Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Jihlava - 8. května 2019   17:00

Prostějov
Prostějov
40' Vošahlík
1:1
(1:0)
Jihlava
Jihlava
90+3' Šulc
Prostějov
P. Le Giang – Pernackyj (66. Pančochář), Schuster, Janíček, Slaninka – Píchal (75. Žikol), Polák, Vošahlík, Lutonský – Koudelka (89. Zapletal) – Kroupa (C).
Mucha – Pančochář, A. Ševčík, Šteigl, Fládr, Zapletal, Žikol.
Vojkovský – Kotík, Lakomý
1026 diváků
Jihlava
Veselý – Petr (78. Šefčík), Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Vaculík (C), Machuča (68. Jawo) – Javůrek (46. Vedral), Šulc, Zoubele – Jiří Klíma.
Vejmola – M. Pavlík, Jawo, Šefčík, Šumský, Vedral.

Fotbalisté Jihlavy zachránili tři minuty po dvanácté remízu, která je zase přibližuje k baráži o postup do nejvyšší soutěže! Prostějov se ujal vedení ve 40. minutě po penaltové trefě Jana Vošahlíka a tento náskok pak hájil téměř až do konce zápasu. V poslední minutě nastavení však udělal neskutečnou chybu domácí brankář Le Giang, který si nevšiml, že se za jeho zády schoval Pavel Šulc, hodil si míč na zem, aby ho mohl odkopnout, ale v tu chvíli mu ho Šulc sebral a do prázdné brány vyrovnal.
90+3'
90+3'
Jihlava právě vstřelila branku!
Co to teď provedl Patrik Le Giang? Domácí brankář připravil svůj tým o vítězství, když si hodil míč před sebe a chtěl ho vykopnout. Nevšiml si ale, že zpoza jeho zad vyběhl PAVEL ŠULC, který mu balón ukradl a poslal ho do prázdné brány Prostějova. Neuvěřitelný závěr!
90+3'
Šulc sice získal na pravé straně pokutového území míč, ale v tísni ho poslal jen do rukavic Le Gianga.
90+3'
Velezkušený Jan Polák si už nic nekomplikoval. Balón odpálil do autu.
90+2'
Po dalším nákopu se dostal ke střele Lamin Jawo. Ten však nemířil přesně. Vykopávat bude Le Giang.
90+1'
Chlumecký už hrál dlouhý centr, který ale odvracejí domácí obránci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
89'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Michal Zapletal.
87'
Nyní se ocitl v dobré pozici Karel Kroupa. Dnes ale není jeho den. Místo střely volil domácí kapitán ještě nahrávku, která adresáta nenašla.
86'
Vlastimil Veselý domácím senzačně sebral druhý gól! Za obranu se dostali hned dva hráči Prostějova, ovšem Veselý vystartoval daleko ze své šestnáctky a protihráči míč čistě sebral z nohy!
86'
Pro centr Zoubeleho musel Le Giang. Napoprvé míč přizvedl do vzduchu a na druhý pokus ho chytil do rukavic.
84'
Další šance! Po ráně Lukáše Vaculíka se rozvlnila boční síť domácí svatyně. Le Giang by asi nedosáhl na tento pokus.
83'
Mohlo být srovnáno! Lukáš Zoubele poslal do šance Jiřího Klímu, který postupoval sám na Le Gianga. Když chtěl zakončovat, tak mu však míč zezadu vypíchl Jan Vošahlík, který se skvěle vrátil! Místo vyrovnání tak bude Jihlava zahrávat jen roh.
81'
Už jsme v poslední desetiminutovce řádné hrací doby. Jihlava je více na míči, ale do šancí se téměř nedostává.
Dnešní utkání sleduje 1026 diváků.
79'
Lamin Jawo u lajny při napadání tvrdě dohrál Aleše Schustera. Jihlavský útočník vyfasoval žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Samuel Šefčík.
77'
Domácí dobře brání. Teď přestáli další Vaculíkovu standardku. Hostům se nepodařilo protlačit míč do pozice, ze které by se dalo zakončovat.
