FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ml. Boleslav - 10. února 2024   18:00

Plzeň
63' Chorý (Hranáč)
1:1
(0:0)
Ml. Boleslav
88' Ladra

Jedlička – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Kopic, Kalvach, Šulc, Valenta (73. Červ), Cadu – Chorý (82. Kliment), M. Vydra (73. Traoré).
Tvrdoň – Paluska, Sýkora, Řezník, Mosquera, Souaré, Jemelka, Jirka.
Černý – Paták, Podaný
Doosan Arena, Plzeň
9 086 diváků
Trmal – Kostka, Suchý, Král, Suchomel – Karafiát (C), Kubista (78. Vaníček) – Kušej (78. Žitný), D. Mareček (64. Hilál), Ladra (90+2. Poulolo) – Pulkrab (64. Jawo).
Mikulec – D. Šimek, Fulnek, An. Kadlec, Buryán.

SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 1:1. Jedlička čaroval, pak zavinil penaltu

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím, mějte se fajn.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:9.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň na úvod jarní části hrála s Mladou Boleslaví 1:1. Viktorii poslal ve druhém poločase do vedení Tomáš Chorý, avšak hostům v 87. minutě vyšel ojedinělý brejk, z nařízené penalty posléze srovnal Tomáš Ladra. Oba týmy tak berou jeden bod do tabulky.
90+6'
90+6'
Lukáš Kalvach ale opět nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, je hotovo...
90+5'
Tak ještě jeden rohový kop pro Plzeň.
90+4'
Cadu si naběhl do vápna, pak ale centroval na zadní tyč, kde z domácích nikdo nebyl.
90+3'
Zatím nepřichází, jelikož míč skončil jen v rukavicích Matouše Trmala.
90+3'
Plzeň bude kopat rohový kop, přijde rozhodující úder?
90+2'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Florent Poulolo.
90+1'
Jeden z hráčů Mladé Boleslavi najednou leží na hrací ploše, hra je přerušena.
90+1'
Ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty.
90'
Nicméně zápas ještě nekončí a Plzeň spěchá za rychlou odpovědí.
88'
Ladra srovnal z penalty, 1:1
88'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Pokutového kopu se ujal TOMÁŠ LADRA, který poslal míč bezpečně pod břevno, Jedlička byl tentokrát zcela bez šance zasáhnout.
87'
Jedlička se vrhl Vaníčkovi pod nohy, penalta
87'
Antonín Vaníček dostal přihrávku za obranu, Martin Jedlička ho podrazil a hosté budou kopat penaltu!
86'
Antonín Vaníček se po souboji s Kopicem svalil k zemi, hlavní rozhodčí nicméně ukazuje, že se bude hrát dál. Plzeň bude poblíž hostující střídačky vhazovat balon zpět do hry.
85'
Po zmatcích vyplaval míč u Martina Jedličky, který ho v klidu sebral ze země do svých rukavic.
84'
Ladra dostal míč na levou stranu, v pravý čas mu ale ukopl míč do zámezí Ibrahim Traoré.
83'
Hosté se snaží o vyrovnání, na útočí polovině to mají ale hodně složité. Ve druhém poločase jako by skoro nebyli.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jan Kliment.
81'
Dnešní utkání sleduje 9086 diváků.
80'
Deset minut před koncem dostali hosté míč do vápna, po střele z otočky, ale skončil hrací předmět vedle tyče.
79'
Lukáš Červ si nabíhal před branku na střílející přihrávku a nebyl daleko od své první branky za Viktorii Plzeň.
78'
ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Antonín Vaníček,
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Patrik Žitný.
77'
I v tomto případě letěl míč na zadní tyč, kde byl Hejda, skóre se však nemění.
77'
A znovu střet Suchého a Chorého, tentokrát bude kopat Viktoria zajímavý volný přímý kop.
76'
Ladra posílal míč na zadní tyč, tam to měl ovšem Viktoria pokryté. Navíc Suchý na hraně vápna ještě předtím fauloval Tomáše Chorého.
75'
Jan Kopic během svého skluzu trefil sice balon, avšak s tím i nohy Suchomela. Boleslav bude kopat standardní situaci.
74'
Dominik Kostka si zpracoval míč na pravé straně, jeho následný centr ovšem s ledovým klidem ukryl do svých rukavic brankář Jedlička.
73'
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Ibrahim Traoré,
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Lukáš Červ.
72'
Tomáš Ladra si našel střeleckou pozici, v obtížné pozici ale branku minul.
71'
Sampson Dweh ukázal svůj přehled ve hře, když si zmapoval území a pak těžkou přihrávku hlavou přesně předal ke svému brankáři.
70'
Pavel Šulc se dokázal uvolnit na pravé straně, poté ale poslal centru jen do území nikoho.
69'
Karafiát skvěle našel, i když v ofsajdovém postavení, střídajícího Jawa, proti jehož ráně se opět vyznamenal brankář Martin Jedlička.
67'
Matěj Valenta hezky zablokoval přihrávku Bolelavi, Plzeň je v této fázi hry jasně lepším týmem na hřišti.
66'
Na trávníku zůstával ležet Martin Suchomel, kterého poté ještě nešťastně trefil jeho spoluhráč. Hlavní rozhodčí hru nepřerušoval, Plzeň však sportovně zakopla balon do zámezí.
