Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vyšehrad : Vlašim - 26. října 2019   10:15

Vyšehrad
Vyšehrad
45+1' Nitrianský  • 87' Čvančara
2:1
(1:0)
Vlašim
Vlašim
76' Dias
Vyšehrad
Otáhal – Šandera, Nitrianský, Švejdík, T. Jablonský – Verner, Kozel – Drobílek, Pouček (80. Čvančara), Laňka (90. Vejvar) – Mashike Sukisa.
Dočekal – Čvančara, Drozda, V. Mareš, Alexandr, Vejvar, Rataj.
Lerch – Vitner, Leška
Vlašim
Řehák – Mil. Kadlec, Broukal, P. Breda, P. Pilík – Janda (80. Jandera), P. Plachý (61. Dias), Svoboda (72. Blecha), Januška – Průcha, A. Jakubov.
Bačkovský – Šabanov, Sváta, Dias, Blecha, Jandera, J. Štochl.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
Nakonec jsme viděli opravdu velmi zajímavý zápas, v němž nemalou roli sehrál i hlavní rozhodčí Ondřej Lerch. Ten nejprve nařídil naprosto nesmyslnou penaltu pro Vyšehrad, kterou proměnil Nitrianský, ve druhé půli se však z podobné výhody mohla těšit i Vlašim, která z desítky vyrovnala po trefě Lucase Diase. I když se zdálo, že hosté minimálně po bodu z tohoto zápasu musí sáhnout, přišla rychlá akce domácích, kterou zakončil po skvělé přihrávce Mashikeho střídající Čvančara a zajistil tak domácícm bodový komplet.
90+3'
90+3'
Šandera zkušeně nechal projít míč za postranní čáru a zápas nejspíš skončí.
90+2'
Vyšehrad velmi šikovně drží míč na útočné polovině a nejspíš tento zápas dovede do vítězného konce.
90+1'
Po výkopu brankáře Řeháka navíc míč proskákal až do autu.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Denis Laňka, přichází Jan Vejvar.
90'
Teď mohli jít dva hráči domácích sami na brankáře Řeháka, pomezní si však po dlouhé době situaci rozmyslel a zvedá sporný ofsajd.
89'
Míč po něm sice poskakoval poblíž malého vápna, nikdo ho však nedopravil za brankovou čáru.
88'
Vlašim ještě v zoufalém náporu vybojovala roh.
87'
Vyšehrad právě vstřelil branku!
TOMÁŠ ČVANČARA nejspíš nakonec tento zápas rozhodl. Ve dvou teď hráči Vyšehradu vyrazili dopředu, Mashike dostal ve vápně spoustu prostoru nabídnout míč dopředu přímo proti noze Čvančary a ten ve skluzu usměrnil míč za bránu.
87'
Další nebezpečnou akci Vlašimi nyní pohřbil Januška, kterého uvolnil Janda do dobré pozice, ale Januška se ukopl.
86'
Závěr zápasu je hodně rušný, svou nejistotou tomu nenapomáhá ani sudí Lerch.
85'
Žlutou kartu nyní za faul ve středu hřiště obdržel Daniel Kozel žlutou kartu.
85'
Vyšehrad už je ale opět na míči a okupuje soupeřovu polovinu.
85'
Další dobré možnosti pro hosty. V divokém závěru se míč odrazil ve vápně k Janderovi, ten ale placírou trefil jen prostor, kde byl Otáhal.
84'
Do prodlouženého centru na zadní tyč vstoupil Blecha, při zakončení se ale ukopl a odkopávat může Otáhal.
83'
Januška navíc vybojoval roh.
83'
Průcha vyvážel míč po zisku v zadních řadách a byl faulován, hosté se zase tlačí dopředu.
82'
Lucas Dias zkoušel ukličkovat ve vápně obranu Slavoje, jeho pomalé zakončení však bylo lahůdkou pro Řeháka.
81'
Po faulu na Jakubova ve středu hřiště mohou rozehrávat Středočeši.
80'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Lukáš Pouček, přichází Tomáš Čvančara.
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ladislav Janda, přichází Rostislav Jandera.
