Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Paris SG - 12. února 2020   18:30

1:6
(1:2)
Paris SG
Paris SG
1' Lautoa (vl.)  • 44' Mbappé   • 50' Silva   • 55' Sarabia   • 86' Coulibaly (vl.)  • 90+1' Sarabia
Dijon
Rúnarsson – Chafik, Coulibaly, Lautoa, Mendyl – Amalfitano (C), Ndong (72. Balmont) – Baldé (62. Benzia), Cádiz, Chouiar (61. Tavares) – Mavididi.
Hatfout – Alphonse, Balmont, Aguerd, Tavares, Soumaré, Benzia.
Bastien
Stade Gaston Gérard, Dijon
Paris SG
Navas – Meunier (75. Kurzawa), Kehrer, Silva (C) (61. Bernat), Bakker – Kouassi, Herrera (83. Aouchiche) – Sarabia, Draxler – Mbappé, Cavani.
Rico – Icardi, Di María, Kurzawa, Aouchiche, Bernat, Choupo-Moting.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše, já Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 7:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:19.
Paris Saint-Germain ve čtvrtfinále Coupe de France bez problémů deklasuje Dijonu, kterému nakonec nadělila šest branek. První půle však byla velmi vyrovnaná, protože domácí dlouho drželi s favorizovaným soupeřem krok. Druhá půlka utkání už však jde jednoznačně ve prospěch PSG, které se v ní prosadilo rovnou čtyřikrát, což v konečném součtu znamená snadné a jasné vítězství 6:1.
90+2'
90+1'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Nakonec to bude 6:1 ve prospěch Paříže! Mbappé využil prostoru na levé straně k přihrávce před odkrytou bránu, kde zůstal volný PABLO SARABIA, který se bez problémů prosadil.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Dijon se ještě usazuje poblíž soupeřící šestnáctky, kde se o další centr pokusil Balmont, ale trefil se jen do vyskakujícího Cavaniho.
89'
Sarabia dostával pas za obranu, ale ten nakonec dobře zachytil Coulibaly, který napravil svůj předchozí vlastní gól.
88'
Pařížané si přihrávají na své půlce a vyčkávají na závěrečné hvizd. Domácí sice napadají, ale už se vůbec nesnaží.
86'
Domácí mají obrovskou smůlu, protože si dávají druhý vlastní gól! Mbappé svou střelou trefil SENOUA COULIBALYHO, od kterého se míč nešťastně odrazil nad Rúnarssona a zamířil přímo do brány Dijonu.
84'
Tavares místo střely opět zvolil přihrávku, kterou našel dobře postaveného Balmonta, kterému se však střela vůbec nepovedla, protože skončila vysoko nad bránou.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Herrera, přichází Aouchiche.
83'
Nyní už se brankář Paříže trochu zapotil, protože vybíhal proti soupeřícímu nákopu.
82'
Dijon ještě něco zkoušel vymýšlet pomocí centru ze standardní situace, ale ten Navase nemohl ohrozit.
81'
Mbappé mohl podruhé v utkání dostat míč do sítě, po přihrávce byl úplně sám před Rúnarssona, ale z velké blízky míč poslal dobrých pět metrů nad bránu.
80'
Začíná posledních deset minut základní hrací doby, kde se už asi nic nestane. Vítěz už je totiž delší době znám.
78'
Bakker dost tvrdě poslal k zemi jednoho z protihráčů, navíc to bylo zezadu. Hlavní sudí Bastien si však myslí, že to na kartu zase nebylo.
77'
Nakonec zakončil snad nejvýraznější hráč na hřišti, jímž je Mbappé, ale ten nyní mířil jen mimo bránu.
76'
Hosté ještě opatrně hledají cestu k dalšímu gólu, protože nejspíš nechtějí, oby se fanoušci za ty peníze nedívali jen na jejich trénink přihrávek.
75'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Meunier, přichází Kurzawa.
74'
Mbappé docela tvrdě poslal k zemi Chafika, který se pak ještě hlavou udeřil do země. Na kartu to však opět podle hlavního sudího není.
73'
Balmont se ihned po svém příchodu na hřiště zapojil do hry, z pravé strany centroval. Jeho vzdušný pas však v klidu odvrátil Kehrer.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Ndong, přichází Balmont.
71'
Draxler naznačil zakončení, ale následně velmi šikovně uvolnil Sarabiu, který však se střelou dlouho váhal, takže se Rúnarsson stačil přesunout a zasáhnout.