64'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Abdalláh Júsuf Hilál,
ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Lamin Jawo.
63'
Chorý doťukl za Trmala, pomohla Králova teč, 1:0
63'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria jde do vedení v dnešním zápase. Jan Kopic získal ve středu pole odražený míč, ten poté poslal na pravou stranu vápna, kde byl TOMÁŠ CHORÝ, který nejprve hledal Hranáče, míč se k němu však přívětivě vrátil a vytáhlý útočník Viktorie se štěstím dostal míč do sítě.
62'
Cadu skvěle zatancoval s balonem na levé straně vápna, poté mu ale nevyšel centr dle představ.
60'
Po hodině hry vyhrál Chorý důležitý souboj, Matěj Vydra poté táhl rychlý brejk, který ovšem překombinoval.
59'
Kalvach rozehrál míč po zemi na teč, ten však zasáhli jen hráči Mladé Boleslavi.
58'
Pavel Šulc byl podražen poblíž rohového praporku, Viktoria bude zahrávat standardku v podobě zkráceného rohu.
57'
Z poměrně velké dálky to vzal na sebe Martin Suchomel, jeho pokus byl spíše propagační.
56'
Dweh hledal na hrotu osamoceného Vydru, který to měl proti trojnásobné přesile opravdu těžké.
55'
Matěj Vydra byl na polovině hřiště nedovoleně zastaven, Viktoria zůstane u míče. Rozehrávat ho bude Lukáš Kalvach.
54'
Střela Kušeje byla sražená na rohový kop, který rozehrál Kušej na zadní tyč, to se ovšem neukázalo jako dobré řešení.
53'
Dlouhý nákop Jedličky nikoho nenašel, ten tak sebral až jeho kolega na druhé straně, Matouš Trmal.
52'
Pavel Šulc nadělil Kubistovi jesle, tím ale celá akce Plzně skončila.
51'
Tentokrát už se to hostům povedlo, ale centru z pravé strany nenadělal Jedličkovi sebemenší potíže.
50'
Viktoria je na startu druhé půle hodně aktivní, hosté se prakticky ještě nedostali s mírem za půlicí čáru. Ne jinak tomu bude i teď.
49'
Lukáš Kalvach rozehrál rohový kop na první tyč, kde byl Chorý. Po jeho odrazu střílel z hranice šestnáctky Kopic, avšak jen do nohou bránícího hráče.
48'
Viktorka skvěle zakombinovala na pravé straně u postranní čáry, poslední přihrávka na rozběhnutého Kopice ale byla příliš dlouhá.
47'
Pavel Šulc se dral do další šance, avšak míč si nešťastně předkopl až do zámezí. Od své branky tak bude odkopávat Matouš Trmal.
46'
Plzeň hned po jedenácti vteřinách poslal balon do pokutového území, Jan Kopic nicméně zadní tyč nedokázal zavřít.
46'
Je za námi první poločas, který branku nenabídl, i když šance byly. Ty stoprocentní měla na svých kopačkách Mladá Boleslav, Kostka ale Jedličku nepřekonal. Poté zafigurovalo i břevno na obou stranách, proto nadále platí bezbrankový stav. Věřme, že se to ve druhé půli zlepší.
45+3'
45+3'
Hosté se dostali k další nebezpečnému centru z levé strany, tentokrát šel ale Martin Jedlička ze své branky a míč v pohodě ukryl do svých rukavc.
45+2'
Který si poté Viktoria dokázala pokrýt. Nicméně Mladá Boleslav v závěru prvního poločasu nadále zůstává u balonu.
45+1'
V té první se Boleslav dostala ke střele z úhlu, kterou vypustil Vojtěch Kubista, Jedlička balon dokázal vyrazit na rohový kop.
44'
Vydra podržel balon ve středu hřiště, poté předal hru na pravou stranu, kam si naběhl Jan Kopic. Jeho centr byl ovšem sražený je na rohový kop, který Boleslav v klidu pohlídala.
43'
Plzni dneska chybí větší kreativita. Šulc stříleným centrem z levé strany nikoho ve vápně nenašel.
42'
Cadu zlatou českou uličkou hledal Chorého, nenašel. Balon byl příliš prudký, navíc mu scházela i větší přesnost.
41'
Chorý patou skvěle připravil míč pro Šulce, jenž to poté chtěl vzít na sebe, trefil však jen nohy bránícího hráče.
39'
Matěj Valenta skvěle načasovaným skluzem zastavil rozvíjející se akci Mladé Boleslavi.
38'
Tomáš Chorý hrací předmět na hrací ploše nezastihl, Viktoria u něho přesto zůstane, bude vhazovat.
37'
Centr Cadua nečekaně spadl na břevno
37'
Z ničeho nic za Trmalem zazvonilo břevno. Cadu spíše centroval do vápna, Trmal balon lehce podcenil a ten nakonec zastavila až horní tyčka.
36'
Plzeň dokázala dostat do vápna, tam nicméně nepřidala přidanou hodnotu v podobě zakončení.
35'
Nešťastná srážka hlav na polovině hřiště, vypadá to ale, že Šulc i Karafiát budou v pořádku.
34'
Chorý vypustil skákavou jedovku
34'
Tomáš Chorý v obtížné pozici vybojoval balon, ten si povedl ve středu pole navedl ke střele, tu ovšem Matouš Trmal dokázal včas vyrazit.
33'
Tomáš Ladra posílal míč na malé vápno, tam ovšem ve vzduchu kralovali opět jen domácí.
32'
Na druhé straně zastavil Sampson Dweh, hosté budou kopat rohový kop.
31'
