Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : MFK Vyškov - 31. srpna 2022   17:30

Dukla
Dukla
13' Matějka  • 25' Buchvaldek
2:0
(2:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
Dukla
Šťovíček – Barac, Holiš, Piroch, V. Svoboda – Kim (66. Havelka), Peterka (C), Ullman (74. Moulis), Kozel (88. Šebrle), Buchvaldek (88. Uhlíř) – Matějka (74. Huf).
Čtvrtečka – Adediran.
Adámková – Arnošt, Novák
Na Julisce, Praha-Dejvice
685 diváků
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Fofana, Matys, Kubala (78. Lacík) – Jambor (66. Krška), Lahodný – Kanakimana, Moučka (36. Štěpánek), Alégué Elandi (66. Dao) – Vintr (C) (78. Klesa).
Jícha – Cabadaj.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:4.
Utkání končí! Dukla ve druhé půli uhájila svůj dvoubrankový náskok z poločasu prvního a zaslouženě bere dva první domácí a celkově druhou výhru v letošní sezóně. U Vyškova, jehož jedinou šanci v utkání měl ve druhé půli unikající Kanakimana, je situace naprosto opačná. Hosté po dobrém startu do ročníku F:NL prohrávají podruhé v řadě, z hlavního města dnes odjíždějí bez bodu.
90+4'
90+3'
Jeden z posledních ostrých centrů do vápna Dukly sebral vyboxováním gólman Jan Šťovíček, který je blízko čistému konto.
90+2'
Kinský si nyní při rozehrávce pořádně zahrál s nervy fanoušků hosté, ale odkop nakonec zvládl a Vyškov otáčí hru.
90'
Při něm se nastěhovali do vápna všichni hosté kromě brankáře Kinského, kýžený efekt se ale nedostavil. Domácí se ubránili a vybojovali útočný faul.
89'
Lacíkův centr se odrazil ve vápně ke Kanakimanovi, ten ale už neměl sil na zakončení, a tak aspoň vybojoval roh.
88'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Štěpán Šebrle.
ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Jakub Uhlíř.
87'
Ismael Dao vzal akci Vyškova na sebe a tvrdě vypálil, branku domácích ale o hodně minul.
86'
Znovu domácí našetřili kombinací u rohového praporku cenné sekundy, až od Moulise se odrazil míč do autu. Kinský vykopává.
84'
Kombinace hostů v závěru už není moc přesvědčivá, přináší řadu chyb a to je přesně voda na mlýn pro Duklu.
83'
Hosté rozjeli zprava zajímavou akci a na chvíli přečíslili hosty, nicméně Kanakimanův centr na zadní tyči našel jen vracejícího se Moulise, jež sklepnul míč do rukavic Šťovíčka.
81'
Klesa dle všeho ve středu hřiště zahrál rukou, a tak akce Vyškova pokračovat nemůže a domácí nikam pospíchat nebudou.
80'
Krškův průnik zastavil faul domácích, Dukla opět výborně kouskuje hru, když je to nejvíce potřeba.
79'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).
78'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Michal Klesa.
ze hřiště odchází Jan Kubala, přichází Barnabáš Lacík.
77'
Jan Peterka se dostal ke střele z dálky, ta zaplachtila vysoko nad branku.
76'
Dao značně rozhýbal hru Vyškova a je hodně aktivní. Nyní z jeho práce mohl těžit Bienvenue Kanakimana, centr mu ale nevyšel.
75'
Střídající Moulis si zaběhl napravo za obranu a ihned centroval z jedničky, vzrušení bylo však kvůli ofsajdu zbytečné.
74'
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází David Huf.
ze hřiště odchází Ondřej Ullman, přichází Pavel Moulis.
73'
Fofana dostal zajímavý centr do vápna, jenže mu nevyšlo zpracování hrudí a následně při pokusu o akrobatické zakončení trefil bránícího soupeře do hlavy.
72'
Hostující Kubala stáhl vědomě soupeře k zemi a je dnes dalším hráčem potrestaným žlutým napomenutím.
71'
Utkání sleduje 685 diváků.
70'
Dvacet minut před koncem už musí ze sebe Vyškovští ze sebe vymáčknout všechny zbytky sil, pokud chtějí s výsledkem ještě něco udělat.
69'
Útočnou akci Dukly přerušil nakonec až faul na Lahodného, Vyškov rozehrává v blízkosti vlastního vápna.
