Konferenční liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Fenerbahce - 5. října 2023   21:00

Trnava
Trnava
88' Ofori (Štefánik)
1:2
(0:0)
Fenerbahce
Fenerbahce
70' King  (Kent) • 81' King  (Fred)
Trnava
Takáč – Koštrna, Djurić, Kóša – Šulek (75. M. Ristovski), Zeljković, Bernát (75. Štefánik), Mikovič (C) (86. Kompan Breznik) – Ofori, Ďuriš (86. Paur), Daniel (86. Azango).
Vantruba – Štetina, Procházka, Ujlaky, Peña, Oseni, Bainović.
Stegemann – Gittelmann, Günsch (GER)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
17 528 diváků
Fenerbahce
Eğribayat – Osayi-Samuel, Becão (63. Djiku), Aziz, Oosterwolde – Yandaş (C) (63. Szymański), Crespo, Zajc (63. Fred) – King (83. Tadić), Batshuayi (83. Nayir), Kent.
Livaković, Akyüz – Yüksek, Kadioglu, Džeko, Akcicek.

To je pro dnešní den vše! Přeji vám dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:10.
Zápas druhého kola základní skupiny Konferenční ligy mezi Trnavou a Fenerbahce je u konce! Tři body se zaslouženě vezou do Turecka. První půle byla nepříliš zajímavá, když nebyla k vidění žádná velká šance, ale jen přízemní převaha hostů. Ve druhé půli měli oba týmy dvě velké šance, které nevyužili. V 70.minutě otevřel skvělou střelou skóre King. O deset minut později znovu tento hráč už zvyšoval na 2:0. Duel v 88.minutě po cyhbě domácích zdramatizoval Oforiho, jenže i přes závěrečný tlak se domácím nepodařilo vyrovnat. Oba celky se rozchází za stavu 1:2.
90+10'
90+10'
Velká šance Spartaku na závěr! Z pravé strany si našel centr Milan Ristovski. Hlavičkovým obloučkem mířil na zadní tyč, ale míč nakonec minul o kousek hostující svatyni.
90+9'
Celou situaci ještě potvrdil VAR. Trnava pokračuje za honbou za vyrovnání.
90+8'
Dušan Tadič si našel náběhovou přihrávku svého spoluhráče. Unikal sám na bránu a do protipohybu překonal Takáče. Jenže celou situaci zastavuje zvednutý praporek.
90+8'
Domácí bojovali ve vápně o střelecký pokus. Ten nakonec přišel, byl ale slabý a proto ho Eğribayat kryje do rukavic.
90+7'
Trnava má spoustu času. Azango vybojoval na pravé straně autové vhazování, které bude zřejmě dlouhé.
90+6'
Fenerbahce zakládalo rychlý brejk, který domácí obrana odhadla na jedničku a znovu míří do útoku.
90+5'
Adrián Zeljkovič se dostal osamocený k hlavičce z levé strany. Pokus mířil vedle branky, ale píská se ofsajdové postavení domácích.
90+5'
Ofori odvedl skvělou práci na pravé lajně. Padající obránce zahrál rukou. Standartní situace pro Trnavu.
90+4'
Spartak Trnava stále živí naději na vyrovnávací branku, ale bude muset výrazně zabrat do ofenzivy.
90+2'
Branka neplatí! VAR našel v celé situaci ofsajd a proto Stegemann zvedá ruku vzhůru. Stav 1:2.
90+1'
I nadále sudí Stegemann projednává celou situaci s VARem.
90'
Pozor! Celou situaci ještě projednává VAR kvůli možnému ofsajdu hostujícího mužstva.
89'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Po pár vteřinách opět Fenerbahce odskakuje! Po centru z pravé strany zakončoval z malého vápna Umut Nayir. Jeho střelu ještě stačil vytáhnout Takáč. Na následnou dorážku SEBASTIANA SZYMANSKIHO byl ovšem krátký. – 1:3.
88'
Trnava právě vstřelila branku!
Domácí Spartak snižuje! Obrovskou chybu vytvořila hostující obrana. Samuel Štefánik rychle napadal a vypíchl balón pro KELVINA OFORIHO. Ten v klidu doběhl pro balón a pod brankářem hostů snižuje. – 1:2.
87'
Ve hře bude pokračovat Osayi-Samuel, který bude vhazovat v útoku. Aut se nezdařil, a tak Jakub Paur míří do útoku.
