Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Třinec - 4. března 2023   14:00

Ukončeno
Dukla
Dukla
46' Kozel  • 48' Moulis 
2:0
(0:0)
Třinec
Třinec
Dukla
Sestavy:
Rada – Barac, Holiš, Hrubeš (83. Šebrle), Kozel (90. Havelka), Kozma (C) (72. Piroch), Krch, Matějka (90. Červenka), Moulis (83. Buchvaldek), Peterka, Špatenka.
Náhradníci:
Čtvrtečka – Zapletal.
Rozhodčí
Volek – Pochylý, Pospíšil
Na Julisce, Praha-Dejvice
Třinec
Sestavy:
Hasalík (C) – Brak, Foltyn, Gembický (60. Turyna), Juřena, Kania (77. Hrdlička), Machuča (61. Samiec), Habusta, Holík, Hýbl, Szewieczek.
Náhradníci:
Adamuška – Slaninka, Straňák.
Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto vám děkuji za pozornot a přeji příjemný zbytek dne!
Máme to za sebou! Dukla vstupuje do jarní části výhrou nad Třincem, o které rozhodla dvěma rychlými góly Davida Kozla s Pavlem Moulisem na začátku druhé půle. Svěřenci Petra Rady byli fotbalovější, snaživější, ale i tak mají na čem pracovat, protože oslnivý výkon rozhodně nepředvedli.

Zejména v tomto období jsou ale důležité body, Třinec čeká dlouhá cesta domů, při které může přemýšlet. Na Julisce byl úplně bezzubý a pokud v dalších zápasech své výkony nezlepší, bude mít co dělat.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Protiútok Třince k zakončení nevedl, jelikož na útočné polovině fauluje Daniel Turyna (TRI), který dostává žlutou kartu.
90+2'
Dukla kritický moment ustála, Třinec se po kombinaci zahnal do zámezí a s troufám si tvrdit, že máme hotovo.
90+2'
Nejvýše se vyšvihl obránce Dukly, který hlavičkuje míč za vápno, ale Třinci se podařilo udržet domácí kolem jejich šestnáctky.
90+1'
Začátek tříminutového nastavení poznamenal obranný faul Dukly, po němž mají Třinečtí standardní situaci a poslední šanci, jak zadělat na drama.
90'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Marek Červenka,
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Filip Havelka.
90'
Domácí se sami zahnali do zámezí, tudíž může Hasalík rozehrávat od své branky.
89'
Třinecká defenziva odolává, ale má plné nohy práce. Dukla je v závěru zápasu naprosto v klidu. Kdo má vsazeno tři a více gólů, trne s fanoušky na tribunách.
88'
Bohužel pro hosty jen na pár vteřin, Dukla se z rychlého brejku vrací k vápnu a kombinuje.
88'
Přízemní centr na přední bok vápna třinecká defenziva vystihla, domácí kombinace přerušuje a přesouvá hru na polovinu Dukly.
87'
Dukla se snaží dohrát zápas v klidu a přidat nějaký gól, další kombinace po pravé straně je odvrácena na druhý roh v krátkém sledu.
86'
Moc pěkná akce Dukly končí rohovým kopem! Domácí borec se středem prokličkoval až na hranici vápna, jenže tam trefil jen bránícího hráče.
85'
Třinec se po domácím střídání vydal do útoku podél levé lajny, jenže přišla ztráta a bleskový protiútok Dukly. Slezané ho u svého vápna uhasili odkopem do autu.
83'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Jiří Hrubeš, přichází Štěpán Šebrle,
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Lukáš Buchvaldek.
83'
Třinec se svou postupnou ofenzivou neuspěl, centrovaný míč končí za brankovou čárou a rozehrávat bude Rada.
81'
Vzdušný pokus směrem dopředu třinecká defenziva zvládla odvrátit, tudíž jsou na tahu pro změnu hosté.
81'
Žlutí si vybojovali faul na útočné polovině, po němž rozehráli nakrátko a trpělivě kombinují na soupeřově polovině.
80'
Vysoký míč však končí jen u Hasalíka, aniž by ho domácí jakkoliv ohrozili. Utkání už míří do posledních deseti minut a spíš lze očekávat změnu skóre na straně v podání Dukly.
79'
Za vysokým míčem se na útočné polovině hnal jeden z hostů, který si však v souboji s obráncem pomáhá faulem.
78'
Svěřenci Petra Rady nechávají Třinec kombinovat na jeho polovině, napadají jen na jistotu a čekají na chybičky.
77'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Lukáš Hrdlička.
