FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Liberec - 30. září 2023   15:00

Karviná
11' Iván  • 38' Budínský (Memić) • 41' Akinyemi (Čavoš) • 70' Memić (Iván) • 83' Traore (Bartl)
5:2
(3:1)
Liberec
14' Mikula  (Prebsl) • 47' Tupta  (Višinský)

Holec – Čurma, Krčík, Svozil (46. Bederka), Fleišman – Čavoš (82. Traore), D. Moses (65. Boháč) – Memić, Budínský (C) (55. Bartl), Iván (82. Antovski) – Akinyemi.
Ciupa – Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Ezeh, Doležal.
Klíma – Dobrovolný, Černoevič.
Městský stadion Karviná, Karviná
2212 diváků
Vliegen – Prebsl, Chaluš, Fukala (46. Preisler) – Mikula (C) (64. Horský), Žambůrek (46. Višinský), Červ, Ghali, Doumbia (74. Frýdek) – Kulenović (80. Okoh), Tupta.
Bačkovský – Varfolomejev, Rabušic, Hudák, Lehoczki, Pourzitidis.
Vliegen

SESTŘIH: Karviná - Liberec 5:2. Jarábkova vydařená premiéra, po devíti kolech radost z výhry

Z tohoto utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty, třeba ve společnosti dalších online přenosů.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:9.
Karviná se vítězstvím posunula na 13. místo před duo Pardubice, České Budějovice. Liberec se naopak propadl na 11. místo.
Trenér Jarábek se hned v prvním zápase po návratu do Slezska dočkal vítězství, a ne ledajakého. Karviná předvedla výborný výkon a Liberci nastřílela za 95 minut pět gólů. Jako vynikající tah se ukázalo střídání Bartla za Budínského, který hodně oživil hru a byl u dalších šancí domácího celku.

