Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  FBBP 01 : Lyon - 4. ledna 2020   20:55

0:7
(0:2)
Lyon
Lyon
17' Dembélé   • 41' Dembélé   • 47' Terrier   • 55' Cornet   • 82' Caqueret   • 89' Aouar   • 90+1' Cherki
FBBP 01
Callamand (C) – Khous, Camara, Romany, Lacour – Ribelin, Sacko, Kraichi (58. Nabab) – Boujedra (62. Irep), Anani, Atik (62. M´Dahoma)
Pichot – M'Dahoma, Irep, Nabab, Dunand, Kone, El-Ouazzani
Hadj Salem
Stade Marcel-Verchere (Bourg-en-Bresse)
Lyon
Lopes – Rafael, Marcelo, Denayer (C), Marcal – Caqueret, Tousart (57. Mendes), Aouar – Cornet (75. Cherki), Dembélé (78. Gouiri), Terrier
Tătărușanu – Andersen, Lucas, Mendes, Gouiri, Cherki, Tete

Je konec! Dnešní utkání končí očekávaným vítězstvím Lyonu, který svého soupeře porazil poměrem 7:0. I druhý poločas byl v režii celku z nejvyšší francouzské soutěži, Lyonu se povedlo vsítit dalších pět branek. Bourg-en-Bresse dnes nepředvedlo vůbec špatný výkon, nicméně svého soupeře pouštělo do nebezpečných protiútoků, za což byli potrestáni. Lyon tak naplnil roli favorita a může se tak radovat z postupu.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:11.
90+1'
90+1'
Lyon právě vstřelil branku!
Tady to zavání pořádným debaklem, je tu sedmý zásah Lyonu! Kousek od vlastního pokutového území chyboval domácí M´Dahoma, což mělo fatální následky. Důrazným způsobem se totiž protlačil až do zakončení MATHIS RYAN CHERKI, který pohodlně přehodil brankáře Callamanda.
90'
Druhý poločas bude nastaven o jednu minutu.
89'
Tak ještě jeden zásah v podání hostujícího celku! Skvělá kombinace za pokutovým územím nakonec vysunula HOUSSEMA AOUARA až před brankáře, ten ale na prudkou střelou pod břevno branky neměl šanci dosáhnout.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Dost možná se ještě dočkáme nastaveného času.
88'
Další útočná snaha Lyonu končí postavením mimo hru, v něm se totiž nacházel Caqueret. Ofsajdové postavení posléze potvrdil také opakovaný záběr.
87'
Na opačné straně se neohroženě prodíral středem hrací plochy Ribelin, který však narazil na důraznějšího Rafaela, jenž posléze raději oslovil brankáře Lopese.
86'
Už to vypadalo, že sám na brankáře poběží hostující Gouiri, nicméně tento úmysl dokázal domácí Callamand rychle přečíst a míč raději schoval do svých rukavic.
82'
Tak přeci jenom tu máme pověstného bůra v podání Lyonu! Olympique se totiž bránil, nicméně poté vyrazil do dalšího rychlého protiútoku. Řešení nebylo zrovna ideální, avšak poté se z druhé vlny dostal k míči MAXENCE CAQUERET, který zamířil přesně ke vzdálenější konstrukci.
81'
Na levém křídle měl hodně prostoru Khous, který prudce centroval do malého vápna. Jeho nabídka nenašla nikoho ze spoluhráčů, až poté se k míči dostal Sacko.
80'
Camara si pro spolupráci vybral vedle stojícího spoluhráče Sacka, který mu ihned vracel zpět na kopačku. Posléze přišlo na řadu další přenesení hry křížem.
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Amine Gouiri.
76'
Domácí hráči si vybojovali rohový kop, který směřoval na přední tyč. Obětavě šel po míči hostující Marcelo, kterému se povedlo odklidit hrací předmět do bezpečí.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Rayan Cherki.
74'
Do vzdušného souboje se pouštěl Terrier, kterému se proti Lacourovi povedlo uspět. Prodloužení míče však bylo nepřesné, Dembélé se nacházel úplně jinde.
73'
Do pokutového území se v poklidu dostal Sacko, který zcela evidentně trefil ruku ležícího Denayera. Celkem překvapivě z toho není penalta, roh pro domácí.
