Fotbalová národní liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : MFK Vyškov - 19. srpna 2022   18:00

Opava
Opava
0:1
(0:1)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
28' Matys
Opava
Číž – Helebrand (59. Haitl), Bílek, Janoščín (C), Kadlec (79. Rataj) – Rychlý, Macháček (68. Doleček) – Kopečný, Pikul (79. Dostál), Šigut (68. Šcudla) – Kramář.
Lasák – Janjuš.
Jan Všetečka – Adam Horák, Jaroslav Hádek
Stadion v Městských sadech, Opava
1369 diváků
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Kubala – Lahodný (64. Weber) – Kanakimana, Krška (46. Cabadaj), Fofana (80. Klesa), Alégué Elandi (64. Lacík) – Vintr (C) (76. Lual).
Jícha – Oulehla.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy příště na viděnou.
V dalším kole pojede Opava příští neděli do Vlašimi. Vyškov bude o den dříve hostit doma již zmíněnou Líšeň.
Vyškov se díky třetí letošní výhře posunul v neúplné tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na vedoucí pozici. Opava zůstala s jedinou výhrou desátá a může o víkendu očekávat posun směrem dolů.
Opava nebyla v souboji s Vyškovem horším týmem, stejně jako před týdnem v Olomouci ale doplatila na mizernou koncovku. Hodně aktivní byl třeba Pikul. V jednom případě hlavičkoval Rychlý do levé tyče, od níž se balon odrazil po brankové čáře do té pravé. Výbornou možnost měl po centru na zadní tyč také Kadlec, jenž z ideální pozice přestřelil. A tak Slezané opět doplatili na jediný přesný zásah soupeře. Ten se zrodil ve 28. minutě. Krška odcentroval zleva od rohového praporku na malé vápno, kde se od Macháčka odpoutal Matys a hlavou o zem poslal Vyškov do vedení. Jak se později ukázalo, šlo o tříbodový zásah.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:3.
90+4'
90+4'
Jiří Janoščín povalil u postranní čáry zápasnickým chvatem Daniho Luala. Je z toho ještě jedna žlutá karta.
90+3'
Nakonec z toho byla pro Antonína Kinského žlutá karta za zdržování.
90+3'
Čas rychle kvapí. Po nepřesné opavské kombinaci si staví míč k odkopu Kinský. A nikam nepospíchá...
90+1'
Michal Bílek rozehrál standardku střelou doprostřed branky, kde číhal připravený Antonín Kinský.
90'
Na protějším konci hrací plochy už se pískalo. Opava má k dispozici přímý kop z hodně nebezpečné pozice.
90'
Žlutou kartu obdržel i hostující Kanakimana.
89'
Po rychlém kontru Vyškova se dostal před Číže Michal Klesa. Na poslední chvíli jej čistě připravil o možnost zakončení vracející se Jiří Janoščín. Devětatřicetiletý Klesa vyfasoval za protesty žluté napomenutí.
88'
Dani Lual zahrál na polovině hřiště rukou. Rozehrávat bude Michal Bílek.
87'
Z pravé strany odcentroval na zadní tyč Jiří Janoščín. Střídající Adam Šcudla hlavičkoval opět vysoko nad branku. Koncovka je nejen dnes Achillovou patou opavského týmu.
87'
Patrik Haitl střílel z velkého vápna levačkou do hlavy před sebou stojícího protihráče.
86'
Opavě jako by začínal docházet dech. V posledních minutách jsou totiž častěji u balonu hosté. Rána Bienvenuea Kanakimany teď byla zblokována.
85'
Krátce po rozehrání standardní situace byl v ofsajdu načapán autor zatím jediné branky zápasu František Matys.
84'
Dani Lual faulován Rychlým na okraji středového kruhu. Noha domácího obránce vylétla až příliš vysoko.
82'
Patrik Haitl svedl na pravé straně souboj s Janem Kubalou. Žádal si po něm rohový kop, pomezní byl ale jiného názoru. Kope se proto od branky Kinského.