68'
Domácí jsou znovu v útoku na míči a šetří v kombinaci cenné sekundy.
66'
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází Ismael Dao.
ze hřiště odchází David Jambor, přichází David Krška.
66'
ze hřiště odchází Sung-Bin Kim, přichází Filip Havelka.
64'
Roh se opakoval a sražený centr vypadl někde kolem penalty ke Kanakimanovi, který si netroufnul na střelu z voleje a zbytek tak vyřešila obrana Dukly.
63'
Největší šance Vyškova v utkání! Bienvenue Kanakimana se po krásné kolmici řítil zprava sám na branku, ale Šťovíčka střelou na přední tyč nepřekonal a domácí gólman zapsal skvělý zákrok.
62'
Opět další akci Dukly – po sérii nepřesností v rozehrávce Vyškova – zastavuje ofsajd.
61'
Hodina hry za námi, ve druhé půli jsme zatím moc zajímavých situací neviděli, a domácí si stále hýčkají dvoubrankový náskok.
59'
Ilko skvělým obranným zákrokem zastavil průnik soupeře, zároveň se ale při celé situaci lehce zranil, a tak musí na místo činu vyrazit hostující lékařský tým.
58'
Vyškov se vymanil z tlaku a na tři přihrávky přehrál domácí záložní řadu. Fofana kolmicí vysouval Kanakimanu, ten ale už ve vápně přihrával ještě pod sebe do země nikoho.
57'
V další zajímavé akci Pražanů se do zakončení zkoušel natlačit Sung-Bin Kim, i on byl v ofsajdu.
56'
Rozehrávky se ujal Ilko a vyslal tvrdou ránu, na níž však Jan Šťovíček viděl, a tak míč bezpečně lapil do rukavic.
54'
Na těsné hranici vápna, respektive na levém okraji byl Alexis zasažen kopačkou do obličeje a je standardka pro Vyškov. Hostující hráč reklamoval, že to bylo ve vápně, sudí Adámková však situaci viděla dobře.
53'
Domácí už už slavili třetí branku, když pohlednou akci zakončil Matějka, ale už v době finální přihrávku na útočníka Dukly letěl praporek čárového vzhůru – ofsajd.
52'
Dlouhé desítky sekund obléhali hosté vápno soupeře, jenže nikdo z nich se neodvážil vzít střelecký pokus na sebe. Nakonec tak přišel útočný faul a je po akci.
51'
Kinský centr přečetl a okamžitě dlouhým výhozem na půlku hledal Jambora, ten ale neodhadl odskok a míč nezpracoval.
50'
Už se ale pokračuje a domácí po sraženém centru z pravé strany získávají první rohový kop ve druhé půli.
49'
Jambor dobře zabojoval o míč a mohl rozjet brejk Vyškova, během série přihrávek ale zůstali hned dva domácí hráči ležet na zemi a sudí Adámková hru raději přerušila.
48'
Teď už jsou ale u míče fotbalisté Dukly a dobře zapracoval Matějka, který pod tlakem vybojoval aut.
47'
Hosté nadále v aktivní kombinaci a snaží se hned od úvodních minut druhé půle zmáčknout svého soupeře.
46'
Vyškov po zisku míče vyrazil dopředu, sražený centr zleva od Alexise se odrazil k Fofanovi, ale jeho tvrdá střela byla taktéž zablokována.
46'
Úvodní dějství je za námi a do kabin se jde určitě lépe domácím. Ti se po sérii šancí dostali do vedení po necelé čtvrthodině, kdy se v úniku prosadil Matějka. Navýšení přišlo ve 25. minutě, kdy po centru zprava napálil svůj volej pod břevno Buchvaldek. Pražané mohli vést klidně o tři branky, to by však Matějka v další velké šanci musel trefit úplně prázdnou brankou. Hosté toho v první půli moc nepředvedli, a tak uvidíme, jestli s výsledkem ještě něco udělají.
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
45+1'
44'
Moře prostoru k centru měl na pravé straně rozběhnutý Kozel, jeho pas však trefil pouze vracejícího se Štěpánka.
43'
Matějka se mohl po přihrávce spoluhráče vyřítit do další šance, byl však polapen v poměrně jasném ofsajdu.
42'
V závěru půle opět sledujeme úsek hry plný nepřesností, Dukla v případě potřeby chytře kouskuje hru a nepouští Vyškov do větší šance.
