Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Líšeň - 23. dubna 2023   17:00

Karviná
Karviná
18' Memić  • 87' Černín(vl.)
2:2
(1:0)
Líšeň
Líšeň
80' Pašek   • 90+2' Pašek
Karviná
Neuman – Akinyemi (73. Boateng), Antovski (65. Rezek), Bederka, Boháč, Budínský, Málek (85. Papadopulos), D. Krčík, Memić (73. Bartl), Mikuš, Žídek (C).
Ciupa – Motyčka, Soukeník.
T. Ulrich – M. Pfeifer, J. Bureš.
Městský stadion Karviná, Karviná
Líšeň
Vajner – A. Čermák, Černín, M. Jeřábek (C), Lutonský, Machalík (67. Zikl), Matocha, Otrísal (78. Laczkó), Pašek, Polášek, Sokol (49. Šumbera).
Marek – Bednář, Džupenjuk, Weber.

Epický konec nakonec končí dělbou bodů. V prvním poločase otevřel skóre v 18. minutě Memič, ve 29. minutě orazítkoval tyč Sokol. Druhý poločas nebyl moc atraktivní až do 80. minuty, kdy vyrovnal Pašek po standardní situaci. V 87. minutě si vstřelil smolný vlastní branku Černín. V 90+2 opět vyrovnal Pašek, který z blízka hlavičkou překonal brankáře Neumana. V 90+6 mohl rozhodnout z přímého kopu Budínský, ale trefil pouze tyč. Zápas s velmi divokým závěrem tak nepoznal vítěze a na prvním místě zůstává Karviná.
90+7'
90+6'
Budínský trefil z přímého kopu tyč! Obrovská smůla pro Karvinou, záložník domácích orazítkoval z přímého kopu tyč, ihned po přímém kopu hlavní rozhodčí odpískal konec zápasu.
90+5'
Přímého kopu se ujme pravděpodobně Budínský.
90+4'
Karviná bude mít několik vteřin před koncem utkání přímý kop hned za hranou vápna, rukou zahrál jeden z hráčů Líšně, domácí fanoušci jsou frustrováni, že se nekope penalta, jelikož hráč zahrál rukou přesně na hraně vápna.
90+3'
Lukáš Budínský vidí žlutou kartu, žlutou kartu viděl také střelec branky David Pašek.
90+2'
Líšeň se postarala o senzaci! DAVID PAŠEK využil neproměněnou gólovou Boatenga a vyrovnává na 2:2! Z pravé strany přiletěl do vápna na zadní tyč centr, jeden z hráčů Líšně vrátil míč zpátky do ohně, kde se nacházel osamocené Pašek, který hlavičkou překonal Neumana.
90+2'
Boateng mohl rozhodnout! Ghanský útočník běžel od půle hřiště sám na bránu, jenže to vypadalo, jako by mu v půli cesty došly síly a nakonec hostující obrana stáhla Boatengův náskok pěti metrů a znemožnila mu zakončení.
90+1'
Boateng se hnal s míčem dopředu, ale v obklíčení hráčů v červeném o míč přišel.
89'
Obrovská šance Líšně! Hosté mohli okamžitě srovnat, nadýchaný centr si nadaní tyči našel David Pašek, úplně osamocený pálil z halfvoleje, ale střela mu nesedla a skončila těsně nad břevnem karvinské brány.
87'
Tak to je ohromná smůla! JAKUB ČERNÍN si právě vstřelil smolný vlastní gól, po závaru ve vápně se od něj míč odrazil za záda bezmocného Vajnera.
86'
Karviná bude mít standardní situaci, ve vzdušném souboji se provinil Laczkó.
85'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Michal Papadopulos.
85'
Akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou, následovat bude odkop od brány.
83'
Na vysoký centr naskakoval ve vápně Budínský, karvinskému záložníkovi chyběl kousek, ale míč netrefil.
82'
Líšeň zaskočila Karvinou vyrovnávacím gólem, domácí trošku otevřeli obranu a dá se tak očekávat, že začnou zase o něco více útočit.
80'
Líšeň dokázala vyrovnat z první větší šance ve druhém poločase! Po nadýchaném centru ze standardní situace hlavičkoval jeden z hráčů v červeném dresu, jeho hlavička směřovala krásně k tyči, ale vytáhnout ji na poslední chvíli dokázal brankář Neuman, bohužel pro Karvinou to bylo jen do míst, kde se nacházel DAVID PAŠEK, který doklepl míč do odkryté brány.
79'
Líšeň bude mít k dispozici standardní situaci z pravé strany, na 99% uvidíme centr do vápna. Standardku vybojoval Pašek.
78'
Pro vysoký centr si došel a lapil brankář Neuman. Druhý poločas je tak zatím stále bez střely na bránu.
78'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Erik Otrísal, přichází Adam Laczkó.
77'
Rychlý brejk Karviné opět zastavil stejně jako dvakrát v prvním poločase Jakub Černín. Hosutjící stoper předvedl skvělý obranný zákrok.
76'