76'
Veselý čekal na okraji šestnáctky na míč, který chytal těsně před Lutonským. Gólman Vysočiny měl dobrý odhad.
75'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Dmytro Žikol.
73'
Koudelku poslal k zemi Tijani. Zákrok jihlavského obránce se obešel bez karetního trestu.
72'
Vaculík to udělal dobře, když si míč navedl na střed hřiště. Poté hru roztáhl na pravé křídlo, kde byl Vedral, jemuž se ale centr vůbec nepovedl. Míč skončil až na druhé straně za postranní čárou.
70'
Před námi je už jen něco přes dvacet minut. Prostějov stále drží těsné vedení.
69'
Po rohu Vaculíka míč propadl šestnáctkou, ale nikdo z Jihlavských nedokázal zakončit. Poté vracel balón před bránu Novotný. Klíma hlavičkoval v záklonu a poslal míč nad.
68'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Ondřej Machuča, přichází Lamin Jawo.
66'
Tak Olexandr Pernackyj je přeci jen střídán. Nahrazuje ho Josef Pančochář.
65'
Pernackyj zatím bude pokračovat ve hře.
64'
Olexandr Pernackyj před sebe nepustil Jiřího Klímu a odehrál míč do autu. Domácí obránce má ale nějaký zdravotní problém, vypadá to na křeče. S protažením nohy mu pomáhá právě jihlavský Klíma.
64'
Koudelka kombinoval na levé straně s Lutonským. Prvně jmenovaný se nakonec zahnal do zámezí.
62'
Kolmice za obranu hledala Jiřího Klímu, před kterým zasáhl stoper Tomáš Janíček. To byl velmi důležitý obranný zákrok.
61'
Lukáš Vaculík operoval s míčem v pokutovém území. Možná mohl jít do zakončení, ale balón si hodil do strany a poté chtěl nahrávat před bránu Šulcovi. S tím si obránci hanáckého celku poradili.
60'
Domácí si teď trochu koledovali ve vlastní šestnáctce. Vedralovi byl ale odpískán šlapák na obránce, takže se bude kopat z pokutového území Prostějova.
59'
Akci domácích zastavil odmávaný ofsajd Karla Kroupy.
57'
Pavel Šulc se střetl s vybíhajícím brankářem Le Giangem, který před ním odkopl míč do bezpečí. Hráč Jihlavy za to dostal žlutou kartu.
56'
Hosté zatlačili svého soupeře! V pokutovém území se míč odrazil k Vedralovi, který trefil bránícího hráče! Ten zastavil možná gólovou střelu fotbalisty Vysočiny.
55'
Po rohovém kopu Vaculíka hlavičkoval mimo Lukáš Zoubele. Tohle byla zatím asi největší šance Jihlavy v utkání!
54'
Hosté vhodili aut hodně rychle a poté reklamovali ruku ve vápně. Rozhodčí ukazuje jen k rohovému praporku.
54'
Vaculík na levém křídle neukličkoval Píchala. Hosté budou jen vhazovat.
53'
Domácí si nekomplikovali situaci. Odkop od stopera skončil až v autu.
51'
Z rohového kopu Prostějova nic nebylo. Rozhodčí viděl útočný faul před bránou Vysočiny.
50'
Do velké šance se dostal Jan Koudelka! Ten se vyhnul skluzu Vaculíka a z levé strany postupoval na bránu Jihlavy. Mířil k bližší tyči, ale Veselý míč vyrazil na roh!
50'
Po centru Lukáše Vaculíka se dostali hosté hned ke dvěma střelám. Ani jedna však neprošla na brankáře Le Gianga.
49'
Po faulu na Jiřího Klímu budou hosté zahrávat standardní situaci.
49'
Do druhé půle vstoupila Vysočina aktivněji. Hraje se hlavně na polovině Prostějova.
48'
Lukáš Zoubele z levé strany odcentroval jen do rukavic Patrika Le Gianga.
47'
Odkop Martina Slaninky skončil v zámezí. I za to byl domácí obránce pochválen realizačním týmem.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Filip Vedral.
