Fotbalová národní liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Sparta B - 11. března 2023   14:30

Vlašim
Vlašim
4' Smejkal  • 52' Suchan  • 68' Suchan
3:0
(1:0)
Sparta B
Sparta B
Vlašim
Vágner – D. Vala II, Vilotić, Halinský, Musil – Solomon (81. Onije), Křišťan, Suchan (81. Šimeček), Smejkal (71. Janda), Rigo – A. Svoboda (74. Biegon).
Kolář – Nogha, Diao.
Nehasil – Hrabovský, Pfeifer
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Sparta B
Heča – Kamenović (46. Okeke), Lehocký (46. R. Horák), Večerka, Kukučka – Jonáš (68. Gedeon), Kaštánek, Schánělec, Váňa (68. Hodouš), Cissé – Goljan (78. O. Novotný).
Nalezinek – Ambler.

90+2'
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Po Novotného šanci opět předvedl Vágner výborný zákrok!
90'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Denis Vala).
86'
Na hrací ploše je ošetřován Denis Halinský, ale vypadá to, že domácí hráč bude moci pokračovat v utkání.
84'
Vlašim je po třetí brance pasivnějším týmem a na pozoru se musí mít právě její defenziva.
81'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Filip Šimeček,
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Chisom Onije.
80'
Vlašim polevila a je tu další šance hostí a výborný zákrok Vágnera, který vytěsnil střelu mířící pod břevno!
79'
Vágner nyní po rohovém kopu nedosáhl na míč, ale ani nikdo z hostů jej nedokázal zasáhnout a dostat do sítě.
78'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Adam Goljan, přichází Ondřej Novotný.
76'
Šance z dílny Sparty po střele Kukučky se Vágner natahoval k tyči, aby vyrazil míč na rohový kop!
74'
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Erik Biegon.
73'
Centr do vápna boxuje míč do bezpečí Vágner.
73'
Rohový kop mají k dispozici hosté.
72'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Filip Gedeon).
71'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Ladislav Janda.
68'
ze hřiště odchází Lukáš Váňa, přichází Petr Hodouš,
ze hřiště odchází Tomáš Jonáš, přichází Filip Gedeon.
68'
Vlašim právě vstřelila branku!
JAN SUCHAN využil ponechané výhody a svou parádní střelou zvyšuje náskok Vlašimi.
65'
Pro centrovaný míč si nyní spolehlivě došel Matyáš Vágner.
65'
Vlašim se nyní brání snaze Sparty o ohrožení branky.
62'
Lukáš Musil je nyní ošetřován a gestikulace vypadá jednoznačně. Vlašim bude muset střídat.
Goljan vystřelil zpoza vápna a jeho pokus našel pouze náruč připraveného Vágnera.
60'
Další rohový kop již hosté v klidu ubránili.
58'
Hosty zachraňuje jeden z obránců, když vykopl míč z brankové čáry!
57'
Rohový kop nyní vybojovali domácí.
54'
Ve vápně se nyní snažil opět dostat k míči Horák, ale tentokrát včas zasáhl Vilotič.
52'
Vlašim právě vstřelila branku! Co se nepovedlo Rigovu, nyní napravil JAN SUCHAN, který dokázal míč umístit přesně na zadní tyč!
51'
Na druhé straně dostal míč na kopačky Tomáš Rigo a překonal Heču, ale hostujícího brankáře zachránila tyč! Následně je pískán útočný faul domácích.
50'
Opět je tu zaváhání domácí obrany a málem toho využil Horák, kterého vychytal Vágner. Domácí brankář míč nadvakrát zkrotit.
49'
Na druhé straně na zadní tyči John, ale míč zamířil mimo tři tyče.
47'
Jonáš pronikl do vápna a dokázal si udělat prostor pro zakončení, ale Vágner byl na přední tyči připraven!
46'
ze hřiště odchází Dimitrije Kamenović, přichází Nelson Okeke.
46'
ze hřiště odchází Maxmilián Lehocký, přichází Roman Horák.
46'
45+2'
45+2'
Přímý kop se hostům nepovedl a rozehrává Vágner, který nespěchá a už se těší do kabiny.
45'
Přímý kop pro Spartu na začátku dvouminutového nastavení.
44'
Halinský sestřelil jednoho z hostů a obdržel žlutou kartu.
