Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lens - 1. března 2023   18:15

Nantes
Nantes
31' Delort  • 59' Delort
2:1
(1:1)
Lens
Lens
28' Fofana
Nantes
Descamps – Centonze, Girotto (C), Castelletto, Hadjam – Sissoko, Mollet (75. Blas), Moutoussamy – Guessand (74. Simon), Delort (75. Mohamed), Ganago (82. Corchia).
Lafont – Corchia, Joao Victor, Díaz, Chirivella, Coco, Blas, Simon, Mohamed.
Turpin – Danos, Pages
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Lens
Leca – Medina (19. Machado), Danso, Gradit – da Costa (77. Thomasson), Fofana (C), Abdul Samed, Le Cardinal (64. Frankowski) – Haidara (64. Fulgini), Openda – Sotoca.

Opět několik zahozených šancí ve druhé půli. Nicméně rozhodla situace z padesátédeváté minuty, kdy Andy Delort proměnil druhý pokutový kop v utkání a posílá obhájce troje FC Nantes do semifinále Coupe de France, kde doplní již jistého a čekajícího semifinalistu Olympique Lyon.

Všem čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:9.
90+4'
90+2'
Definitivní razítko postupu pro svůj tým mohl po pěkném sólu Mohameda, jenž zneškodnil několik obránců soupeře, jenže zakončující Samuel Moutoussamy posílá míč vysoko nad branku Lens!
90+1'
Krkolomná pozice zakončujícího Opendy nevěstila nic dobrého a míč letí daleko mimo od levé tyče.
88'
Zakončení Fofany vyřešil na brankové čáře zaskakující obránce za svého brankáře Descampse.
86'
Vyrovnání na své kopačce měl Angelo Fulgini, ale posílá z první balon pouze do pravé tyče!
85'
Po zahrání rohového kopu Nantes se pokusil ohrozit branku soupeře čerstvý hráč ve žlutém dresu Mostafa Mohamed.
83'
Jasného držení protihráče se v osobním souboji dopustil faulující Moussa Sissoko.
82'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Ignatius Ganago, přichází Sebastien Corchia.
80'
Ve střelách na branku v poměru 7:4 vedou stále hráči Racingu Lens, jenže z velkého počtu střel vytěžili opravdu minimum v podobě jedné vstřelené branky.
78'
Většina změn Racingu Lens byla provedena jasně s účelem posílení ofenzívy.
77'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází David da Costa, přichází Adrien Thomasson.
77'
Angelo Fulgini se sice prodral k centorvanému míči, ale jako hlavičkář se příliš neosvědčil.
76'
Moses Simon se ihned po svém příchodu na hrací plochu blýskl individuální akcí, která byla zakončena pouze propagační střelou do brankáře Lecy.
75'
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Ludovic Blas,
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Mostafa Muhamed.
74'
ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Moses Simon.
73'
Danso je ošetřován, zatím jeho spoluhráči marně protestují u hlavního rozhodčího.
73'
Kevin Danso podstoupil tvrdý souboj v pokutovém území. Rozhodčí Turpin třetí penaltu v tomto utkání nenařídil.
72'
Změna exekutora při zahrávání rohu Racingu Lens v podobě Angela Fulginiho zatím kýžený úspěch nepřinesla.
71'
Hlavičkový pokus obránce Lens Kevina Dansa se ukázal jako velmi nepovedený.
70'
Centrovaný míč z rohu našel pouze s přehledem vyběhnuvšího brankáře Descampse.
70'
Sotoca se do míče opřel z první, ale jeho pokus byl bránícím hráčem sražen na rohový kop.
69'
Mollet vyslal centrovaný míč z přímého kopu do pokutového území, jeho trajektorii letu výborně odhadl zkušený brankář Leca.
67'
Lois Openda ztratil tolik klidu při pokusu o zakončení v pokutovém území, že těžko tohle lze počítát za úspěšný zásha brankáře Descampse při likvidaci střely.
65'
Pas z dílny Moutoussamyho našel před brankou Ganaga jehož volej se jen těsně nevešel do brankové prostoru.
64'
ze hřiště odchází Massadio Haidara, přichází Angelo Fulgini,
ze hřiště odchází Julien Le Cardinal, přichází Przemyslaw Frankowski.
62'
Lavičce Raciong Lens je jasné, že musí udělat nějaké změny v sestavě svého týmu.
61'
Centrovaný míč Machada končí pouze u jistého brankáře Descampse.
59'
Nantes právě vstřelili branku!
Ano je 100% úspěšný! Autorem branky z pokutového kopu je ANDY DELORT, který se svou střelou k tyči byl i podruhé v dnešním utkání úspěšný ze značky pokutového kopu – 2:1!.
58'
Andy Delort jednu penaltu již proměnil, tak si to jde zkusit ještě jednou, bude 100% úspěšný?
58'
Před zahráním penalty bude ještě portugalský brankář malou chvíli ošetřován.
57'
Brankář Leca zasáhl protihráče při svém zásahu v pokutovém území nohou a hlavní rozhodčí Turpin nařizuje druhý pokutový kop pro Nantes v dnešním utkání!
56'
Hráči Racingu Lens se snaží vrátit vedení na svou stranu, zatím bezúspěšně.
54'
Rozehrání rohového kopu Molletem se neukázalo zrovna jako nejlepší možná varianta.
53'
Molletova střela skončila pouze na obětavě hrajících obráncích soupeře z Lens.
51'
Podražení soupeře skluzujícím Machadem neuniklo sudímu Turpinovi, který bez váhání odpískal faul.
50'
Zvednutý praporek asistenta rozhodčího jasně signalizuje, že dnes velmi aktivní Ignatius Ganago se ocitl v ofsajdu.
49'
Haidara ve velmi slibné pozici, dostal šok z této situace a poslal balon pouze přímo do brankáře Descampse!
48'
David Costa opět ukázal, že dnes mu vůbec nevychází exekuce rohových kopů.
48'
Ve čtvrtfinále Coupe de France je již Olympique Lyon, v souběžně hraném utkání drtí Toulouse FC svého soupeře z nižší soutěže jasně 4:0! Ve večerním duelu bude velkým favoritem Olympique Marseille.
46'