81'
Zničehonic rychlá průniková akce Vyškova. Vypadalo to, že Dani Lual bude moci střílet z ideální pozice, první dotyk s míček mu ale vůbec nevyšel. Dostal se s ním až příliš do strany.
80'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Adama Fofana, přichází Michal Klesa.
80'
Závěr zápasu se dohrává za vydatného deště. Změnu v sestavě chystá i hostující trenér Trousil.
79'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Jan Kadlec, přichází Tomáš Rataj.
79'
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Radim Dostál.
78'
Miloš Kopečný vydoloval čistě balon zpod ležícího protihráče. Poté si ho navedl k hranici šestnáctky, z lehkého záklonu ale vysoko přestřelil.
77'
Slezané už jsou usazeni na útočné polovině. K dispozici právě měli jubilejní desátý roh. Rozehrávka nakrátko se ale neukázala jako správné řešení.
76'
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Dani Lual.
75'
Jan Kubala v souboji dvou hráčů se šestnáctkou na zádech fauloval Patrika Haitla. Opava bude rozehrávat z vlastní poloviny.
73'
Adama Fofana pořádně zaměstnal opavské beky. Poté centrem přenesl hru na levou stranu vápna, Barnabáš Lacík si ale míč nezpracoval ideálně. Pro Vyškov nicméně vítané okamžiky daleko od vlastní branky.
71'
Dnešní utkání sleduje 1 369 diváků.
70'
Tentokrát si vzdušný pas stáhl na bližší tyči do rukavic Antonín Kinský. Opavě zatím není její herní i územní převaha nic platná. Do konce utkání přitom zbývá posledních dvacet minut řádné hrací doby.
69'
Osmý rohový kop pro Opavu. Rozhodčí Všetečka před ním ještě krotil vášně v pokutovém území. Následně Haitlův centr odvrátil na další roh Tomáš Weber.
68'
ze hřiště odchází David Macháček, přichází Daniil Doleček.
68'
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Adam Šcudla.
67'
Samuel Šigut centroval z levé strany do Jaromíra Srubka, div ho nezboural. Po rohovém kopu si zpracoval míč na hranici šestnáctky Bartosz Pikul a nepříjemně vystřelil vedle levé tyčky.
66'
Bílkův centr byl obranou Vyškova odvrácen. Následoval ještě jeden velice prudký, který nikdo z borců ve žluto-modrých dresech nezasáhl.
65'
Po Matysově bloku mají Opavští k dispozici rohový kop z pravé strany. Rozehrát ho chtěl Patrik Haitl, nakonec ale přenechal prostor Michalu Bílkovi.
64'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Tomáš Weber.
64'
ze hřiště odchází Alexis Alégué Elandi, přichází Barnabáš Lacík.
63'
Bartosz Pikul je hodně vidět. Tentokrát zaměstnal přízemním pokusem Antonína Kinského. Scházelo lepší zacílení.
63'
Nutno dnes pochválit také Jiřího Janoščína, který zvládá v defenzivě hlavičkové souboje s ohromnou úspěšností. Nyní se prezentoval rovněž precizním čistým skluzem.
62'
Michal Bílek odvracel z pozice posledního hráče nákop z hloubi pole před dobíhajícím Ondřejem Vintrem.
61'
Bartosz Pikul operoval s míčem před hranicí velkého vápna. Přehodil si ho na silnější pravačku, mířil ale jen do nejblíže stojícího protihráče.
59'
ze hřiště odchází Matěj Helebrand, přichází Patrik Haitl.
59'
Ondřej Vintr obdržel zhruba na hranici šestnáctky přízemní přihrávku zleva. Zkusil střelu bez přípravy, ta mu ale vůbec nesedla. Míč letěl vysoko nad branku.
58'
Vyškovu se alespoň na chvíli podařilo eliminovat opavský tlak. Aktuálně se hraje především ve střední části hřiště.
