International Champions Cup -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Paris SG - 20. července 2017   02:00

AS Řím
AS Řím
60' Sadiq (Gerson)
1:1
(0:1)

3:5 (PEN)

Paris SG
Paris SG
36' Marquinhos  (Jesé)
AS Řím
Alisson – Juan Jesus (84. Seck), Manolas (46. Castán), H. Moreno (46. Fazio), Peres – Strootman (C) (46. Gerson), Gonalons (61. Antonucci) – Iturbe (46. Tumminello), Pellegrini (46. Nainggolan), Perotti (61. De Rossi) – Džeko (46. Sadiq).
Lobont, Skorupski – De Rossi, Gerson, Nainggolan, Fazio, Sadiq, Seck, Castán, Abdullahi, Antonucci, Tumminello.
C. Penso (USA)
Comerica Park, Detroit, Michigan (USA)
36289 diváků
Paris SG
Aréola – Dani Alves (69. Nkunku), Silva (C) (46. Kimpembe), Marquinhos, Kurzawa (69. Berchiche) – Motta (69. Callegari), Rabiot (46. Matuidi) – Lucas Moura, Pastore (69. Guedes), Lo Celso (82. Edouard) – Jesé (82. Bernede).

Na penalty byl již úspěšnější celek z Paříže. V rozstřelu neuspěl pouze Gerson, který vůbec netrefil prostor mezi tyčemi. To už je z mé strany vše. Přeji Vám klidný zbytek noci!
Marquinhos rozhoduje. I on vystřelil do protipohybu gólmana. PSG tedy na penalty vítězí!
Daniele De Rossi s velkým přehledem. Počkal si na pohyb Aréoly a poté poslal míč umístil na druhou stranu.
Odsonne Edouard poslal míč do horní části brány a ještě do protipohybu Alissona.
Gerson nedal! Zvolil razantní zakončení, které skončilo vedle pravé tyče!
Lorenzo Callegari poslal míč na druhou stranu, než jakou si vybral Alisson.
Radja Nainggolan s přehledem vyrovnává.
Alisson si na střelu Christophera Nkunkua sáhl, ale nedokázal balón vytěsnit.
Bruno Peres do protipohybu brankáře.
Lucas Moura prostřelil Alissona tvrdou střelou k tyči. Gólman AS vystihl směr, ale neměl šanci zakročit.
Střílení penalt začíná.
Řádná hrací doba o vítězi zápasu nerozhodla. Ve druhé půli se prosadil jen Umar Sadiq, který střelou mezi nohy gólmana PSG srovnal na 1:1. V závěru přitom mohl hned několikrát strhnout vedení zpět na stranu Pařížanů Blaise Matuidi, který ale v koncovce selhal. Uvidíme tedy penalty.
90+3'
Konec 2. poločasu.
90+3'
Blaise Matuidi je smutným hrdinou zápasu! Dostal se do další obrovské příležitosti, ale sám před Alissonem zamířil do boční sítě.
90+2'
Po standardní situaci se dostal k zakončení Antoine Bernede, který nezamířil mezi tyče.
90+1'
Christopher Nkunku zůstal ležet na hřišti po zákroku Gastána. Ještě příležitost pro PSG.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
89'
Z 25 metrů vyzkoušel štěstí Gonçalo Guedes. Střela to nebyla špatná, ale míč přeci jen prolétl metr nad břevnem.
88'
Průnik Lucase Moury zastavil nedovoleným zákrokem Moustapha Seck. Hráči PSG zůstanou u míče na soupeřově polovině. Obránce Říma dostal žlutou kartu.
87'
Zápas se pomalu chýlí ke konci. Uvidíme, zda ještě dokáže některý z týmů rozhodnout.
85'
Výborný pressing vynesl PSG tutovku! K míči se dostal Odsonne Edouard, který naznačoval střelu, ale nakonec našel skvělou přihrávkou Blaiseho Matuidiho, který z bezprostřední blízkosti přestřelil! Matuidi se drží za hlavu, tohle se musí dávat.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Juan Jesus, přichází Moustapha Seck.
83'
Podobná situace, jako před několika minutami, kdy se za obranu římského celku dostal Blaise Matuidi. Francouzský záložník ale tentokrát pas spoluhráče nezpracoval.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Odsonne Edouard.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Jesé, přichází Antoine Bernede.
80'
Gonçalo Guedes si hezky dělal prostor v šestnáctce AS. Až do zakončení se ale proti přesile obránců nedostal.
77'
Zápas se nám v posledních minutách hodně otevřel. Z toho mají určitě radost diváci, ale trenérům se to líbit nebude.
75'
