Konferenční liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Basilej : Omonia Nikósie - 21. října 2021   21:00

Basilej
Basilej
19' Millar (Kasami) • 41' Cabral  • 88' Žegrova (Males)
3:1
(2:1)
Omonia Nikósie
27' Jordi Gómez
Basilej
Lindner – Lang, Cömert, Pelmard, T. Tavares – Kasami, Frei (63. Quintillà) – Žegrova (89. Stocker), Males (89. S. Esposito), Millar (71. Ndoye) – Cabral (71. Palacios).
Frappartová – Berchebru, Debart (FRA)
St. Jakob-Park, Basilej
Uzoho – Psaltis, Lang, Panayiotou, Lecjaks (46. Kiko) – Loizou (66. Papoulis), Jordi Gómez (46. Bachirou), Tzionis, Diskerud (46. Shehu) – Ďuriš, Ščepovič (46. Kakoullis).

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Švýcaři tak zůstávají v čele tabulky a poperou se s Karabachem o první místo ve skupině a přímý postup do osmifinále Evropské konferenční ligy.
Máme za sebou konec zápasu! Basilej slaví očekávané vítězství, které v závěru druhé půle korunoval Edon Žegrova, ale nutno přiznat, že Omonia byla po přestávce důstojnějším soupeřem a tlačila se do útoku – marně.
90+3'
90+3'
Prudkou střelu z levé strany Lindner pohotově chytil, načež ho vlastní obránce srazil k zemi.
90+2'
Napadající Michal Ďuriš (OMO) přehnal svou aktivitu a za útočný skluz vidí zaslouženou žlutou kartu.
90+1'
Omonia už hraje vabank, tlačí se do útoku, čímž Basileji usnadňuješ útočnou kombinaci.
89'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Valentin Stocker.
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Darian Males, přichází Sebastiano Esposito.
88'
Basilej právě vstřelila branku!
Omonia se tlačila do útoku, otevřela defenzivu a domácí rozhodují. Rychlé přečíslení tři na jednoho využil EDON ŽEGROVA pohotovou střelou. Asistence: Darian Males.
86'
Nepřesná kombinace Basileje končí v zámezí, tudíž se bude rozehrávat od branky Omonie.
85'
Rychlý brejk Basileje zakončil střelou z vápna Palacios, jehož dělovku Uzoho vyškrábl na břevno!
84'
Omonia přenesla hru na polovinu Basileje, kde úspěšně kombinuje, ale stále daleko od domácí branky.
83'
Omonia se naopak vydala do útoku, jenže její nepřesná kombinace míří pro změnu za autovou čáru.
82'
Basilej se snaží utkání rozhodnout, tlačí se do ofenzivy, ale Omonia dobře brání okolí své šestnáctky a domácí do ničeho nepouští.
80'
Basilej chtěla založit brejk, což jí hosté nedovolili obranným faulem na útočné polovině. Švýcaři musí začít znovu.
79'
Útočný faul Basileje na hranici vápna rozhodčí nepřehlédla, Omonia bude rozehrávat ze země.
78'
Basilej se nemohla dostat přes půlící čáru, což se jí nakonec podařilo kombinací po levé straně, ale špatná finální přihrávka za obranu zhatila šanci na nebezpečné zakončení.
77'
Basilej se znovu přesouvá na útočnou polovinu, kde se snaží otevřít defenzivu Omonie – zatím bez úspěchu.
75'
Basilej si musí hlídat i zadek! Tentokrát totiž proletěla nenápadná přihrávka na přední tyč, kterou Kakoullis usměrnil vedle pravé tyče.
74'
Žlutou kartu vidí od francouzské sudí také trenér Henning Berg, jemuž se nelíbily odpískané zákroky proti Omonii.
73'
Kombinaci domácích zastavuje Ďurišův útočný faul u postranní čáry, po němž se strhla menší strkanice bez karet.