86'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava:
ze hřiště odchází Erik Daniel, přichází Philip Azango,
ze hřiště odchází Michal Ďuriš, přichází Jakub Paur,
ze hřiště odchází Martin Mikovič, přichází Miha Kompan Breznik.
85'
Sebastian Szymanski odvedl skvělou defenzivní práci a postupnou kombinací svůj celek dostal k rohovému kopu.
84'
Střídání tureckého celku trvalo extrémně dlouho. Po tomto procesu budou domácí vhazovat na útočné polovině.
83'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Umut Nayir,
ze hřiště odchází Joshua King, přichází Dušan Tadić.
82'
Trnava se bude stále snažit o snížení, ale dlouhými nákopy to asi nepůjde.
81'
Turecká mašina jde do dvoubrankového vedení! Oosterwolde jednoduše přiklepl balón do volného prostoru Fredovi. Ten okamžitě zvednul hlavu a našel v náběhu JOSHUA KINGA. Norský útočník měl před sebou prázdnou branku Takáče, což znamená, že jeho práce je jednoduchá a zvyšuje skóre zápasu. – 0:2.
80'
Michy Batshuayi byl na clou akci na levé straně sám, proto mu domácí obránci odebírají balón.
79'
Po volném kopu mohl Mikovič získat balón, což se také povedlo, ale bylo to za pomocí faulu.
78'
Michal Ďuriš šel do ostrého hlavičkového souboje. Ve vzduchu byl atakován, a tak sudí píská faul.
77'
Do rychlého protiútoku se hnal domácí Spartak! Ristovski z pravé strany poslal přízemní pas na zadní tyč, kde byl nachystán Erik Daniel. Tvrdou ranou pod břevno chtěl překonat hostujícího gólmana, ale Daniel postrašil pouze fanoušky na tribuně.
77'
Dnešní utkání sleduje 17 528 diváků.
76'
Michal Ďuriš mohl unikat do rychlého přečíslení. Jenže před ním fauloval Crespa, i když to nic hrozného nebylo.
75'
ze hřiště odchází Martin Šulek, přichází Milan Ristovski,
ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Samuel Štefánik.
74'
Špatně vhozený aut domácích znamená to, že hru bude moct opět sklidnit defenziva Fenerbahce.
73'
Trnava se pravděpodobně pokusí zjednodušit hru, když bude nakopávat balóny dopředu.
72'
A už to mohlo být 2:0! Po pravé straně se rozběhl Ryan Kent. Přesným centrem znovu našel v náběhu Kinga, který ovšem ve skluzu míři nad branku domácího celku.
71'
Rozhodčí ještě vše konzultoval s videorozhodčím, ale Stegemann branku uznává.
70'
Turecký klub jde do vedení! JOSHUA KING odvedl několik vítězných soubojů. Před vápnem si narazil s Ryanem Kentem a následně King vypálil na úrovni vápna a přesnou střelou levou nohou k tyči překonal bezradného Takáče. – 0:1.
69'
Kent narazil na hranici vápna na střelu volnému Crespovi. Ten tvrdou ranou trefil pouze obránce před sebou.
68'
Po rohu Freda se k hlavičce důrazně probojoval Michy Batshuayi. Belgický útočník mířil vysoko nad branku.
67'
Průnikovou přihrávku hostujícího celku zblokoval na rohový kop Djurič.
66'
Fenerbahce novou krví ve hře oživilo hru a kombinuje znovu v útoku.
65'
Po ošetření bude domácí obránce v pořádku a bude pokračovat ve hře.
64'
Po faulu na domácího hráče bude Trnava rozehrávat volný kop, ale nejdříve bude ošetřován Šulek.
63'
ze hřiště odchází Mert Hakan Yandaş, přichází Sebastian Szymański,
ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Fred,
ze hřiště odchází Rodrigo Becão, přichází Alexander Djiku.
62'
Dvojitá šance na obou stranách! Nejdříve po přihrávce Kinga pálil z vápna Michy Batshuayi, jenže jeho střelu na zadní tyč pacifikuje Takáč. O pár vteřin déle pálil Erik Daniel, jeho technický pokus míří těsně vedle branky tureckého týmu.
61'
Kelvin Ofori se mohl oskytnout v dobré střelecké pozici, ale hostující obránce skvěle odhadl ůmysl domácího hráče.
60'
Spartak se oproti první půli vyrovnal v kombianční hře Fenerbahce a hned je zápas zajímavější.
