FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Teplice - 9. dubna 2023   16:00

0:3
(0:1)
Teplice
22' Fila   • 48' Gning   • 73' L. Mareček  (Žák)

Šípoš – Čoudek, L. Havel (C), Sladký – Čavoš (46. Adediran), P. Hellebrand (82. V. Hora), M. Čermák (62. Hais), J. Hora I, Skovajsa (46. Čmelík) – Potočný, Mic. Škoda (62. Bastl).
Janáček, Colin – Broukal, Penner, Sluka, Grič.
Batík – Kotík, Dresler
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
Grigar (C) – L. Mareček, Chaloupek, Mičević – Vondrášek, Trubač (85. T. Vachoušek), T. Kučera, Jukl (85. J. Hora II), Hybš – Fila (68. Žák), Gning (58. Urbanec).

SESTŘIH: České Budějovice - Teplice 0:3. Vzestup Severočechů, trefil se i Fila

Fotbalisté Teplic si připisují první ligové vítězství na Střeleckém ostrově po dlouhých 16 letech! A naprosto zasloužené. Hosté byli v tomto zápase rozhodně lepší. Dynamo předčili především v bojovnosti a agresivitě.

Severočeši se ujali vedení ve 22. minutě. Chybujícímu Havlovi sebral míč Gning, který ještě neprostřelil Šípoše, ovšem dorážející Daniel Fila se již nemýlil. Další facku Dynamo schytalo hned v úvodu druhé půle. Sladký hlavou nešťastně prodloužil míč do běhu Abdallaha Gninga, jenž sám před domácím brankářem nezaváhal. Také třetí gól Teplic padl po velké chybě domácí obrany. Váhajícímu Čoudkovi sebral míč střídající Žák, který poslal do úniku Lukáše Marečka.