43'
Dobrý zákrok v obraně a možnost přečíslení pro Vlašim, ale Suchan nenašel zcela volného Johna, který by šel sám na bránu. Škoda pro domácí.
41'
Domácí jsou lepším týmem a dokazuje to další šance, kterou měl Tomáš Rigo, ale výborně opět zasáhl Heča, který drží naděje Sparty stále ve hře!
40'
Přímý kop se domácím nepovedl a Smejkal jen bezmocně kroutí hlavou, že určitě umí rozehrát lépe.
39'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Ondřej Kukučka).
38'
Nyní se hosté dostávali do zajímavé šance, ale domácí obrana dokázala nakonec znemožnit zakončení Schánělce, který už to vypadalo, že se dostane sám před Vágnera.
36'
Centr do vápna mířil na Kamenoviče, ale ten se k němu nedostal a následně zpoza vápna našel odražený míč Tomáš Jonáš, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
35'
Lehocký byl nyní faulován při snaze přebrat míč a pokračovat v útoku. Rozehrávat tedy budou hosté.
34'
John opět v akci a jeho centr tentokrát nedokázal zasáhnout nikdo ze spoluhráčů ve vápně soupeře.
31'
Sparta měla k dispozici přímý kop, ale jejich další snažení po rozehrávce zastavuje ofsajd.
30'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Dimitrije Kamenović).
27'
Druhý gól měl na kopačce aktivní Solomon John, který šel z úhlu na Heču a hostující brankář vytasil výtečný zákrok proti jeho střele! Míč vyrazil a domácí zůstali v jeho držení. John zpoza vápna ještě jednou vystřelil, ale ani na podruhé nemohl slavit svou trefu. Milan Heča byl u tyče včas!
25'
Faul domácích na polovině hřiště a rozehrávat bude Sparta.
22'
Počasí dnes fotbalu opravdu nepřeje a ve Vlašimi začalo opět sněžit. Hrací plocha i přes nevlídné počasí vypadá opravdu v hodně dobré kondici.
20'
Aktivně se dnes prezentuje na pravé straně hřiště vlašimský John, který nyní chystal pas na nabíhajícího Svobodu, ale před domácím útočníkem zasáhl skvěle Večerka.
18'
Trochu s ohněm si nyní zahráli domácí, kdy si Vilotič nerozuměl se spoluhráčem při odehrání míče a hned se do útoku hnal Lehocký, ale situaci ve prospěch Vlašimi nakonec zvládl vyřešit Halinský, jenž dokázal uhasit hrozící nebezpečí.
16'
Centr nakonec odvrací pozorní obránci Sparty do bezpečí. I tak ale Vlašim zůstává na míči.
15'
Na druhé straně roh rozehrají i domácí.
13'
Vágner nakonec upadl ve vápně při snaze vyboxovat míč, ale hosté se k odraženému míči nedostali.
12'
Hosté měli najednou možnost přečíslení, ale nepřesná rozehrávka dala možnost Vilotičovi, který míč uklidil na roh.
10'
V další šanci Vlašimi se ocitl Solomon John, který z úhlu prověřil Heču. Ten vyrazil jeho střelu na rohový kop!
8'
Suchan se dostal nyní s míčem do vápna, ale domácí kapitán se asi své šance zalekl a ke střele se nakonec nedostal.
6'
Domácí jsou při chuti a Smejkal opět číhal na přihrávku od Johna, který jej hledal na zadní tyči. Tentokrát domácí hráč na míč nedosáhl.
4'
Vlašim právě vstřelila branku! Solomon John byl lehce přidržen za dres, ale sudí ponechal domácím výhodu. Právě John poslal do úniku TOMÁŠE SMEJKALA, který si sám před Hečou poradil.
2'
Centr se sice dostal k jednomu z domácích hráč, ale míč mu odskočil přímo k nohám obránce a Sparta se osvobozuje.
2'
Vlašim v úvodu zápasu zakombinovala a Rigo vybojoval rohový kop.
1'
Dobrý den z Vlašimi, kde dnes nevládne zrovna ideální počasí pro fotbal. Aktuálně se oba celky rozcvičují za lehkého sněžení. Nicméně hrací plocha vypadá na první pohled v dobré kondici.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – D. Vala II, Vilotić, Halinský, Musil – Solomon, Křišťan, Suchan, Smejkal, Rigo – A. Svoboda.
Náhradníci: Kolář – Nogha, Diao, Janda, Onije, Šimeček, Biegon.
Trenér: Hyský

