oproti první půli příliš měnit nebude. Sparťané opět obléhají vápno klokanů.
48'
Tetteh v náběhu přetlačil Bederku, míč už ale nestihl na hrací ploše, a tak bude Valeš vykopávat.
47'
Druhý poločas začala na balonu Sparta, která se nehnala ihned kupředu, naopak se vrátila jen k vlastnímu gólmanovi.
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Pavel Osmančík.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Libor Kozák, přichází Benjamin Tetteh.
46'
První poločas je minulostí. Sparta je na balonu výrazně častěji a lze konstatovat, že diktuje tempo hry. Fotbalisté Bohemians se zatím více brání, ovšem hostům povolili jen jednu větší příležitost, kterou Hancko zahodil, a proto je po první půli skóre nadále bezbrankové. Zůstaňte s námi, druhá pětačtyřicetiminutovka začne zhruba ve 21 hodin.
45'
Štiplavý míč Hložka pohlídal Valeš
45+1'
45+1'
Ani tentokrát rozehrávka nakrátko nepřinesla hostům větší šanci, Mosquera se pokoušel založit brejk, ale přihrávku pokazil.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, uvidíme roh Sparty.
45'
Právě Hložek vyzkoušel pozornost Valeše překvapivou střelou z pravého křídla, brankář Bohemians se nenechal nachytat a míč chytil.
44'
Navrátivší se Jindřišek výborně vystihl Hložkův pas a získal tak míč. Netrvalo to však dlouho a klokani ho zase ztratili.
43'
Po dalším sparťanském obléhání se pokusil Trávník najít nabíhajícího Kozáka dloubáčkem. Míč zamířil jen do rukavic nachystaného Valeše.
42'
Do rychlého brejku se řítil Mosquera. Tomu se na druhé straně hřiště do otevřeného prostoru rozeběhl Hronek. Prvně jmenovaný si svého spoluhráče vůbec nevšiml, akci se rozhodl řešit sám a o balon přišel.
41'
Dočkal se pokoušel centrovaný míč sklepnout Kangovi na střelu, jeho rána byla zablokována a míč se odrazil hodně vysoko a příhodně pro Valeše, takže ho brankář klokanů dokázal pokrýt.
40'
Viděli jsme rozehrávku nakrátko a následný centr. Klokani dokázali míč odhlavičkovat do bezpečí.
39'
Trávníkův projektil cíl minul
39'
Na druhé straně zkusil z voleje vypálit Sáček, jeho nebezpečně vyhlížející pokus srazil jeden z domácích beků na roh.
38'
Přízemní pokus Sáčka tečoval na roh Köstl
38'
Klokani jsou směrem dopředu neškodní. Dlouhý nákop prodloužil Květ jen do rukavic Heči.
37'
Frýdek s Hložkem se snažili cosi zajímavého vymyslet na levém křídle. Obranu klokanů nepřelstili a hra se zase přesouvá jinam.
35'
Štetina v hlavičkovém souboji zboural Mosqueru a za přílišnou agresivitu si vysloužil žlutou kartu.
35'
Sparta je aktivnější a nyní svírá svého soka v jeho vápně. S dalším centrem přispěchal Frýdek, ani balon z jeho kopačky nenadělal domácím potíže.
34'
Další pas vzduchem přilétl do vápna klokanů. Ti se i tentokrát dokázali ubránit.
33'
Tentokrát se hosté rozhodli pro centr. Ve vzduchu kraloval Köstl, jenž balon odvrátil na další roh.
32'
Adam Hložek napřáhl k ráně z hodně velké dálky, ta se otřela o jednoho z bránících hráčů a dokutálela se na roh.
31'
Fotbalisté Bohemians se řítili do brejku, který byl zastaven hraničním zákrokem, také v tuto chvíli se hlavní rozhodčí rozhodl nechat pokračovat ve hře.
30'
Ve vápně klokanů upadl Dočkal, který se dožadoval penalty, hlavní sudí dle mého názoru správně nedovolený zákrok neodpískal.
29'
Trestný kop Hancka nebyl přesný
29'
K balonu se postavili Hancko a Dočkal, ke střele se nakonec odhodlal první jmenovaný, jenž míč nasměroval poměrně hodně mimo.
28'
Sudí pustil sporný Kangův zákrok a hosté tak mohli vyrazit do rychlé protiakce. Hložek táhl míč po levém křídle, posunul ho před vápno, kde chtěl dále kombinovat Trávník, toho skluzem poslal k zemi Hronek, jenž dostává žlutou kartu.
27'
Frýdek na levém křídle ztratil míč a záhy stáhl k zemi Dostála, domácí budou opět rozehrávat.
26'
Dočkal zleva centroval naslepo a míč jen proskákal do autu, vhazovat budou domácí.
25'
Rozehrávka nakrátko ani napodruhé ovoce nepřinesla. Fotbalisté Bohemians dokonce byli u míče jako první a nyní mohou rozehrávat.
24'
Zdálo se, že po dlouhém odkopu sparťanů bude Valeš vykopávat, hlavní sudí ale signalizuje roh.
23'
Hronek vhodil dlouhý aut až do malého vápna. Tam kraloval Heča. Gólman Sparty ukryl míč pohodlně do rukavic a otáčí hru.
22'
Köstl hezky našel na pravém křídle Květa, toho stínoval Hancko a od posledně jmenovaného se míč odrazil na aut.
21'
Další dlouhý nákop měl nalézt Bartka, Letenští si křižnou nahrávku pohlídali a Heča bude vykopávat.
