Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Paris SG - 19. ledna 2020   20:55

Lorient
Lorient
0:1
(0:0)
Paris SG
Paris SG
80' Sarabia
Lorient
Nardi – Hergault, Laporte, Saunier, Le Goff – Abergel, Fontaine, Le Fee – Cabot (85. Lauriente), Hamel (78. Lecoeuche), Wissa (84. Kitala)
Pattier – Bozok, Kitala, Lauriente, Lecoeuche, Lemoine, Mendes
Abed
Stade du Moustoir
Paris SG
Rico – Dagba, Silva, Diallo, Kurzawa – Gueye, Paredes (73. Choupo-Moting) – Sarabia, Di María (85. Herrera) – Draxler, Icardi
Bulka – Neymar, Herrera, Choupo-Moting, Kimpembe, Mbappé, Mbe Soh

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Paris Saint-Germain, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 1:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, Lorient totiž předváděl velice dobrou obrannou činnost, která se dlouhou dobu vyplácela. Soupeř byl celkem dlouhou dobu směrem dopředu neškodný, výjimku tvořila situace deset minut před koncem zápasu, kdy se o jedinou branku postaral Sarabia.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:8.
90+4'
90+3'
Diallo s přehledem odehrál míč kousek od svého pokutového území, posléze ale zasáhl hodně podezřele kolega Kurzawa, sudí nechává pokračovat ve hře.
90+2'
Lorient ještě má několik minutek na vyrovnání, avšak soupeř ho absolutně nepouští k balónu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o postupujícím se zdá být rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Sarabia si nechtěl komplikovat život, naopak počkal na své spoluhráče v útoku. Poté se do kombinace zapojil také Silva, který očividně nikam nespěchá.
85'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Armand Lauriente.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Angel Di María, přichází Ander Herrera.
85'
Vysoko na útočnou polovinu se vytáhl také defenzivně laděný Diallo, který pouze přeposílal na vedle postaveného Gueyeho, jenž rovněž nikam nespěchá.
84'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Yann Kitala.
83'
Po pravém křídle se dostával do rozhozené obrany domácí Cabot, který si přehodil míč na silnější končetinu, avšak i přesto našel prvního ze svých protihráčů.
82'
Pařížané se pochopitelně nikam neženou, naopak se Diallovi povedlo vyprodukovat zpětnou nahrávku až na kopačku Rica, který s rozehrávkou hodně váhal.
81'
Lorient to bude mít v současné době hodně složité, zhruba deset minut před koncem zápasu inkasoval první branku, Paris Saint-Germain tak je v lepší pozici.
80'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté se přeci jenom prosazují, díky čemuž vedou o jednu branku! Gueye přeposílal na vedle stojícího kapitána Silvu, který vyprodukoval fantastickou vzdušnou nabídku, na kterou si dokázal naskočit PABLO SARABIA, jenž zamířil nadmíru přesně.
80'
Nardi podržel svůj celek! Paris Saint-Germain dobře kombinovalo za pokutovým územím, prudká rána z nohy Sarabii skončila na pozorném Nardim.
79'
Lorient se po delší době dostal až do opačného pokutového území, kde to střílenou nabídkou zkoušel Le Goff, který však nenašel svého kolegu Cabota.
78'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Pierre Yves Hamel, přichází Quentin Lecoeuche.
74'
Paris Saint-Germain opět rozjelo kombinaci v blízkosti pokutového území soupeře, kde se Silvovi povedlo roztáhnout hru na levou stranu, kde číhal Kurzawa.
73'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Eric Maxim Choupo-Moting.
73'
Došlo k hodně ostré srážce mezi domácím brankářem Nardim a Laportem. Druhý jmenovaný hráč je značně otřesen, opět se nebude hrát několik vteřin.
72'
Nehrálo se dobrou minutu, nicméně Abergel by měl pokračovat v tomto zajímavém duelu. Lorient bude chvíli hrát v početní nevýhodě, což se rychle změní.
71'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Abergel, ke kterému se seběhl lékařský personál. Vypadá to na zdravotní problémy při došlápnutí na trávník.
70'
I opakovaný záběr potvrdil, že se jako poslední dotkl míče domácí brankář. Nardi tak mohl odkopávat od své branky, Lorient si balónu moc dlouho neužil.
69'
Na zadní tyči se povedlo zakončit Icardimu, který však trefil pouze přesouvajícího se Nardiho. Dokonce z toho nebude ani rohový kop pro Paris Saint-Germain.
68'
Do protiútoku se pokoušel vydat osamocený Hamel, který však neměl proti Diallovi sebemenší šanci. Hostujícímu obránci se povedlo udržet míč na hřišti.
67'
Icardimu se povedlo sklepnout míč pod sebe, kam si nabíhal Di María. Rána druhého jmenovaného nebyla povedená, Nardi tak ani tentokráte nezasahoval.
66'
Hráčům Lorientu se opět povedlo ucpat prostor před pokutovým územím, kam tentokráte nedokázal proběhnout Gueye, který byl včasným zákrokem zastaven.