72'
Ven z branky musel domácí Callamand, kterému se povedlo eliminovat Dembélé. Ten prohrál rychlostní souboj, navíc domácí brankář zasáhl čistým způsobem.
71'
Hostující tým se pochopitelně nikam nežene, což bylo patrné také na Cornetově počínání, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na nohu Marcela.
70'
K rozehrávce se nakonec postavil Terrier, který to zkoušel hodně vysokou nabídkou, kterou si ve vzduchu dokázal najít Lacour, jenž včas odhlavičkoval.
69'
S velkou prodlevou sudí přeci jenom pískl do své píšťalky, Lyon bude mít možnost udeřit prostřednictvím standardní situace. Bude to z hodně velkého úhlu.
68'
Žlutou kartu dostává Guillaume Khous (FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01).
68'
S míčem si zahrál také domácí brankář Callamand, který i v tomto případě zkoušel roztáhnou hru po zemi na Lacoura. Ten pro změnu odkopl hrací předmět.
67'
Na vlastní polovině předvedl mnoholeté zkušenosti Aouar, kterému se povedlo proniknout kolem napadajících protihráčů, načež jsme sledovali přenesení hry.
66'
To samé se dá říct také o favorizovaném Olympique Lyonu, kterému nyní skřípala fáze při přechodu k pokutovému území. Včasným zákrokem se totiž prezentoval Romany.
65'
Hostující Cornet se dožadoval nedovoleného zákroku, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Bourg-en-Bresse se ani tentokráte daleko s míčem nedostalo.
62'
Střídání v týmu FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01: ze hřiště odchází Rafik Boujedra, přichází Kelly Irep.
Střídání v týmu FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01: ze hřiště odchází Soufiane Atik, přichází Kassim M'Dahoma.
59'
Hostující obrana si tentokráte nedokázala pohlídat Boujedru, na kterého byla rozehrána standardní situace, avšak zakončení proskákalo kousek vedle.
58'
Střídání v týmu FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01: ze hřiště odchází Abdelkader Kraichi, přichází Livio Nabab.
57'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Thiago Mendes.
57'
Callamand si ještě lehce sáhl na míč, z čehož se vyklubal další rohový kop. Ten byl nesmírně nebezpečný, na brankové čáře zasahoval jeden z domácích.
56'
Dembélé dnes hraje velice dobře, což potvrdil také při této akci. Jeho patička totiž vysunula do příležitosti Terriera, který v pádu orazítkoval pouze tyč.
55'
Hosté odskakují na rozdíl čtyř přesných zásahů! Terrierovi se totiž povedlo na levém křídle vysunout aktivně hrajícího Dembélého, který okamžitou nahrávkou ještě zkoušel najít MAXWELA CORNETA, jenž zamířil bezpečně do horní části branky.
54'
Bourg-en-Bresse se rychle pustilo do protiútoku, který byl veden po levém křídle. Hostující celek se dokázal včas zformovat, čímž zamezil slibnější šancí.
53'
Velezkušený Denayer dokázal přeposlat nahrávku na vedle stojícího Marcela. Ten ještě kolmicí nastartoval Terriera, jehož nahrávku si však našel Callamand.
52'
Olympique to nemuselo zas tak vadit. Nepovedený odkop totiž dokázal zachytit pozorný Aouar, po jehož nahrávce dokázal Dembélé vybojovat další rohový kop.
51'
Hrací předmět se jako poslední odrazil od domácího Khouse, od kterého šel do zámezí. Vhazovat tak mohl Marcal, jehož nabídka nenašla naběhnuvšího Corneta.
50'
Tousartovi nevyšel ideálně první kontakt s míčem, k volnému předmětu se tak dostal dotírající Kraichi, který však narazil hned na prvního protihráče.
49'
Žlutou kartu dostává Quentin Lacour (FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01).
