FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Bohemians - 24. února 2024   15:00

Ostrava
32' Buchta
1:1
(1:0)
Bohemians
83' Huf  (Prekop)

Letáček – J. Juroška (67. Ndefe), Blažek, Lischka (C), Kpozo – Rigo, Boula – Buchta (87. Mišković), Šín (87. Šudák), Ewerton (34. Tanko) – Adediran (67. Šehić).
Markovič – Pojezný, Grygar, Frydrych.
Volek – Podaný, Hurych, VAR: Černý
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
8419 diváků
Reichl (46. Valeš) – Ad. Kadlec, Vondra, Hybš (79. Huf) – Hůlka, Beran, Jindřišek (C) (55. Prekop), Kovařík – R. Hrubý, M. Kozák (46. Hála) – Ristovski (55. Puškáč).
Soukup – Shejbal, Ma. Kadlec, Mužík, Petrák.

SESTŘIH: Baník - Bohemians 1:1. Zahozená penalta, vyloučení a vyrovnání Hufa

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Je dobojováno. Ostravané byli v první půli aktivnějším týmem a dočkali se ve 32. minutě odměny. David Buchta poslal FCB do vedení a v Ostravě bylo veselo. O chvíli později bylo ještě lépe, ale jen na krátký moment. Gól Tanka totiž zrušil VAR kvůli ofsajdu.