56'
Denis Kramář získal míč na levé straně vápna, místo střely ale ještě přihrával na střed Miloši Kopečnému, který byl včas dostoupen. Opavské trápení v koncovce pokračuje.
55'
Další tutovka Opavy! David Macháček našel centrem na zadní tyč volného Jana Kadlece. Ten ale z ideální pozice branku trestuhodně přestřelil!
54'
Hosté z rohu nic moc nevytěžili, zůstávají ale na útočné polovině. Jan Kubala uvede do hry autové vhazování kousek od rohového praporku.
53'
Posléze přišel přesun směrem vpřed po pravé straně. Ondřej Vintr bude moci rozehrát roh.
52'
Zadáci Vyškova teď operují s balonem na vlastní polovině a snaží se trochu zklidnit hru.
50'
Po Rychlého centru z pravé strany na zakončení nedošlo. Po chvíli se snažil Bílkovu střelu zpoza vápna tečovat Denis Kramář. Nepovedlo se mu to ideálně, balon putoval do zámezí.
49'
Slezané jsou po změně stran hodně aktivní. Akce po pravém křídle byla nicméně zastavena hostující obranou.
47'
Aktivní Bartosz Pikul se dostal k zakončení z pravé strany velkého vápna. Jeho přízemní ránu vyrážel na bližší tyči Antonín Kinský.
46'
Matěj Helebrand si poměrně zbytečným skluzem na útočné polovině vysloužil žlutou kartu. Obětí jeho zákroku byl Alexis Alégué Elandi.
46'
ze hřiště odchází David Krška, přichází Tomáš Cabadaj.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Úvodní poločas předehrávky 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Opavou a Vyškovem nabídl jedinou branku. Ve 28. minutě se z ní po rohovém kopu radovali hosté. Krškův centr z levé strany usměrnil hlavou o zem do brány Matys. Skóre mohl otevřít už dříve Srubek, jenž hlavičkoval do břevna. Své šance ale měli rovněž Slezané. Už v osmé minutě vystřelil nebezpečně Pikul. Jeho rána byla tečována na roh. Ve 33. minutě pak měli domácí neuvěřitelnou smůlu. Kadlecův centr jemně lízl hlavou před Kinským Rychlý a poslal jej od levé tyče do té pravé, nikoliv však za brankovou čáru.
45+1'
45+1'
Pikulův centr z levé strany byl odvrácen. Míč se poté do šestnáctky vrátil, pískán byl ale hodně sporný útočný faul Kramáře, jenž si odstavoval protihráče tělem.
45'
Úvodní poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Útočnou akci Vyškova zastavil zdvižený praporek pomezního sudího. V ofsajdu byl přistižen kapitán Ondřej Vintr.
43'
Další rychlá opavská akce vedená po pravém křídle. Na přihrávku Helebranda si ve vápně nabíhal Miloš Kopečný. Naneštěstí pro SFC na míč nedosáhl.
41'
Uvnitř pokutového území se v závaru do míče opřel Miloš Kopečný. Jeho rána byla zblokována. Do odraženého balonu se poté zpoza velkého vápna položil z běhu i Bartosz Pikul. Také jeho projektil k brance Vyškova nedoletěl.
40'
Do konce úvodního poločasu schází posledních pět minut. Opavští mají k dispozici vhazování přímo pod kotlem svých příznivců – tedy na útočný polovině.
39'
Druhým karetně potrestaným hráčem je Adama Fofana. Skluzem šel nohou napřed proti Denisi Kramářovi, kterého u půlící čáry ostře skosil k zemi.
37'
Opava se snaží reagovat na nepříznivé skóre, Vyškov je ale velice trpělivý v obraně. Do kombinace žluto-modrých se navíc čím dál více vkrádají nepřesnosti.
