Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  AEK Larnaka : West Ham - 9. března 2023   18:45

AEK Larnaka
AEK Larnaka
0:2
(0:2)
West Ham
West Ham
37' Antonio  (Benrahma) • 45+2' Antonio  (Rice)
AEK Larnaka
Pirić – Casas (60. Faraj), Miličević, Tomović, Englezou – Mamas (60. Altman), Ledes – Rosales (89. Christoforou), Oier, Jakoliš (79. Tričkovski) – Ra. Lopes (60. Nikolić).
Stylianidis, Toumpas – Andreou, M. González, Naoum.
West Ham
Aréola – Kehrer, Zouma, Akird (84. Cornet), Cresswell, Fornals (61. Scamacca) – Downes, Rice (62. Souček), Lanzini (79. Paquetá) – Antonio, Benrahma (61. Bowen).
Hegyi – Johnson, Emerson, Ogbonna, Ings.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:14.
Je konec! West Ham zvládl úvodní osmifinále a vítězí na půdě Larnaky 2:0. Londýnský celek přitom dlouho hledal cestu do ofenzivy. Až ve 37. minutě se hlavou prosadil Antonio. Stejný hráč navíc v nastavení vypálil zpoza vápna a poslal míč pod břevno. Po změně stran domácí útočili mnohem aktivněji, ale šanci si nevytvořili. Třetí zásah naopak mohl přidat Paqueta, ale únik neproměnil.
90+6'
90+5'
Další ofenzivní akce domácích končí odmávaným ofsajdem.
90+4'
Areola nyní rozhodně nespěchal s odkopem od branky. Rozhodčí mu zatím žlutou kartu neudělil.
90+3'
Hrvoje Miličević uspěl v souboji u rohového praporku a získal pro domácí další rozehrávku. Obrana West Hamu ale hraje na jedničku.
90+2'
Domácí tlačí i v nastavení, jenže další zakončení zpoza vápna skončilo obětavým blokem obrany West Hamu.
90'
Lucas Paquetá šel sám na domácího brankáře, ale přízemní střelou trefil jeho nohu!
89'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC:
ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Kypros Christoforou.
89'
Žlutá karta pro tým West Ham United (Thilo Kehrer).
88'
Nenad Tomović táhl akci Larnaky po levé straně, ale jeho nákop směřoval jen k defenzivě West Hamu.
87'
Imad Faraj si na pravé straně chtěl povodit Součka, jenže kolem českého záložníka neprocedil centr do velkého vápna.
86'
Larnaka zahrávala už svůj jedenáctý rohový kop v utkání. Centr přiletěl na malé vápno, kde zasáhl Cresswell.
85'
Ivan Tričkovski se skvěle zbavil napadajícího soupeře a dokázal si jej obhodit. Domácí hráč následně získal pro Larnaku další přímý kop.
84'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Nájif Akird, přichází Maxwel Cornet.
83'
Kehrer zvládl hlavičkový souboj na pravé straně hřiště a hlavou odehrál míč do autu. Vhazovat bude domácí Larnaka.
82'
Imad Faraj poslal vnějším nártem přihrávku za obranu soupeře, ale tam opět nebyl nikdo z hráčů Larnaky. Souček pohlídal cestu míče do autu.
81'
Gus Ledes poslal přihrávku mezi obránce, nicméně tam neměl nikoho v zeleném dresu.
80'
Paquetá poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně tam neměl nikoho ve fialovém dresu. West Ham má ale druhou půli pod kontrolou.
79'
ze hřiště odchází Marin Jakoliš, přichází Ivan Tričkovski.

ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Lucas Paquetá.
78'
Marin Jakoliš po krásném průniku dloubl míč směrem k zadní tyči, ale vracející se obránce Cresswell jeho pobídku přizvedl na další roh.
77'
Zouma zahrál podle domácích fanoušků rukou, jenže sudí ukázal pouze na rohový kop. Z něj nakonec Larnaka zakončení nevydolovala.