65'
Ven z branky musel také domácí brankář Nardi, kterému se povedlo vyboxovat míč ven z pokutového území. Následně šel do riskantního skluzu Paredes.
64'
Žlutou kartu dostává Leandro Paredes (Paris Saint-Germain FC).
63'
Draxler se po delší době připomněl fanouškům, avšak pouze přeposílal nahrávku do strany na Kurzawu, jehož další centr zablokoval pozorný Saunier.
59'
Le Goff si na pravém křídle všiml naprosto volného Hergaulta, který ihned poté centroval směrem do pokutového území, kde ale nebyl nikdo ze spoluhráčů.
58'
O rozehrávku od své branky se staral znuděný Nardi, který stále čeká na první vážnější zákrok. Paris Saint-Germain absolutně nehraje to, co se očekávalo.
57'
Rohový kop přistál na hlavě jednoho z hráčů Paris Saint-Germain. Diallo poté pouze odkopával na opačnou polovinu, kde se nacházela smečka protihráčů.
56'
Před pokutovým územím narazil také Sarabia, kterému nevyšel pokus o jesličky Fontaiemu. Lorient se vrhl do protiútoku, centr od Cabota přinese rohový kop.
55'
O provedení autového vhazování se před malým momentem postaral Kurzawa, kterému se sice povedlo najít Di Maríu, avšak jeho centr neprošel na Icardiho.
54'
Domácí si konečně na delší časový úsek užili míč, se kterým otočili hru na levou stranu. Nákop od Le Goffa zastavil Sarabia, který však poté nenahrál přesně.
53'
Paredes si i tentokráte hodil míč na levou nohu, jenomže následná nabídka nebyla vůbec nebezpečná. V pokutovém území navíc zasahoval obránce Laporte.
52'
Lorient se však ani při této útočné snaze daleko nedostal, nepřesná nahrávka na Hamela skončila pouze u Gueyeho, který ihned oslovil volného Dagbu.
51'
Kurzawovi navíc nevyšel první kontakt s míčem, který skončil pouze za postranní lajnou. Hergault nikam nespěchá, autovým vhazováním nasbíral vteřinky.
50'
Paris Saint-Germain se opět celkem snadným způsobem natlačilo k opačnému pokutovému území, kde se však domácí obrana stačila včas zformovat.
49'
Kousek od pokutového území se povedlo zakročit také Saunierovi, který poté sám rozjel rychlou protiakci, avšak Paris Saint-Germain se však vrátilo zpět.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si to po levém křídle namířil hostující Kurzawa, který poté s přihrávkou narazil do Hergaulta, jenž odklízel za cenu autu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám překvapivě nepřinesl žádnou branku. Pařížané pochopitelně měli více ze hry, avšak za celou dobu se nedostali do žádné vyložené šance, což jen svědčí o velice dobré obraně domácích. Lorient navíc podnikal řadu zajímavých protiútoku, která ale brankou neskončily.
45'
44'
Dagba se pokoušel sám prodrat kolem protihráče, avšak ten zakročil velice dobře. Navíc se jednalo o ofsajdové postavení, Fontaine bude moci rozehrát.
42'
Lorient se opět stáhl do hodně hustého bloku, který dokonce odrazil další centrovanou nabídku soupeře. Domácí se už dlouho dobu nedostali na druhou stranu.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Zajímavým způsobem to na sebe vzal Di María, který se mrštným výpadem pokusil navštívit pokutové území soupeře, avšak tam pouze fauloval Fontaineho.
39'
Silva dokázal vyvézt hrací předmět na opačnou polovinu, kam se včas vrátila také smečka domácích hráčů, které se povedlo odrazit další útočný výpad.
34'
Di María se mrštným způsobem dostal kolem dvojice protihráčů, posléze mu vyšla také narážečka s jedním ze spoluhráčů, avšak následná rána směřovala doprostřed.
33'
Možná trochu zbytečně zkoušel odklidit hrací předmět domácí Le Goff, který na opačné polovině nenašel žádného ze spoluhráčů, nýbrž pouze podavače míčů.
32'
Sarabia si tak dlouho naváděl míč na pravou nohu, až se mu ve volném prostoru nabídl ke spolupráci Di María, s jehož centrem si brankář Nardi poradil.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Paris Saint-Germain má územní převahu, ta ale zatím nevedla k žádné vyložené šanci.
30'
Avšak ani tato standardní situace nepřinesla nic nebezpečného. Naopak se na hranici svého malého vápna povedlo zakročit Saunierovi, který včas odvracel.
29'
O útočnou snahu se pokoušel také talentovaný Dagba, který byl v souboji s Le Goffem povalen na trávník, což uviděl také sudí. Standardka pro Paris Saint-Germain.
28'
Kousek od středového kruhu se povedlo Gueyemu přenést hru na levou stranu, odkud ještě zkoušel centrovat Kurzawa, jenž ani tentokráte nenašel Icardiho.