48'
Do nepříjemného obležení se před malým momentem dostal obránce Camara, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na kopačku brankáře Callamanda.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu přichází třetí branka Lyonu! Nejprve to velice kvalitním způsobem udělal Dembélé, který se důrazně protlačil až k zakončení, jenž skončilo pouze na vzdálenější tyči. Od této konstrukce se míč odrazil k MARTINU TERRIEROVI, před kterým číhala prázdná branka.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl nečekaně vyrovnanou podívanou. Bourg-en-Bresse se favorita zápasu vůbec nebálo, naopak sehrálo dobrou partii, avšak dvakrát inkasovalo. Lyonu přitom stačilo využít jediné dvě vyložené šance, které navíc přišly po chybě domácích obránců. Bourg-en-Bresse to bude mít hodně složité!
45'
43'
Bourg-en-Bresse to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o dvě branky. Do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se klidně může ještě otočit.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Hostující celek odskakuje na rozdíl dvou branek! Lyon totiž podnikl akci po levém křídle, kde se Aouarovi ještě povedlo zachytit míč před brankovou čárou, načež ho předkládal do malého vápna. Našel pouze kopačku Lacoura, jehož odklízení zachytil MOUSSA DEMBÉLÉ, který poté zamířil do odkryté branky.
41'
Za dalekonosnou kolmicí se pokoušel dostat Khous, avšak míč nakonec doskákal mimo vymezený prostor. To znamená, že si Rafael vyzkouší další aut.
40'
Na poslední chvíli šel skluzem po míči obránce Marcelo, který tak do šance nepustil aktivně hrajícího Ananiho. Lyon se v posledních minutách pouze brání.
39'
Hostující brankář musel vystartovat ven z branky, přičemž se mu povedlo odklidit hrací předmět do zámezí. V opačném případě by se do šance dostal Anani.
38'
Lopes v tomto případě raději rozehrával po zemi do strany, kde se nacházel Rafael. Právě nahrávku druhého jmenovaného dokázal vystihnout Boujedra.
37'
Samotný centr nakonec nepřinesl nic nebezpečného, avšak posléze se k odraženému balónu dostal obránce Camara, který ho napálil zhruba metr vedle branky.
36'
Domácí hráči opět přidali na aktivitě, výsledkem je zisk rohového kopu z pravé strany. Za míčem spěchá Ribelin, který se tak postará o další rozehrávku.
31'
Je za námi více než třetina hry. Už to vypadalo, že se na branku požene hned dvojice hráčů Lyonu, avšak pomezní sudí přeci jenom signalizoval ofsajd.
30'
Bourg-en-Bresse se snažilo překvapit svého soupeře rychlou rozehrávkou autového vhazování, po kterém jsme sledovali nepřesný pokus z kopačky Sacka.
29'
Standardní situace nakonec nepřinesla nic nebezpečného, naopak bylo před dopadem míče pískáno. Útočným faulem se totiž prezentoval zadák Marcelo.
28'
Callamand velice přesně odkopával na Camaru, který musel odehrát balón před dotírajícím Dembélém. I tak si hráči Lyonu došli pro zisk standardní situace.
27'
Marcal postupoval po levém křídle až k hranici šestnáctky, kde měl celkem dost prostoru na centr levou nohou, avšak to mu ve finální fázi spíše uškodilo.
26'
Mezi obránce si seběhl hostující Cornet, který však narazil pouze do dobře postaveného Romanyho, jenž pro změnu vypíchl míč za cenu autového vhazování.
25'
Lopes měl práci, avšak se nejednalo o nic vážnějšího. Khous totiž centroval směrem do pokutového území, nepovedený centr přistál v rukavicích brankáře.
24'
Avizovaný rohový kop rozehrál od rohového praporku Sacko. Jeho nabídka sice směřovala k přední brankové konstrukci, avšak tam se nacházel pouze Marcelo.
23'
Bourg-en-Bresse se s míčem dostalo až hluboko na vlastní polovinu. Camara se proto rozhodl pro přenesení hry na Ribelina, který střelou vybojoval rohový kop.
22'
S míčem si zahrál také hostující brankář Lopes, který se okamžitě postaral o dalekonosný odkop od své branky, avšak krátce poté byl Lyonu pískán další faul.
17'
První šance hostujícího celku končí vedoucí brankou! Obrovskou hrubici totiž udělal domácí obránce Camara, který chtěl zpětnou nahrávkou oslovit brankáře Callamanda, avšak slabé odklizení míče dokázal přečíst MOUSSA DEMBÉLÉ, kterému se povedlo překonat brankáře.
