Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Líšeň - 29. října 2022   10:15

Třinec
Třinec
0:4
(0:3)
Líšeň
Líšeň
15' A. Čermák   • 23' Černín   • 38' Ulbrich   • 83' Zikl
Třinec
Hasalík – Szewieczek (84. Buryan), Foltyn (C), Brak, Hýbl – Machuča, Holík – Omasta (63. Tandara), Kateřiňák, Gembický (69. Obadal) – Samiec.
Kerl – Mar. Klocek, Mat. Klocek.
Rouček – Hádek, Žurovec.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
412 diváků
Líšeň
Vajner – Pašek (C), Černín (86. M. Jeřábek), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (72. Reteno Elekana), Matocha, Machalík (69. Weber), Sokol (86. Bednář) – Vandas (72. Zikl).
Marek – Otrísal.

Třinečtí se po prohře propadli v tabulce na 12. místo za Prostějov, ale po skončení kola mohou být až čtrnáctí, neboť na Slezany dotírají Táborsko s béčkem Sparty.

Líšeň se vítězstvím prodrala do čela tabulky před Příbram, na kterou má nyní tříbodový náskok a lepší skóre.
Druhý poločas už tolik zajímavých gólových momentů jako ten první nenabídl. Hráči Líšně zápas kontrolovali a v 83. minutě ještě skóre navýšili, když se trefil střídající Zikl. Výsledek 0:4 hovoří jasně, ale jak už jsme zmínili po první půli, zápas rozhodla 13. minuta a vyloučení obránce Foltyna.
90+2'
90+2'
Roh Webera odhlavičkoval mimo šestnáctku Brak. Domácí o pár sekund později získali míč.
90+1'
Líšeň ještě bude zahrávat rohový kop.
89'
Další dobrá příležitost Líšně. Lutonský vysunul na levé straně Matochu, ten křížnou přízemní přihrávkou vybídl ke střele Laczka, který se opřel do míče, ale minul domácí branku!
86'
Dvojité střídání na straně Líšně. Jakuba Černína nahradil Michal Jeřábek a Pavla Sokola Michal Bednář.
84'
První druholigové minuty prožije Viktor Buryan, který nahradil Szewieczka.
83'
Líšeň právě vstřelila branku!
I ve druhém poločase jsme se dočkali gólu. Sokol vysunul ulicí do volného prostoru MARTINA ZIKLA, který se podíval na brankáře a střelou k pravé tyči zvýšil náskok Líšně na 0:4!
81'
Machuča se snažil prodrat pravou stranou k brance, včas vyběhl brankář Vajner, který jeho průnik zneškodnil.
79'
Po přihrávce Lutonského se na hranici šestnáctky dostal k míči Zikl, ale jeho slabá střela do středu branky nemohla pozlobit gólmana Hasalíka.
76'
Z rohového kopu nezahrozilo, Líšeň se ubránila.
75'
Zajímavá kombinace Třince na levé straně, Holík si vyměnil míč s Obadalem, naběhl si k bližší tyči odkud vystřelil. Jeden z bránících hráčů míč srazil vedle branky. Rohový kop pro Slezany.
74'
Čermák vyslal zpoza šestnáctky propagační střelu na Hasalíka, domácí gólman míč dobře viděl a chytil jej do rukavic.
72'
Dvojitá změna na straně Líšně. Vandase nahradil Zikl a Ulbricha vyměnil Reteno Elekana.
72'
Hýbl poslal za středovou čárou k zemi Sokola a od rozhodčího obdržel žlutou kartu.
69'
V obou týmech dochází ke změně. Machalíka nahradil Weber a Gembického na domácí straně Obadal.
68'
Laczkó přihrál na levý kraj Lutonskému, ten odcentroval před malé vápno, kde domácí odhlavičkovali míč za šestnáctku. K míči se dostal Matocha, ale střelou z voleje netrefil branku.
65'
Líšeň zahrávala rohový kop, ve vápně se ke střele dostal Sokol, ale trefil jen clonící hráče Třince. Z druhé vlny se opřel do míče Machalík, ale zpoza šestnáctky minul třineckou branku.
63'
Domácí trenér Zbončák střídá. Ze hřiště odešel Omasta, na jeho místo nastoupil Tandara.
62'
Velká šance hostů, Lutonský přihrál do běhu Ulbrichovi, který strhl akci do středu a střelou k bližší tyči minul domácí branku.
61'
Machalík zkoušel projít levou stranou do pokutového území, to se mu povedlo, ale po souboji s Brakem bezdůvodně upadl na trávník. Rozhodčí mu ukázal, ať vstává.
58'
Centr Ulbricha zamířil přímo do Hasalíkových rukavic.
57'
Holík nejspíš kontaktoval Matochu, který po souboji přestal hrát. Rozhodčí dlouho váhal, ale nakonec odpískal faul třineckému hráči.
56'
Kateřiňák podrazil nohy Machalíkovi, ale při skluzu zasáhl míč. Rozhodčí ukázal k rohovému praporku.
55'
Nepovedená střela Matochy ze střední vzdálenosti prolétla nejen nad brankou, ale také nad ochrannou sítí a narazila do správní budovy.
53'
Centr Černína na levou stranu skončil ofsajdem, Sokol včas vyběhl.
52'
Po delší době menší vzruch. Sokol se snažil projít kolem Kateřiňáka před pokutové území, ale byl faulován.
48'
Úvod druhého poločasu je takový opatrný. Třinečtí se snaží kontrolovat míč.
46'
O vítězi je pravděpodobně rozhodnuto. Rozhodla o tom situace z 13. minuty, kdy Foltyn fauloval v pokutovém území a dostal červenou kartu. Čermák proměnil pokutový kop a Líšeň v dalším průběhu přidala ještě dva góly. Z rohového kopu se prosadil Černín a ve 38. minutě si domácí nepohlídali Ulbricha, který upravil výsledek prvního poločasu na stav 0:3.
