FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Plzeň - 17. září 2023   15:00

Zlín
24' Vukadinović
1:7
(1:4)
Plzeň
4' Chorý  (Šulc) • 20' Šulc   • 26' Šulc  (Durosinmi) • 45+1' Bucha   • 49' Durosinmi  (Kopic) • 57' Durosinmi  (Dweh) • 86' Kliment  (Kalvach)

Rakovan – Cedidla, Didiba, Simerský (C), Bartošák (83. Bužek) – Černín, Janetzký – Vukadinović (46. E. Ndiaye), Tkáč (30. J. Kolář), Reiter (54. Pidro) – Fantiš (46. F. Žák).
Bachůrek – Y. Dramé, Kovinić.
Hocek – Matoušek, Kotalík
Stadion Letná, Zlín
3938 diváků
Staněk – Hejda (C), Dweh, Hranáč – Cadu, Kalvach, Bucha (62. Traoré), Kopic (62. Jirka) – Šulc (62. Vlkanova) – Chorý (70. M. Vydra), Durosinmi (62. Kliment).
Tvrdoň, Sváček – Řezník, Mosquera, Jemelka, Holík.
Staněk

SESTŘIH: Zlín - Plzeň 1:7. Viktoria nejvyšší venkovní výhrou promluvila do boje o titul