35'
Denis Kramář se snažil z levé strany prodrat přes Bienvenuea Kanakimanu. Nepovedlo se. Domácí si žádali roh, míče se ale naposledy dotkl prvně jmenovaný.
33'
Opava byla neuvěřitelně blízko vyrovnávací brance! Z pravého okraje hřiště odcentroval před malé vápno Jan Kadlec, jehož pas před Kinským lehce tečoval do levé tyčky Adam Rychlý. Míč se poté po brankové čáře svezl i do protější tyčky, kde ho před Rychlým zpacifikoval Kinský.
32'
Přihrávku Miloše Kopečného zblokoval David Krška na rohový kop.
31'
Matěj Helebrand si nedovedl zpracovat míč na pravé straně. Utekl mu do zámezí. Bude se kopat od branky Vyškova.
30'
Domácí dravec Samuel Šigut faulován ve střední pasáži hřiště. Útočit bude Opava, kterou dnes vede z lavičky Lukáš Černín. Trenér West je po inkasované červené kartě z posledního zápasu pouze na tribuně.
28'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
David Krška odcentroval z levé strany za obránce do míst, kde se odlepil od Macháčka FRANTIŠEK MATYS a hlavičkou o zem otevřel skóre.
28'
Vyškov přešel do rychlého protiútoku. Alexis Alégué Elandi vybojoval pro hosty rovněž roh.
27'
Michal Bílek rozehrál nakrátko s Davidem Macháčkem. Poté prvně jmenovaný odcentroval na zadní tyč. Antonín Kinský se vyhoupl do vzduchu a ukryl míč do rukavic.
26'
Pavol Ilko zahrál nešikovnou malou domů, která Opavě přináší roh zadarmo. Balon si staví Michal Bílek.
25'
Miloši Kopečnému nabíhali na levé straně hned dva spoluhráči. Jeho nepovedený dloubák ale skončil v zámezí.
24'
Michal Bílek se na levé straně zbavil protihráče a odcentroval na bližší tyč. Denisu Kramářovi jeho zakončení hlavou nevyšlo ideálně.
23'
Standardní situaci Opavy rozehrál postrčením balonu Michal Bílek. Z dálky pálil po zemi Bartosz Pikul. Ve vápně byla střela jedním z hostů tečována na roh.
21'
Hosté chybovali v rozehrávce a dopředu mohl jít Bartosz Pikul. Lukáš Lahodný zatáhl skluzem za záchrannou brzdu a vykoledoval si žlutou kartu.
20'
Je za námi úvodních dvacet minut zápasu. Oba týmy si vypracovaly po jedné velké možnosti ke skórování. Branku jsme ale zatím na stadionu v Městských sadech neviděli.
19'
Ondřej Vintr se po standardce nedomluvil s Antonínem Kinským. Prvně jmenovaný nakonec odvrátil balon za postranní čáru.
18'
František Matys stáhl na pravém křídle rychlost nabírajícího Denise Kramáře. Tentokrát má k dispozici zajímavou standardku Opava.
17'
Bienvenue Kanakimana dostal míč po zemi na pravou stranu šestnáctky. Zasekl si ho před Kadlecem na levačku a vypálil k bližší tyči. Lumír Číž byl na svém místě a lapil balon do rukavic.
15'
Po čechraném Vintrově centru hlavičkoval na zadní tyči Jaromír Srubek do břevna! Vyškov byl centimetry od vedoucí branky.
14'
V souboji kapitánů fauloval Jiří Janoščín Ondřeje Vintra. Vyškov má k dispozici standardku z pravé strany.
12'
Útočnou akci domácích zhatil hodně nepřesný centr z pravé strany. Nikým netečován skončil až za brankou. Míč si proto znovu staví Kinský.
11'
Bienvenue Kanakimana se snažil z pravé strany procedit balon před opavskou branku. V souboji jeden na jednoho neuspěl a byl zablokován.
10'
Opava je aktuálně aktivnějším týmem. Vyškovští jsou zataženi na vlastní polovině a soustředí se na pozornou obranu.