76'
Tomáš Souček skvěle udržel míč na levé straně, jenže mu scházela podpora spoluhráčů. Obrana Larnaky tak vybojovala míč.
75'
Stopeři Larnaky nyní měli problémy s napadajícím Bowenem. Kyperský celek situaci vyřešil nákopem.
74'
Imad Faraj si v pokutovém území naběhl na prudký centr z levé strany, jenže jeho hlavička směřovala přímo do míst, kde stál Areola.
73'
Benrahma poslal přihrávku na levou stranu, nicméně akce West Hamu je nyní hodně kostrbatá.
72'
Bowen prošel po pravém křídle do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila na hlavě stopera Tomoviče.
71'
Domácí brankář vyrazil na hranici velkého vápna a odkopl do bezpečí propadnutý míč. Jeho nákop ale doplachtil do autu.
70'
Žlutá karta pro tým West Ham United (Flynn Downes).
69'
Gus Ledes upadl po souboji v blízkosti velkého vápna. Podle rozhodčího se ale nejednalo o nedovolený zákrok.
68'
Larnaka po dlouhé době zahrávala přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, odkud míč na roh přizvedl Kurt Zouma.
67'
Bowen svedl hlavičkový souboj na polovině hřiště a dožadoval se autu pro West Ham. Asistent rozhodčího byl ale opačného názoru.
66'
Fornals načechral centr na zadní tyč, kam se hnal Gianluca Scamacca, ale před italským kanonýrem zasáhl obránce ve žlutém.
65'
Lanzini se snažil získat odražený míč, ale ve skluzu jej minul. Domácí však balón dlouho neudrželi.
64'
Souček napadal rozehrávku Larnaky na její polovině. Obrana kyperského celku ale s přehledem rozehrála.
63'
Bowen se na trávníku uvedl průnikem po pravém křídle. Hostující křídelník se dostal do blízkosti velkého vápna, ale nedokázal odcentrovat.
62'
ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Tomáš Souček.
61'
ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Jarrod Bowen,
ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Gianluca Scamacca.
60'
ze hřiště odchází Rafail Mamas, přichází Omri Altman,
ze hřiště odchází Ismael Casas, přichází Imad Faraj,
ze hřiště odchází Rafael Lopes, přichází Nemanja Nikolić.
59'
Na stadionu i přes nepříznivý stav panuje vynikající atmosféra. Domácí fanoušci si užívají osmifinále se zvučným soupeřem.
57'
Ismael Casas měl moře prostoru na pravé straně. Místo centru ale přihrával na střed hrací plochy, kde byl skvěle střežen Nenad Tomović.
56'
Benrahma bojoval o odražený míč na polovině Larnaky, ale domácí obránce jej dokázal přetlačit.
55'
Domácí stopeři si vyměnili krátké přihrávky na vlastní polovině a vydali se vpřed. Nákop za obranu West Hamu ale nenašel adresáta.
53'
Z levé strany poslal centr do pokutového území Jakoliš, ale Declan Rice jeho pobídku odhlavičkoval do zámezí.
52'
Areola si zakřičel a bez problémů si mezi obránce došel pro nepovedený centr z pravé strany. West Ham může rozjet útok.
51'
Hrvoje Miličević táhl akci Larnaky středem hřiště, nicméně Rice jej taktickým faulem zastavil. Rozehrávat bude domácí celek.
50'
Benrahma poslal přihrávku na rozběhnutého spoluhráče na levé křídlo, jenže Antonio si tentokrát nepotykal se zpracováním.
49'
Antonio mohl završit hattrick, jenže jeho dělovku levačkou zastavila vzdálenější tyč!
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal. Antonio se hned v úvodu druhé půle hnal za vysokým nákopem, ale tentokrát na míč nedosáhl.
46'
Hostující West Ham obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté budou chtít navázat na výkon z první půle.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující West Ham. Londýnský celek přitom dlouho hledal cestu do ofenzivy. Až ve 37. minutě se hlavou prosadil Antonio. Stejný hráč navíc v nastavení vypálil zpoza vápna a poslal míč pod břevno.