72'
Na tahu je znovu Basilej, která kombinuje a snaží se rozjet útočnou akci.
71'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Matías Palacios.
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Liam Millar, přichází Dan Ndoye.
71'
Cabral byl v souboji s obráncem příliš důrazný a je mu odpískán útočný faul. Co naplat, že se zlobí...
70'
Kombinace Omonie končí nepřesnou střelou do zámezí. Basilej rozehrává od své branky.
68'
Basilej kombinuje s míčem kolem půlící čáry, ale zatím na ofenzivní výpad čekáme.
67'
Aktivní Omonia bojovala o míč u pravé postranní čáry, ale k centru se nedostala a nepřesná přihrávka letí do zámezí.
66'
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Loizos Loizou, přichází Fotis Papoulis.
65'
Basilej kombinuje na útočné polovině, dokonce se dostala ke střele, ale pokus z levé strany letí jen mimo branku.
63'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Fabian Frei, přichází Jordi Quintillà.
62'
Kombinace Omonie končí útočným faulem, po němž potřebuje ošetření jeden z domácích borců.
60'
Basilej se na pravé straně do zakončení nedostala, Omonia vhazuje a může se vydat do útoku.
59'
Omonia dobře zachytila kombinaci Basileje na vlastní polovině a přes brankáře se snaží rozjet další útok.
58'
Centr na malé vápno zkoušel jeden z domácích hráčů završit akrobatickým zakončením – neúspěšně.
57'
Basilej otupila úvodní nátlak Omonie, načež se tlačí do útoku, ale její kombinace končí v zámezí.
56'
Zajímavá šance domácích! Centr na levou tyč odvrátil bránící hráč jen k Langovi, který hlavičkuje jen těsně vedle pravé tyče!
55'
Kombinaci Basileje na útočné polovině přerušuje obranný faul Ďuriše, po němž mohou domácí rozehrát v poklidu.
54'
Basilej odrazila dva nákopy hostů, načež hru uklidnila a kombinuje na vlastní polovině hřiště.
52'
Švýcaři si dali s rohovým kopem na čas, což se jim málem vyplatilo, jenže to by Cömert nesměl hlavičkovat jen nad branku.
51'
Basilej se postupnou kombinací dostala až k šestnáctce Omonie, kde se do zakončení nedostala, přesto zůstává na míči – rohový kop.
49'
Defenziva Basileje se musela mít znovu na pozoru, ale hosté se zahnali až za brankovou čáru. Odkop od branky.
48'
Aktivní Omonia nebezpečně kombinovala, ale pak přišla ztráta a po brejku Basileje měli domácí obrovskou šanci, kterou Uzoho reflexivně zastavil svou nohou. Fantastický zákrok!
47'
Odražený centr poslal jeden z domácích na od země na branku, načež ve vápně zkoušel Cabral vystřihnout nůžky, ale byly tupé.
46'
Basilej vstoupila do druhé půle útokem po levé straně, načež zpětnou přihrávku odvrátil bránící hráč na rohový kop.
46'
Inu, trenér Omonie do toho řádně řízl, tak uvidíme, zda to kyperskému celku pomůže. Pravdou je, že v první půli byl hrozný.
46'
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Jordi Gómez, přichází Fouad Bachirou.
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Jan Lecjaks, přichází Kiko.
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Marko Ščepovič, přichází Andronikos Kakoullis.
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Mix Diskerud, přichází Abdullahi Shehu.
46'
I proto není důvod nastavení prodlužovat. Basilej potvrdila roli favorita, byla aktivnější a gólem Liama Millara zaslouženě vedla! Omonia však dokázal vyrovnat penaltou Jordiho Gómeze, jenže úspěšný střelec vzápětí zahrál ve vápně rukou a penaltu proměnil Arthur Cabral, čímž vrátil svému týmu vedení.
45+1'
45+1'
Basilej má jednu minutu, aby se pokusila přidat gól do šatny, ale domácí hráči se nikam neženou.