Po pauze se Bohemka dostala k jedinečné možnosti srovnat. Po faulu a kontrole videa se kopala penalta. Hybš ovšem nechal vyniknout Letáčka, který podržel Slezany. Krátce nato uviděl znovu po zásahu VARu červenou kartu Puškáč, jenž rukou trefil do obličeje Jurošku. Baník přesilovku využil v 72. minutě, nicméně krásný gól Blažka znovu neplatil kvůli ofsajdu. V 82. minutě vyslal střídající Huf varování, ale jeho tutovku znovu zlikvidoval Letáček. O minutu později se již David Huf radoval, když se prosadil po rohovém kopu. Baník ze závěrečného tlaku nic nevytěžil, ztratil tak výborně rozehraný zápas a bere jen remízu 1:1.
90+7'
90+7'
Tak ještě ne. Sudí píská faul Berana a poslední přímák pro Baník.
90+6'
Tohle již hosté zvládnou. Valeš zachytil další centr a bude tady konec.
90+5'
Tento vysoký centr Tanka se stal snadnou kořistí Valeše, který nebude s rozehrávkou vůbec spěchat.
90+4'
Šudák vybojoval další rohový kop pro Baník. Dočkají se domácí?
90+4'
Hosté chytře tahají čas na polovině Baníku, kterému se čas rychle krátí.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Tomáš Rigo).
90+2'
Žlutou kartu vzápětí vidí i domácí trenér Pavel Hapal za nemístné protesty.
90+1'
Valeš si dával načas s rozehrávkou a sudí jej trestá žlutou kartou.
90+1'
Boula si pomohl v souboji viditelně rukama a sudí pochopitelně píská ve prospěch hostů.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
90'
Tanko hlavičkoval nikým nehlídaný mezi penaltou a malý vápnem, ale jeho slabé zakončení končí v rukavicích Valeše.
89'
Jenže k centru se Lischka neprotlačil a hosté dostali balón až na půlku, kde Ndefe pokazil snadný pas na Riga a je tady aut pro Klokany.
88'
Baník svírá svého soupeře a žene se mocně znovu za vedoucí brankou. Nyní bude rozehrávat roh.
87'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Robert Mišković,
ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Radim Šudák.
85'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel štěstí Tomíš Rigo, avšak jeho projektil minul zadní tyč o pár decimetrů.
83'
Huf udeřil na zadní po rohu, 1:1
83'
Bohemians právě vstřelili branku! Nyní se už hosté radují z vyrovnání! Centr od rohového praporku byl prodloužen na zadní tyč, kde DAVID HUF již hlavou překonává Letáčka. Ten byl na jeho zakončení krátký a je tedy srovnáno.
82'
Letáček fenomenálně kryl Prekopovu hlavičku zblízka
82'
Letáček znovu zachraňuje Baník! Kovaříkův centr dolétl na hlavu Hufa, který z malého vápna ale výborného domácího brankáře nepřekonal.
79'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Matěj Hybš, přichází David Huf.
78'
Kadlecovu tvrdou střelu vyrazil Letáček
78'
Hosté se dostali do dobré střelecké pozice z pravé strany vápna, avšak Letáček jejich pokus skvěle vyrazil. Poté zůstává ležet v nefotbalové pozici Kpozo a sudí po dlouhé chvíli přerušuje hru.
76'
Domácí se znovu dostali do dobré střelecké pozice a ačkoliv jim pomezní sudí prominul další ofsajd, tak zřejmě Buchta mířil vysoko nad.
75'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Abdullahi Tanko).
75'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Martin Hála).
72'
To byla opravdu nádherná akce jako z učebnice fotbalu, ale ke smůle Ostravy gólová radost byla záhy přerušena kvůli VARu, který odhalil znovu ofsajdové postavení. Šín s Rigem rozehráli roh nakrátko na Buchtu, načež Šín odtáhl dva soupeře od lajny svým pohybem. Rigo poté přesně nacentroval na Blažka, který z malého vápna akrobatickým zakončením dostal míč do sítě. Tohle si jednoznačně zasloužilo regulérnost, ale dle pravidel gól nemohl být uznán.
71'
Blažek se položil do Rigova centru, jenže gól zničil ofsajd
71'
Šín si dobře navedl balón až do zakončení, nicméně jeho tečovaná rána končí těsně vedle. Roh pro Baník.
71'
Dnešní utkání sleduje 8419 diváků.
70'
Šínův centr do ohně na malé vápno hosty nezaskočil, ale ti se budou muset i nadále bránit.
69'
Hybš se nenechal obelstít Ndefem a následný centr mu srazil na rohový kop.
68'
Po pěkné souhře domácích se dostal k míči Šehić, avšak tomu v dalšímu postupu zabránil odmávaný a odpískaný ofsajd.
67'
ze hřiště odchází Jan Juroška, přichází Gigli Ndefe,
ze hřiště odchází Quadri Adediran, přichází Eldar Šehić.
66'
Tanko skvěle prošel z vlastního vápna až na polovinu soupeře přes čtyři hráče a až ten poslední Jan Kovařík jej zastavil za cenu žluté karty.
65'
Klokani však zahrozili ranou z hranice šestnáctky. Ta však byla sražena mimo, ale ještě je zde roh pro hosty.
64'
Hosté měli nyní velké štěstí! Sražený míč letěl do protipohybu Valeše a nakonec se zastavil až o tyč a posléze jej již hostující brankář ukryl v rukavicích.
63'
Tak je to opravdu tak! Puškáč se na hřišti dlouhou neohřál. Za svůj úder do obličeje Jurošky mu sudí uděluje červenou kartu a předchozí žluté napomenutí je tedy zrušeno.
62'
Tak pozor! Sudí jde znovu kontrolovat video, zda se nejednalo o zákrok na červenou kartu.
61'
Puškáč trefil loktem Jurošku a byl vyloučen
61'
Puškáč dohrál rukou do obličeje Jurošku po odehrání a je pískáno proti hostům. Navíc její hráč dostává žlutou kartu.
60'
Letáček zneškodnil Hybšovu penaltu!
60'
Ostrava bouří radostí! Letáček vystihl směr Hybšovy střely a penaltu hostujícího beka bravurně lapil u své levé tyče! Následná dorážka Klokanů letěla vysoko nad.
59'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Filip Blažek).
59'
Je to opravdu tak! Rozhodčí po kontrole videa nařizuje pokutový kop pro Klokany.
58'
Tak pozor, vše je jinak. Sudí se jde podívat na video, to zavání penaltou pro hosty!
57'
Juroška fauloval ve vápně Hrubého, penalta!
57'
Hosté se nyní po souboji ve středu vápna dožadovali penalty, ale sudí zatím pokutový kop nepíská. Vypadá to jen na rohový kop.
55'
ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází David Puškáč,
ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází Erik Prekop.
55'
Sražená rána hostů končí rohovým kopem a vše se tak znovu stěhuje před Letáčka.
54'
Ristovski si již s balónem dostal za postranní čáru a Juroška se tak ujme vhazování Baníku.
53'
Boulovu hrubku na půlce hřiště napravil navrátivší Rigo, jenž čistým způsobem odebral míč pronikajícímu soupeři.
52'
Sudí s velkým zpožděním odmával jasný ofsajd hostů, čímž ve výsledku přerušil rychlý brejk domácích, kteří se na arbitry nyní trochu zlobí.
50'