Fauly: 5:5
Úvodné pětadvaceti minutovka nabídla několik neproměněných šancí, Costu vychytal brankář Descamps, i jeho protějšek Leca se blýskl při likvidaci střel Ganaga a Guessanda!

Těsně před půlhodinou hry po špatně odvráceném centru skóroval Fofana, ale již za tři minuty srovnal z penalty Delort po předchozím faulu Le Cardinala na Ganaga!

Tudíž do druhého poločasu je vše naprosto otevřené.
45+1'
45+1'
Centr Delorta od levé postranní čáry končí pouze v rukavivích brankáře Lecy.
44'
Andy Delortovi byl na hranici pokutového území odpískán útočný faul.
43'
Centr Sotocy mířící na Opendu v pokutovém území byl na poslední chvíli odvrácen do bezpečí díky odkopu obránce Nantes.
42'
Pas středem hřiště od záložníka Racingu Lens byl více než jasně čitelný pro hráče soupeře.
41'
Sudí sice nejprve signalizoval k rohovému praporku, posléze na radu asistenta rozhodčího odpískal ofsjad hráčům Racingu Lens.
40'
Na střely vede aktivnější Lens 9:4, na střely na branku pak 3:2!
39'
Po dvou brankách v rozmezí tří minut se hra opět dosti uklidnila.
38'
Delort byl nejlepší ve vzduchu, nicméně jeho sklepnutí hlavou balonu na zem nedokážal využít žádný z jeho spoluhráčů.
36'
Costa dostal další dvě možnosti zahrávat v rychlém časovém sledu po sobě dva rohy, ale ani jeden nezahrál úspěšně.
35'
Rohový kop byl sice odvrácen, ale následná střela Fofany byla sražena na další roh pro Lens.
34'
Centr Gradita na Opendu byl sražen pozornou obranou na rohový kop pro Racing Club de Lens.
32'
Velmi nepřesnou střelu vyslal ze svého voleje zakončující Lois Openda.
31'
Autorem branky z pokutového kopu je ANDY DELORT, který poslal míč k pravé tyči a bleskově vyrovnává na 1:1!
30'
K zahrávání penalty se chystá kanonýr Andy Delort.
29'
Ganago byl jasným způsobem sundán Julienem Le Cardinalem – pokutový kop pro Nantes!
28'
Lens právě vstřelilo branku!
Po centru Gradita zprava, který nedokázala pořádně odvrátit do bezpečí obrana Nantes, balon propadl až k přesně zakončujícímu kapitánu Lens SEKO FOFANA – 0:1!
27'
Střelecký pokus od Floriana Sotocy vyslaný pravačkou ze střední vzdálenosti proletěl kolem pravé tyče.
25'
Sissoko operuje s míčem mezi středovým kruhem a pokutovým územím Racibgu Lens.
23'
Po ubráněném rohovém kopu následoval posléze nedovolený zákork na Florenta Molleta.
22'
Po individuální akci se pokusil svou střelou Evann Guessand zaskočit brankáře Lecu, jenž míč vyrazil na rohový kop!
22'
Gradit centrem před branku hledal nabíhajícího Opendu, ale vítězem celé situace je brankář Descamps.
20'
Openda si na pravé straně hřiště své útočné poloviny nepohlídal své ofsajdové postavení.
19'
ze hřiště odchází Facundo Medina, přichází Deiver Machado.
18'
Kolumbijský obránce není na tom zrovna nejlépe po zdrabvotní stránce a musí být předčasně vystřídán.
18'
Medina utrpěl zranění v osobním souboji a bude ošetřován na hrací ploše.
16'
Do pěkného centru se hlavou položil Ignatius Ganago, ale tento pokus výtečně pokryl brankář Jean-Louis Leca!