Liberci ve druhé půli pomohla trefa hned v úvodu, jenže s přibývajícím časem se nedokázali prosadit do dalších šancí. Výrazným zásahem byl pak čtvrtý gól Memiče.
90+4'
90+3'
Memič s Červem šli po míči skluzem, Memič si dle rozhodčího počínal nedovoleně, když šlápl na Červovu nohu. Za to také uviděl žlutou kartu.
90+2'
Domácí příznivci již děkují svým hráčům za dnešní výkon, Liberec ještě zkouší centrovat do pokutového území, ale marně.
89'
Preisler vysunul na levé straně Tuptu, ten zkontroloval situaci, dal si míč na pravou nohu a odcentroval k zadní tyči, kde se dral k hlavičce Horský, ale míč byl na něj příliš vysoký.
87'
Po centru z levé strany se v pokutovém území dostal k hlavičce Okoh, ale jeho nepříliš prudká hlavička zamířila kousek vedle levé tyče! Brankář Holec kontroloval míč pohledem.
86'
Liberec už je odevzdaný, přesto se ještě snaží výsledek kosmeticky upravit. Preisler nedokázal odcentrovat přes Traoreho.
83'
Je rozhodnuto, střelecké procitnutí Karviné podtrhl pátým gólem Traore
83'
Karviná právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé! Chaluš podskočil nákop do pokutového území, Memič se dostal k míči, přihrál Bartlovi, který akci vyšperkoval ještě lepším pasem na ABOUBACARA TRAOREHO, který se rázem zjevil před odkrytou bránou a střelou po zemi popáté rozvlnil libereckou síť – 5:2!
82'
Dvojitá změna na karvinské straně. Hřiště opouští aktivní Iván, místo něj přišel Antovski. Odešel také Čavoš, kterého zastoupí Traore.
81'
Bederka prohrál v pokutovém území hlavičkový souboj s Prebslem, ale liberecký hráč si pomohl v souboji faulem.
80'
Střídání na straně Liberce. Nevýrazného Kulenoviće ve druhé půli nahradil Okoh.
80'
Dnes si našlo cestu na stadion 2212 diváků.
79'
Centr do pokutového území domácí odvrátili, následný pokus o střelu v podání Prebsla zamířil vedle branky.
79'
Višinský svým průnikem po pravém křídle získal pro svůj tým rohový kop.
77'
Domácí zahráli rohový kop nakrátko, Bartl odcentroval míč na zadní tyč, kam si naskakoval Čavoš, ale před ním hlavičkoval míč mimo šestnáctku Červ.
76'
Memič dostal na levou stranu míč od Boháče, vběhl do pokutového území, jednou naznačil střelu a podruhé vypustil přízemní pokus, který Vliegen vyrazil vedle brány.
75'
Bartl důrazným průnikem na pravé straně vybídl do akce Ivána, který si naběhl s míčem do volného prostoru, ale jeho zpětnou přihrávku spoluhráči na hranici šestnáctky nezachytili.
74'
Liberec střídá, Doumbia pro dnešní den dohrál, místo něj přišel na trávník Frýdek.
74'
Tupta vložil nohu do odkopu domácího Čurmy. Rozhodčí odpískal faul.
73'
Další standardku už Bartl zahrál na přední tyč, odkud míč odkopl jeden z libereckých hráčů.
73'
Bartlův přímý kop z pravé strany odvrátili hráči Liberce pouze za cenu rohového kopu.
70'
Domácí znovu odskakují na rozdíl dvou branek, prosadil se Memič, 4:2!
70'
Domácí znovu odskakují na dvougólový rozdíl! Bartl rozjel krátkou přihrávkou průnik Ivána pravým křídlem. Domácí hráč následně odcentroval balón na zadní tyč, kde vyplaval AMAR MEMIČ, který střelou z první uklidil míč do liberecké brány – 4:2!
69'
Fleišmanův nákop do pokutového území obrana Liberce odhlavičkovala za šestnáctku k Boháčovi, který se otočil na branku a poslal skákavý míč mezi tři tyče, kde byl připravený gólman Vliegen.
68'
Čavoš chtěl běžet do protiútoku, ale Červ jej skluzem nedovoleně zastavil. Liberecký hráč uviděl za svůj čin žlutou kartu.
68'
Rohový kop Liberce obranu Karviné moc nepozlobil. První centr Tupty byl přetažený, s druhým z pravé strany si domácí beci poradili.
67'
Střelu Preislera odrazil jeden z karvinských hráčů vedle branky, brankář Holec chtěl ještě kutálející se míč odkopnout, aby z toho nebyl roh, ale to se mu nepovedlo.
65'
Zdravotně indisponovaného Mosese nahradil Boháč.
64'
Na trávníku je ošetřován Moses. I domácí chystají změnu.
64'
Zatímco jeden z karvinských hráčů sedí na trávníku, v libereckém celku dochází ke změně. Kapitána Mikulu nahradil Horský.
63'
Rohový kop Tupty odhlavičkoval vedle branky Prebsl.
63'