Skláři zůstávají i po výhře v tabulce na čtrnáctém místě. Dotáhli však týmy před sebou a oživili naděje na přímou záchranu. Jihočeši mají na barážové příčky naopak k dobru už jen bod.
90+3'
90+3'
Adediranovi byl ještě odmáván ofsajd. Krátce po odkopu Tomáše Grigara by měl být zápas ukončen.
90+3'
Teplický kotýlek oslavuje teprve druhé venkovní vítězství Sklářů v sezóně. Pro hosty se bude jednat o velký krok za záchranou.
90+1'
Čmelík centroval z pravé strany. Míč se k němu vrátil po obranném zákroku jednoho z hostí a křídelník Dynama ho vracel hlavou na zadní tyč. Tam se k balónu nedostal nabíhající Quadri Adediran.
90'
Lukáš Havel nyní pustil míč vybíhajícímu brankáři Šípošovi. Ten dořešil situaci v domácí prospěch.
88'
Teplický Jakub Hora chytil za dres Libora Bastla a dostal za to žlutou kartu.
87'
Matěj Hybš centroval zleva. V šestnáctce byli Žák s Vondráškem, míč stačil vyboxovat Šípoš.
86'
Hosté hrají s chutí. To nyní bylo vidět při napadání u pokutového území soupeře, kde Tepličtí vyhráli několik soubojů. Domácí mohou být rádi, že z toho nebyl další výrazný problém pro jejich defenzivu.
86'
Na trávníku nyní máme dva hráče jménem Jakub Hora. Zkušeného domácího záložníka a mladého hráče Teplic. Příbuzenské spojení tam není, byť starší Hora působil v minulosti i na Stínadlech.
85'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Jakub Hora,
ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Tadeáš Vachoušek.
84'
Adediran chtěl rychle vhodit míč do hry, ale autové vhazování nezvládl podle pravidel. Míč přisouzen Severočechům.
83'
Urbanec bojoval u rohového praporku se Čmelíkem. Ten získal míč a alespoň ho odkopl.
83'
Robert Jukl už je na nohou. Snad bude v pořádku.
82'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Vojtěch Hora.
81'
Ostrý zákrok Daniela Haise ve středu hřiště byl oceněn žlutou kartou. Faulovaný Robert Jukl bude muset být ošetřen.
80'
Hosté se už nikam neženou. Momentálně si v klidu hlídají svůj náskok.
78'
Robert Jukl skončil na zemi po nezaviněném střetu s Danielem Haisem. Rozhodčí se přišel podívat na zdravotní stav teplického záložníka, vše by ale mělo být v pořádku.
77'
O osudu tohoto zápasu je už asi rozhodnuto. Domácí dnes doplatili také na velké chyby v defenzivě. Tam znatelně schází absentující kapitán Martin Králik.
76'
Hais přestřelil z malého vápna
76'
Daniel Hais se dostal k Hellebrandově centru z levé strany. Z bezprostřední blízkosti překopl Grigarovu bránu!
73'
Po směšné srážce domácích hráčů utekl Mareček, 0:3
73'
Teplice právě vstřelily branku!
Hosté trestají další obrovskou chybu obrany Dynama! Ondřej Čoudek mohl z pozice posledního hlavou odehrát míč do bezpečí. Místo toho ho ale chtěl hrát sám pro sebe a mezitím k němu přistoupil Filip Žák. Čoudek se následně ještě srazil se spoluhráčem, který mu běžel pomoci. Žák tak mohl posunout míč doprava na LUKÁŠE MAREČKA, ten nerušeně doběhl do pokutového území a prudkou ranou do horní části brány překonal Šípoše.
72'
I s nastavením zbývá do konce možná něco přes 20 minut. Dynamu se tak krátí čas na zvrat.
71'
Po centru Trubače poslal míč mimo bránu Tomáš Kučera. Odkop od svatyně Davida Šípoše.
70'
Hellebranda si nyní namazal na chleba také Daniel Trubač. Následně ho fauloval Čmelík a hosté tak získali standardní situaci u levé postranní čáry.
69'
Jakub Urbanec dostal míč na levé křídlo. Velmi lehce obešel Hellebranda a poté nahrál na střed Tomášovi Vondráškovi, jenž střílel z hranice šestnáctky nad.
68'
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Filip Žák.
67'
Jakub Urbanec se nyní dotkl míče rukou. Rozehrávat bude domácí brankář Šípoš.
66'
Trubač hledal Daniela Filu. To se mu povedlo. Fila se pak snažil posunout za obranu na Urbance. Na něj už balón neprošel. Hosté ale samozřejmě budou podnikat protiútoky do stále otevřenější obrany soupeře.
64'
Domácí jsou stále bezradní v ofenzivě. Možná by se mohli snažit využít menší jistoty brankáře Grigara, který má dnes problémy s centrovanými míči.
62'
Domácí mladík Libor Bastl si dnes odbude ligovou premiéru. Devatenáctiletý ofenzivní hráč zatím nastupoval v tomto ročníku za béčko v ČFL.
62'
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Daniel Hais,
ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Libor Bastl.
62'
Na druhé straně hledala kolmá přihrávka Trubače. K míči měl blíže Šípoš.
61'
Grigar si došel pro dlouhý nákop a v klidu může poslat míč svým spoluhráčům.
60'
Tomáše Vondráška dohrál Marcel Čermák, který protihráče přišlápl. Rozehrávat budou Teplice.
58'
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Jakub Urbanec.
58'
Hosté okamžitě také zahrozili. Přihrávku do šestnáctky dostal Robert Jukl, jehož přízemní střelu nadvakrát lapil Šípoš.
57'
Grigar byl nejistý při výběhu na centr. Míč jednou rukou jen posunul před sebe. Využít toho však nedokázal Patrik Hellebrand, jehož střelu zablokovali obránci Teplic!
56'
Po rohu Potočného odehráli hostující obránci míč na roh.
56'
Čmelík se nyní ocitl na zemi po souboji s Mičevićem. Teplický stoper do něj tvrdě narazil, bude z toho ale jen roh.
Tomáš Vondrášek si špatně zpracoval míč a toho využil Čmelík, který protiútok hostí zastavil.
54'
Adediran vnesl do domácí ofenzivy pohyb. Snaží se neustále tlačit na teplické obránce.
52'
Hosté po rohovém kopu Potočného balón nedůrazně odkopli jen na hranici vlastní šestnáctky. Byl z toho závar, na jehož konci vracel míč do ohně Lukáš Čmelík. Před Grigarem ho možná ještě lehce tečoval Quadri Adediran, ovšem teplický brankář dokázal udržet balón v náručí.
51'
Lukáš Čmelík postupoval dopředu na pravém křídle. Po zákroku Mičeviće bude Dynamo zahrávat roh.
50'
Hosté mají tenhle duel výborně rozehraný. Zatím směřují za druhou výhrou v řadě.
48'
Ke Gningovi se bizarně odrazil míč, ten zkušeně proměnil, 0:2
48'
Velký šok pro domácí hned na začátku druhé půle! Obránce Dynama Martin Sladký hlavou nechtěně prodloužil míč mezi dvojici vlastních stoperů. Tam se vřítil ABDALLAH GNING, který měl před sebou už jen brankáře Šípoše, jehož v pohodě překonal. Bezmocný gólman Českých Budějovic se za míčem jen zoufale ohlédl – 0:2.
48'
Domácí nákop dolétl až k brankáři Grigarovi.
46'