46'
Po prvním poločase vede Prostějov nad Jihlavou 1:0 a nutno poznamenat, že zaslouženě. Na rozdíl od hostů si totiž Prostějovští přeci jen vytvořili pár zajímavých situací před bránou soupeře. Jediný gól přišel ve 40. minutě z penalty, která byla odpískána po ruce Jakuba Petra. Tu s přehledem proměnil Jan Vošahlík. Těsně před přestávkou ještě mohl zvýšit Karel Kroupa, který po Koudelkově centru neprostřelil brankáře Veselého.
45'
45+1'
Žlutou kartu dostává Jan Vošahlík (1. SK Prostějov).
45'
Ještě obrovská šance Prostějova! Po Koudelkově přízemním centru zakončoval z prostoru penalty Karel Kroupa, ovšem Veselý si připsal skvělý zákrok.
45'
Blíží se už konec první půle. Uvidíme, zda sudí vůbec něco nastaví.
43'
Domácí Píchal byl v ofsajdu, což pomeznímu rozhodčímu neuniklo.
42'
Pokud chce Jihlava z tohoto zápasu něco získat, bude muset zlepšit hru směrem dopředu. Hosté si zatím nevytvořili šanci.
40'
Prostějov právě vstřelil branku!
Pokutový kop proměnil JAN VOŠAHLÍK, který míč napálil do protipohybu brankáře Veselého! Prostějov se tedy ujímá vedení.
39'
Žlutou kartu dostává Jakub Petr (FC Vysočina Jihlava).
38'
Domácí hráč trefil z přímého kopu zeď. Rozhodčí ale viděl ruku Jakuba Petra a Prostějov tak bude zahrávat pokutový kop!
37'
Domácí bránu soupeře neohrozili. Budou mít ale ještě jednu možnost, je tu další roh.
36'
Po sraženém centru Koudelky budou domácí zahrávat rohový kop.
35'
Zahrozila také Jihlava. Po rohovém kopu se dostal ke střele Novotný, ovšem napálil ho vysoko nad.
33'
Olexandr Pernackyj se dostal za šestnáctkou k odraženému míči a střelou pod břevno donutil brankáře Veselého k zákroku. Ten měl trochu štěstí, že míč šel přesně nad něho a tak to pro něj nebylo zase tak složité.
31'
Tijani nakopl odražený míč zpět před bránu spíše na náhodu. Balón doputoval až do zámezí.
30'
Po průniku Zoubeleho budou hosté vhazovat.
29'
Ten rozehrával Javůrek. Domácí centr odvrátili k Petrovi, který si netroufl zakončit a posunul balón zpátky na Javůrka. Po jeho dalším centru se bude jen kopat od brány.
29'
Dobrý centr z hloubi pole hledal Zoubeleho. Domácí míč odvrátili na roh.
28'
Jiří Klíma si seběhl pro míč na vlastní polovinu, kde byl faulován. Domácí pak vztekle zakopli míč do autu, za což dostal dotyčný hráč pokárání od sudího Vojkovského. Zatím se to obejde bez karty.
27'
Novotný rozbíhal na levém křídle Zoubeleho, jemuž míč vypíchl bránící hráč. Hosté vhazují.
26'
Píchal podrazil Jana Javůrka. Hosté rozehrávají ze středu hřiště.
25'
Jakub Petr zkontroloval míč pro brankáře Veselého. Ten může rozehrát útočnou akci hostí.
24'
Fotbal je to zatím především bojovný. Ani jeden z týmů zatím moc neotvírá hru.
22'
Patrik Le Giang si teď pohrál s nervovou soustavou trenérů a domácích fanoušků! Před napadajícím Klímou totiž míč neodkopl, ale počkal si, až balón doputuje do jeho šestnáctky, kde ho těsně před Klímou chytil do rukavic. Stačil krok a jihlavský útočník by si kolem něj balón asi píchnul.
20'
Z poměrně velké dálky napřáhl Martin Slaninka. Míč ale neprošel až na Vlastimila Veselého v bráně Jihlavy.
20'
Výtečnou práci odvedl hostující stoper Mohamed Tijani. Ten si míč zasekl a poslal na párek hned dva napadající hráče Prostějova.