Dweh opět vhazovat dlouhý aut až do vápna, odražený míč chtěl ještě vrátit Kopic, to se mu ovšem vůbec nepovedlo.
30'
Kopic ze strany minul
30'
Na konci třicáté minuty rozkmital své rychlé nohy ve středu pole Matěj Valenta, ten poté oslovil na pravé straně Jana Kopice, po jehož centru (střele) to v hledišti jen zahučelo.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry, ve které měla rozhodně více ze hry Mladá Boleslav. Ta si vypracovala dokonce tři stoprocentní šance, avšak skóre je stále 0:0.
29'
Viktorka dostala k dispozici standardku, ve vápně sám hlavičkoval Hejda, Trmal nakonec vůbec nemusel zasahovat.
27'
Viktorka byla blízko vedoucí trefě. Kalvach parádně přenesl hru směrem dopředu, Vydra následně oslovil Chorého ve vápně, na jehož přihrávku nikdo z domácích nedosáhl.
26'
Pavel Šulc opět přihrával jen do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Plzeňský hráč se poté za svou nepovedenou přihrávku spoluhráčů omlouval.
25'
Centrovaný balon letěl na malé vápno, kde to měli domácí dobře pokryté.
24'
Vasil Kušej vybojoval rohový kop. Ohrozí opět hosté plzeňskou branku?
23'
Plzeň hraje na vlastní polovině hřiště, Boleslav výborně napadá a Plzeň to tak má při rozehrávce hodně obtížné.
21'
Sampson Dweh hodil dlouhý aut až do pokutového území, jenomže hlavni rozhodčí odhalil faul Chorého, celá akce tak skončila velmi předčasně.
20'
Lukáš Kalvach rozehrál standardku rovnou do pokutového území, tam se ovšem Viktoriáni ke střele nedostali.
19'
Matěj Vydra byl faulován v osobním souboji na útočné polovině. K útočníkovi Plzně jsou dokonce povolání i lékaři plzeňského týmu.
18'
Tomáš Chorý si naběhl za obranu hostů, ten ale, přestože má rychlé nohy, balon na hrací ploše nedoběhl.
17'
Další odkopnutý plzeňský balon, který nikoho na útočné polovině nenašel. Boleslav zatím hraje do obrany velmi spolehlivě.
16'
Plzeň se na útočné polovině vůbec k ničemu nedostává. Krom rány Vydry v první minutě toho zatím moc nepředvedla.
15'
Ten obrana hostů zablokovala na další roh, tentokrát z druhé strany. Po jejím rozehrání pálil Kušej, avšak jen nad branku.
14'
Pulkrab hlavičkoval do břevna
14'
Další stoprocentní šance Mladé Boleslavi. Po centru z levé strany hlavičkoval z hranice malého vápna ale Pulkrab pouze do břevna. Následná rána Karafiáta byla sražená na rohový kop.
12'
Pavel Šulc byl ostrým zákrokem sražen na trávník, dle hlavního rozhodčího ale dovoleným způsobem, hraje se dále.
11'
Kostka hledal své spoluhráče za plzeňskou obranou, míč ale přistál jen v připravených rukavicích Jedličky.
10'
Jedlička dlouhým výkopem našel hlavu Chorého, ten ale už poté nikoho z jeho spoluhráčů neoslovil.
9'
Po rychlém brejku na druhé straně zasáhl ve skluzu Marek Suchý, Cadu už si připravuje míč, aby znovu rozehrál.
8'
Jedlička si připsal famózní zákrok po Kostkově střele
8'
Mladá Boleslav měla další tutovku! Dominik Kostka obdržel míč na pravé straně, poté si hezky povodil míč až do vápna, jeho následnou ránu k tyči skvěle vytáhl Martin Jedlička. Hezký fotbalový moment.
7'
Matěj Valenta hezky našel na pravé straně Kopice, jehož centr do vápna ovšem nebyl z kategorie nejpřesnějších
6'
Martin Suchomel měl obrovskou šanci otevřít skóre dnešního zápasu. Ten nejprve svou první ranou trefil jen Hranáče, míč se k němu ale přívětivě vrátil a obránce Boleslavi poté trestuhodně netrefil branku. Jedlička se za míčem pouze ohlédl.
5'
Plzni nevyšel dlouhý nákop směrem dopředu, hrát tak může Trmal, který bude kulatý míč rozehrávat.
4'
Hosté se zatím daleko na útočné polovině nedostali, ne jinak tomu bylo i teď, kdy skvěle zasáhl Cadu.
3'
Pavel Šulc krásně obešel tři hráče Boleslavi, následně šel přes Kopice míč na zadní tyč, kde číhal Vydra, k hlavičce se ovšem nedočkal.
2'
Na druhé straně šel ven z brány Martin Jedlička a míč včas zakopl do zámezí. Hosté budou poblíž plzeňské lavičky vhazovat.
1'
Matěj Vyjdra nejprve skvěle přenechal dlouhý balon od Dweha na Chorého, ten mu poté míč na hraně pokutového území předal, rána Vydry šla však jen doprostřed brány, kde byl připraven Trmal.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, čímž dnešní zápas zahájil. Přeji příjemnou zábavu.
1'
A to se právě již stalo. Do samotného zápasu už zbývají poslední vteřiny.
Vše je již nachytané, už se čeká jen na to, než obě jedenáctky nastoupí na hrací plochu.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Kopic, Kalvach, Šulc, Valenta, Cadu – Chorý, M. Vydra.
Náhradníci: Tvrdoň – Paluska, Červ, Sýkora, Kliment, Traoré, Řezník, Mosquera, Souaré, Jemelka, Jirka.
Trenér: Miroslav Koubek.