45+3'
45+2'
West Ham právě vstřelil branku! West Ham v nastavení přidává druhou branku a přibližuje se k vítězství! MICHAIL ANTONIO tentokrát vypálil z kroku zpoza velkého vápna a jeho rána zapadla pod břevno!
45+2'
Benrahma poslal přihrávku na Fornalse, který vypálil zpoza vápna, nicméně jeho rána byla nepřesná.
45'
Kurt Zouma poslal přihrávku na pravou stranu, ale hosté už se nikam neženou.
44'
Fornals si na pravé straně zasekl míč kolem soupeře, jenže už nedokázal odcentrovat. Obránce mu míč špičkou kopačky vypíchl.
43'
Gus Ledes získal odražený míč ve středovém kruhu a před napadajícím soupeřem si pomohl přihrávkou do zadních řad.
42'
Rice posunul míč na pravou stranu, kde byl Flynn Downes. West Ham v závěru prvního poločasu drží míč na kopačkách.
41'
Nikos Englezou našel prudkou přihrávkou do vápna Lopese, který si ale nepotykal se zpracováním a vůbec nezakončil.
40'
Fornals prošel po pravé straně do pokutového území, ale přízemním centrem nenašel spoluhráče.
39'
Početná skupina fanoušků West Hamu, kteří si udělali výlet na Kypr, slaví úvodní branku londýnského celku velmi bouřlivě.
37'
West Ham právě vstřelil branku! West Ham se nakonec ještě v průběhu prvního poločasu dostává do vedení! Benrahma si udělal prostor na levé straně, odkud načechral míč na malé vápno a osamocený MICHAEL ANTONIO hlavou poslal míč k tyči!
36'
Brankář domácího celku nakopl míč na levou stranu, kde bez problémů získal míč pro West Ham osamocený Fornals.
35'
Hra je znovu přerušena! Zdravotní problémy má tentokrát domácí útočník Rafa Lopes.
34'
Benrahma se hnal za přihrávkou na hranici velkého vápna, jenže důrazný stoper Tomovič mu nedal prostor.
33'
Po další akci už se Lanzini dostal do zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho skákavý pokus skončil těsně vedle zadní tyčky.
32'
Manuel Lanzini táhl akci West Hamu středem hrací plochy, jenže nedokázal najít skulinku mezi domácími stopery.
31'
Kehrer zvládl těžkou situaci a před rozběhnutým Lopesem zahrál hlavou do rukavic hostujícího brankáře Areoly.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velkou bitvu. Larnaka zatím proti favoritovi hraje sebevědomě.
29'
Přihrávku na pravou stranu vymyslel Rosales. Poté se vpřed tlačil Rafa Lopes, ale Cresswell skvěle vystihl jeho úmysl.
28'
Larnaka se po pravé straně dostala na polovinu soupeře, nicméně kombinace kyperského celku nyní vyústila jen přihrávkou na kopačy Cresswella.
27'
Na pravou stranu sprintoval Rosales, nicméně Kehrer si jeho pohyb pohlídal a nechal míč propadnout do zámezí.
26'
West Ham nyní zvýšil aktivitu při napadání soupeřovy rozehrávky. Obrana domácího celku si ale dokáže pomoci přesnými nákopy.
25'
Rafael Lopes si pohybem řekl o přihrávku na polovinu soupeře, jenže se nedokázal otočit kolem obránce a o balón přišel.
24'
Ismael Casas dostal prostor na pravé straně, jenže nedokázal odcentrovat na nikoho ze spoluhráčů ve žlutém dresu.
23'
Larnaka drží míč na kopačkách a zatím s favoritem hraje vyrovnanou partii. West Ham se jen těžko dostává na polovinu soupeře.
22'
Ismael Casas vybojoval míč na polovině hřiště a bez problémů rozehrál na levou stranu. Larnaka zatím drží míč.
21'
Po dalším rohovém kopu se do zakončení hlavou dostal Rafa Lopes, jenže jeho hlavička skončila nad břevnem hostující svatyně.