27'
Navíc se k nadějnému centru z levé strany dokázal protlačit Wissa, kterému se však nepovedlo najít žádného ze spoluhráčů, nýbrž pouze obránce pařížského celku.
26'
Před Nardim se utvořil menší zmatek, avšak domácí obrana ho dokázal celkem rychle vyřešit. Míč totiž letěl hodně daleko na polovinu Paris Saint-Germain.
25'
Také Paris Saint-Germain zahrávalo další rohový kop, avšak ten nebyl vůbec povedený. Míč se snesl do rukavic brankáře Nardiho, který rozehrál výhozem.
24'
Hezkou průnikovou nahrávku předvedl Sarabia, kterému se do pokutového území povedlo vysunout Sarabiu, jehož zpětná nahrávka skončila pouze na Laportem.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Paris Saint-Germain se zatím směrem dopředu trápí, což se zrovna nečekalo.
22'
Lorient tak vykřesal zisk již druhého rohového kopu, který směřoval k hranici malého vápna. Tam se nejvýše dostal Kurzawa, jenž odvracel na nohu soupeře.
21'
Do protiútoku se před malým momentem vrhal Cabot, který si však neporadil hned s prvním protihráčem. Tím byl Diallo, který zakročil za cenu rohového kopu.
16'
Nečekanou kolmicí za obránce to zkoušel Paredes, avšak našel pouze prvního stojícího protihráče. Icardi se tak do šance nedostal, Nardi je stále bez práce.
15'
Zatím nevýrazný Draxler měl kolem sebe přesilu protihráčů, před kterou se mu povedlo ještě nahrát do volného prostoru. Lorient výborně napadá rozehrávku.
14'
Paris Saint-Germain se po kratší době dostalo zpět na polovinu soupeře, kde rozjelo další kombinaci. Do ní se zapojil také Gueye, který se ihned pokoušel roztáhnout hru.
13'
Zpětná nahrávka směřovala na dobře postaveného Laporteho, který navíc svižným způsobem dostal míč na opačnou polovinu, kde mu vypomohl Hergault.
12'
Sarabia si hledal prostor za pokutovým územím, místo zakončení ještě roztáhl hru do křídla na Dagbu, jehož prudká nabídka skončila pouze na Fontainem.
11'
Ten nebyl úspěšný, avšak poté se míč dostal zpět k šestnáctce. Tam se Cabotovi povedl manévr na levou nohu, avšak prudké zakončení skončilo pouze na soupeři.
10'
K zajímavému projektilu se před malým momentem dostal Abergel, jehož ránu tečoval jeden z protihráčů. Lorient si dokonce vyzkouší úvodní rohový kop.
9'
Navíc se Fontaine dostal k roztažení hry do strany na Le Goffa, jehož vzdušnou nabídku odklízel hned první protihráč. Lorient bude i přesto moci vhazovat.
8'
Do pokutového území domácích se snášel další centr, avšak i v tomto případě si ho dokázal najít Laporte, kterému se povedlo zakročit před protihráčem.
7'
Wissa se pokoušel dostat do k prudké nahrávce, avšak místo toho pouze spadl na zem. Penalta to pochopitelně být nemůže, naopak sudí nechává pokračovat.
6'
Do kombinace se zapojil také kapitán Silva, kterému se povedlo roztáhnout hru na Sarabiu, jehož kroucená nabídka doputovala pouze na kopačku Sauniera.
5'
Směrem dopředu si to před malým momentem namířil Abergel, který se však daleko nedostal. Naopak se k první práci s míčem dostal brankář Paris Saint-Germain.
4'
Nekompromisním odkopem se prezentoval obránce Laporte, který poslal hrací předmět daleko na opačnou polovinu, kde se k balónu dostal pozorný Diallo.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se o provedení autového vhazování postaral hostující obránce Dagba, který si vybral Gueyeho, jenž narazil pouze do protihráče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Lorient: Nardi – Hergault, Laporte, Saunier, Le Goff – Abergel, Fontaine, Le Fee – Cabot, Hamel, Wissa
Náhradníci: Pattier – Bozok, Kitala, Lauriente, Lecoeuche, Lemoine, Mendes

Paris Saint-Germain FC: Rico – Dagba, Silva, Diallo, Kurzawa – Gueye, Paredes – Sarabia, Di María – Draxler, Icardi
Náhradníci: Bulka – Neymar, Herrera, Choupo-Moting, Kimpembe, Mbappé, Mbe Soh

Rozhodčí: Abed.
Vítám vás u dalšího kola Francouzského poháru, v němž se utkají vedoucí celky dvou nejvyšších soutěží ve Francii. Zatímco Lorient vládne druhé nejvyšší lize, tak Paris Saint-Germain se vyhřívá na prvním místě Ligue 1. Právě hostující mužstvo je obrovským favoritem zápasu, který by měl bez problému projít do další fáze. Ovšem domácí nedají svou kůži lacino, a tak se těšme na zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:55.