16'
O malý okamžik později fauloval také domácí Atik, který zcela evidentně poslal k zemi obětavého Marcela. Lyon se rozhodl pro okamžitou rozehrávku standardky.
15'
Nahrávku obdržel domácí Anani, který byl zezadu skolen k zemi v podání Marcela. Jednalo se o jednoznačný faul, Bourg-en-Bresse se rozhodlo rozehrát po zemi.
14'
Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).
13'
Do protiútoku se hnal Cornet, který ještě zkoušel najít vedle stojícího Aoura, nicméně druhý jmenovaný hráč si při zpracování míče pomohl horní končetinou.
12'
Bourg-en-Bresse zahrávalo rohový kop z levé strany, který byl veden po zemi. Nakonec nepřesně nahrával Lacour, jehož přihrávka našla pouze Marcela.
11'
Pro Lyon mohlo být zle. K fantastické ráně totiž napřáhl Romany, který to zkoušel střelou pod břevno, kam dokázal rukavici vystrčit brankář Lopes.
10'
Dobrou obrannou hru odvedl domácí Sacko, který za sebe nepustil odkop v podání Tousarta. Aby toho nebylo málo, tak Lacour trefil pouze protihráče před sebou.
9'
Na levou stranu si to namířil Terrier, kterého zpracovával jeden z protihráčů. Nakonec se nejednalo o nedovolený zákrok, naopak bude moci vhazovat Khous.
8'
Bourg-en-Bresse mohlo rozehrávat volný kop kousek od středového kruhu. Obránce Lacour nakonec rozehrával na vedle stojícího obranného kolegu Romanyho.
7'
Lyon se opět dostal k opačnému pokutovému území, odkud to centrem z levé strany zkoušel obránce Rafael, který však našel pouze hlavu protihráče.
6'
Dalekonosné přenesení předvedl Marcelo, kterému se povedlo velice přesně najít volného kolegu Terriera, avšak ten nepředvedl zrovna dobré vedení míče.
5'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl hostující Aouar, který svému celku zajistil zisk standardní situace. K rozehrávce se navíc postavil obránce Marcelo.
4'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Lopes, kterému se povedlo velice přesně odkopnout k levé autové lajně, kde se Marcalovi povedlo vybojovat autové vhazování.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se Bourg-en-Bresse povedlo kombinovat na útočné polovině, kde se Sackovi ještě vydařilo roztažení hry až na Boujedru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01: Callamand (C) – Khous, Camara, Romany, Lacour – Ribelin, Sacko, Kraichi – Boujedra, Anani, Atik
Náhradníci: Pichot – M'Dahoma, Irep, Nabab, Dunand, Kone, El-Ouazzani

Olympique Lyon: Lopes – Rafael, Marcelo, Denayer (C), Marcal – Caqueret, Tousart, Aouar – Cornet, Dembélé, Terrier
Náhradníci: Tătărușanu – Andersen, Lucas, Mendes, Gouiri, Cherki, Tete

Rozhodčí: Hadj Salem.
FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01
Celek z Francouzské National Ligue, tedy třetí nejvyšší soutěže bude prožívat fotbalový svátek, když přivítá velkoklub z Lyonu. V letošní sezóně patří domácím 8. příčka v tabulce. Domácí prostředí je pro tento celek v probíhající sezoně velkou výhodou, jelikož zde již 8 zápasu v řadě neprohráli. Nejlepším střelcem mužstva je 10-ti gólový Achille Anani.
Olympique Lyon
Hostující tým z Lyonu, jemuž se momentálně v Ligue 1 příliš nedaří a patří mu po 19. kolech 12. pozice, bude chtít v dnešním zápase jednoznačně uspět a postoupit v bitvě o evropské poháry dále. V posledním venkovním klání Lyonští jen remizovali na půdě Reims 1:1. S jakou sestavou nastoupí a jestli v ní budou dva tahouni Dembelé a Depay se můžeme zatím jen domnívat.
Všem příznivcům kopané přeji pěkný sobotní večer při sledování textového on-line přenosu z utkání Francouzského poháru mezi týmy FC Bourg-en-Bresse Péronnas 01 a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:55.