Na druhé straně budou Liberečtí zahrávat rohový kop.
62'
Fleišman se dral po levém křídle před branku, vběhl s míčem do pokutového území, ale po souboji s obráncem Chalušem upadl na trávník. Liberecký hráč jej držel za rameno.
60'
Mikula dostal trochu prostoru na pravé straně, přihrávkou po zemi chtěl vybídnout ke střele Tuptu, ale přihrávku na poslední chvíli zachytil obránce Bederka.
59'
Fleišman chyboval při převzetí míče, nechal jej projít k Višinskému, který se rozběhl do pokutového území a střelou na vzdálenější tyč těsně minul levou tyč karvinské branky.
57'
Bartl přihrávkou na levou stranou vybídl k průniku do pokutového území Mosese, ten obešel soupeře a vrátil míč Bartlovi, který se z nějakých dvaceti metrů opřel do míče a tvrdou střelou trefil jednoho z bránících libereckých hráčů. Brankář Vliegen letěl vzduchem, ale míč se k němu nedostal.
55'
Moses si v souboji na útočné polovině pomohl faulem proti Višinskému. U míče tak jsou hráči Liberce.
55'
Domácí znovu střídají, Budínský zamířil na lavičku, místo něj přišel Bartl.
52'
Memiče dobře bránil Preisler, domácí hráč nakonec nastřelil soupeře, aby vybojoval aspoň autové vhazování.
51'
Centr Fleišmana z levé strany Akinyemi v pokutovém území pouze přizvedl do zámezí.
50'
Akinyemi se zkoušel prozáhnout po levém křídle kolem Prebsla, ale liberecký obránce i v pádu obral o míč karvinského útočníka.
47'
Tupta zahrál na housle Holcovi a Slovan je rázem zpátky, 3:2!
47'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan hned v úvodu reaguje na poločasový výsledek. Višinský vypustil kolmici do pokutového území, Kulenović přenechal balón ĽUBOMÍRU TUPTOVI, který rychle vystřelil po zemi a prudkým pokusem trefil volné místo mezi nohama gólmana Holce – 3:2!
46'
Oba týmy sáhly po střídání, na druhou půli už nevyšli Žambůrek se Svozilem, místo nich přišli Višinský a Bederka. Ještě jedno střídání na liberecké straně, Fukalu nahradil Preisler.
46'
První poločas je za námi a diváky na stadionu musel bavit. Dvaadvacítka hráčů nabídla v úvodním dějství hned čtyři góly, z toho tři v síti brankáře Vliegena. Karviná je i přes vstřelené góly lepším celkem na hřišti a po zásluze odchází do šatny s náskokem.
45+3'
45+2'
První půle už se jen dohrává. Centr Doumbii z levého kraje domácí obrana přijala.
45'
Tupta zkoušel z levé strany projít přes Čavoše, ale přes důrazného domácího hráče neprošel.
43'
Pár sekund po rozehrávce mohl padnout další gól, když Tupta sklepl nakopnutý míč před Kulenoviće, ten udělal pár kroků dopředu, vběhl do šestnáctky a prudkou střelou nastřelil břevno karvinské branky!
41'
Střelecký koncert pokračuje, na 3:1 pro Karvinou zvýšil hrudí Akyniemi
41'
Tady je ještě veseleji! Iván vysunul na levé straně k centru Fleišmana, jeho dlouhý míč do pravé části šestnáctky hlavičkoval Čavoš na branku, před Vliegenem se dostal k balónu jako první ADELEKE AKINYEMI, který změnil směr střely a potřetí rozradostnil domácí publikum – 3:1!
38'
Domácí jdou znovu do vedení, Budinského petarda propálila Vliegena, 2:1!
38'
Slezané jdou znovu do vedení! Moses přihrávkou na pravou stranu nechal rozběhnout Memiče, který si naběhl vedle šestnáctky a zpětnou přihrávkou do pokutového území vybídl ke střele LUKÁŠE BUDÍNSKÉHO. Karvinský záložník se opřel do míče a střelou pod břevno vstřelil druhý gól domácích v dnešním utkání – 2:1!
38'
Dlouhý nákop Fleišmana do pokutového území dobíhala dvojice Budínský, Iván, prvně jmenovaný v souboji s Prebslem přistrčil libereckého obránce, následně Iván nedokázal balón dostihnout na hřišti.
37'
Domácí měli výhodu přímého kopu z pětatřiceti metrů, ale Fleišmanův centr na pravou stranu odvrátil bránící hráč Liberce mimo dosah domácích.
34'
Dvě velké šance Liberce. Prebsl dlouhou přihrávkou vysunul na pravé straně Kulenoviće, ten poslal zpětnou přihrávku do pokutového území, kterou jeden z libereckých hráčů minul, jenže za sebou měl Žambůrka, jehož gólovou střelu v pádu vyrazil domácí Čavoš. Pár sekund na to po centru Žambůrka hlavičkoval před malým vápnem Kulenović, ale jeho střela minula levou tyč karvinské branky.