Líšeň se nebezpečí v podobě rohového kopu ubránila.
75'
Karviná bude zahrávat rohový kop a na stadionu se hlasitě ozývá „my chceme gól“.
74'
Největší šance druhého poločasu, branku ihned mohl vstřelit Bartl, ale nacházel se v ofsajdu, případný gól by tak neplatil.
73'
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Kelvin Boateng,
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Daniel Bartl.
72'
V domácím táboře se schyluje k několika násobnému střídání.
71'
Otrísal z velkého úhlu rozvlnil pouze boční síť, následovat bude opět odkop od brány domácích.
70'
Míč do hry pošle odkopem od brány Neuman, předcházel střela mimo tři tyče hostujícího hráče.
69'
Druhý poločas zatím pro fanouška ofenzivního fotbalu atraktivní není, snad se to v nejbližších momentech změní.
68'
Útok Karviné skončil snad ještě dříve než začal, Akinyemi si nepotykal s míčem.
67'
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Martin Zikl.
66'
Málek si navedl míč na pravé straně na pravou nohu a z hrany vápna vypálil, jeho střela těsně minula pravou tyč. Pokus však nebyl razantní a brankář Vajner by ho bez problémů chytil, kdyby ohrozil bránu.
65'
ze hřiště odchází Filip Antovski, přichází Daniel Bartl.
64'
Druhý poločas je zatím velmi vyrovnaný, obrana Karviné funguje velmi dobře a nepouští svého soupeře do velkých šancí.
62'
Líšeň konečně zakončila svůj útok, postaral se o to stoper Černín, který z napřáhl z velké dálky a z první vypálil. Střela mu sjela po noze a skončila hodně vedle.
61'
Na přetažený centr čekal na zadní tyči Antovski, míč však cestou k hráči Karviné opustil hrací plochu a bude se tak kopat od brány.
60'
Centr z levé strany hostí dokázal ve vzduchu sebrat gólman Neuman.
59'
Líšeň v posledních minutách tlačí na svého soupeře, ale stále bez střely na bránu.
58'
Míč pošle zpátky do hry odkopem od brány brankář Neuman.
57'
Po standardní situaci čeká Líšeň rohový kop.
56'
Líšeň bude mít k dispozici standardní situaci, ujme se ji Čermák.
55'
Zajímavá akce Karviné, Akinyemi si vymíchal na pravé straně svého protihráče a odcentroval, brankář Vajner si připsal důležitý zákrok, jelikož za ním by do prázdné brány doklepával Budínský.
53'
Jeden z hráčů Karviné se nacházel v ofsajdu, standardní situaci rozehraje brankář Vajner.
52'
Na hlavním stadionu v Karviné to žije! Diváci fandí velmi hlasitě a ženou své hráče zpět do první ligy.
50'
Zápas pokračuje, zraněný Pavel Sokol vystřídal a nahradil ho Šimon Šumbera. Aktuálně uvidíme odkop od brány domácích.
49'
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Šimon Šumbera.
48'
Aktuálně se nehraje, jelikož dochází k ošetření jednoho z hostujících hráčů.
47'
Nebezpečná akce domácích hned po změně stran,mAkinyemi se ocitl v dobré střelecké pozici, ale ještě přihrával na svého spoluhráče, který následně centroval. Centr byl nepřesný a Líšeň ho dokázala odkopnout.
46'
O poločase nedošlo k žádnému střídání, oba celky nastoupili v úvodní sestavě.
46'
Začátek prvního poločasu byl velmi opatrný od obou celků, v 18. minutě utekl hostující obraně Memič, krásnou kličkou obešel brankáře a z první střely na bránu v zápase poslal svůj tým do vedení. Líšeň byla v útoku bezzubá, až do 29. minuty, kdy z ničeho nic Sokol trefil z velkého úhlu tyč. V závěru poločasu se už nic zajímavého nestalo. Do kabin se tak jde za stavu 1:0 pro Karvinou, domácí jsou zaslouženě ve vedení, jelikož jsou aktivnější na míči a snaží se určovat tempo hry. Líšeň dobře brání, převážně se hraje ve středu hřiště, ale občas dělá hostujícímu týmu problém chytat rychlé útočníky Karviné.
45+1'
První poločas právě skončil.
45+1'
Líšeň bude mít k dispozici standardní situaci, pravděpodobně se dočkáme centru do vápna domácích.
44'
Zápas pokračuje ve velmi velkém počtu osobních soubojů, převážně se hraje na středu hřiště.
43'
Brankář Líšně se při rozehrávce dostal pod velký tlak, nedělal si starosti a odkopl míč do zámezí, daleko od brány.
42'
Líšeň bude mít k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.
41'