70'
Tavares místo střely zvolil zasekávačku, následně zkoušel najít ještě lépe postaveného spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.
69'
Zápas už je rozhodnutý, což je jasné oběma celkům, které už zbytečně neplýtvají síly. Samozřejmě se více šetří Pařížané, které budou mít v únoru ještě na pilno.
67'
Na levé straně nakonec něco zkusil vymyslet Mbappé, který donutil k faulu Amilftana. Hosté pak už ale zase míří dozadu.
66'
Pařížané se pořád přihrávají na své polovině. Už delší dobu se tak nic extra záživného neděje.
65'
Domácí se prokombinovali do šestnáctky, ale tam se i kvůli dlouhému čekání nedostali k zakončení, i když k němu měli možnost.
64'
Hosté se vůbec nikam nehrnou. Klidně si tak přihrávají kolem půlící čáry a už pomalu začínají vyčkávat na závěrečný hvizd, i když je přece jen docela daleko.
63'
Dijon se dostával do šance pomocí dlouhého nákopu, ale ten dobře vystihl Kehrer, čímž získal míč pro své spoluhráče.
62'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Baldé, přichází Benzia.
61'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Chouiar, přichází Tavares.
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Silva, přichází Bernat.
61'
Mbappé se zkoušel prosadit podruhé, ale jeho rána šla jen nad bránu. Případný gól by stejně neplatil, protože zakončoval jen z ofsajdu.
60'
Vstupuje do poslední půlhodiny zápasu. Paris Saint-Germain tedy drží komfortní tříbrankový náskok, který už domácí ani moc aktivně nezkouší dotahovat.
59'
Hosté byli v přečíslení, ale to zahodil hodně vysokým centrem Meunier. Chouiar následně donutil soupeře k dalšímu faulu.
58'
Dijon je po delší době pevně u míče. Dopředu už se moc nehrne, i když ještě by se chtěl prosadit alespoň jednou.
55'
Je už hotovo, PSG už rozhodně neztratí tříbrankové vedení! Bakker skvěle uvolnil Mbappého, který okamžitě vypálil. Rúnarsson sice zasáhl, ale míč vyrazil jen k PABLU SARABIOVI, který pohotovou dorážkou skóroval.
55'
Tentokrát hrál Meunier opravdu hodně tvrdě, takže fauloval. Domácí na nic nečekají, bleskově rozehrávají a spěchají ke snížení.
54'
Ndong hledal na hraně šestnáctky jednoho ze spoluhráčů, ale to mu nedovolili protihráči. Útočné snažení hostů navíc vzápětí končí kvůli faulu na Meuniera.
53'
Baldé dobře vystihl soupeřící přihrávku, čímž posílá své spoluhráče dopředu. Ti nakonec získali autové vhazování.
52'
PSG je i nadále aktivnější. Nyní kombinuje na útočné půlce a opatrně hledá cestu k dalšímu zakončení.
50'
Hosté se uklidňují třetí brankou, vítězství a postup už tak mají na dosah! Centr od rohového praporku dopadl přímo na hlavu THIAGA SILVY, který byl jedinou chvíli nehlídaný. Této chvilky skvěle využil, protože míč uklidil do sítě.
49'
Cavani se dobře uvolnil na hraně vápna, odkud následně také zakončil, ale Rúnarssona výborným zákrokem ještě udržel svůj tým ve hře!
48'
Hosté jsou rychle zpět u míče. S rozehrávkou samozřejmě vůbec nikam nespěchají, i když nakonec přišel nákop, který však nebyl moc přesný.
47'
Při rozehrávce už chybovali také Pařížané, čehož opět zkusil využít Chouiar, ale tomu byl tentokrát velmi rychle odebrán míč.
46'
Bakker spěchal na levé straně k přihrávce Draxlera, ale ve sprinterského souboji ho porazil Baldé, který však nerozehrál přesně.
46'
Domácí měli velmi špatný vstup do zápasu, protože již v první minutě inkasovali. Z tohoto gólu se však rychle oklepali, díky čemuž se dočkali brzkého vyrovnání. Následně se hrál vyrovnaný fotbal plný šancí na obou stranách, ale jako první se zase prosadila favorizovaná Paříž, kterou v samotném závěru prvního poločasu poslal zpět do vedení Mbappé.
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Mohlo být opět velmi rychle srovnáno, jenže Cádiz zase nemířil mezi tři tyče, nýbrž míč poslal vysoko nad bránu.