14'
Odražený míč po odvráceném rohu nepřesně napálil mimo branku soupeře zakončující Fofana.
13'
Po centru zprava se zcela sám před brankářem ocitl David Da Costa, ale jeho zakončení z velmi slibné pozice výtečně zneškodnil na rohový kop brankář Descamps!
13'
Rozhodčí Turpin odpískal faul na pronikajícího Sotocu.
11'
Dlouhý míč na levou stranu hřiště končí ztrátou míče a následně také odpískaným, útočným faulem hráče Racing Lens.
10'
Costa se snažil lobem za obranu na spoluhráče Haidaru přelstít soupeře, jenže tuto akci výtečně předvídla brankář Descamps.
9'
Molletovo zakončení zpoza pokutového území bylo zablokováno.
8'
Le Cardinalaova střela šla pouze do míst, kde to měl pohlídané brankář Descamps.
8'
Po dobré patičce a následné zpětné přihrávky střílel z osmnácti metrů nepřesně zakončující Delort.
7'
Na druhé straně hřiště střelu soupeře zablokoval kapitán Nantes Girotto.
7'
Nepovedený centr z přímého kopu snadno odvrátila obrana Racingu Lens mimo pokutové území.
6'
Pronikajícího Molleta u postranní čáry taktickým faulem poslal k zemi Facundo Medina.
5'
Úvod utkání se odehrává v opatrném módu převážně kolem středového kruhu.
4'
Guessand svým centrem nedokázal v pokutovém území nalézt svého spoluhráče Delorta.
2'
Pěknou kličku Hadjami nedokázali posléze patřičně využít jeho spoluhráči.
1'
Střela z kopačky kapitána Fofany ze střední vzdálenosti byla zablokována pozornou obranou FC Nantes.
1'
Toto utkání se hraje bez divácké účásti!
Hráči FC Nantes nastoupí k tomuto pohárovému utkání ve žlutých dresech, Racing Club de Lens bude hrát v netradičních zelenočerných dresech.

FC Nantes: Descamps – Centonze, Girotto (C), Castelletto, Hadjam – Sissoko, Mollet, Moutoussamy – Guessand, Delort, Ganago.
Náhradníci: Lafont – Corchia, Joao Victor, Díaz, Chirivella, Coco, Blas, Simon, Mohamed.
Trenér: Antoine Kombouare

Racing Club de Lens: Leca – Medina, Danso, Gradit – da Costa, Fofana (C), Abdul Samed, Le Cardinal – Haidar, Openda – Sotocca.
Náhradníci: Samba – Machado, Boura, Frankowski, Onana, Poreba, Fulgini, Thomasson, Labeau Lascary.
Trenér: Franck Haise

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages.
FC Nantes má o poznání těžší program a i díky němu je v klidném středu Ligue1 na třinácté pozici. FC Nantes po slibném utkání v Turíně proti Juventusu 1:1 nezvládl domácí odvetu v EL, když po vyloučení prohrál v oslabeném počtu 0:3. Po porážce od Racingu Lens prohrál i se Stade Rennes 0:1.
Racing Club de Lens prožívá velmi úspěšnou sezónu a je v současné době na čtvrté pozici Ligue1.

Racing Lens po těsné porážce 1:2 od Olympique Lyon následné dvě utkání odehrál s bodovým ziskem proti FC Nantes 3:1 a remízou s Montpellierem 1:1.

FC Lorient 1:1, 4:2 na penalty
Ve čtvrtfinále Coupe de France (francouzský pohár) se utká obhájce poháru FC Nantes proti Racingu Lens. Poslední utkání v této soutěži v roce 2021 dopadl lépe pro Racing Club de Lens 4:2.