Fotbalisté Zlína dnes utrpěli v souboji s favorizovanou Viktorií Plzeň debakl 1:7! O osudu utkání se rozhodovalo hned v jeho úvodu. Domácí mohli jít do vedení už na konci 1. minuty, kdy hlavičku Cedidly senzačně vyrazil Staněk. Ve 4. minutě se naopak prosadil hostující Tomáš Chorý a o chvíli později byl navíc vyloučen Jakub Černín, jenž trefil kopačkou do hrudi Durosinmiho. A o deseti hrající Ševci už nemohli být pro Západočechy důstojným soupeřem. Na gól Pavla Šulce ještě odpověděl nádhernou trefou po odraženém míči Vukadin Vukadinović, ovšem to bylo ze zlínské strany také vše. Pavel Šulc hostům vzápětí vrátil dvougólový náskok a v závěru první půle zvýšil už na 4:1 Pavel Bucha. Po změně stran se pak dvakrát prosadil Rafiu Durosinmi a plzeňský kouč Koubek mohl v pohodě prostřídat sestavu. V 86. minutě pak uzavřel skóre akrobatickým kopem Jan Kliment.
90'
90'
Hosté teď hrají bago na půlce. My čekáme, kolik času sudí ještě nastaví. I když asi není důvod zápas moc protahovat.
88'
Domácí mohli alespoň korigovat. Pidro našel Alexandra Bužka, který míč sklepl před bránu na Jakuba Janetzkého. Ten už byl sám před Jindřichem Staňkem, který ho parádně vychytal pravou rukou!
86'
Kliment efektně završuje kanonádu Viktorie, 1:7!
86'
Plzeň právě vstřelila branku!
Ještě jeden gól Viktorie! Navíc krásný. Ibrahim Traoré nahrál do pokutového území Lukášovi Kalvachovi. Ten balón nadhodil pro JANA KLIMENTA, který se do zakončení akrobaticky položil a přes marně se natahujícího Rakovana poslal míč pod břevno – 1:7.
85'
Adam Vlkanova nahrál do šance Robinovi Hranáčovi, který zůstal vpředu po předchozí standardce. Jeho střela skončila na těle bránícího hráče.
85'
Následovala standardní situace zahraná Lukášem Kalvachem. Jeho centr vyboxoval Rakovan.
85'
Joss Didiba dostal žlutou kartu za podražení Matěje Vydry.
83'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Alexandr Bužek.
82'
Filip Žák se prodral v pokutovém území k míči a po souboji s Dwehem spadl. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ovšem rozhodčí Hocek byl jiného názoru.
82'
Rozehrával ho Kalvach, domácí obrana si poradila.
81'
Po Bartošákově zákroku, který nepustil míč k Jirkovi, budou hosté zahrávat další roh.
79'
Následoval roh, který už z pohledu hostí nic nebezpečného nepřinesl.
78'
Obří šance po Kalvachově standardce, Vydra posílal nebezpečný míč zpět
78'
Matěj Vydra vracel na zadní tyči míč do předbrankového prostoru. Před prázdnou bránou nedosáhli Kliment a Dweh!
77'
Dnešní utkání sleduje 3938 diváků.
75'
Žák dostal naloženo v hlavičkovém souboji s Caduem. Ze hřiště se zvedal těžce, ale bude v pořádku.
74'
Tempo hry už znatelně opadlo. Hosté se již nemají důvod nikam hnát.
72'
Martin Cedidla se uvolnil do středu hřiště a zkusil to levačkou. Jeho střelu zablokoval stoper Dweh.
70'
Ndiaye ve snaze dostihnout míč fauloval Hranáče. Rozehrávat budou hosté.
70'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Matěj Vydra.
69'
Kalvach se dostal s míčem už za brankovou čáru. Bude se kopat od brány Ševců.
69'
Lehkou střelu El Hadjiho Ndiayeho z pravé strany snadno pokryl Staněk.
67'
Centr Bartošáka na bližší tyč odvrátil Chorý.
66'
El Hadji Ndiaye se osamocen srdnatě rval s hostující defenzivou. Nakonec se prodral ke střele, kterou mu obrana Plzně srazila na roh.
64'
Na centr Kalvacha z rohového kopu si naběhl Robin Hranáč. Bránu hlavou netrefil.
63'
Hostující trenér Koubek vystřídal hned čtyři hráče, kteří tak mohou pošetřit síly na čtvrteční utkání Konferenční ligy, které odehrají doma proti kosovskému Ballkani.
62'
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ibrahim Traoré,
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Adam Vlkanova,
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Jan Kliment,
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Erik Jirka.
61'
Ze standardky centroval Bartošák. Poté přišlo ještě několik dalších centrů domácích. Celou pasáž ukončil loket Cedidly do obličeje bránícího Kopice, což sudí Hocek nepřehlédl.
60'
Filipa Žáka podkopl Cadu. Domácímu útočníkovi se nechce vstávat ze země.
59'
Pavel Vrba sedí na střídačce s hlavou v dlaních. Zbytek tohoto utkání si musí se svými svěřenci vytrpět.
57'
Kalvachův centr tečoval Dweh k Durosinmimu, 1:6!
57'
A je to už 1:6! Roh byl rozehrán nakrátko na Lukáše Kalvacha. Ten odcentroval, Sampson Dweh prodloužil hlavou na zadní tyč, kde byl úplně sám RAFIU DUROSINMI, který pohodlně poslal merunu do volné brány.
56'
Pavel Bucha převzal míč na hranici pokutového území a nikdo ze soupeřů proti němu nevystoupil. Přišla tak technická střela na zadní tyč, kterou Rakovan vytáhl na roh!
55'
Pavel Šulc prodlužoval míč na Durosinmiho. Sudí ale viděl útočný faul na Bartošáka.
54'
Zahraje si čerstvá posila Zlína Selmir Pidro. Kmenový hráč týmu americké MLS St. Louis City. Bosenský fotbalista nahradil Rudolfa Reitera.
53'
Hosté rozehráli roh nakrátko. Centr přišel až později a zlínská obrana si s ním poradila.
52'
Před jeho exekucí ještě rozhodčí Hocek komunikoval s kolegy u videa. Žádné provinění tam ale nebylo, takže Plzeň už může rozehrávat.
51'
Centr z levé strany sklepával pod sebe Chorý. Byli tam Šulc s Durosinmim, domácí stačili zahrát na roh.
51'
Teď už to je vyloženě o tom, kolik gólů hosté nastřílejí. Zlín se především bude snažit vyhnout nějakému ostudnému debaklu. Už 1:5 je hodně.
49'
Durosinmi využil skvělého Kopicova centru, 1:5!
49'
A je tu pátá rána do zlínského sebevědomí! Jan Kopic skvěle odcentroval z pravé strany. Míč přelétl Chorého, ale našel za ním nabíhajícího RAFIA DUROSINMIHO, jenž balón zblízka uklidil pod břevno.
47'
Hejda posouval do šestnáctky na Rafiua Durosinmiho. Ten si nedokázal k zády bráně míč zpracovat.
46'
Po dlouhém autu Koláře se míč odrazil k Lukášovi Bartošákovi. Proti němu však vystoupil Bucha, který střelu zablokoval.
46'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází El Hadji Ndiaye,
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Filip Žák.
46'
Po prvním poločase prohrává Zlín s Plzní 1:4 a o vítězi zápasu je tak s největší pravděpodobností rozhodnuto. Domácí přitom vstoupili do utkání obrovskou šancí Cedidly, jehož hlavičku fantasticky zneškodnil brankář Staněk. Ve 4. minutě se však trefil zpoza šestnáctky hostující Tomáš Chorý. Když pak o tři minuty později trefil Jakub Černín kopačkou do hrudi Durosinmiho a dostal za to červenou kartu, bylo jasné, že Ševce čeká hodně těžký zápas. Ve 20. minutě navýšil náskok Západočechů Pavel Šulc, který si našel odražený míč po břevně Hejdy. Poté se prosadili i domácí, Vukadin Vukadinović se navíc trefil parádně, když z nějakých 20 metrů přehodil Staňka. To však byla pro žlutomodré jen malá útěcha. Rychle totiž odpověděl Pavel Šulc, jenž se prosadil podruhé v zápase, a těsně před pauzou pak uzavřel poločasové skóre Pavel Bucha.