44'
Paříž se nakonec ještě v první půli vrací do vedení! Draxler vysunul chytrým pasem do úniku KYLIANA MBAPPÉHO, který si i přes svůj nízký věk počínal jako zkušený mazák, protože Rúnarssona překonal přesnou střelou ke vzdálenější tyčce.
43'
Cavani byl hodně frustrovaný z předešlého prohraného souboje, Baldého tak poslal úplně zbytečně k zemi.
42'
Tak nakonec závěr poločasu není vůbec klidný! Cádiz obral o míč kapitána Paříže Silvu, díky čemuž se dostal do úniku. Ten zkoušel využít zakončením ke vzdálenější levé tyči, ale to skončilo jen mimo bránu!
41'
PSG je velmi rychle zpět u balónu, ale do útoku se už skoro vůbec nehrne. Vypadá to, že první půle se dohraje v klidu.
40'
Chafik i nadále deptá Mbappého. Ten si nyní musel při souboji s ním pomoci dalším faulem, což znamená, že po delší době si do míče kopne Rúnarsson.
38'
Pařížané jsou jakoby bez nápadu. Vůbec neví, jak přes soupeřící obranný val mají najít cestu k zakončení.
37'
Hosté jdou do útoku tentokrát přes levou stranu, kde Bakker opět přihrával před bránu. Zase našel jen protihráče, ale ten už tentokrát míč uklidil do bezpečí.
36'
Mendyl se po souboji s Kehrerem drží za svůj kotník, ale hlavní sudí ani nepřeruší hru. Nakonec to bylo dobře, protože domácí bek je úplně v pořádku.
35'
Mbappé dostával přihrávku do běhu po levé postranní čáře, ale u ní byl bez větších potíží první Chafik, který následně i v klidu rozehrál.
34'
PSG zase zklidňuje hru na své polovině. Ihned po přechodu půlící čáry však zrychlil hru Meunier, jehož pas se však přes bránící hráče nedostal.
33'
Silva poslal k zemi Baldého dost tvrdým zákrokem, takže může být rád, že se píská jen faul. Bylo tu totiž riziko žluté karty.
32'
Chafik hledal v pokutovém území jednoho ze spoluhráčů, ale našel jen hlavu Kehrera, který míč bez váhání odvrátil do bezpečí.
31'
Dijon z přímého kopu Navase moc neohrozil. Ten tak rychle rozehrává od své klece nakrátko.
30'
Chouiar si na soupeři vynutil další nedovolený zákrok, čímž získal pro svůj tým výbornou standardní situaci, která se bude rozehrávat takřka z hranice pokutového území.
29'
Chouiar zůstává po souboji s Herrerou ležet na trávníku, nakonec to zvládá bez ošetření, takže se ve hře rychle pokračuje.
28'
Mbappé se dobrých deset sekund zkoušel dostat přes Chafika, ale ten se nenechal obejít. Nakonec však musel srazil míč na roh.
27'
Hosté většinu času drží míč na svých kopačkách, ale směrem dopředu nezkouší nic riskantního. Gól si chtějí vypracovat pomocí přesné kombinace.
26'
PSG začíná na svého soupeře pevně tlačit, ale kvůli špatnému pasu Bakkera se musí rychle vracet, protože Dijon okamžitě startuje protiútok.
25'
Regulérní branku mohl o chvíli později vstřelit Mbappé, který si velmi dobře dostal přes domácí obranu, ale následně zakončil jen do boční sítě.
23'
Gól neplatí! Meunier sice velmi dobře odcentroval, čímž prakticky daroval branku Cavanimu, ale belgický obránce si ještě předtím pomohl při zpracování rukou!
23'
Branka se ještě kontroluje u videa, samotný hlavní sudí Bastien se navíc jde na celou situaci podívat sám!
21'
Hra se po delší době uklidňuje. Stopeři Paris Saint-Germain si už nějakou chvíli jen tak přihrávají a vůbec nikam nespěchají.
20'
Mendyl se tlačil k dalšímu centru. K tomu se opravdu dostal, takže Kehrer centrovaný míč raději uklidil na rohový kop.
19'
Dijon pořád těží hlavně z dobrého napadání, díky kterému získal autové vhazování. To však nebylo rozehráno úplně dobře, takže míč opět mají hosté.
18'
Nyní hráli nedovoleně také hosté, konkrétním viníkem je Mbappé, který fauloval poblíž půlící čáry.
17'
PSG má opět problémy při rozehrávce. Tentokrát to však zvládá, protože si Lautoa pomohl při napadání faulem.