20'
Klokani dlouho obléhali pokutové území svého soka, nic překvapivého vymyslet nedokázali a Hronek v souboji s Frýdkem o balon přišel.
19'
Hráči Bohemians pasem za obranu hledali znovu Mosqueru, přihrávku mu ovšem adresovali hodně nepřesnou, míč skončil v zámezí.
18'
Mosquera zatím vůbec nehraje povedený zápas, tentokrát byl nachytán lacino v ofsajdu.
17'
Mosquera zcela nesmyslně přejel skluzem rozehrávajícího obránce Sparty a zcela po zásluze dostává žlutou kartu.
16'
Mosquera ostře zajel do Hancka a mohl být rád, že dostal jen žlutou
16'
Letenští roh rozehráli nakrátko, nic nebezpečného si nevytvořili a naopak do brejku spěchal Bartek. Akci klokanů zastavil rukou Karlsson, hlavní sudí jeho provinění přehlédl.
15'
Valeš podcenil sražený balon a ten tak doputoval za brankovou čáru, uvidíme první roh hostů.
14'
Bartek se opět snažil na křídle najít Mosqueru, míč šajtlí zakroutil jen do autu, hrají sparťané.
13'
Na polovině Bohemians bylo k vidění opět mnoho soubojů o skákavý balon, nakonec se píská proti Spartě, na vině je Kozákův šlapák.
12'
Na druhé straně to zkusil Dostál individuálně, přes Frýdka se mu projít nepodařilo.
11'
Do vápna domácího celku přiletěl centr z pravého křídla. Köstl vyhrál dva důležité osobní souboje a odpálil míč do bezpečí.
10'
Hosté raději otočili a do rozehrávky zapojili i gólmana Heču, balon drží stále bezpečně na svých kopačkách.
9'
Hráči Sparty obléhají pokutové území Bohemians, zatím se zelenobílí brání bez větších potíží.
8'
Akci klokanů po levé lajně táhl Bartek, který hledal Mosqueru. To se mu sice podařilo, akci ale zastavuje odpískaný ofsajd.
7'
Frýdek zkoušel vyslat balon vzduchem za obranu. Velice nahlas si zařval brankář Valeš, jenž lapil míč do náruče.
6'
Dočkal našel Hancka, ten pálil nebezpečně, leč nad bránu
6'
Sparťané se pokoušejí dostat hru pod kontrolu, poslední dobou hrají s balonem častěji.
5'
Zčistajasna veliká šance Sparty! Dávid Hancko si naběhl mezi stopery, kam dostal pas od kapitána Dočkala. Z hranice vápna následně zkusil vystřelit, šanci ovšem spálil, míč poslal jen vysoko nad.
4'
Sparťané se hnali dopředu po pravém křídle. O balon přišli a záhy ho zpět získali jen za pomocí nedovoleného zákroku.
3'
Klokani vstoupili do utkání aktivněji. Na levé křídlo si naběhl Bartek, který centrem hledal Mosqueru. Druhý jmenovaný se dral za míčem až příliš agresivně a fauloval.
2'
Mosquera se ihned dral kupředu, přes Štetinu z levého křídla přejít nedokázal a Sparta rozehrává.
1'

Bohemians Praha 1905: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, Bederka, M. Dostál – Květ, Jindřišek (C), Mosquera, Ljovin – Hronek.
Náhradníci: P. Le Giang – Keita, Krch, Vaníček, Vodháněl, Schumacher, Osmančík.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Hancko, Štetina, M. Frýdek – Trávník – Hložek, Kanga, Dočkal (C), Moberg Karlsson – Kozák.
Náhradníci: Nita – Costa, Karabec, Vindheim, Tetteh, Mandjeck, Matěj Hanousek.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler (Adámková).
AC Sparta Praha
Pokud se podíváme na turbulentní období, v němž se fotbalisté Sparty poslední roky nacházejí, musíme konstatovat, že i Letenským se v poslední době poměrně zadařilo. Po domácí prohře s Plzní 1:2 tým pod vedením trenéra Kotala vyhrál v Karviné 4:1 a že se blýská na lepší časy potvrdil i v týdnu, kdy jasně přehrál Teplice 3:0. Je zřejmé, že fanoušci Sparty očekávají z malého pražského derby tři body, vzpomeňme, kolikrát už se ale sparťané začali zvedat a následoval tvrdý pád. Jak si s další zkouškou poradí? Utkání začíná ve 20 hodin, tak sledujte náš přímý přenos!
Bohemians Praha 1905
Klokani vstoupili do doby pokoronavirové tím nejlepším možný způsobem, od pauzy totiž získali maximálně možných devět bodů. Že tým šlape ukázal už zápas s Teplicemi, které Pražané smetli doma 4:0, v dalším domácím zápase vedli svěřenci kouče Klusáčka nad Českými Budějovicemi už 3:0 a nakonec slavili vítězství 3:2. Zelenobílým se dařilo i venku, v týdnu zamířili do Opavy, kde vyhráli nejtěsnějším možným způsobem. Proti Spartě hráči Bohemians určitě nebudou favority, na druhou stranu jsou skvěle naladěni a nemají co ztratit. Vzhledem k dohodě obou celků do utkání nebude moci zasáhnou Pulkrab, jenž v Ďolíčku hostuje právě ze Sparty. Jak se s tím domácí poperou?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u malého pražského derby, proti sobě se postaví týmy Bohemians Praha 1905 a AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.