33'
Něco podobného předvedl na druhé straně Ghali v souboji s karvinským hráčem, ale ani tady se faul nepíská. Následného míče se zmocnil gólman Holec.
32'
Memič se zkoušel protáhnout po pravém kraji kolem Fukaly, ale v souboji u postranní čáry padl na zem příliš ochotně. Rozhodčí po poradě s kolegou u čáry ukázal na odkop od branky.
30'
Ghali dostal trochu prostoru na levé straně, ale nepřesnou přihrávku po zemi zablokoval jeden z domácích bránících hráčů.
30'
Mosesova přihrávka na pravou stranu utekla Čurmovi do autu.
29'
Zajímavá akce Liberce po pravé straně, kdy Kulenović našel prudkou přízemní přihrávku na přední tyči Tuptu, ale slovenský útočník střelou z první pouze vypráskal reklamní panel vedle karvinské branky.
28'
Domácí sehráli zajímavou kombinaci na pravé straně, jenže závěrečná přihrávka Čavoše do běhu byla příliš prudká.
27'
Za předchozí zákrok na Červa uviděl druhou žlutou kartu zápasu domácí Moses.
26'
Po tvrdém střetu s Mosesem zůstal ležet na trávníku Červ. Po chvíli, kdy rozhodčí nechal hru pokračovat, vstal a pokračoval v zápase.
24'
Svozil se po ošetření vrací na hřiště.
24'
Po centru Krčíka z pravé strany se v pokutovém území dostal k hlavičce Memič, ale netrefil míč dobře, ten se od zad libereckého obránce odrazil do zámezí. Rozhodčí to dobře neviděl a po chvíli váhání ukázal na odkop od branky.
23'
Přetažený rohový kop Fleišmana obrana Liberce ustála.
22'
Nepřesná malá domů v podání Prebsla končí rohovým kopem pro Karvinou.
20'
Doumbia je zpět na hřišti, Karviná za to hraje v deseti.
19'
Oba hráči opouštějí trávník, Svozil má tržnou ránu na hlavě, Doumbia nevypadá, že by byl také v pořádku. V karvinském týmu už dochází k rozcvičce jednoho z náhradníků.
17'
Tvrdá srážka mezi Doumbiou a Svozilem, oba hráči jsou nyní v péči lékařů.
17'
Ivánův centr z levé strany mohl propadnout k Budínskému, ale míč odrazil jeden z libereckých hráčů k Čavošovi, kterému balón odskočil od nohy, a tak se ke střele nedostal.
16'
Rozhodčí celou situaci ještě zkoumá s kolegy u videa, ale nakonec situaci posoudil jako gólovou.
14'
Slezané se z vedení radovali jen tři minuty, Mikula srovnává na 1:1!
14'
Slovan bleskově vyrovnává. Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, Tupta následně odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde našěl hlavu Prebsla. Prebsl svou hlavičkou místo střely pouze přiblížil míč k brance, kam si naběhl JAN MIKULA, který z bezprostřední blízkosti dorazil míč do branky – 1:1!
13'
Nepříliš povedenou střelu po rohovém kopu na chvíli odvrátil před malým vápnem Budínský, vzápětí hráči Slovanu vybojovali další rohový kop.
13'
Liberec se ukázal útokem po levé straně, ten domácí obrana odvrátila na rohový kop.
11'
Domácí jdou do vedení, skákavá rána Ivána doplachtila až do sítě, 1:0!
11'
Slezané jdou do vedení! Fleišmanův centr z levé strany odhlavičkoval Fukala pouze na hranici šestnáctky, kde se na pravé straně opřel do míče ALEX IVÁN a skákavou střelou prostřelil brankáře Vliegena – 1:0!
10'
Fleišman zkusil odcentrovat téměř od rohového praporku přes Žambůrka, ale ten jeho pokus odrazil do zámezí.
9'
Fleišman zkoušel obejít na levé straně Mikulu, ale získal z toho pouze autové vhazování.
8'
Budínský našel centrem z pravé strany v pokutovém území Čavoše, který z voleje nastřelil ruku libereckého hráče. Rozhodčí Klíma penaltu nepíská.
7'
Přestože je pár minut po třetí hodině odpoledne, na trávník dopadají světelné paprsky z reflektorů.
6'
Holcův nákop proskočil na levé straně Fleišmanovi mezi nohama do autu.
5'
Karvinští od úvodu mají hru pod kontrolou a soupeře nepouští před svou šestnáctku. To Liberečtí mají s domácí kombinací větší problémy.
2'
Čurma ostrým zákrokem poslal na zem Prebsla a od rozhodčího Klímy uviděl už ve druhé minutě žlutou kartu.
2'
Budínský se na pravé straně uvolnil kolem soupeře, ale střelou po zemi trefil jen nohy bránícího hráče.
1'
Karvinští znovu vyběhli na trávník v bílých dresech, ty černošedé z úvodu sezóny zřejmě zůstanou už nadobro ležet ve skladu. Liberec celý v modrém.