41'
Alexis zachytil míč a vysunul do vápna Kanakimanu, který se po kontaktu s bekem poroučel k zemi. Sudí Adámková však ukázala, že se penalta určitě pískat nebude.
40'
Po Matysově centru se sice dostal ve vápně Vintr k vysokému centru, chtěl se otočit kolem beka, jenže snažení bylo zbytečné – pískán byl ofsajd.
39'
Herní dění nyní přerušilo zranění jednoho z domácích obránců, nejednalo se ale o nic vážného, a tak se opět pokračuje. Vyškov rozjíždí akci od Kinského.
37'
Fofana s Jamborem vymysleli průtokový pas na rozběhnutého Kanakimanu, ale u míče byl přeci jen rychleji Jan Šťovíček a sebral ho do svých rukavic.
36'
ze hřiště odchází David Moučka, přichází Filip Štěpánek.
35'
Domácí byli strašně blízko třetího gólu! Kim nádhernou patičkou před vápnem uvolnil rozběhnutého Svobodu, který ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou vápnem na Matějku. Ten měl před sebou úplně prázdnou brankou, jenže ji nepochopitelně přestřelil.
34'
Dukla získala a míč a v rychlém brejku se na dvě přihrávky dostala do přečíslení. Ondřej Ullman dostal kolmici za Matyse, ale ten jej ještě stihl doběhnout a dostal jej pod tlak, načež domácí záložník mířil bodlem vedle.
33'
Ani další akce hostujícího MFK nic nepřinesla, rána Vintra byla zablokována a další vzrušení kolem vápna pražského celku se nekonalo.
32'
Marně hledají hosté ve středu hřiště s míčem na noze cestu kupředu, domácí se posilněni dvěma góly výtečně pohybují a rychle napadají.
30'
Už to vypadalo, že se narodí brejk Vyškova, jenže Fofany dle domněnky sudí Adamkové ve středu hřiště fauloval. Míč tak patří Dukle.
29'
Kanakimana táhl akci Vyškova a také nakonec sám přes obránce vystřelil, tvrdý pokus Šťovíčkovi napoprvé vypadl, ale poté už si míč sebral do své moci.
28'
Domácí se už už řítili do dalšího brejku, Buchvaldkovi byl ale s mírným zpožděním odpískán ofsajd.
27'
Rozehrávka nakrátko a centr Jambora nic nepřinesly, domácí se opět snadno ubránili a po faulu Vyškovských budou u míče.
26'
Dlouhý nákop spoluhráče prodlužoval Ilko zprava hlavou do šestnáctky, po teči soupeře následuje rohový kop.
25'
Dukla právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. Opět přišla jednoduchá akce na pravé straně, odkud přišel centr do vápna. Ten nedokázal ani jeden z hostů odvrátit, a tak se k míči mohl dostat nabíhající LUKÁŠ BUCHVALDEK, který jej ukázkově napálil halfvolejem přesně pod břevno – 2:0.
24'
Následný přímý kop nic nepřinesl, domácí se bránili. Hosté zůstávají u míče, ale musí polovinu soupeře vyklidit.
23'
V podobném místě jako před chvílí Alexis fauloval nyní domácí kapitán Peterka, a sice rozběhnutého Vintra. Výsledkem je také žlutá karta.
21'
Ilko v útočné akci od pravé lajny posunul míč blíže středu a předal na Moučku, jeho dalekonosný pokus skončil přesně v náručí připraveného Šťovíčka.
20'
Alexis Alégué Elandi zajel ostře u vlastní střídačky na lajně do soupeře a je dnes prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.
18'
Domácí znovu mohli trestat zaváhání soupeře. Jambor nezpracoval míč a ihned směřoval jemný dloubáček za obranu na Matějku, ten z voleje v tísni obránce pálil nad branku.
17'
Vyškovští jsou každopádně po inkasované brance aktivnějším týmem a opět se dostali do útoku. Centr Vintra proletěl na zadní tyč, kde už Moučka jen těžko mohl s míčem něco dělat. Následně skončil v reklamním banneru, který povalil na zem.
16'
Na druhé straně chtěl zkusit štěstí střelou z dálky Kubala, jenže napálil pouze obránce Dukly a Jambor poté přihrával do země nikoho.
15'
Z protiakce se pak opět pokoušel zakončovat Matějka, tentokrát se opřel po centru do polonůžek, ale ty mu vůbec nevyšly.