Na nadýchaný centr od rohového praporku si nejvýše vyskočil Akinyemi, svou hlavičku však nedokázal nasměrovat do prostoru mezi tři tyče, následovat bude odkop od brány hostí.
41'
Domácí hráči budou mít k dispozici rohový kop.
39'
Karviná se snažila zase zahrozit po rychlém brejku, dlouhý míč za obranu letěl na rozběhnutého Akinyemiho, ale celou situaci přečetl a vyřešil odkopem do autu vyběhnutý Vajner.
38'
Budínský si našel odražený míč a z velké dálky vypálil z voleje, jeho pohotovou ránu dokázal lapit Vajner, jelikož míč letěl do středu brány.
37'
Karviná se ubránila dalšímu útoku soupeře a mohla jít do brejku, Akinyemi však podklouznul a na míč nedosáhl.
36'
Akinyemi byl na úrovni poloviny hřiště faulován ve vzdušném souboji, Karviná rozehrála standardní situaci na krátko.
34'
Další brejk Karviné, tentokrát ho opět dokázal pohotovým skluzem zastavit Jakub Černín.
33'
Míč pošle do hry odkopem od brány brankář Neuman.
32'
Líšeň začala po inkasované brance hrát daleko ofenzivněji, Sokol orazítkoval tyč, ale hostující na to doplácejí rychlými brejky soupeře.
31'
Rychlý protiútok domácích zastavil skvostným obraným zákrokem Černín.
29'
Obrovská šance Líšně! Pavel Sokol orazítkoval tyč. Po krásném centru z pravé strany si našel míč na zadní tyči Sokol a z velkého úhlu pálil pouze do tyče.
29'
Karviná mohla přidat další branku, z pravé strany centroval Memič. Jeho přihrávka našla Akinyemiho, ale ten smolně nedokázal míč zpracovat a přišel o něj.
28'
Líšeň zatím hraje do útoku velmi pasivně, pokud dnes bude chtít vstřelit branku bude muset něco změnit.
27'
Jeden z hráčů Karviné si pomohl při souboji se svým soupeřem nedovoleným zákrok a rozhodčí po právu odpískal faul.
26'
Pro vysoký centr od rohového praporku si došel a vyboxoval Vajner.
25'
Domácí hráči si rozehrávku od rohového praporku zopakují ještě jednou.
24'
Karviná bude zahrávat rohový kop.
23'
Pavel Sokol vidí naprosto oprávněně žlutou kartu, hostující záložník musel pod své chybě přerušit rychlý brejk soupeře.
22'
Líšeň dobře vyvázla z napadání soupeře a po pravé straně jde dopředu.
21'
Útok Karviné po levé straně končí útočným faulem, rozehrávku opět obstará brankář Vajner.
20'
Rozehrávky faulu na vlastní polovině se ujme brankář Líšně.
18'
První střela na bránu v zápase a hned je to gól! Karviná se dostává do vedení po brance AMAR MEMIĆ. Bosenský útočník si zaběhl za obranu, dostal míč, krásnou kličkou obešel vyběhnutého brankáře Vajnera a zakončil do prázdné brány.
16'
Dlouhý nákop za obranu od Zídka končí v rukavicích brankáře Vajnera.
15'
První náznak větší šance, Málek vyvezl míč a přihrál Budínskému, ten hledal ve vápně rozběhnutého Akinyemiho, ale přihrávku poslal příliš dlouhou.
14'
Líšeň se dokázala nebezpečí v podobě rohového kopu ubránit, následovat bude odkop od brány.
13'
Karviná bude zahrávat první rohový kop v zápase.
12'
Karviná opět kombinuje, teď už o něco výše, ale pořád je to bez jakýchkoliv náznaků na ohrožení soupeřovy branky.
11'
Zápas je zatím velmi opatrný bez střeli na bránu, jde vidět že v tomto zápase se hraje opravdu o hodně.
9'
Karviná se pokouší o agresivní napadání soupeřovy rozehrávky, celou situaci vyřešil brankář Vajner dlouhým odkopem.
8'
Teď je to Líšeň, kdo zakládá postupný útok z vlastní poloviny.
7'
Jeden z hráčů Líšně byl na polovině hřiště tvrdým zákrokem seslán k zemi, rozhodčí Ulrich okamžitě odpískal faul.
6'
Karviná zakládá postupný útok z vlastní poloviny, obrana soupeře je velmi dobře zformována.
4'
Z úvodu utkání se dá poznat, že se oba celky soustředí hlavně na obranu. Dnes to bude velmi soubojové, zejména ve středu pole.
3'
První centr přiletěl do vápna domácích, z levé strany ho poslal do vápna Sokol. Obrana Karviné se dokázala ubránit.
2'
Karviná okamžitě začala aktivně, Líšeň zatím zatažená v bloku na vlastní polovině.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas o první místo Fortuna Národní Ligy začne za malý moment.
Zápas začne během 5 minut, hlasatel již přečetl jedenáctky obou týmů.