80'
Žlutou kartu dostává Miroslav Verner (FC Slavoj Vyšehrad).
80'
Laňka to nyní zkoušel středem hřiště, Broukal ale zareagoval včas a ukopl míč na tribunu.
79'
Vyšehrad se po obdržené brance tlačí dopředu, ale po centru šajtlí v podání Laňky míč jen proletěl pokutovým územím.
78'
Žlutou kartu dostává Filip Blecha (FC Sellier & Bellot Vlašim).
77'
Vedení mohl Slavoji vrátit utaženou střelou na zadní tyč Mashike, ale Řehák předvedl vynikající zákrok a srazil míč na roh.
76'
Vlašim právě vstřelila branku!
Podobně jako Nitrianský na straně domácích, proměnil pokutový kop na druhém konci hřiště i LUCAS DIAS.
75'
Tak teď už si Vlašim opravdu nemůže stěžovat na nic. Sudí Lerch totiž vymyslel penaltu také pro ni. Brankář Otáhal byl u míče jednoznačně jako první v souboji s Jandou, ale patrně jako kompenzace předchozí situace je i tak nařízena penalta.
74'
K hezké ráně zpoza vápna teď ale natáhl Janda a Otáhal dalším skvělým zákrokem drží svůj tým!
73'
Řehák nyní katastrofální rozehrávkou zastavil akci Vlašimi, vhazovat bude u vápna soupeře Vyšehrad.
72'
Hosté budou střídat. Svobodu nahradí Filip Blecha.
71'
Jakubov po autovém vhazování chytře pouštěl míč za sebe, tam si ale dva hráči Vlašimi překáželi a místo nebezpečného ohrožení branky Otáhala ztratili míč.
69'
V rychlém brejku Vyšehradu zkusil Šandera odcentrovat pod sebe a nakonec vybojoval roh.
68'
Vlašim má nyní problémy s rozehrávkou i díky aktivnímu napadání ze strany Vyšehradu.
67'
Pokus Kadlece o přenesení hry skončil jen na straně Vyšehradu, Pouček může vyvézt míč.
66'
Januška teď ale ve vápně uvolnil do tutové šance Jandu, který byl zcela sám před Otáhalem, skákavý balon ale napálil jen do jeho rukavic. Obrovská šance pro Vlašim.
65'
Přízemní Januškův centr ale neprošel ani do vápna.
64'
Po faulu na Janušku nařídil sudí Lerch nadějnou standardku pro Vlašim. Pouček navíc dostal žlutou kartu. Nutno však podotknout, že Januška zařval hodně zbytečně.
63'
Domácí si však vzápětí nerozuměli při rozehrávce a je z toho vlašimský roh.
62'
Vlašim zahrozila ve vápně soupeře, ale zpětná nabídka od Lucase dva volné spoluhráče na zadní tyči nenašla.
61'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Plachý, přichází Lucas Dias.
61'
Rychlý brejk domácích teď pokračoval u Drobílka, který ve vápně našel hlavu Mashikeho. Ten zakončoval vedle.
60'
Balon teď po pěkné kolmici propadl až k Plachému, který si ho navedl na střed na levačku, ale podklouzl přitom. Jeho následná rána letěla výrazně vedle brány.
59'
Sudí Lerch teď faul vlašimského hráče na Vernera ve středu hřiště otočil proti brance domácích.
58'
Šanderův centr do vápna byl hodně nepřesný, navíc došlo i k útočnému faulu.
57'
Až teď se Středočeši dostali alespoň na chvíli na útočnou polovinu, přišla však nepřesná rozehra na Janušku.
56'
Opět domácí spustili proti rozehrávce soupeře aktivní presink a donutili je k chybě.
55'
Skákající centr na zadní tyč od Laňky nikdo netečoval, balon ale proletěl vedle. Rozehraje proto Řehák.
54'
Vyšehrad stále obklopuje soupeřovo území, teď navíc po faulu na Vernera rozehraje standardní situaci. Hosté působí ve druhé půli po sporném penaltovém okamžiku hodně odevzdaně.
53'
Centr z pravé strany nyní Svoboda odvrátil na rohový kop.
52'
Šanderův centr odvrátil Breda velmi laxně na rohový kop.