A vzápětí mohl vrátit vedení PSG Blaise Matuidi. Ten si naběhl na pas za obranu, ovšem tváří v tvář brankáři zamířil nad břevno!
75'
Obrovská šance Říma! Umar Sadiq dostal přihrávku do předbrankového prostoru, ale zblízka bránu přestřelil!
74'
Akci PSG zastavil praporek pomezního. Jednalo se o ofsajd.
73'
Hra je kouskována i kvůli střídáním, což se projevuje na tempu zápasu, které znatelně pokleslo.
71'
Umar Sadiq skončil v šestnáctce na zemi po nekompromisním zákroku Kimpembeho. Hráči AS se dožadují odpískání pokutového kopu, ale sudí Penso je jiného názoru!
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Yuri Berchiche.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Lorenzo Callegari.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Gonçalo Guedes.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Dani Alves, přichází Christopher Nkunku.
66'
Rohový kop stejného hráče už Pařížané celkem v klidu přestáli.
65'
Výbornou kopací techniku málem zúročil Daniele De Rossi! Zkušený záložník poslal přímý kop pod břevno, ale Aréola míč skvělým zákrokem vytlačil na rohový kop.
64'
Římané budou nyní zahrávat přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.
62'
Žlutou kartu dostává Marquinhos (Paris Saint-Germain).
61'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Mirko Antonucci.
61'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Daniele De Rossi.
60'
AS Řím právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Gerson našel krásným pasem UMARA SADIQA, který si jedním dotekem pěkně zpracoval míč a druhým propálil Aréolou mezi nohama – 1:1.
57'
Opět Diego Perotti, jehož průnik zastavil Dani Alves evidentním faulem. Brazilský bek trefil Perottiho achilovku, aniž by zasáhl míč. Rozhodčí přesto nechává hru pokračovat.
57'
Z levé strany posílal míč do šestnáctky Perotti. Pařížané se ale ubránili.
56'
Kimpembe si musel poradit s napadajícím Umarem Sadiqem. Nakonec to zvládl a odehrál míč do bezpečí.
54'
U míče opět PSG. Parížané měli v tomto ohledu převahu i v první půli.
52'
Z dálky vypálil Radja Nainggolan. Belgický záložník nezamířil přesně.
50'
Na obou stranách si hra musí trochu sednout. Týmy se po sérii střídání teprve sehrávají.
48'
Římané udělali o přestávce hned šest změn v sestavě. To Unai Emery střídal, pokud dobře vidím, dvakrát.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Blaise Matuidi.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Presnel Kimpembe.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Umar Sadiq.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Juan Manuel Iturbe, přichází Marco Tumminello.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Radja Nainggolan.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Gerson.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Héctor Moreno, přichází Federico Fazio.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Leandro Castán.
46'
Po prvním poločase odcházejí do kabin spokojenější hráči PSG, kteří vedou nad AS Řím 1:0 díky gólu Marquinhose, jenž se prosadil ve 36. minutě. Pařížané byli úvodním dějství aktivnějším týmem, Řím toho v ofenzivě mnoho nepředvedl.
45'
45'
První poločas se už jen dohrává. Uvidíme, zda sudí něco nastaví.
43'
Z větší dálky to zkusil Lucas Moura. Hráč PSG bránu netrefil.
42'
Po pěkné kombinační akci PSG se dostal do dobré příležitosti Lucas Moura, kterému připravil pozici Javier Pastore. Brazilec ale zamířil jen do středu brány a Alisson tak zakročil poměrně snadno.
40'
Francouzský celek je opět u míče. To Římané mají s jeho držením problémy.
38'
Vedení PSG je svým způsobem asi zasloužené. Ani Pařížané se sice nedostávali do šancí, ale byli přeci jen aktivnějším týmem.