45+3'
45+3'
První poločas už se dohrává. Centr Černína sklepl před Lutonským Szewieczek.
45'
Přízemní centr Lutonského z levé strany odrazil obránce Brak do Vandase, od kterého zamířil míč do zámezí.
43'
Machalík prošel po levém křídle kolem třineckých hráčů, přihrál před branku, kde se po míči natahoval Vandas, ale v gólové pozici na prudkou přihrávku nedosáhl.
41'
Další akce Líšně, kterou zakončil střelou z otočky Ulbrich, jeho pokus zpoza šestnáctky zamířil vedle spojnice břevna a levé tyče.
38'
Matocha dostal míč na levé straně a krátkou zpětnou přihrávkou vybídl ke skórovaní TOMA ULBRICHA, který jen natáhl nohu a usměrnil balón ke vzdálenější tyči – 0:3!
38'
Sokol utekl po levé straně až do pokutového území, kde si míč nachystal na střelu a prudce vypálil na branku. Gólman Hasalík míč vyrazil před sebe, kde se balónu zmocnili spoluhráči.
35'
Sokol to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho střela ale proletěla zhruba půl metru nad břevnem Hasalíkovy branky.
34'
Po zpětné přihrávce Ulbricha odcentroval z levé strany Machalík, míč letěl na vzdálenější tyč, kam si naskočil Sokol, ale v souboji se soupeřem nedokázal hlavičkovat míč na branku.
33'
Třinečtí mají aktivní pasáž, zahrávali další rohový kop, který gólem ani šancí neskončil.
30'
Kateřiňákův rohový kop na přední tyč hráč Líšně odhlavičkoval mimo šestnáctku, hosté se vzápětí vydali do protiútoku, který ukončil přestupkem Ulbrich.
30'
Gembický vystřelil ze střední vzdálenosti, brankář Vajner musel do vzduchu, aby nepříjemnou střelu vyrazil vedle branky.
28'
Líšeň hraje prim, akcí po levé straně získala další rohový kop.
26'
Líšeň mohla vést o tři góly! Po akci levou stranou přihrál Machalík před malé vápno Matochovi a ten z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Hasalíka.
23'
Na rohový kop Matochy si naběhl na přední tyč JAKUB ČERNÍN a hlavičkou o břevno dostal míč za brankovou čáru. Brankář Hasalík byl bez šance – 0:2!
22'
Míč po rohovém kopu skákal v šestnáctce, ale hosté se ke střele nedostali. Přesto získali další rohový kop.
21'
Szewieczek zablokoval centr Sokola z levé strany za cenu rohového kopu.
18'
Machalík zdržoval třineckou rozehrávku po faulu a uviděl žlutou kartu.
16'
Hned po rozehrání vystřelil z poloviny hřiště Kateřiňák a orazítkoval břevno brněnské branky!
15'
Míč si na bílý bod postavil ADRIÁN ČERMÁK a střelou do pravé poloviny brány pokořil brankáře Hasalíka, který skákal na druhou stranu – 0:1!
13'
Klíčový okamžik zápasu! Zatímco Kateřiňák ležel před útočnou šestnáctkou, Líšeň se vydala do protiútoku, Machalík přihrál do běhu Čermákovi, který sice vystřelil, ale při úniku byl držen obráncem Foltynem. Rozhodčí ukázal na penaltový puntík a vyloučil třineckého kapitána!
11'
Nepříjemný centr Hýbla z levé strany proskákal ve vápně kolem Gembického a Holíka, ale ani jeden si nedokázal míč sklepnout do střelecké pozice.
9'
Šance také na druhé straně. Kateřiňák vyslal do běhu Omastu, ten sklepl míč Holíkovi, který vystřelil k pravé tyči. Brankář Vajner se natáhl k levé tyči a míč vyrazil vedle brány! Rohový kop pro domácí.
8'
Slezané jsou v posledních desítkách sekund častěji u míče a zkoušejí překonat obranu Líšně kombinační hrou. Do pokutového území se zatím nedostali.
5'
Obrovská šance Líšně! Vandas zpětnou přihrávkou z levé strany vypustil míč za penaltový puntík, kam si naběhl Matocha, který vystřelil z první k pravé tyči. Gólman Hasalík se natáhl a míč rukama vyrazil vedle branky!
4'
Szewieczek zkoušel odcentrovat z pravé strany, ale míč už nestihl před brankovou čárou. Samiec se vrací zpět na trávník.
3'
Rozhodčí znovu zahájil hru, Třinec hraje oslaben o jednoho muže v poli.
1'
Hned po dvaceti sekundách zůstali na trávníku ležet tři hráči. Jedním z nich je domácí Samiec. Dalšími dvěma jsou hráči Líšně – Laczkó a Čermák. Nejhůř je na tom třinecký útočník, kterému pomáhají ze hřiště dva spoluhráči. Samiec se hlavou střetl s obráncem Laczkem.
1'
Hráči už nastupují na trávník, domácí jsou v červených dresech, Líšeň celá v bílém.
Domácí trrenér dnes postrádá řadu hráčů ze základní sestavy. Chybí Kania, Habusta, Straňák, Jursa a Juřena. Na lavičku se tak dostali mladíci Matěj Klocek a Martin Klocek, dvojčata.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Foltyn (C), Brak, Hýbl – Machuča, Holík – Omasta, Kateřiňák, Gembický – Samiec.
Náhradníci: Kerl – Tandara, Buryan, Obadal, Mar. Klocek, Mat. Klocek.
Trenér: Zbončák.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek (C), Černín, Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich, Matocha, Machalík, Sokol – Vandas.
Náhradníci: Marek – Bednář, Otrísal, M. Jeřábek, Reteno Elekana, Weber, Zikl.
Trenér: Maléř.