51'
Kadlec si při kombinaci neporozuměl s Plachým, zatím si hosté ve druhé půli s kombinací příliš rady nevědí.
50'
Svoboda si ve středu pole pomohl nedovoleným zákrokem a aktivita Slavoje tak může pokračovat.
49'
Nyní se o míč bojovalo ve střední části hřiště, Vyšehrad vhazuje.
48'
Pěknou akci však předvedla i Vlašim. Zapojil se do ní Januška, Janda, Jakubov se pak pokusil o nůžky, ale nakonec vypálil až z velkého úhlu Plachý a Otáhal musel na bližší tyči dávat pozor.
47'
Po hezkém signálu vypálil zpoza vápna z voleje Šandera, jeho pokus šel ale nad bránu.
46'
Mashike v první akci druhé půle centroval z levé strany do vápna, Řehák už neudržel míč před čárou a je z toho roh.
46'
Oba týmy nastoupily zpět do hry beze změny.
46'
Vlašim už je na hrací ploše, Vyšehrad zatím v tunelu mezi střídačkami.
Po slabém rozjezdu prvního poločasu, kdy se šance na obou stranách příliš nemnožily, byla druhá polovina jednoznačně zajímavější. Několik velkých šancí měla především Vlašim, ale selhala v koncovce. Domácí asi nejvíce hrozili prostřednictvím Mashikeho. Klíčový moment utkání pak nastal v nastaveném čase hry, kdy po teatrálním pádu Laňky v pokutovém území zapískal sudí Lerch penaltu, kterou patrně viděl jen on. Druhá půle začne zhruba v 11:22.
45+1'
45+1'
MILAN NITRIANSKÝ tvrdou ranou pod břevno proměnil pokutový kop a domácí tak první poločas vyhrají.
45+1'
Žlutou kartu za protesty ještě vyfasoval hostující Janda.
45+1'
V poslední akci prvního poločasu je tu penalta pro Vyšehrad, ale jaká! Domácí Laňka si po odehrání míče hostujícím obráncem naskočil do soupeře, hlasitě zařval a sudí Lerch ukazuje na penaltový puntík.
45+1'
Rozhodčí Lerch nastavuje jednu minutu.
45'
Po další akci Vlašimi vypálil zpoza hranice vápna Průcha vysoko nad branku.
43'
Moc hezká akce přišla i v podání Vyšehradu. Drobílek perfektně načasoval přihrávku pro Laňku, ten dal z první do vápna, odkud z voleje pálil Mashike těsně nad branku Řeháka.
43'
Po souboji s Vernerem se ocitl na zemi Svoboda, hraje Vlašim.
42'
Teď Šandera hezkým obloučkem uvolňoval Drobílka, Breda ale byl u míče jako první.
42'
Poslední minuty naopak teď patří Slavoji a zejména Šandera posílá do vápna jedovaté centry. Stoperská dvojice Vlašimi je zatím odvrací s přehledem.
41'
Na hrací ploše nyní zůstal chvilku ležet Plachý, po krátkém zkontrolování jeho stavu se ale pokračuje ve hře.
39'
Na druhé straně se ale po centru do vápna od Šandery příliš nevyznamenal brankář Řehák, který šel z brány naslepo a div, že padající list po hlavičkovém souboji na malém vápně nakonec skončil těsně vedle hostující branky. Po následném rohu se pak míč odrazil od Drobílka vedle bránu a Řehák může vykopávat.
38'
Hosté jsou zatím na Strahově určitě nebezpečnějším týmem, zatím však potvrzují skutečnost, že s devíti brankami jsou nejméně produktivním celkem celé soutěže.
37'
Plachý fenomenální přihrávkou našel ve vápně Janušku, jehož ránu na bližší tyč výborně zneškodnil Otáhal!
36'
Po centru na zadní tyč zakončoval Nitrianský, Řehák si s jeho skákavým pokusem dokázal poradit.
36'
Mashike nyní bojuje o rohového praporku a po centru Šandery nakonec Kadlec zahrál raději na roh. Standardka po čase zase pro domácí mužstvo.