18'
Hostující Filip Novotný se z levé strany prokličkoval až do zakončení. To se mu však nepovedlo, brankáře Le Gianga vůbec neohrozil.
17'
Před pár minutami domácí Pernackyj pokazil centr. Tentokrát poslal před bránu mnohem lepší míč, ale brankář Veselý si dokázal ze vzduchu míč stáhnout.
17'
Náběh Klímy si pohlídal obránce Janíček, který míč poslal brankáři Le Giangovi. Hráči Vysočiny zatím vepředu hodně ztrácejí míče.
15'
Zoubele chtěl hledat Klímu, který se mu ale nerozběhl. Snadný míč pro domácí obranu.
15'
Další akce Prostějova začíná od brankáře Le Gianga.
14'
Na pravé straně měl dost prostoru Olexandr Pernackyj. Tomu se však centr vůbec nepovedl, míč totiž skončil za bránou.
12'
Domácí se docela osmělili a Jihlava se musí opět bránit.
11'
Tohle už byla šance! Na centr Slaninky si před bránou naskočil Karel Kroupa. Ke štěstí Jihlavy hlavičkoval zkušený útočník přímo do středu brány, kde byl připravený Vlastimil Veselý.
10'
Domácí se dostali k míči na útočné polovině. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Jan Koudelka, který však trefil jen obránce Tijaniho.
9'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Jiří Klíma. Jeho padáček Le Giang vyboxoval a následně byla hra přerušena, protože byl brankář Prostějova dle rozhodčího faulován.
9'
Hosté si dobře narazili míč na své pravé straně. Nakonec centroval Javůrek, jehož centr byl sražen na roh.
8'
Milan Lutonský míč na pravém křídle nedoběhl. Vhazovat bude Vysočina.
7'
Po autovém vhazování centroval z levé strany Novotný. Míč spadl na kopačku Jiřího Klímy, který se s ním ale musel otáčet a obránce mu zakončení zblokoval.
7'
Před nabíhajícím Jiřím Klímou zasáhl domácí obránce. Jihlava bude vhazovat.
6'
Na pravé straně neuspěl Jakub Petr. Od míče ho odstavil bránící Slaninka.
4'
Poprvé se výrazněji připomněli hráči Jihlavy. Klíma míč posílal ulicí před bránu, kam si nabíhal jeho spoluhráč. Vše ale vyřešil brankář Le Giang, který byl u míče jako první.
4'
Z obranné linie Jihlavy vystoupil Tijani, který míč odhlavičkoval do autu.
2'
Ten mířil na přední tyč. Po několika odrazech se nakonec dostal k míči zkušený Jan Vošahlík, který trefil boční síť.
2'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
1'
Hostům byl odpískán faul ve středu hřiště. Prostějov nastoupil v bleděmodrých dresech s bílými pruhy. Jihlava má žluté dresy a bílé trenýrky.
1'
Aktéři zápasu už nastoupili na hrací plochu stadionu v Prostějově.

1. SK Prostějov: P. Le Giang – Pernackyj, Schuster, Janíček, Slaninka – Píchal, Polák, Vošahlík, Lutonský – Koudelka – Kroupa (C).
Náhradníci: Mucha – Pančochář, A. Ševčík, Šteigl, Fládr, Zatloukal, Žikol.

FC Vysočina Jihlava: Veselý – Petr, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Vaculík (C), Machuča – Javůrek, Šulc, Zoubele – Jiří Klíma.
Náhradníci: Vejmola – M. Pavlík, Jawo, Šefčík, Šumský, Vedral.

Rozhodčí: Vojkovský – Kotík, Lakomý.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 27. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá jedenáctý Prostějov druhou Jihlavu. Zatímco domácí už by neměli mít problém se záchranou, tak hostující Vysočina se celkem pevně drží na pozicích, které zajišťují účast v baráži o FORTUNA:LIGU proti čtrnáctému nebo patnáctému týmu tabulky nejvyšší soutěže. Pokud by dnes v Prostějově zvítězila, tak už by si barážové boje dokonce zajistila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.