Domácí trenéři poločasovým střídáním jednoznačně posílili ofenzivu. Uvidíme, jak se to projeví na hřišti.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Skovajsa, přichází Lukáš Čmelík,
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Quadri Adebayo Adediran.
46'
První poločas se lépe vydařil Teplicím, které vedou na jihu Čech 1:0. Jediný gól padl ve 22. minutě, kdy se dostal po chybě domácí obrany k míči Gning. Ten ještě neprostřelil brankáře Šípoše, ovšem dorážející Daniel Fila se už nemýlil. Dynamo bylo nejblíže k vyrovnání po střele Čermáka, tu však výtečným zákrokem vyrazil Grigar. Po změně stran domácí potřebují směrem dopředu určitě přidat.
45+2'
45'
Po rohovém kopu Hellebranda se píská útočný faul Michala Škody.
44'
Nepříjemný střet Romana Potočného se Štěpánem Chaloupkem. Potočný minul míč a trefil nohu stopera hostí. Rozhodčí nařizují rohový kop, hráči Teplic naopak reklamují útočný faul Potočného.
44'
Domácí v závěru poločasu přeci jen přitlačili. Hraje se na jejich útočné polovině.
42'
Centr Potočného ze standardní situace nechtěně přizvedl před vlastní bránu Chaloupek. Grigar pak zasahoval s problémy. Míč mu napoprvé vyskočil z náruče, na druhý pokus ho ale stačil zachytit před Hellebrandem.
42'
Tomáš Vondrášek nyní ostře zajel do Jakuba Hory. Tentokrát se to obešlo bez dalšího kartónku. Domácí rozehrávají z levé strany.
41'
Právě Trubač nyní skluzem zezadu zastavil sprint Patrika Hellebranda a dostal za to žlutou kartu.
40'
Teplický Daniel Trubač se na levé straně pustil do parádní kličkované. Obešel Horu a dostal se k pokutovému území, kde už neustál souboj s dalším protihráčem. Rozhodčí ukazuje, že se jednalo o čistý zákrok. Trubač také hned vstal a zapojil se do napadání.
38'
Vondrášek vytloukl bránícího Skovajsu. Domácí budou vhazovat.
37'
Domácí se teď usadili u pokutového území soupeře. Střela Pavla Čavoše byla zablokována, o chvíli později nenašel Horův centr Škodu.
36'
Domácí mladík Ondřej Čoudek byl v posledních minutách mnou chválen. Nyní ale ukončil nadějně vyhlížející akci Dynama nepřesnou přihrávkou.
34'
Výborný pas Trubače za obranu, kam si nabíhal Abdallah Gning. Toho ale křižoval Čoudek a vše pak vyřešil včasným vyběhnutím David Šípoš, jenž míč lapil těsně před Gningem.
33'
Daniel Trubač vybojoval míč na útočné polovině a byla z toho situace 3 na 2. Přihrávka šla doleva na Abdallaha Gninga, který si chtěl v pokutovém území zaseknout míč kolem Čoudka. Ten šel do skluzu a čistým zákrokem teplickému útočníkovi vypíchl merunu!
31'
Půlhodina hry za námi. Hosté si zatím vedou lépe. Dynamo si vytvořilo první vážnější šanci až před chvílí.
30'
Po rohovém kopu se hosté ubránili.
29'
Čermáka v tutovce vychytal Grigar
29'
Domácí mohli vyrovnat! Na nákop z pravé strany před bránou nedosáhl Škoda, ovšem míč pak propadl doleva k Lukášovi Skovajsovi. Ten našel Marcela Čermáka, který dobře vypálil k pravé tyči z pohledu Tomáše Grigara. Ten tam byl ale včas a vyrazil balón na roh!
29'
Pro centr z kopačky Matěje Hybše si došel brankář Šípoš.
27'
Severočeši se zase přesunuli na útočnou polovinu, kde budou vhazovat z pravé strany Vondráškem.
25'
Spokojenější jsou zatím fanoušci Teplic, kterých je v sektoru kolem patnácti. Také o sobě dávají vědět svým skandováním.
23'
Domácí se okamžitě po rozehrávce vrhli do útoku. Po závaru v šestnáctce ale nedokázali ohrozit Grigara.
22'
Super sólo Gninga dokončil Fila, 0:1
22'
Hosté se ujímají vedení! Do špatné domácí rozehrávky vlétl Abdallah Gning. Ten se v souboji 1 na 1 uvolnil přes Čoudka a vystřelil po zemi. Míč, který směřoval téměř do středu brány, ještě vyrazil Šípoš, ovšem odražený balón si našel z druhé vlny dobíhající DANIEL FILA, který zamířil k levé tyči z pohledu již nereagujícího Šípoše.
20'
Centr z pravé strany chytal Grigar. Míč mu vypadl po kontaktu s Lukášem Skovajsou, ovšem žádné problémy z toho pro hosty nebudou. Skovajsovi byl odpískán nedovolený zákrok.
19'
Ze strany Českých Budějovic je to zatím takové rozpačité. Domácí se směrem dopředu moc nedostávají.
18'
Autové vhazování bylo přisouzeno domácím. Byť se Mičević dušuje, že on se míče jako poslední nedotkl.
16'
Čoudek chyboval v rozehrávce a k míči se dostal Abdallah Gning. Ten se pokusil vysunout Daniela Trubače, ale až k němu míč neprošel. Hosté jsou zatím opticky aktivnější.
15'
Teplice zahrávaly roh. Zvolily variantu nakrátko. Poté centroval Matěj Hybš, který našel nabíhajícího Nemanju Mičeviće. Ten hlavičkoval decimetry nad břevno!
13'
Abdallah Gning postupoval dopředu na levé straně hřiště. Byl faulován a hosté tak budou zahrávat standardku.
12'
Brankář Dynama David Šípoš rozehrával po malé domů pod tlakem a raději nakopl míč mezi střídačky.
11'
Robert Jukl opět v akci. Zkusil to pravačkou z velké dálky, mířil však vysoko nad bránu.
10'
Po dlouhém autu Mičeviće se dostal k míči Robert Jukl. Ten zkoušel zakončovat z otočky, což mu ale vůbec nevyšlo. Kope se od brány Jihočech.
10'
Napravo měl před sebou dosti prostoru Tomáš Vondrášek. Volil centr na nabíhající hráče, který obrana domácích odvrátila do autu.
9'
Míč se po akci Dynama ocitl za postranní čarou. Vhazovat bude srbský stoper Teplic Mičević.
8'
V úvodu je to zatím opatrnější. To se ale dalo od záchranářského souboje čekat.
6'
Dlouhá přihrávka hledala nabíhajícího Skovajsu, který nakonec operuje na pozici levého křídelního hráče. U míče byl ale dříve Grigar.
4'
Lukáš Skovajsa fauloval ve středu hřiště Tomáše Kučeru. Rozehrávat budou Skláři.
3'
Grigarovi vůbec nevyšel odkop. Míč trefil hodně špatně a měl velké štěstí, že se fotbalisté Dynama nacházeli daleko. Veterán v bráně Teplic měl tedy dost času své zaváhání napravit a mohl chytit míč do rukou.
2'
Úvodním pokusem z dálky se prezentoval Michal Škoda. Mířil na střed brány a Tomáš Grigar míč v pohodě zkrotil v rukavicích.
1'
Utkání zahájili výkopem tepličtí fotbalisté, kteří se zatím drží u míče.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Čoudek, L. Havel (C), Skovajsa – Sladký, P. Hellebrand, M. Čermák, Čavoš, Potočný – J. Hora I – Mic. Škoda.
Náhradníci: Janáček, Colin – Broukal, Adediran, Hais, Penner, Sluka, Čmelík, Grič, Bastl, Hora.
Trenér: Marek Nikl