77'
Jejich útok měl jepičí život, ale následný brejk Dukly zastavuje ofsajd.
76'
Zakroucený míč do vápna však Hasalík bez potíží sbírá ze vzduchu, načež mohou zaútočit také hosté.
75'
Třinec se však sám o míč připravuje a navíc u postranní čáry fauluje. Dukla si může v klidu připravit další standardní situaci.
74'
Pražané získali alespoň aut, po němž způsobili skrumáž na hranici šestnáctky, ale jejich následná kombinace končí za autovou čárou.
73'
Dukla kombinuje na polovině Třince, který se prozatím úspěšně brání. Na bodový zisk už to ale dneska nevypadá.
72'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Daniel Kozma, přichází Jiří Piroch.
71'
Třinec se přece jen dostal na útočnou polovinu, kde si vybojoval faul u postranní čáry a přímý kop. Zakroucený míč do vápna však odhlavičkoval bránící hráč domácích a Třinec musí až k Hasalíkovi.
70'
A je mi jich relativně líto, protože dneska zmrzli nejen oni, ale také fotbal. U Dukly je znát vyšší kvalita, leč pokud se někdo nechal zlákat na sobotní fotbálek s kámošema, nejspíš mu viník dluží pivo.
69'
Utkání sleduje 569 diváků!
68'
Odražený míč zkoušel poslat na branku jeden z domácích, ale jeho střelu zpoza vápna lehce tečoval soupeř do autu.
68'
Třinecký faul u postranní čáry sudí Volek nepřehlédl, píská do píšťalky a Dukla má tak šanci znovu zaútočit.
67'
V posledních minutách jsme bohužel sklouzli do herního trápení z první půle. Ve hře Třince není vidět nic, co by ho mohlo vrátit do zápasu, Dukla po dvou rychlých gólech hraje bez stresu.
65'
Třinec však vůbec nic nevymyslel, naopak rychle ztratil míč, ale centr z pravé strany hostující defenziva úspěšně odvrací.
63'
Pražané střeží vystřílený náskok a my se vracíme ke scénáři, kdy je hra hodně rozkouskovaná. Tentokrát u postranní čáry fauluje David Kozel (DUK).
62'
Krátce po vhazování domácí ve středu hřiště faulují, Třinec tak může dlouhou rozehrávkou poslat míč na domácí polovinu.
61'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Ondřej Machuča, přichází Martin Samiec.
60'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Daniel Turyna.
60'
Domácí vytlačili Třinec až na jeho vlastní polovinu, kde budou hosté po střídání vhazovat.
59'
Třinec odvrátil nepovedený centr, po němž se po delší době zmocňuje míče a pomalu se pokouší přenést hru na polovinu Dukly.
58'
Slezané si tentokrát pomáhají faulem u postranní čáry, po němž domácí rozehrají další standardku. Z nich dokážou být nebezpeční.
57'
Dukla se usadila na útočné polovině na delší dobu, leč další střelecké ohrožení zatím nepřišlo. Třinec se srovnal a centry odvrací.
55'
Pasáž ve středu hřiště nakonec vyzněla lépe pro domácí, kteří se dostali až k vápnu, ale přízemní centr z levé strany obránce Třince zablokoval.
53'
Třinec se vzápětí usadil kolem vápna, načež zpoza šestnáctky dokonce zahrozil, jenže míč už za letu doprovodil hvizd sudího – útočný faul.
51'
Kombinaci na útočné polovině však zastavuje útočný faul Roman Holiše (DUK), za který vidí žlutou kartu.
50'
Třinec je z divokého začátku druhého dějství pochopitelně rozhozený, Dukla pokračuje v ofenzivním snažení a dostává hosty do úzkých.
48'
Dukla právě vstřelila branku!
Velmi studená sprcha pro hosty! Svěřenci Petra Rady pokračovali ve své aktivitě, za kterou byli odměněni, když se tentokrát přesnou střelou prosadil PAVEL MOULIS a posílá domácí dvou dvougólového vedení.
46'
Dukla právě vstřelila branku!
Začátek jako víno! Domácí okamžitě zaútočili, načež se na konci akce dostal ve vápně k míči DAVID KOZEL a přesnou trefou posílá svůj tým do vedení.
46'
Začal druhý poločas.
Uvidíme, zda druhá půle bude pro oko diváky zajímavější, zatím to opravdu odpovídá souboji o záchranu druhé ligy. Není to příliš dobrá vizitka.