15'
Hosté se snažili kontrovat akcí Kanakimany, jeho centr byl z kategorie hodně nepřesných.
13'
Dukla právě vstřelila branku!
Teď už domácí vedou. Moučka zkazil ve středu hřiště rozehrávku a odražený míč prodloužil Kim do běhu LUKÁŠI MATĚJKOVI. Toho sice doběhl Matys, ale domácí útočník si skvěle pokryl tělem míč a poté zakončil po zemi kolem nohy Kinského k pravé tyči – 1:0.
12'
V jednoduchosti je síle. Kim poslal u pravé lajny narážečku spoluhráči a následoval prudký centr na přední tyč, kde byl volný Matějka, ten ale hlavou nepřekonal Kinského!
11'
Spousta nepřeností ve středu hřiště z obou stran, Dukla vhazuje z pravé strany a snaží kombinační hrou přehrát soupeře.
9'
Vyškovští z ní navíc mohli zahrozit, když prudký centr proletěl vápnem až na zadní tyč, kde byl Matys, ten se ale nestačil v rychlosti zorientovat a vůbec nezakončil.
8'
Bienvenue Kanakimana si na levé straně v individuální akci píchl míč kolem hráče a byl jasně faulován, následuje zajímavá standardní situace.
7'
V další akci Jambor dobře sebral centr a zkusil okamžitě vyslat kupředu Alexise, míč na něj byl příliš dlouhý. Dukla otáčí hru.
6'
Pražané dostali k dispozici přímý kop, nadýchaný centr ale skončil jen na hlavě Vintra, který byl při obranném zákroku navíc faulován.
5'
Adama Fofana vytáhl míč středem po ose hřiště a zkusil z velké dálky vypálit, branku domácích výrazně přestřelil.
4'
U balonu je nyní Vyškov, ale hosté mají zatím starosti s vysokým presinkem soupeře.
3'
Dukla následně přišla s dalším útokem a na zadní tyči se málem dostal k zakončení Matějka, k míči mu nakonec chyběl zhruba krok.
2'
Domácí se rychle vymanili z tlaku soupeře a rozjeli brejk. Ten byla nakonec lehce zabrzděn, ale přesto Dukla zahrozila. K ráně se dostal Kozel a Kinský musel jeho pokus vyboxovat mimo tři tyče.
1'
Hosté výkopem načali dnešní stání a z obranné poloviny rozjíždějí první útočnou akci.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše – domácí dnes nastoupí v tradiční žluté barvě, hosté se oděli do bílého.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Barac, Holiš, Piroch, V. Svoboda – Kim, Peterka (C), Ullman, Kozel, Buchvaldek – Matějka.
Náhradníci: Čtvrtečka – Moulis, Adediran, Šebrle, Huf, Havelka, Uhlíř.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Fofana, Matys, Kubala – Jambor, Lahodný – Kanakimana, Moučka, Alégué Elandi – Vintr (C).
Náhradníci: Jícha – Štěpánek, Dao, Lacík, Krška, Kratochvíla, Cabadaj.

Rozhodčí: Adámková – Arnošt, Novák.
MFK Vyškov

Jihomoravský celek se netajil před sezónou velkými ambicemi a ligu odstartoval přesně opačně než Pražané. Z úvodních čtyř utkání vybojoval deset bodů z dvanácti možných a usadil se na čele tabulky, v sobotu však přišlo první letošní zaváhání svěřenců Jana Trousila, kteří v domácím prostředí v derby s Líšni sice vedli, ale nakonec prohráli 1:2. Střelecky se zatím daří africkým oporám v dresu MFK, Bienvenue Kanakimana i Adama Fofana mají na svém kontě po třech vstřelených brankách.
FK Dukla Praha

Pražané pod novým koučem Petrem Radou šli do sezóny s nálepkou jednoho z největších favoritů na postup, ovšem začátek ligy jim vůbec nevyšel, ve třech úvodních zápasech totiž vyšli gólově a bodově naprázdno. První výhry se Dukla dočkala až v neděli v malém pražském derby na hřišti béčka Slavie, kde v dopoledním zápase zvítězila 3:1. Dvěma branky se o to přičinil Lukáš Matějka.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se tento týden hraje formátem tzv. anglického týdne, a tak ve středečním 6. kole přivítá FK Dukla Praha na svém hřišti MFK Vyškov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.