AC Sparta Praha B: Heča – Kamenović, Lehocký, Večerka, Kukučka – Jonáš, Kaštánek, Schánělec, Váňa, Cissé – Goljan.
Náhradníci: Nalezinek – Ambler, Okeke, Gedeon, R. Horák, O. Novotný, Hodouš.
Trenér: Janoušek

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Pfeifer.
Poslední vzájemné utkání:

Sparta B – Vlašim 3:1 (1:0)

Branky: 7. Novotný, 60. Minčev, 88. Holoubek – 81. Suchan. ŽK: Novotný, Jonáš – Ugwu, Suchan, Svoboda.

Sestavy: Sparta B: Heča – Váňa, Panák (65. Jonáš), Vitík (65. Večerka), Suchomel (78. Horák) – Vydra – Pudhorocký (C), Fortelný (46. Holoubek) – O. Novotný (46. Goljan), Drchal, Minčev.

Vlašim: Vágner – Breda (C) (46. Halinský), Lehoczki, Kulhánek, Hošek – Rigo (65. Langhamer), Folprecht (71. Toula), Zinhasović (46. Horský), Suchan, Smejkal (65. Ugwu) – Svoboda.
AC Sparta Praha B

Rezerva pražské Sparty přezimovala na předposledním místě tabulky se ziskem sedmnácti bodů, a proto je jednoznačným cílem pražského celku záchrana. V přípravě odehrál tým vedený trenérem Petrem Janouškem celkem pět zápasů s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky. Vstup do jarní části soutěže nabídl pro hráče Sparty důležité utkání s posledním týmem tabulky – Slavií B. Derby nakonec vyznělo lépe pro Spartu, která zvítězila i díky posilám z A-týmu 2:0.

Před utkáním ve Vlašimi je Sparta B aktuálně na třináctém místě tabulky se ziskem dvaceti bodů a dvoubodovým náskokem právě na Vlašim.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Do jarní části Vlašim vstoupila zápasem na hřišti jihomoravské Líšně, kde nakonec družina trenéra Martina Hyského prohrála 0:2. Vlašim srazil především pokutový kop ze závěru prvního poločasu. „Soupeře to dostalo z ničeho nic do zápasu a poté přidali ještě druhou branku,“ uvedl k utkání asistent trenéra Dušan Binder a dodal: „Chtělo to být možná ještě víc hladový po gólu. Určitě je to škoda, ale jdeme dál a soustředíme se na nejbližší zápas.“

Právě nadcházející zápas se béčkem Sparty bude pro Vlašim důležitý. Bude se jednat o souboj týmů ze spodních pater tabulky a Vlašim se jistě bude chtít posunout tabulkou vzhůru. „Očekávám dobrý zápas. Sparta má mladé běhavé hráče, jsou aktivní na míči a chtějí se ukázat pro áčko. Náš cíl je ale jasný, chceme vyhrát,“ zdůrazňuje před zápasem Binder.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.