36'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Je tu první gól zápasu! Římané centr Lucase Moury odvrátili před svou šestnáctku, kde míč opět získali hráči PSG. Balón následně putoval k Jesému, který ho z první přistrčil MARQUINHOSOVI a brazilský stoper zamířil do protipohybu svého krajana Alissona.
35'
Juan Jesus odehrál míč do zámezí a je tu další rohový kop pro PSG.
34'
Diego Perotti zvedl nohu v souboji s Giovanim Lo Celsem příliš vysoko. Křídelník AS se svému protihráči hned omlouvá.
33'
Centr Lucase Moury propadl na Jesého, který se do míče opřel z první. Trefil však pouze obránce soupeře.
31'
Za námi je půlhodina hry a stále čekáme na první gólovou šanci či střelu mezi tyče.
30'
Z pravé strany téměř od rohového praporku centroval Bruno Peres. Míč se snesl do náručí brankáře Alphonseho Aréoly.
30'
Lucas Moura se nyní nadechl k individuálnímu průniku, který byl zastaven faulem ve středu hřiště.
29'
V ofsajdu byl přistižen Lucas Moura.
29'
Pařížané zahrávali rohový kop, který odvrátil hlavou do bezpečí Manolas.
28'
Gonalons nekompromisně poslal k zemi Lo Celsa. Míč pro PSG.
27'
Utkání má slušné tempo, ale je vidět, že týmy jsou teprve v přípravě na sezónu. To se projevuje především na kvalitě finální fáze útočných akcí.
26'
Z levé strany centroval Pellegrini. Před bránu si nabíhal Edin Džeko, ale byl to Marquinhos, který míč odehrál k brankáři Aréolovi.
25'
Standardní situace Říma. Pěkný centr prolétl šestnáctkou PSG, aniž by ho někdo z nabíhajících hráčů v bílém zasáhl.
24'
Francouzský celek se ubránil. Fotbalisté AS budou vhazovat na své útočné polovině.
23'
Na Peresovu přihrávku si zabíhal Lorenzo Pellegrini. Obránci PSG si ho pohlídali, ale Římané budou mít alespoň k dispozici rohový kop.
21'
Krásnou přihrávku za obranu obdržel Jesé! Španělský útočník se ale v šestnáctce trochu zamotal a nedokázal svou příležitost ani zakončit.
19'
Manolas chyboval v rozehrávce, ale naštěstí pro něho se Pastore zapomněl v ofsajdu. Ten byl asistentem rozhodčího také odmáván.
18'
Adrien Rabiot ostře zajel do Perottiho, za což vyfasoval žlutou kartu.
18'
Jesé fauloval v souboji o míč Maximeho Gonalonse. Míč tedy přisouzen Římu.
16'
Saint-Germain mají balón častěji na svých kopačkách. Rozhodně jsou zatím aktivnějším týmem.
15'
Římané se ubránili. Další míč do jejich šestnáctky pak poslal Kurzawa, ale balón přelétl všechny nabíhající hráče.
14'
Tentokrát Kurzawa rozběhl Jesého, který vybojoval pro PSG další roh.
13'
K dalekonosné střele se odhodlal Layvin Kurzawa. Vymezený prostor mezi tyčemi ale netrefil.
12'
Fotbalisté PSG zatím dobře napadají rozehrávku AS. Italský tým má problémy se zakládáním útočných akcí.
11'
Nákop Lucase Moury rozběhnutého Lo Celsa nenašel. Míč dolétl až do zámezí.
9'
Pařížský celek rozehrál nakrátko a nadále drží míč pod svou kontrolou.
9'
Jesé obral o míč Juana Jesuse a průnikem podél brankové čáry vybojoval pro PSG další rohový kop.
7'
Po něm se dostal k hlavičce Thiago Silva, který balón posunul na Marquinhose, jenž ve velké šanci minul bránu. Vzrušení ale bylo zbytečné, jednalo se o ofsajd.
6'
Konstantinos Manolas odehrál míč hlavou jen na rohový kop.
5'
Římští hráči zapojili do kombinace i brankáře Alissona, který to měl ale hodně těžké. Napadal ho totiž Jesé, kterého brazilský gólman trefil. Měl štěstí, že se míč odrazil daleko mimo bránu.
4'
Kolmá přihrávka hledala rozběhnutého Edina Džeka. U míče byl ale dříve brankář PSG Aréola.
3'
Do pokutového území si zabíhal levý bek AS Řím Bruno Peres. Až do zakončení ho defenziva soupeře nepustila.
2'
Před šestnáctkou Římanů tvrdě zapracoval právě Rabiot, jenž ale fauloval svého protihráče. Italský tým se vůbec poprvé dostává k míči.
1'
Adrien Rabiot byl poslán k zemi Héctorem Morenem. Pařížané tak zůstávají u míče.
1'
Utkání rozehráli fotbalisté PSG, kteří tak v úvodu drží míč na svých kopačkách.
1'
Aktéři utkání právě nastupují na hrací plochu zaplněného Comerica Parku.