A je to za námi! Nejde říct, že bychom neviděli zajímavé šance, domácí trefili dokonce tyč a spálili jednu obrovskou příležitost, ale jinak velká bída. Celek z Julisky je fotbalovější, více na míči, jenže stejně jako hosté často chybuje a nepřesnostmi si komplikuje hru.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
A stejný osud potkal také druhou akci vzápětí, tudíž Hasalík rozehraje před svým vápnem a zdá se, že poté sudí poločas ukončí.
45+1'
V první polovině dvouminutového nastavení však vypracovala jen centr z pravé strany, po němž dochází k útočnému faulu ve vápně.
45'
Dukla se před koncem řádné hrací doby zmocňuje míče a kontroluje hru na polovině soupeře.
44'
Dukla kombinovala na útočné polovině, kde si dokonce vytvořila centr z pravé strany, ale ten letí jen za brankovou čáru. Vzápětí je hra přerušena kvůli ošetření hostujícího hráče u lajny.
43'
Málem to Třinci vyšlo! Slezané totálně zahustili malé vápno, načež přiletěl centr na přední tyč, odkud byl úspěšně prodloužen na zadní, ale třineckému hráči se nepodařilo usměrnit míč do sítě.
42'
Karty se rychle obrací, faulu se tentokrát dopustili u postranní čáry domácí. Centr na zadní tyč byl lehce tečován, proto ho Rada nedokázal zkrotit ještě před čárou – rohový kop.
41'
Viděli jsme nacvičený signál, leč ne zdařilý. Nastřelený prudký centr k pravé tyči dokázal domácí hráč krkolomně vrátit poslat k zadní tyči, jenže tam nabíhali už jen hráči v červeném.
40'
Krátce po ošetření se hra před branku Třince vrací, jelikož hosté na vlastní polovině faulují a nabízí domácím zajímavou standardku.
38'
Když už se Dukle podařilo přiblížit brance, po jednom ze soubojů zůstal na hranici malého vápna ležet hostující hráč. Vypadá to, že bude potřeba asistence týmových lékařů.
37'
Dukla postupně přesouvá hru na polovinu soupeře, kde drží míč pod kontrolou a snaží se dostat do vápna.
36'
Nepříjemný zakroucený míč na přední tyč proklouzl až na malé vápno, odkud ho defenziva Dukly odvrací do bezpečí.
36'
Na tahu je pro změnu Třinec, který si postupným útokem vybojoval rohový kop z pravé strany. Uvidíme, zda alespoň zahrozí.
34'
Centrované míče dělají hostům problémy, tentokrát zakroucená pobídka zleva našla hlavu jednoho z domácích, jenž zády k brance zakončil jen do vzduchu a Hasalík míč bezpečně sebral.
34'
Těžká střela zpoza vápna trefila jen třineckého hráče. Fanoušci Dukly se dožadují ruky marně, leč tlak jejich mužstva pokračuje.
33'
Série vzdušných soubojů ve středu třinecké poloviny končí opískaným faulem a nataženou rukou směrem k brance hostů.
32'
Zajímavý zakroucený míč na zadní tyč si našel jeden z domácích, jenž ho usměrnil do pravé tyče! Vzápětí je Dukle odpískán útočný faul.
31'
Útok Dukly po pravé straně končí tečovanou střelou, jenž míří na další rohový kop. Fanoušci na Julisce ožívají.
29'
Slezané se prokombinovali do zajímavého zakončení z pravé strany, ale nejenže Rada svou přední tyč uhlídal, sudí odpískal ofsajd.
28'
Třinec se snaží uspět zejména dlouhými nákopy, kterými však jenom přesouvá hru na útočnou polovinu bez střeleckého zakončení.
27'
Viděli jsme dvě velké šance Dukly, ale jinak je to z obou stran velká bída. Dukla se snaží být fotbalovější, jenže od domácích i Třince vidíme spoustu nepřesností v kombinaci a rozehrávce.
26'
Ale Třinec netrestá, naopak nepřesnou přihrávkou o míč přichází, ale pokračujeme v nastoleném trendu – chybují i domácí.
25'
K rozehrávce došlo až po dlouhém otálení, ale Dukla si míče dlouho neužila. Ve vzdušném souboji u postranní čáry totiž domácí hráč fauloval a Třinec se tak může vydat do ofenzivy.
24'
Třinec po levé straně neuspěl, sám se zahnal do zámezí a Rada může rozehrávat od své branky.
23'
Obrovská šance Dukly! Míč proskákal až na malé vápno, kde stál osamocený hráč ve žlutém, ale trefil jen roztaženého Hasalíka. Uf, to by mohlo domácí mrzet.