9'
Po Bílkově centru z pravé strany přišlo zakončení vysoko nad branku. Antonín Kinský mohl zůstat v klidu.
8'
Bartosz Pikul obdržel z pravé strany do vápna skákavou přihrávku. Jeho přízemní střela byla sražena vedle pravé tyče. Je z toho další roh pro Opavu!
6'
Rozběhnutý Denis Kramář se v pokutovém území vřítil mezi Kubalu se Srubkem a poroučel se k zemi. Je z toho jen rohový kop.
5'
Jan Kadlec přihrával z levé strany vápna pod sebe. Spoluhráče nenašel.
5'
Krškův centr od rohového praporku odvrátila domácí obrana mimo šestnáctku.
4'
Alexis Alégué Elandi získal pro Vyškov rychlou akcí po levém křídle první rohový kop.
3'
Samuel Šigut si v souboji o balon proti Jaromíru Srubkovi vypomohl útočným faulem. Kopat se bude od branky Kinského.
2'
David Krška podrazil u postranní čáry Samuela Šiguta. Rozehrávat budou Opavští.
1'
Opava nastoupila v tradičních žluto-modrých dresech. Vyškov hraje v bílých.
1'

SFC Opava: Číž – Helebrand, Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul, Šigut – Kramář.
Náhradníci: Lasák – Doleček, Dostál, Haitl, Janjuš, Rataj, Šcudla.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana, Krška, Fofana, Alégué Elandi – Vintr (C).
Náhradníci: Jícha – Cabadaj, Klesa, Lacík, Lual, Oulehla, Weber.

Rozhodčí: Jan Všetečka – Adam Horák, Jaroslav Hádek.
V roli hlavního arbitra bude utkání řídit Jan Všetečka. Na čarách mu budou asistovat kolegové Adam Horák a Jaroslav Hádek. Roli čtvrtého rozhodčího zastane Vojtěch Opočenský.
V loňském ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se vždy radoval tým, který hrál doma. Opava zvítězila ve 3. kole nejtěsnějším rozdílem 1:0, Vyškov pak zkraje března triumfoval po obratu vysoko 4:1.
Vyškov vstoupil do své druhé sezony po postupu z MSFL výborně. V prvních třech kolech nenašli svěřenci bývalého obránce Trousila přemožitele a v tabulce okupují druhou pozici za dosud stoprocentní Líšní. Spolu s Karvinou mají Hanáci nejproduktivnější útok. Na sedmi vstřelených brankách se nejvíce podepsaly domácí výhry s Chrudimí (3:0) a Táborskem (3:1). S prázdnou neodjel Vyškov ani z hlavního města, kde dva týdny nazpět remizoval 1:1 s rezervou pražské Sparty. Moravský celek táhnou fotbalisté z Afriky. Po třech trefách zaznamenali v úvodu ročníku Adama Fofana (Pobřeží Slonoviny) a Bienvenue Kanakimana (Burundi).
Opava uzavírá v tabulce druhé nejvyšší soutěže po třech odehraných kolech první desítku. Bodovat se zatím podařilo Slezanům pouze doma, kde před dvěma týdny porazili díky skvělému vstupu do zápasu 3:0 pražskou Duklu. Z výjezdů do Varnsdorfu (1:3) a Olomouce (0:1) body nevytěžili. S rezervou Sigmy k nim měli v minulém kole blízko, po řadě nevyužitých šancí ale přišel trest v podobě inkasovaného gólu v nastaveném čase. Trenér West musí po sérii letních odchodů pracovat s hodně mladým kádrem, který potřebuje nasbírat zkušenosti. Z posil se navíc před týdnem představil v základní sestavě pouze brankář Číž.
Hezký páteční podvečer. Fotbalisté Slezského FC Opava dnes v předehrávce 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítají na stadionu v Městských sadech MFK Vyškov.