35'
Hosté zůstávají při chuti, ale po další šikovné akci Bredy útočník Jakubov opět míč ani nezpracoval.
34'
Centr do vápna tentokrát odhlavičkoval do bezpečí stoper Nitrianský.
33'
Dravý Janda vybojoval další roh, snad první z pravé strany.
33'
Po úvodní nudě teď můžeme konstatovat, že oba týmy začínají být plodné i při hře dopředu.
32'
Žlutou kartu dostává Ladislav Janda (FC Sellier & Bellot Vlašim).
32'
Po rohovém kopu Janušky míč proletěl malým vápnem a jako zázrakem ho nikdo neposlal do vyšehradské branky! Největší šance zápasu.
31'
Januška se sice do vápna neprobil, Vlašim ale dostane k dispozici roh.
30'
Aktivní Janda nyní opět zabral v defenzivně a po faulu na něj budou Středočeši opět rozehrávat.
29'
Na Strahově bylo rušno i po Jandově centru, na který si naskočil Jakubov a Otáhal musel předvést první výborný zákrok dne. Je ale otázkou, jestli by gól platil, protože po jednom ze soubojů ve vápně pak sudí Lerch zapískal nedlouho po akci faul hostů.
29'
Januškův pokus o založení útoku na útočné polovině opět ztroskotal na špatné rozehrávce.
29'
Po další hlavičce Mashikeho míč jen doskákal za čáru a Řehák tak může rozehrávat od své branky.
28'
Nebezpečný centr Šandery proskákal pokutovým územím, ke štěstí Vlašimi ho ale nikdo nedokázal zasáhnout.
27'
Po něm sváděli ve vápně urputný souboj Drobílek se Svobodou, Slavoj rozehraje roh.
26'
Pilík se nyní sice na levé straně výborně uvolnil, pak ale rozehrál na paty a do rychlého brejku jde Slavoj.
25'
Další nepřesná přihrávka tentokrát vylétla z dílny Kadlece, po centru Šandery se pokusil o nůžky Mashike, ale ten měl větší šanci až vzápětí. Ve vápně se k němu dostal odražený míč, levačkou ho však forvard domácích poslal těsně vedle branky Řeháka.
23'
Bezbrankový stav nerozčísla ani standardní situace rozehrávaná Januškou. Sudí Lerch pak odpískal nedovolený zákrok hostů.
22'
S rozehrávkou si však nepotykal ani Švejdík a fotbal bez jakýchkoli zajímavých momentů tak pokračuje i na sklonku 22. minuty.
22'
Rukou při zpracování míče zahrál Svoboda, míč se tak vrací na stranu domácích.
21'
Kvalita však zatím chybí i na straně Vyšehradu. Šandera si nyní u postranní čáry nerozuměl s Drobílkem, hosté tak vhazují.
20'
Dlouhý balon za obranu měl nyní směřovat ke kopačkám Poučka, na mokrém terénu byl ale k nedostižení.
19'
Nyní se Vlašim přece jenom dostala aspoň na útočnou polovinu, ale pokus Průchy z velké dálky byl sražen domácími zadáky ještě před vápnem.
18'
Broukal nyní několikrát adresoval malou domů až brankáři Řehákovi.
17'
Vlašim nyní dlouho rozehrávala na vlastní polovině, nic převratného ale nevymyslela. Zatím sledujeme fotbal naprosto bez šancí.
17'
Ve středu pole si nyní nedovoleným zákrokem blízko středového kruhu pomohl Švejdík, Vlašim může s míčem na kopačkách trochu uklidnit situaci.
16'
Vernerův centr však pro bránu Řeháka nějaké velké nebezpečí neznamenal.
15'
Po hezké souhře se hnal z pravé strany do vápna vyšehradský Pouček, díky včasnému zásahu stoperů Vlašimi se ale bude rozehrávat jen roh.
14'
Do hry se prakticky zatím nedostal útočník Vlašimi Jakubov. Po přihrávce Pilíka teď až příliš lacině přišel o míč a Vyšehrad tak další akci soupeře ustál.
13'
Januška centroval od rohového praporku přímo do branky, hráči Vyšehradu ale klíčový souboj vyhráli.