Rychlý přechod Baníku do útočné fáze proběhl výborně. Buchta vysunul di vápna Riga, jenž z pravé strany posílal pas před bránu, avšak Tanko ani Adediran na něj nedosáhli.
48'
Další centr zprava prolétl nad hlavami všech zúčastněných v šestnáctce Baníku a bude z toho jen odkop v podání Letáčka.
47'
Kovaříkův centr ze standardní situace prošel až do středu pokutového území, kde ale zapracovala domácí obrana. Šín se posléze snažil vysunout do úniku Tanka, ale Valeš si s danou situací poradil na výbornou.
46'
ze hřiště odchází Michal Reichl, přichází Roman Valeš,
ze hřiště odchází Matyáš Kozák, přichází Martin Hála.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Je za námi úvodní půle duelu. V ní byl aktivnějším týmem domácí Baník, který byl ovšem za svou aktivitu odměněn až v 32. minutě, kdy se přesně trefil David Buchta. O chvíli později musel střídat pro zranění Ewerton a jeho nástupce Tanko po minutě rozvlnil síť podruhé. Nicméně jeho trefa kvůli ofsajdu neplatila. Hosté toho směrem vpřed příliš nepředvedli, výjimkou byla snad jen slabá střela Kozáka z úvodu duelu. Do kabin si tak Baník odnáší pouze jednobrankový náskok.
45'
Tanko z otočky přestřelil
45+3'
45+3'
Zpoza vápna nyní nebezpečně vypálil Tanko a jeho pokus minul horní kout o pár decimetrů.
45+2'
Juroška neodcentroval pravou nohou a posléze ani levou a vpřed vyráželi hosté. Jejich postup ale zastavil včasným návratem Kpozo.
45+1'
Adediranova prostrkávačka se k Tankovi nedostala a následný centr Kpoza byl sražen Kadlecem do zámezí. Aut pro Slezany.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase 3 minuty.
44'
Blažek nyní sroloval zezadu jednoho ze soupeřů, ale píšťalka sudího zůstala trochu překvapivě němá. Hra bude po chvíli pokračovat autovým vhazováním Baníku.
42'
Buchta následně po odraženém míči z rohového kopu pálil nebezpečně, leč těsně nad. Odkop od brány hostů.
41'
Juroška fantastickou kolmicí našel v gólové šanci Buchtu, který ale z ideální střelecké pozice nesmyslně přihrával před bránu, kde byl Tanko dobře pokrytý.
40'
Blažek se nyní vyšrouboval nejvýše a odvrátil dlouhý nákop ve středovém kruhu.
38'
Adediran dobře prodloužil hlavou za sebe, kde následně ještě Rigo vysunul do sóla Tanka. Ten si ale míč příliš předkopl a balón nakonec sebral brankář Reichl.
37'
V dalším ofsajdu byl tentokrát při hlavičce přistižen Rigo a Reichl si tak vezme na starost rozehrávku z malého vápna.
35'
Tankův gól zrušil ofsajd
35'
Tanko předvedl nástup z říše snů. Naběhl si na povedený pas do vápna a přesnou ranou o zadní tyč rozvlnil síť. Radost domácích ale přerušil VAR, který odhalil ofsajdové postavení Tanka.
34'
ze hřiště odchází Ewerton, přichází Abdullahi Tanko.
32'
Buchta vletěl do vápna a překonal Reichla, 1:0
32'
Baník právě vstřelil branku! Nyní se už Ostrava dočkala a fanoušci se radují z vedoucí trefy! Šín prodloužil balón za sebe, kde se posléze z nitra vápna dostal ke střele on i Adediran. Jejich pokusy však byly sraženy, ale k míči se přihnal DAVID BUCHTA, jenž z hranice penaltového puntíku uklidil svou střelu přesně k tyči.
31'
Šínovi ani Juroškovi se zprava nepodařilo odcentrovat před bránu, ale Baník dále pokračuje v útočení.
30'
Až nyní se Matěj Hybš zvedá a odbíhá za postranní čáru, aby se mohl po chvíli vrátit na plac.
28'
Po souboji na zadní tyči zůstává ležet jeden z hostů a sudí přerušuje hru a volá na trávník zdravotníky.
28'
Další zásah ostravského celku u lajny znamená rohový kop pro Klokany. Letáček se tak musí mít na pozoru.
27'
Lischka na půlce hřiště fauloval Ristovkého a Bohemka bude mít dostatek času na rozehrávku.
25'
Šín našel pěkným nákopem Adedirana, který ovšem v tísni jeho pas nezpracoval. Hrát bude znovu hosté.
24'
Juroška se snažil přihrávkou oslovit rozběhnutého Ewertona, nicméně s jeho pasem si defenzíva Klokanů poradila.
23'
Centr Kovaříka z levé strany se stal snadnou kořistí Letáčka, který ihned rozehrává na kopačky spoluhráčů.
21'
Buchta nyní skluzem hasil rychlý brejk hostů a jeho zákrok volal po žlutém kartónku. Hlavní arbitr byl ovšem shovívavý a vše vyřešil ústní domluvou.
20'
Centr Matěje Šína z levé strany byl odvrácen na rohový kop a veškeré dění se stěhuje před Reichla.
19'
Přesto se Baník po chvíli dostal do solidní střelecké pozice. Ewerton ale z hranice pokutového území vysoko přestřelil.
19'
Juroška nyní zboku dovedl míč až téměř na roh malého vápna, ale následně jeho přihrávka nenašla kýženého adresáta.
18'
Ëwerton s rychlém brejku zkusil vzít zodpovědnost na sebe, ale klička do tří protihráčů nebylo ideální řešení a Baník tak ztrácí balón.
16'
Další akci Ostravy přerušuje praporek pomezního sudího, který odmával ofsajd Ewertona.
15'
Kpozo se šikovnou kličkou dostal k centru z levé strany, avšak jeho nabídka nebyla vůbec přesná a míč končí za bránou Reichla.
14'
Pretažený centr Ewertona doletěl až na zadní tyč, kde hlavou trknul míč Blažek. Reichl ovšem jeho pokus stačil vyrazit.
13'
Šín nyní dobře prostrčil balón do běhu Adediranovi, jenž se dle všeho vyhnul ofsajdu, ale hostující hráči jeho postup dostihli a následnou ránu srazili na rohový kop.
11'
Nyní míč propadl do solidní možnosti k nohám Kozáka, jenž z hranice velkého čtverce vypálil slabě pouze do rukavic Letáčka.
10'
Tomu se ale Slezané zvládli ubránit, ale vyhráno ještě nemají, jelikož u míče jsou stále hráči Bohemians.
9'
Klokani posléze i nadále okupovali pokutové území Baníku, který se ubránil jen za cenu dalšího rohu.
8'
Z levé strany do šestnáctky Baníku vtrhl jako velká voda Kozák, ale prudký centr před bránu Letáček vyrazil a míč nakonec dostali domácí do bezpečí.
7'
Boulův nákop na Kpoza byl příliš dlouhý a ostravský bek na přihrávku nemohl v žádném případě dosáhnout. Reichl tak bude znovu odkopávat od svého zařízení.
6'
Ostravané zatím drží více míč na svých kopačkách a hledají skulinu v obranném bloku soupeře.
5'
Ewerton šikovným pasem za beky vysunul do vápna Adedirana, jenž vrátil balon před bránu, kde se v solidních šancích ocitli Rigo a Šín. Ani jeden z nich ale své pokusy neprocedil přes bránící hráče Pražanů.
3'
Adediran se i po souboji tělo na tělo, při kterém upadl, dral za míčem, ale již jej nestihl na hrací ploše a bude následovat odkop od brány Bohemky.
2'
Kovaříkovi se však nabídka hrubě nepovedla a přihrávku po zemi snadno odvrátil do bezpečí Buchta.
1'
Kpozo nedovolil z rohu hřiště odcentrovat Ristovskému, nicméně hosté budou ještě rozehrávat rohový kop.
1'