20'
Centr od rohového praporku směřoval k přední tyči, kde si defenzivní úkoly na výbornou splnil Antonio.
19'
Roberto Rosales se dostal do zakončení zpoza velkého vápna, jenže rána mu příliš nesedla a míč skončil vedle zadní tyče.
18'
Fornals si nyní skvěle splnil defenzivní povinnosti, jenže míč mu uskočil do autu.
17'
Za další přihrávkou se hnal Nikos Englezou, jenže prudký míč nedokázal udržet ve hře. Rozehrávat tak bude hostující gólman Areola.
16'
Larnaka se dostala na polovinu soupeře, nicméně kombinace kyperského celku je zatím hodně kostrbatá.
14'
Larnaka se po pravé straně vydala vpřed, nicméně kombinace domácího celku skončila přihrávkou do autu.
13'
Marin Jakoliš z levé strany odcentroval do pokutového území, ale jeho pobídku bez problémů odhlavičkoval první soupeř.
12'
Stopeři Larnaky kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Naopak ofenziva West Hamu začíná napadat.
11'
Antonio je zpátky na nohou a podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
10'
Hra je přerušena! Hostující útočník Antonio zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku.
9'
Fornals dostal přihrávku na pravou stranu, jenže se mu zrovna nepovedlo zpracování. Míč mu tak uskočil k první obránci.
8'
Antonio se hnal za přihrávkou za obranu domácího celku, jenže obránce před ním hlavou odehrál míč do bezpečí.
7'
Lanzini si na polovině hřiště skvěle pokryl míč a napadající soupeř jej poslal k zemi.
6'
Domácí celek se dostal do útoku po pravé straně, ale přízemní centr zablokoval první obránce.
4'
Do rozehrávky West Hamu se nyní musel zapojit také brankář Areola. Jeho pobídka směřující na levou stranu skončila u obránce.
3'
Lanzini potáhl míč do blízkosti velkého vápna, nicméně místo přihrávky na někoho ze spoluhráčů odevzdal míč domácím zadákům.
2'
Fornals poslal přihrávku za obranu soupeře, nicméně nikdo ve fialovém na jeho pobídku nezareagoval.
1'
Domácí Larnaka obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Kyperský celek se ihned vydal do útoku, ale nákop obrana West Hamu srazila do autu.
1'

AEK Larnaka FC: Pirić – Casas, Miličević, Tomović, Englezou – Mamas, Ledes – Rosales, Oier, Jakoliš – Ra. Lopes.
Náhradníci: Stylianidis, Toumpas – Altman, Andreou, Faraj, M. González, Naoum, Christoforou, Tričkovski, Nikolić.

West Ham United: Aréola – Kehrer, Zouma, Akird, Cresswell, Fornals – Downes, Rice, Lanzini – Antonio, Benrahma.
Náhradníci: Hegyi – Bowen, Cornet, Johnson, Emerson, Paquetá, Ogbonna, Scamacca, Souček, Ings.
AEK Larnaka

Kyperská Larnaka hrála na podzim základní skupinu Evropské ligy. V té obsadila třetí místo za Rennes a Fenerbahce a musela hrát jen o patro níže. V úvodním vyřazovacím dvojzápase však přehrála Dnipro a zajistila si postup. V kyperské lize je na druhé pozici pouhé dva body za vedoucím Apoelem. O víkendu doma přehrála 3:1 celek Paralimni.
West Ham United

Londýnský West Ham sice v Premier League neprožívá povedenou sezónu, nicméně na evropské scéně se mu daří velmi dobře. V domácí soutěži mu patří až šestnácté místo s náskokem pouhého bodu na sestupové příčky. Na podzim však bez ztráty kytičky ovládl základní skupinu Evropské konferenční ligy s Anderlechtem, Silkeborgem a FCSB a zajistil si postup do osmifinále. O víkendu ale prohrál vysoko 0:4 na hřišti Brightonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.