45'
Bucha z dorážky přidal čtvrtou trefu Viktorie! 1:4
45+2'
45+1'
Zlínský osud v tomto zápase zřejmě pečetí gól do šatny! Cadu pravačkou vykouzlil krásný centr z levé strany. Po míči se před bránou natahoval Durosinmi, který nedosáhl a Rakovan musel reagovat na poslední chvíli. Balón vyrazil jen k PAVLOVI BUCHOVI a ten z osmi metrů rozvlnil síť.
45'
Antonín Fantiš byl přidržen Hranáčem a domácí budou rozehrávat ze středového kruhu.
44'
Střela Tomáše Chorého zpoza šestnáctky byla zablokována a míč se snesl do náruče Rakovana.
43'
K Chorého centru šajtlí z levé strany na zadní se Rakovan nedostal. Pomohl mu jeden z obránců.
42'
Domácí snahu zastavilo ofsajdové postavení Vukadina Vukadinoviće.
41'
Další střelecký pokus si zapisuje Lukáš Kalvach. Ten zlínskou bránu netrefil.
40'
Sampson Dweh se dostal z pozice stopera až k šestnáctce. Tam převzal míč od Cadua a vypálil k levé tyči. Dobrou střelu vyrazil Rakovan!
39'
Po dlouhém autu Bartošáka si míč našel Pavel Šulc. Ten ho následně odkopl až k půlící čáře.
38'
Vukadinović po souboji s Caduem upadl. Rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
38'
Cedidla hodil aut na Vukadinoviće. Ten odcentroval, obrana Plzně si však poradila.
36'
Hosté se drží na míči a kontrolují hru. Ševci musejí spoléhat především na standardní situace. I jejich gól padl po rohu.
35'
Vše v tomto zápase hraje do karet Západočechů. Vedení 3:1 a také fakt, že Zlín se musí už od 7. minuty obejít bez vyloučeného Černína.
33'
Nyní střílel zpoza šestnáctky Lukáš Kalvach. Míč prolétl tak metr vedle levé tyče.
33'
V dobré pozici měl nyní napřaženo Pavel Šulc. Hattrick to zatím nebude. Míč zablokoval obránce.
32'
Tomáš Chorý si zády k bráně počkal na míč. Otočil se přes Didibu, následná střela ale postrádala razanci a Rakovan ji snadno kryl.
31'
Pavel Vrba střídáním posílil obranné řady. Jakub Kolář se postavil na pozici defenzivního záložníka.
30'
ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Jakub Kolář.
29'
Sampson Dweh dokáže zezadu rozdávat výborné přihrávky. Další pas hledal Pavla Šulce a moc nescházelo, aby šikovný fotbalista balón zachytil a zpracoval.
27'
David Tkáč tvrdě dohrál Lukáše Kalvacha. Domácí záložník je potrestán žlutou kartou.
26'
Durosinmi nachystal balon Šulcovi, po perfektní pumelici Viktoria vede 3:1!
26'
Viktorka ale zase okamžitě odskakuje! V pokutovém území přebral míč volný PAVEL ŠULC, který z prostoru penaltového puntíku tvrdě zamířil k pravé tyči – 1:3.
24'
Vukadinovič fantastickým halfvolejem přehodil Staňka, 1:2!
24'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí snižují! Po rohovém kopu Bartošáka vyboxoval Staněk míč mimo své pokutové území. Tam si ho našel VUKADIN VUKADINOVIĆ, který těžkým kopem pravačkou dokázal plzeňského brankáře nádherně přehodit. Tak to byla paráda!
23'
Vukadin Vukadinović získal v souboji s Dwehem pro domácí rohový kop.
22'
Rozehrával Tkáč. Jeho centr byl dobrý, ale hosté se dokázali ubránit.
22'
Pavel Šulc nyní poslal k zemi Davida Tkáče. Domácí získali standardní situaci.
20'
Šulc přidává druhý úder po Hejdově břevnu! 0:2
20'
Západočeši navyšují své vedení! Lukáš Hejda si naběhl na centr spoluhráče z hloubi pole. Hlavou trefil břevno, ovšem dobíhající PAVEL ŠULC si odražený balón našel a napálil ho do sítě – 0:2.
19'
Tomáš Chorý se v šestnáctce šikovně obtočil kolem Josse Didiby a dostával se do zakončení. Bylo to už z ostřejšího úhlu, nicméně Rakovan by měl možná problémy, pokud by Didiba ještě nestačil střelu Chorého ve skluzu zablokovat.
17'
Cadu nyní centroval z levé strany. Míč přetáhl na Jana Kopice, který vracel balón před bránu. K zakončení se nikdo ze spoluhráčů nedostal.
16'
Rafiu Durosinmi házel dlouhý aut. Prudký hod musel boxovat Rakovan. Následný protiútok domácích táhl Antonín Fantiš, ale s ním se skvěle vrátil Cadu, který mu hrací předmět čistě vypíchl.
15'
Hosté kopali roh. Centr Kalvacha směřoval na přední tyč, kde byl jen obránce Zlína.
14'
Výkop brankáře Rakovana nedokázal Fantiš udržet na hřišti. Plzeň bude vhazovat.
14'
Domácí zahrávali standardní situaci. Lukáš Bartošák nacentroval do rukavic brankáře Staňka.
12'
Hejda dobře uvolnil Pavla Šulce. Ten se podíval a viděl, že mu před bránu nabíhá Chorý. Jeho nástřel však skončil v rukavicích Rakovana.
11'
Dlouhý pas Sampsona Dweha hledal za obranu nabíhajícího Tomáše Chorého. Ten balón dokázal tečovat směrem na bránu Zlína, ovšem Matej Rakovan neměl těžkou práci.
10'
Hostující Jan Kopic dostává žlutou kartu.
8'
Po následné standardce Šulce prodloužil Robin Hranáč míč jen za bránu Zlína.
7'
Černín trefil kopačkou Durosinmiho do hrudi a musí do sprch!
7'
Nešťastný začátek Zlína pokračuje! Jakub Černín šel do souboje s Durosinmim s kopačkou proklatě vysoko. Hostujícího útočníka zasáhl kolíky do hrudi a rozhodčí Hocek okamžitě vytáhl červenou kartu. Černín se hned omlouval, určitě nechtěl hráče soupeře zranit, ale podle pravidel správné rozhodnutí.
4'
Chorý skvělou ranou zpoza vápna otevírá skóre, 0:1
4'
Tak tenhle zápas začal tedy hodně zostra! Hosté se ujímají vedení! Pavel Šulc posunul před pokutovým územím míč na střed k TOMÁŠOVI CHORÉMU, kterého nikdo z obránců nestihl dostoupit a plzeňský útočník se pravačkou trefil k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Rakovana.
4'
Obrovská šance Plzně! Lukáš Kalvach vysunul krásným obloučkem z pravé strany nabíhajícího Jana Kopice. Ten nahrával před bránu, kde Rafiu Durosinmi pustil balón na Cadua a ten z malého vápna orazítkoval břevno zcela volné svatyně domácích!
2'
Hosté přestáli roh soupeře. Míč si stáhl do rukavic Staněk.
1'
Cedidlovu hlavičku senzačně vytáhl Staněk
1'
Zlín začal sympaticky. Z pravé strany centroval Cedidla a na míč na zadní tyči nedosáhl Bartošák. Následně si to oba hráči vyměnili a po centru Bartošáka hlavičkoval Martin Cedidla. Byla to v podstatě gólová hlavička, ovšem Jindřich Staněk balón úžasně vyškrábl před brankovou čarou. Skvělý reflex českého reprezentačního gólmana v barvách Viktorie!
1'
Utkání rozehrál hostující celek, který nastoupil v červenomodrých barvách. Zlín zvolil své tradiční žlutomodré dresy.
1'
Dotyčný divák byl za potlesku zbytku stadionu odnesen z hlediště na nosítkách do sanitky. Nyní se už můžeme věnovat samotnému utkání. Aktéři již nastupují na hrací plochu.
Úvodní výkop se opozdí. V hledišti zkolaboval jeden z diváků a zasahují tam tedy zdravotníci. Doufejme, že vše dobře dopadne.