12'
Januška uvolňoval Svobodu na levé straně, ten vybojoval pro Vlašim další rohový kop.
11'
Verner se nyní odhodlal ke střele z uctivé vzdálenosti, branku střeženou Řehákem ale z dobrých pětadvaceti metrů vysoko přestřelil.
10'
Poměrně dost prostoru dostal ve středu pole i Průcha, nabídka ze strany jeho hráčů ale byla minimální. Míč mají opět domácí.
9'
Nejvýše vyskočil Plachý a dostal míč mimo vápno. Aktivita Slavoje definitivně končí po útočném faulu před šestnáctkou.
9'
Zaútočili si také domácí a Drobílek nakonec v souboji jeden na jednoho u rohového praporku vybojoval roh. Ten rozehraje Verner.
8'
Vlašim je zatím na soupeřově polovině hodně aktivní, další centr z kopačky Jandy však opět neměl potřebné parametry k tomu, aby byl úspěšný.
8'
Centr Pilíka však vyšehradská obrana zvládla zpacifikovat.
7'
V rychlé akci hostů táhl míč středem pole Janda, posunul ho doleva na Svobodu a jeho centr byl sražen na roh.
6'
Laňka ukončil vlašimské snažení na útočné polovině a po zisku míče byl i faulován.
5'
Na druhé straně se zase po dobrém uvolnění dostal do hry na pravé straně Pouček, souboj jeden na jednoho proti Pilíkovi ale nezvládl.
5'
Plachý ale svou individuální akci na hranici vápna nedotáhl ani ke střeleckému zakončení.
4'
Ve středu pole faulován po aktivním presinku a následném vybojování míče Svoboda, Vlašim rozehrává standardku.
3'
Centr Jandy z levé strany a nulového úhlu se jen pomalu došoural do rukavic brankáře Otáhala.
2'
Na druhé straně adresoval v první útočné akci Vlašimi nepřesnou přihrávku Januška.
2'
S centrem Šandery do vápna si hosté poradili.
1'
Vlašimští měli výkop, ale ihned přišli o míč.
1'
Na Strahově si však jako klasicky budeme muset na úvodní hvizd sudího Lercha ještě chvíli počkat, hráči ještě ani nenastoupili na hrací plochu.
Na Strahově panuje krásné podzimní počasí a vysoké teploty, věřme, že k vidění bude i kvalitní fotbal.
Ve druhé nejvyšší soutěži se naposledy oba celky utkaly v sezoně 2015/2016. Vlašim tehdy doma přehrála Vyšehrad jednoznačně 3:0, v Praze se však narodila výhra domácího mužstva v poměru 2:1.
Klíčem k úspěchu pro Vlašim bude proti Vyšehradu především ubránit dva nebezpečné útočné hráče soupeře. Tomáš Čvančara už má na svém kontě letos pět branek, Miroslav Verner pak o jednu méně. Vlašim takového šutéra zatím hledá marně. S devíti vstřelenými góly je navíc jednoznačně nejhůře střílejícím celkem soutěže.
Hosté po špatném průběhu sezony navíc už sáhli po změně trenérů, kdy Maška a Hradeckého nahradili u kormidla středočeského celku Daniel Šmejkal a Vasil Boev. Pod nimi však Vlašim zatím všehovšudy uhrála pouhé čtyři body a do tohoto zápasu vstupuje po sérii tří porážek v řadě a jen s jedním vstřeleným gólem za posledních 300 minut.
Úplně na růžích ustláno však nemá ani nováček z Vyšehradu. Pražané totiž mají na svém kontě pouze jedenáct bodů, nicméně deset z nich uhráli na Strahově. Porazit zde dokázali Sokolov, Ústí nad Labem a Varnsdorf a v posledním duelu dokázali překvapivě obrat o dva body i Jihlavu.
Na první pohled nenápadný duel, který však může hrát velkou roli v konečném boji o záchranu. Středočechům se letos v porovnání s loňskou sezonou vůbec nedaří a nic na tom nezměnil ani výborný vstup do soutěže. Remíza s Brnem a výhra v Prostějova totiž byly posléze zameteny dlouhou sérií porážek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.