45'
Chybu udělala i Nikósie, ale zaváhání dokázala rychle napravit. Ačkoliv z následného útoku neuspěla, vytlačila hru na basilejskou polovinu.
44'
Basilej kombinovala na útočné polovině, jenže pak přišla nepřesná přihrávka, po které rozehrávají hosté.
43'
Omonii se podařilo přenést hru na útočnou polovinu, jenže jen na pár vteřin, protože následuje ztráta míče a obranný faul.
42'
Basilej však nemá dost, znovu útočí, leč její kombinace míří do zámezí. Odkop od branky.
41'
K míči se postavil ARTHUR CABRAL, který střelou k levé tyči a do protipohybu brankáře vrací Basileji vedení.
40'
Nešťastným hráčem Omonie se stává Jordi Gómez (OMO).
40'
Penalta pro Basilej! Nastřelený centr z pravé strany zastavil rukou jeden z bránících hráčů.
39'
Celou situací jí komplikuje obranný faul na její polovině. Omonia může zaútočit.
38'
Basilej centrovaným míče neuspěla, tudíž se musí rychle vracet a bránit svou polovinu.
37'
Rychlý brejk po levé straně zakončil Cabral, jehož střelu Uzoho vyrazil a následná dorážka byla tečována nad branku! Rohový kop.
36'
Na malém vápně padal míč přímo k Lecjaksovi, ale toho nepustil k hlavičce bránící hráč – Basilej útočí.
35'
Francouzské sudí se nelíbí, co hráči obou týmů předvádí ve vápně, proto jim domlouvá, aby strkanic nechali.
34'
Gómezova technická střela k přední tyči byla přizvednuta hráči ve zdi – rohový kop.
34'
Omonia zahrozila z brejku, a přestože nezahrozila, má příležitost velmi zajímavého přímého kopu!
32'
Basilej z rohového kopu nezahrozila, přesto nadále drží Omonii pod velkým tlakem na její polovině hřiště.
31'
Moc pěkná kombinace Basileje končí parádním zákrokem Uzoha, který vyráží střelu zpoza vápna!
30'
Centrovaný míč končí na Uzohově kopačce. Omonii však ofenzivní kombinace nevyšla.
29'
Obrázek hry se příliš nemění. Míče si mnohem více užívají hráči v modrých dresech, zatímco hosté jim sekundují a kopírují jejich pohyb.
28'
Basilej okamžitě po rozehrání drží míč a rozjíždí postupný útok směrem k vápnu Omonie. Nemusí sklápět hlavy, zatím je jasně lepší.
27'
Omonia Nikósie právě vstřelila branku!
K exekuci přímého kopu se postavil JORDI GÓMEZ, jehož střela do středu branky znamená vyrovnání Omonie.
25'
Cömert na hranici vápna přišlápl soupeře, což sudí Frappartová nepřehlédla a nařizuje PENALTU!
25'
Několik desítek vteřin se nehrálo, protože hosté faulují na polovině hřiště, čímž dávají domácím šanci rozehrát.
24'
Další letící padáček do vlastní šestnáctky musel vyřešit jeden z obránců Omonie – úspěšně.
23'
Centr do vápna v podání Basileje se neujal, stejně tak brejk Omonie, který končí na hranici šestnáctky.
22'
Uzoho se musel znovu položit na zem proti střele zpoza vápna v úvodních vteřinách dvaadvacáté minuty!
21'
Omonia vytlačila hru na útočnou polovinu, ale k vápnu se nedostala, naopak míč ztratila a musí se vracet.
19'
Tlak Basileje vrcholí první gólovou radostí! Kasami nejprve orazítkoval tyč, ale míč se odrazil k LIAMU MILLAROVI, který trefil odkrytou branku. Asistence: Pajtim Kasami.
17'
Kombinaci domácích však zastavuje obranný faul na polovině hřiště, po němž domácí v poklidu rozehrávají.