22'
Z hloučku hráčů nakonec zbyli dva, přičemž centr do vápna byl odvrácen, přesto Dukla udržela míč a zamkla soupeře. Do zakončení se nedostala, ale vybojovala roh.
21'
Dukla se přece jen usadila kolem vápna Třince, načež si před šestnáctkou vybojovala faul a velmi zajímavý přímý kop!
20'
U levé postranní čáry se zrodil zajímavý protiútok Dukly, který však obránce Třince uhasil odkopem do autu.
20'
Z třinecké kombinace vůbec nic nebylo, ale trápí se oba týmy. Laciné ztráty a míče v zámezí kouskují hru, která zatím nemá příliš velký spád.
18'
Finální kombinace není ideální ani na jedné straně, Dukla se dostala jen několik metrů za půlící čáru a musela se rychle bránit – aut Třince v blízkosti rohového praporku.
17'
Třinec se nedokázal usadit na útočné polovině, znovu míč ztratil velmi lacino a musí se bránit.
17'
Chybička přišla na druhé straně, když domácí na útočné polovině ztratili míč a nastartovali brejk Třince. Filip Špatenka (DUK) tak ve středu hřiště zatáhl za ruční brzdu a vidí žlutou kartu.
16'
Třinci se vůbec nedaří mezihra, vysoké míče ztrácí a kombinace mu nevychází. Na štěstí pro hosty nejsou domácí schopni jejich trápení v rozehrávce potrestat.
15'
Přízemní centr z pravé strany nakonec skončil nepřesným zakončením mimo branku, po němž může vykopávat Hasalík.
14'
Domácí rychle získali míč zpět, drží ho na útočné polovině a snaží se otevřít defenzivu Třince – zatím bez úspěchu.
12'
Vzápětí je brejk Třince zastaven kvůli útočnému faulu, načež se stejným způsobem provinila také Dukla.
11'
Obrovská šance Dukly! Hezká postupná kombinace vyvrcholila centrem z levé strany na zadní tyč, kam si nabíhali dva hráči ve žlutém, jenže ani jeden z nich nedokázal usměrnit zakroucený míč do sítě.
10'
Dukla je nadále více na míči, kombinuje, ale nedaří se jí dostat do ideální střelecké pozice. Obranný faul Třince na polovině hřiště.
7'
Svěřenci Petra Rady vstoupili do zápasu s velkou chutí, jenže se jim zatím nedaří otevřít pevnou defenzivu Třince.
5'
Dukla je nadále aktivnější, leč její kombinací hatí nepřesnosti. Ty jsou však k vidění i na druhé straně při brejcích Třince.
3'
Z obou stran je k vidění opatrný začátek, oba týmy hrají s chutí, ale dostávají se do tempa.
1'
Utkání právě začalo.
V podzimním utkání se na hřišti Třince radovali domácí, kteří zvítězili zaslouženě 2:0 a využili tak krize Pražanů. Vzájemné zápasy jsou však vyrovnané a až na poslední dva zápasy v nich většinou padají góly, a to do branek obou týmů.
Hosty z Třince čeká těžký boj o záchranu, ale slibná příprava dává naději. Slezané prohráli jen dva z devíti zápasů, čtyřikrát remizovali a třikrát slavili vítězství. Červeno-bílí nemají problém se střílením gólů, ale dost gólů také inkasují, proto bude zajímavé, jak si s ofenzivou Dukly poradí.

Ze Sparty v zimě dorazil útočník David Turyna, z Banské Bystrice pro změnu Martin Slaninka a v Třinci hostuje také zlínský Lukáš Hrdlička.
Domácí Dukla bude chtít zapomenout na šílený podzim, zmátořit se a zachránit sezonu umístěním co nejvýše. Aktuálně ztrácí na barážové třetí místo deset bodů, což je hodně, ale skvělá forma z přípravy naznačuje, že by svěřenci Petra Rady nemuseli být venku ze hry.

Pražané v přípravě ani jednou neprohráli, připsali si sedm výher z deseti zápasů a dávají najevo, že jsou zpátky! Mužstvo opustili Kim Seung Bin, Adebayo Adediran a David Huf, kteří odešli do první ligy. Mužstvo naopak posílil zkušený Daniel Krch, Michal Zapletal z Prostějova i navrátilec z hostování Marek Červenka.
Všem fanouškům druholigového fotbalu přeji příjemné sobotní odpoledne! Dlouhé čekání je u konce, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se vrací a od 14:00 budeme sledovat souboj Dukly proti Třinci.


Články odjinud