FC Baník Ostrava: Letáček – J. Juroška, Blažek, Lischka (C), Kpozo – Rigo, Boula – Buchta, Šín, Ewerton – Adediran.
Náhradníci: Markovič – Mišković, Pojezný, Šehić, Grygar, Frydrych, Šudák, Ndefe, Tanko.
Trenér: Pavel Hapal

Bohemians Praha 1905: Reichl – Ad. Kadlec, Vondra, Hybš – M. Kozák, Beran, Jindřišek (C), Kovařík – R. Hrubý, Hůlka – Ristovski.
Náhradníci: Valeš, Soukup – Shejbal, Ma. Kadlec, Mužík, Hála, Puškáč, Huf, Prekop, Petrák.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Volek – Podaný, Hurych, VAR: Černý.
Poslední tři vzájemná utkání

16.9.2023 Bohemians – Baník 1:1
12.11.2022 Baník – Bohemians 4:1
6.8.2023 Bohemians – Baník 3:3
Bohemians Praha 1905

Klokani na první jarní výhru stále čekají. V Hradci Králové sice prohrávali už 2:0, ale nakonec utkání dotáhli díky dvěma gólům k remíze 2:2. Následně nezabrali ani před vlastními fanoušky, když nestačili na Viktorku Plzeň, která zvítězila 2:0. Jejich výsledky tak zatím stačí na 10. pozici, kterou hájí s 24 body.

Pražané mají početnější absence. Hrát nebude Köstl, Dostál, Jánoš a Matoušek. Otazník visí rovněž nad účastí Necida, Nováka, Shejbala, Smrže a Valy.
FC Baník Ostrava

Ostravané v minulém kole konečně zabrali. V prvních jarních duelech totiž prohráli na půdě Český Budějovic a posléze padli i doma s Plzní. Naposledy ovšem už zabrali a v Mladé Boleslavi zvítězili 3:1. Díky shodě ostatních výsledků se znovu vyhoupli na 5. příčku, kterou hájí s 30 body.

Zápas proti Bohemce bude muset Ostrava odehrát bez zraněného Kubaly a Takácse a nejistý je start také Jiřího Klímy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.