AS Řím: Alisson – Juan Jesus, Manolas, H. Moreno, Peres – Strootman (C), Gonalons – Iturbe, Pellegrini, Perotti – Džeko.
Náhradníci: Lobont, Skorupski, Romagnoli – De Rossi, Gerson, Nainggolan, Fazio, Sadiq, Seck, Castán, Abdullahi, Tumminello.

Paris Saint-Germain: Aréola – Dani Alves, Silva (C), Marquinhos, Kurzawa – Motta, Rabiot – Lucas Moura, Pastore, Lo Celso – Jesé.
Náhradníci: Trapp – Callegari, Nkunku, Matuidi, Berchiche, Kimpembe, Guedes, Edouard, Bernede.

Rozhodčí: C. Penso (USA).
AS Řím:
Italský celek loni obsadil Serii A druhé místo, když za mistrovským Juventusem zaostal o čtyři body. Větší událostí ale byla poslední sezóna klubové legendy Francesca Tottiho. Čtyřicetiletý útočník v minulých dnech oznámil, že v jiném klubu už v kariéře pokračovat nebude a v klubu svého srdce zaujme ředitelskou funkci. V AS se budou muset obejít také bez brankářské jedničky Wojciecha Szczęsneho, kterému skončilo hostování z Arsenalu a zřejmě zamíří do Juventusu, a obránce Antonia Rüdigera, jehož koupila Chelsea. Naopak zatím největší posilou vlků je záložník Maxime Gonalons, jenž přišel z Lyonu.
Paris Saint-Germain:
Pařížský celek po příchodu arabských šejků v posledních letech vládl francouzskému fotbalu. V minulé sezóně ale tuto hegemonii narušilo Monaco, které přerušilo čtyřletou vítěznou šňůru PSG. Svěřenci kouče Unaie Emeryho si spravili chuť alespoň v národním poháru, v němž triumfovali. Zatím největší letní posilou Les Parisiens je brazilský pravý obránce Dani Alves, který zamířil do Paříže po vypršení smlouvy v Juventusu. V posledních dnech se pak začalo hodně spekulovat o příchodu hvězdného Neymara z Barcelony. Vedení PSG údajně mělo aktivovat astronomickou výstupní klauzuli v hráčově smlouvě, ovšem vedení Barcy možný odchod míčového kouzelníka z Brazílie popřelo.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Příprava na blížící se start sezóny 2017/18 je v plném proudu a její součástí je také International Champions Cup, což je soutěž, v rámci které se spolu utkávají ty nejlepší evropské kluby. Dnes v noci proti sobě nastoupí AS Řím a Paris Saint-Germain. Utkání se hraje v americkém Detroitu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.