16'
Basilej po nepřesvědčivém úvodu převzala iniciativu a dere se směrem dopředu.
15'
Centr do pravé strany byl příliš prudký a dlouhý, tudíž může Uzoho bez potíží rozehrávat.
14'
Převaha Basileje pokračovala rohovým kopem, při kterém domácí ale zahrozit nedokázali. I tak zůstávají na míči a kombinují...
13'
Švýcarský celek se prokombinoval až do zámezí. Brankář Nikósie může rozehrávat ze země.
12'
Omonia dlouho odolávala, načež se Basilej přece jen protlačila do vápna pravou stranu, ale finální centr skončil jen na hlavě obránce.
11'
Tlak Basileje pokračoval centrovaným míčem do vápna, který obrana úspěšně odvrátila. Švýcarský tým je však nadále na míči.
10'
Nepřesná hlavička míří ven z vápna, načež zkoušeli domácí uspět ještě centrem z levé strany, ale ten bránící hráč bezpečně odkopl.
10'
Nebezpečnou kombinaci kolem šestnáctky odvrací hostující defenziva na rohový kop pro Švýcary.
9'
Basilej nepříjemný tlak ustála, drží míč a přesouvá se s ním na útočnou polovinu hrací plochy.
8'
Francouzská rozhodčí napomínala hráče v malém vápně, načež se po nebezpečném centru dostal k hlavičce Diskerud – další roh.
7'
Tentokrát se musí mít Basilej na pozoru, protože nebezpečný brejk Omonie končí dalším rohovým kopem.
6'
O slovo se konečně přihlásila Basilej, jejíž ofenzivní kombinace skončila nepřesným centrem do zámezí – odkop od branky.
5'
Z levé strany se opřel do míče Lecjaks, jehož rána však letí hodně vysoko nad branku – škoda.
4'
Omonia z rohového kopu nezahrozila, přesto je zase na míči a rozehrává od své stoperské dvojice.
3'
Nikósie se postupně dostala k centru z levé strany, po němž si dokázala vybojovat alespoň rohový kop.
2'
Omonia odpovídá ofenzivním odvážným útokem, po němž rozehraje přímý kop – faul Basileje.
1'
Basilej začala dlouhým nákopem, za kterým se hnal Cabral, kterého odstavil Lecjaks – faul se nepískal.
1'

FC Basilej: Lindner – Lang, Cömert, Pelmard, T. Tavares – Kasami, Frei – Žegrova, Males, Millar – Cabral.
Náhradníci: Gebhardt, Nikolić – Djiga, Burger, S. Esposito, López, Ndoye, Palacios, Quintillà, Stocker, Tushi, Xhaka.

AC Omonia Nikósie: Uzoho – Psaltis, Lang, Panayiotou, Lecjaks – Loizou, Jordi Gómez, Tzionis, Diskerud – Ďuriš, Ščepovič.
Náhradníci: Chorążka – Atiemwen, Bachirou, Hubočan, Charalambous, Kakoullis, Kiko, Papoulis, Savva, Shehu, Yuste.

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Debart (FRA).
Favoritem bude jednoznačně Basilej, která se čtyřmi body vede tabulku a hlavně neprohrála už devět zápasů v řadě! Ve čtyřech z nich navíc neinkasovala ani gól a o víkendu si vyšlápla na Sion, na jehož půdě zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Omonii s českým obráncem Janem Lecjaksem se daří střídavě. V ligovém utkání sice zdolal vedoucí Apollon 1:0, jenže se jednalo teprve o druhou výhru a Nikósii posunula jen na sedmé místo. Kyperský klub však ukončil třízápasovou sérii bez výhry včetně domácího výprasku 1:4 od ázerbajdážnského Karabachu.
Hezký čtvrteční večer! Evropská konferenční liga pokračuje druhou várkou zápasů, která od 21 hodin nabídne také souboj Basileje proti Omonii.