Rozhodčí: Rouček – Hádek, Žurovec.
Brno z šesti vzájemných zápasů vyhrálo hned čtyři, dva duely skončily remízou. Třinec ve vzájemných zápasech vítězný pocit nezažil. V minulé sezóně Líšeň vyhrála oba zápasy shodně 2:0.
Poslední zápasy:

Sparta B – Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 28. Machuča. Rozhodčí: Všetečka. ŽK: Šilhart, Suchomel, Podhorocký, Ambler – Habusta, Kateřiňák, Kania, Straňák. Diváci: 365.

Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Habusta, Machuča – Holík (89. Brak), Kateřiňák (90+3. Tandara), Kania (90+3. Szewieczek) – Samiec (84. Gembický). Trenér: Zbončák.

Líšeň – Prostějov 2:3 (0:1)
Branky: 49. Ulbrich, 54. Matocha – 10. Kušej, 85. Kulig, 87. Pinc. Rozhodčí: Petřík. ŽK: Šumbera, Ali-Abubakar. Diváci: 560.

Líšeň: Vajner – Pašek, Černín, Laczkó, Lutonský – Čermák – Ulbrich, Matocha, Machalík (83. Otrísal), Sokol – Zikl (46. Vandas). Trenér: Valachovič.
Hezké sobotní dopoledne z třineckého stadionu Rudolfa Labaje. Druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Česku se blíží ke svému podzimnímu závěru. Domácí fotbalisté hostí druhou Líšeň, proti které to Slezanům moc nejde.

Brňané jsou v tomto duelu jednoznačným favoritem, přestože se jim v posledních zápasech moc nedaří. Jihomoravané z posledních pěti zápasů vyhráli jediný, když uspěli v Opavě (2:1). Kromě toho si připsali bezgólovou remízu na hřišti béčka Sparty a prohráli s Prostějovem, Karvinou a v Táborsku. Navíc v MOL Cupu vypadli na hřišti třetiligového Hlučína už ve druhém kole.

Slezané v uplynulém víkendu prolomili sérii šesti zápasů bez vítězství tříbodovým ziskem na hřišti béčka Sparty. Jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase Machuča, pro kterého to byl první gól v sezóně. Třinečtí jsou v tabulce se 16 body na 11. místě o skóre za Opavou a před Prostějovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.