15'
Mbappé svým sólem získal rohový kop, který po centru Draxlera zakončil Silva. Ten však svou hlavou mířil přímo do středu brány, který dobrý zákrok vytasil domácí gólman!
14'
Hraj se v rychlém tempu. Na druhé straně hřiště mohl chybu soupeře potrestat Cavani, ale jeho rána z otočky skončila přímo v náruči Rúnarssona.
13'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí velmi rychle srovnávají krok! Herrera vyrobil při rozehrávce velkou chybu, protože přihrál přímo MOUNIRU CHOUIAROVI. Ten se následně dostal až na hranici šestnáctky, odkud fantastickou technickou střelou překonal Navase, který neměl nárok na zákrok. Balón se dokonce ještě otřel o brankovou konstrukci.
12'
Poprvé v utkání byl v akci také Cavani, ale ten si při souboji s Coulibalym pomohl faulem, což znamená rozehrávku pro Rúnarssona.
11'
Mbappé dostal výbornou přihrávku od Sarabiy, kterou si i dobře zpracoval. Pak už ale zasáhl Lautoa, který míč zakopl na roh.
10'
Máme za sebou prvních deset minut utkání. V té sice hosté získali jednobrankový náskok, ale Dijon už byl také docela nebezpečný.
9'
Pařížané opět uklidňují hru, přece jen nemají kam spěchat. Přitom se pomalu tlačí na pravou stranu, přes kterou vedou útok čím dál častěji.
8'
Rúnarsson poprvé v zápase odkopává po své klece. Následný hlavičkový souboj však lépe zvládl hostující fotbalista, který do hry zapojil také svého gólmana.
7'
Paris Saint-Germain se v poslední době dopouští velké řady nepřesností, většina je úplně zbytečná. Domácí tak jsou i přes inkasovanou branku mnohem aktivnější.
6'
Centr od rohového praporku se nakonec dostal až k Baldému, ale jeho rána byla sražená, takže nakonec skončila jen vedle levé tyčky.
5'
Meunier rozehrál dost špatně, což okamžitě zkoušel potrestat Mendyl. Ten ale nakonec získal jen rohový kop.
4'
V útoku je poprvé také Dijon. Chouiar se nakonec dostal k centru, ale ten se přes pozorné pařížské stopery nedostal.
3'
Míč je pořád v držení hostujících fotbalistů, kteří další útočné snažení začínají klidnou kombinací poblíž středového kruhu.
1'
PSG se z prvního útoku dostává do vedení! Bakker z levé strany přihrával před bránu, kde sice nebyl žádný spoluhráče, ale trefil se přímo do nohy WESLEYHO LAUTOAY, který si hodně nešťastně srazil míč do vlastní sítě.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Paříže. Ti následně nikam nespěchají, klidně kombinují kolem půlící čáry.
1'

Dijon FCO: Rúnarsson – Chafik, Coulibaly, Lautoa, Mendyl – Amalfitano (C), Ndong – Baldé, Cádiz, Chouiar – Mavididi.
Náhradníci: Hatfout – Alphonse, Balmont, Aguerd, Tavares, Soumaré, Benzia.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Meunier, Kehrer, Silva (C), Bakker – Kouassi, Herrera – Sarabia, Draxler – Mbappé, Cavani.
Náhradníci: Rico – Icardi, Di María, Kurzawa, Aouchiche, Bernat, Choupo-Moting.

PSG – Dijon 8:0
Paris Saint-Germain FC má naopak cíle zcela jasné. Vyhrát vše, co se dá. V lize hosté kralují, mají na prvním místě náskok už dvanácti bodů a o titulu v Paříži již nikdo nepochybuje. V poháru zatím celek z Paříže porazil 6:0 Linas, poté 1:0 Lorient a naposledy vyhrál 2:0 na hřišti Pau. Není zcela jasné, v jaké sestavě hosté dnes nastoupí, protože za sebou mají těžký ligový zápas proti Lyonu a před sebou další na hřišti Amiens.
Dijon FCO je skromný ligový celek, který v poháru nemá velké ambice. Domácí mají v této sezoně jasný cíl, a tím je záchrana v Ligue 1. V poháru zatím domácí celek odehrál tři zápasy. Nejdříve porazil 2:1 Valenciennes, poté rozdrtil 5:0 Nimes a naposledy narazil na Limonest a byla z toho výhra 2:1. Dnes ale domácí borce čeká o poznání tvrdší oříšek.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Dijonem a hvězdným PSG. Jasným favoritem je samozřejmě celek z Paříže, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.