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Král, Suchomel – Karafiát (C), Kubista – Kušej, D. Mareček, Ladra – Pulkrab.
Náhradníci: Mikulec – D. Šimek, Žitný, Hilál, Fulnek, Vaníček, An. Kadlec, Jawo, Buryán, Poulolo.
Trenér: David Holoubek.

Rozhodčí: Černý – Paták, Podaný.
Krásný sobotní podvečer z plzeňské Doosan Arény.

FORTUNA:LIGA se po zimní přestávce hlásí opět o slovo, my společně budeme sledovat utkání dvacátého kola mezi domácí Viktorií Plzeň a hostující Mladou Boleslavi.

Viktoria Plzeň je po podzimní části na třetím místě, avšak odstup na pražská S je značný, boj o titul se tak Plzni nejspíše týkat nebude. Západočechy na podzim trápila zejména nevyrovnanost výkonů. Plzeňané dokázali zvítězil například v pražském Edenu a o týden později doma prohrát s Karvinou. Zcela jiná písnička to byla v evropských pohárech. V Evropské konferenční lize vyhrála všech šest zápasů a z prvního místa postoupila rovnou do osmifinále. Kádr Plzně před jarní částí opustil JIndřich Staněk, místo něho přišli z pražské Slavie Matěj Valenta a Lukáš Červ. Další akvizicí je z Vyškova Cheicka Souaré.

Mladá Boleslav posbírala na podzim o osm bodů méně než její dnešní soupeř, aktuálně se tak pohybují Středočeši na sedmém místě tabulky. Během pauzy nastoupili k mužstvu noví lodivodi, hlavním trenérem se stal David Holoubek, jeho asistenti jsou poté pánové Jan Jelínek a Marek Jarolím. Ty tak čeká velmi ostrý start.

Obě mužstva se proti sobě utkala relativně "nedávno". Zápas šestého kola byl kvůli Plzni, jenž bojovala v leté v kvalifikaci o evropské poháry přeložen až na druhý týden v prosinci. Ve městě automobilů zvítězili Viktoriáni 3:1. Tento výsledek by jistě brali znovu všema deseti.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš přenos, tím vás provede Jakub Štěrba.