MFK Karviná: Neuman – Akinyemi, Antovski, Bederka, Boháč, Budínský, Málek, D. Krčík, Memić, Mikuš, Žídek (C).
Náhradníci: Ciupa – Bartl, Boateng, Motyčka, Papadopulos, Rezek, Soukeník.
Trenér: R. Korytář

SK Líšeň 2019: Vajner – A. Čermák, Černín, M. Jeřábek (C), Lutonský, Machalík, Matocha, Otrísal, Pašek, Polášek, Sokol.
Náhradníci: Marek – Bednář, Džupenjuk, Laczkó, Šumbera, Weber, Zikl.
Trenér: P. Maléř

Rozhodčí: T. Ulrich – M. Pfeifer, J. Bureš.
MFK Karviná

Karviná se nachází na 1. místě se ziskem 42 bodů. Karvinští jsou od začátku jarní sezóny neporažení, ze 7 zápasů pětkrát vyhráli a jen dvakrát remizovali. Nejlepším střelcem Karviné je tradiční exekutor penalt Jaroslav Málek, který má na kontě 7 branek a mimo jiné zařídil středeční výhru nad Chrudimí.
SK Líšeň

Líšeň se nachází na 2. místě se ziskem 41 bodů. Z posledních 5 zápasů získal tým z Brna 10 bodů (3-1-1). Nejlepším střelcem Líšně je Slovák Čermák, který má na kontě 7 branek.
24. kolo Fortuna Národní Ligy nabídne v sobotu od 17:00 souboj mezi Karvinou a Líšní. Poslední střetnutí těchto dvou týmů skončilo výhrou Karviné 2:1 v loňském říjnu. Do tohoto utkání však vstupuje jako favorit na výhru Karviná s kurzem 2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.