FC Zlín: Rakovan – Cedidla, Didiba, Simerský (C), Bartošák – Černín, Janetzký – Vukadinović, Tkáč, Reiter – Fantiš.
Náhradníci: Bachůrek – Pidro, F. Žák, Y. Dramé, Bužek, E. Ndiaye, Kovinić, J. Kolář.
Trenér: Pavel Vrba

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Dweh, Hranáč – Cadu, Kalvach, Bucha, Kopic – Šulc – Chorý, Durosinmi.
Náhradníci: Tvrdoň, Sváček – Kliment, M. Vydra, Traoré, Řezník, Mosquera, Jemelka, Jirka, Holík, Vlkanova.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Kotalík.
Posledních pět vzájemných zápasů opanovala Plzeň. Ta v minulé sezóně na Letné zvítězila 3:0, doma pak soupeře přehrála 4:0.
FC Zlín (16. místo, 1 – 1 – 5, skóre 5:12, 4 body)
Ševci uzavírají tabulku soutěže. Zdá se tedy, že v letošním ročníku opět budou bojovat o holé přežití mezi elitou. Pomoci k záchraně by měla také čerstvá posila, bosenský levý obránce Selmir Pidro. Ten si vyzkoušel americkou MLS v dresu St. Louis a je také majitelem dvou startů v národním týmu.