MFK Karviná: Holec – Čurma, Krčík, Svozil, Fleišman – Čavoš, D. Moses – Memić, Budínský (C), Iván – Akinyemi.
Náhradníci: Ciupa – Traore, Boháč, Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Antovski, Bederka, Bartl, Ezeh, Doležal.
Trenér: Jarábek.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Fukala, Chaluš, Prebsl – Mikula (C), Doumbia, Červ, Žambůrek, Ghali – Tupta, Kulenović.
Náhradníci: Bačkovský – Višinský, Varfolomejev, Rabušic, Hudák, Frýdek, Horský, Lehoczki, Preisler, Okoh, Pourzitidis.
Trenér: Kozel.

Rozhodčí: Klíma – Dobrovolný, Černoevič.
10. kolo Fortuna ligy klepe na dveře. Sobotní program nabídne pět zápasů se šlágrem mezi Spartou a Plzní, který se uskuteční v 18 hodin. O tři hodiny dříve dojde k prvnímu výkopu na čtyřech stadionech. Jedním z nich je Městský fotbalový stadion v Karviné, kde vystoupí domácí fotbalisté a Slovan Liberec.

Karviná nezažívá povedené období. Po vysokém vítězství 4:1 nad Zlínem následovala série devíti soutěžním zápasů bez vítězství. Z těchto soubojů si Karvinští odnesli pouze bod a v tabulce jsou se čtyřmi body na patnáctém místě, o skóre před Zlínem.

Vypadnutí z MOL Cupu na půdě třetiligového Uničova navnadilo vedení klubu sáhnout k razantní změně. To se stalo po prohře s Teplicemi, kdy trenérskou židličku opustil Tomáš Hejdušek. V zápase na Slovácku vedl tým Lubomír Luhový, ale ani on už není trenérem. Do Karviné se vrátil slovenský trenér Juraj Jarábek, který povede celek od tohoto duelu.

Cíl pro nového kouče je jasný: Co nejrychleji začít sbírat body a poodskočit od poslední příčky znamenající sestup do druhé ligy.

Jarábkovým premiérovým soupeřem v restartovaném angažmá bude desátý tým nejvyšší soutěže Slovan Liberec. Ani Liberečtí neprožívají povedení období, v posledních čtyřech zápasech získali dva body za dvě remízy a dvě prohry. Právě tuto sérii budou chtít zlomit svěřenci trenéra Kozla.

Liberec prožil minulý víkend divoký zápas na stadionu U Nisy. Liberec pustil soupeře do vedení 0:2, jenže modrým se podařilo skóre ještě v prvním poločase překlonit vedení na svou stranu. Tři body za vítězství Slovan nezískal, Teplice ve druhé půli vyrovnaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.