FK Teplice: Grigar (C) – L. Mareček, Chaloupek, Mičević – Vondrášek, Trubač, T. Kučera, Jukl, Hybš – Fila, Gning.
Náhradníci: Mucha – Žák, T. Vachoušek, Hyčka, Čičovský, J. Hora II, Urbanec.
Trenér: Zdenko Frťala

Rozhodčí: Batík – Kotík, Dresler.
Hlavním rozhodčím tohoto zápasu je pan Tomáš Batík. Asistovat mu budou Radek Kotík s Radimem Dreslerem. Pozici čtvrtého rozhodčího pak zastane Lukáš Raplík. VAR budou mít na povel dámy. Jana Adámková bude mít po ruce Lucii Ratajovou.
První vzájemný zápas v této sezóně vyšel lépe Dynamu, které v Teplicích zvítězilo 2:0. Góly vítězů stříleli po přestávce Patrik Hellebrand a Lukáš Čmelík.
SK Dynamo Č. Budějovice (11. místo, 8 – 4 – 13, skóre 25:46, 28 bodů)
Také Dynamo je namočeno ve hře o záchranu, byť ne tak dramaticky jako Teplice. Na přímý sestup má k dobru šest bodů, na baráž čtyři. Navíc se stále může posunout do elitní desítky a vyhnout se tak Skupině o udržení. Hodně o dalším směřování sezóny může napovědět právě nedělní zápas. Jihočeši se musejí vzpamatovávat z debaklu 1:5, který si před týdnem odvezli ze Zlína. Duel velmi ovlivnila již úvodní minuta, kdy se nechal vyloučit jejich stoper Havel. Ve středu pak odehráli utkání semifinále MOL Cupu na Spartě. Tam padli 0:2. Dynamu se v poslední době daří v domácích utkáních. Před svými fanoušky dokázalo zdolat Bohemians, Slavii a naposledy ostravský Baník.