Svěřenci kouče Pavla Vrby zatím dokázali bodovat jen dvakrát, vždy na domácím hřišti. Po remíze 1:1 s Libercem pak zdolali 2:1 Teplice. Venku jen prohrávají. Před reprezentační pauzou podlehli 0:1 v derby na Slovácku. Brankář Stanislav Dostál si z utkání odnesl poraněnou ledvinu a proti Plzni tedy bude svému týmu scházet.

Posledních 5 zápasů Zlína:
Zlín – Liberec 1:1
Hradec – Zlín 2:0
Zlín – Teplice 2:1
Lanžhot – Zlín 0:1 (MOL Cup)
Slovácko – Zlín 1:0
FC Viktoria Plzeň (5. místo, 4 – 1 – 1, skóre 13:6, 13 bodů)
Fotbalisté Plzně se po rozpačitém začátku ročníku rozjeli. Pod vedením trenérského veterána Miroslava Koubka prošli přes předkola do skupinové fáze Konferenční ligy a v rámci FORTUNA:LIGY táhnou sérii čtyř výher v řadě, kterou budou chtít ještě prodloužit. Před reprezentační pauzou Viktoria přehrála na domácí půdě 2:0 Bohemku. Západočeši navíc mají k dobru odložené utkání na hřišti Mladé Boleslavi. O pozici nejlepšího střelce týmu se dělí Pavel Bucha a Pavel Šulc se třemi zásahy. Zajímavostí je, že Šulc zaznamenal všechny své trefy při vítězství 5:2 v Budějovicích.

Posledních 5 zápasů Plzně:
Gzira – Plzeň 0:2 (KL)
Plzeň – Olomouc 2:1
Tobol – Plzeň 1:2 (KL)
Plzeň – Tobol 3:0 (KL)
Plzeň – Bohemians 2:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci nedělního programu 8. kola FORTUNA:LIGY přivítá poslední Zlín pátou Plzeň. Rozjetí hosté by mohli být i výše, ale mají k dobru odložený zápas v Mladé Boleslavi. Na půdě nejhoršího celku soutěže budou Západočeši každopádně favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.