59'
Osayi-Samuel se nebojáceně dostával do velkého vápna. Před ním ho jemně podrazil Kóša, rozhodčí nedovolený zákrok nepíská.
58'
Michal Ďuriš si naskakoval na centr Mikoviče. Na míč nedokázal doskočit a Aziz naopak ano a odvrací mimo vápno.
57'
Kristán Koštrna rozehrával standartní situaci. Balón poslal na zadní tyč, kde byli hosté nachystáni ve velkém počtu.
56'
Fenerbahce je zbaveno menšího tlaku, protože domácí hráči míč nedokázali držet balón před lajnovou čárou.
55'
Trnavští hráči jsou při chuti. Po odraženém balónu pálil Mikovič, ale rána pouze trefuje Zajce.
54'
Pěknou střelou se prezentoval i Spartak! Kristián Koštrna vyzkoušel z velké dálky pozornost hostujícího brankáře. Tvrdá střela mířila k pravé tyči, ale Irfan Can Eğribayat pro jistotu vyráží do zámezí.
53'
Další nepřesnosti Spartaku v ofenzivní časti znamenají to, že se do útoku bude hnát turecký klub.
52'
První velká šance zápasu! Miha Zajc rozehrával nadějný přímý kop. Skvělou střelou nad zdí mířil do šibenice domácí branky. Jenže Dominik Takáč byl pozorný a skokem tuto střelu vyráží na rohový praporek.
51'
Ryan Kent rychle uprkl domácím obráncům. Na úrovni vápnového půlkruhu ho zastavuje nedovoleně Zeljković.
50'
Niguel Crespo střílel z rohu velkého vápna na zadní tyč. Jeho střela mu nesedla a míjí o dost metrů domácí svatyni.
49'
Po dlouhé přihrávce Šuleka bude od své branky rozehrávat Eğribayat.
48'
Crespo vybojoval odražený balón před hranicí vápna. Záložník přiklepl Kingovi, který svou střelu nasměroval pouze do zad bránicího hráče.
47'
Miguel Crespo skvěle vyvedl balón z vlastního vápna. Rychlého záložníka museli domácí za cenu faulu zastavit.
46'
Na začátek druhé půle vlétla jako uragán Trnava, ale zatím drží balón u poloviny hřiště.
46'
První poločas zápasu mezi Trnavou a Fenerbahce je u konce! Po nezajímavé první půli se jde do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Na míči je sice lepší turecký celek, ale žádnou velkou šanci si nevypracoval. Domácí Trnava hraje ze zabezpečené obrany a čeká spíše na brejky.
Snad nás v druhém dějství čeká lepší podívaná.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+4'
45+3'
Ryan Kent rychle vyvezl balón k velkému vápnu. V náběhu hledal svého spoluhráče, ale Dominik Takáč byl u balónu dřívě a chytá ho.
45+2'
Hostujícím hráčům začínají téct nervy. Po průniku Mikoviče je pískán faul pro hosty, kteří se znovu hlasitě rozčilují.
45+1'
Za tvdré protesty vidí žlutou kartu hostující útočník Michy Batshuayi.
45'
Ján Bernát si moc pohrával s balónem ve středu hřiště. Hosté se na něj sesypali a míč mu odebrali.
44'
Po jednom z dřívějších zákroků zůstal na hrací ploše ležet Michal Ďuriš, po ošetření bude pokračovat ve hře.
43'
Tvdrě za míčem pospíchal Joshua King. Z důrazem to přehnal a proto se píská nedovolený zákrok.
42'
Krkolomá kombinace tureckého celku je u konce. Jelikož Osayi-Samuel byl nachytán v ofsajdovém postavení.
41'
Rozehrávka přímého kopu nakonec končí v autu. Turci budou opět držet balón na své polovině.
40'
Další faul hostů. Nedovoleně si vedl Crespo, Trnava bude zahrávat volný kop.
39'
Fenrbahce si už tak jisté kombinační hrou není. Spartak rychle napadá a také si domácí vybojovali nedovolený zákrok.
38'
Adrian Zeljković neúmyslně trefil na půlce hřiště loktem hostujícího záložníka. Rozhodčí píská jasný faul.
37'
Další roh si vybojovali hosté! Miha Zajc hledal na bližší tyči Michyho Batshuayie, ten svou hlavou zamířil vysoko nad branku Takáče.