Posledních 5 zápasů Č. Budějovic:
Č. Budějovice – Slavia 1:0
Olomouc – Č. Budějovice 3:0
Č. Budějovice – Ostrava 2:1
Zlín – Č. Budějovice 5:1
Sparta – Č. Budějovice 1:0 (MOL Cup)
FK Teplice (14. místo, 6 – 6 – 13, skóre 30:57, 24 bodů)
Hlavním cílem Teplic je udržet se mezi elitou. A ideálně se vyhnout nepříjemné baráži, kterou musel klub absolvovat v minulé sezóně. Na poslední Pardubice mají Skláři pouze dvoubodový náskok. Vedení klubu nedávno sáhlo i k trenérské změně. Po porážce 1:4 na Spartě nahradil Jiřího Jarošíka dosavadní šéftrenér mládeže Zdenko Frťala. Pod jeho vedením dokázali Severočeši doma remizovat s Brnem a naposledy zdolat 1:0 Hradec. Mezitím naopak prohráli 1:3 v Pardubicích. Při pohledu na tabulku je velkým problémem žlutomodrých defenziva, o čemž svědčí 57 inkasovaných gólů – nejvíce v celé lize.

Poledních 5 zápasů Teplic:
Jablonec – Teplice 4:1
Sparta – Teplice 4:1
Teplice – Brno 1:1
Pardubice – Teplice 3:1
Teplice – Hradec 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci 26. kola FORTUNA:LIGY se utkají také České Budějovice s Teplicemi. Jedná se o konfrontaci týmů, které bojují o záchranu. Hůře jsou na tom hostující Skláři, kteří se nacházejí na barážové čtrnácté pozici. Dynamo je jedenácté. Určitě se musí ohlížet i za sebe, zároveň ale také může reálně pomýšlet i na prostřední skupinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.