36'
Rozehrávka se tureckému celku nepovedla. Erik Daniel inkasoval rychlou přihrávku do brejku, jenže než se dostal míči, tak se skvěle vrátil Oosterwolde.
35'
V pravém rohu hřiště zbytečně fauloval Kóša. Fenerbahce bude zahrávat zajímavou standartní situaci.
34'
VAR na maličkou chvíli zastavil hru, když zkoumal ruku ve vápně Trnavy. Rozhodčí penaltu nepíská a dává signál k pokračování v zápase.
33'
Yandas si vzal na starost rohový kop. Jeho centr letěl do nebezpečného prostoru, ale Ďuriš tento pas kazí obranným zákrokem.
32'
Yandas po rychlé brejku hledal na levé straně v náběhu Joshua Kinga. Ten si chtěl Koštrnu vykličkovat, ale domácí obránce odvrací na roh.
31'
Z pravé strany posílal krouený balón do vápna Daniel. Irfan Can Eğribayat tento úmysl odhadl a pro míč si došel.
30'
Oosterwolde si vyžádal ošetření, po kterém bude v pořádku V zápase pokračuje.
29'
Ján Bernát šel do ostrého souboje skluzem kopačkou napřed. Rozhodčí Stegemann správně uděluje žlutou kartu.
28'
Erik Daniel si navedl ve velké vzdálenosti od branky balón na střed. Z těžké pozice pálil, proto střela míří mimo branku. Eğribayat zůstává klidným.
27'
Yandaş pro svůj celek bojoval v rohu hřiště. Jeho práce je nesplněna, protože od branky bude vykopávat Takáč.
26'
Ryan Kent se po přihráve Zajce pokoušel dostat dopředu. Domácí blok je hluboký, proto záložník hostů míří dozadu.
25'
Do jednoho z mála útoků se dostala Trnava. Dále pokračovat nemůže, jelikož Erik Daniel byl vystaven mimo hru.
24'
V utkání jsme zatím nebyli svědky žádné velké šance, pouze vidíme přízemní převahu hostů.
23'
Znovu fauoval domácí Spartak, tentokrát ale sudí vytahuje žlutou kartu, kterou vidí Sebastian Kóša.
22'
Mikovič zastavil na polovině hřiště rychle vybaveného Kenta. K míči se znovu dostanou Turkové.
21'
Miha Zajc si marně nabíhal na přihrávku svého spoluhráče, protože ten to přehnal s razancí a míč utíká do zámezí.
20'
Na hře se nadále nic nemění. Na útočné polovině se lépe orientují hráči Fenerbahce.
19'
Znovu defenzivní činnost na jedničku splnil Sebastian Kóša. Ten zakřižoval Batshuayie, který padá k zemi, ale penalta se nepíská.
18'
Joshua King se hnal po levé lajně k ohrožení branky. Důrazný Kóša ho zastavuje tvrdě, ale čistě.
17'
Po faulu ve středu pole bude volný kop rozehrávat Zajc. U míče je znovu hostující tým.
16'
Ján Bernát si nabíhal do pravé lajny a chtěl po rychlé akci centroval. Jenže hostující obránce ho dokázal čistě odebrat o balón.
15'
Miguel Crespo se šikovně dostal před bránicího hráče. Trnavský záložník si musel pomoct nedovoleně.
14'
Fenerbahce se znovu vrací ke své hře, drží tedy míč ve své moci.
13'
Erik Daniel se snažil rychle dostat po lajně k ohrožení branky. Osayi-Samuel byl pozorný a skluzem odpaluje do autu.
12'
Trnava rozehrála rohový kop nakrátko. Po pár přihrávkách centroval Ján Bernát. Míč si našel Zeljković, ten ale hlavou branku netrefuje.
11'
Adrian Zeljković dokázal odebrat balón hostům. Následně podržel míč a domácí kombinovali. Po náběhu za obranu budou domácí zahrávat rohový kop.
10'
I nadále zůstává aktivnější celek z Turecka. Momentálně kombinuje na útočné polovině.
9'
Ryan Kent byl nakonci rychle vyřešené útočné akce hostů. Záložník Fenerbahce tvrdě pálil po zemi, jenže branku nedokázal trefit.
8'
Oosterwolde pronikl po levé straně až do vápna domácích. Odsud střílel levou nohou, ale jeho střelu zblokoval Djurič na roh.
7'
Kelvin Ofori se skvěle vrátil do defenzivní činnosti a čistě odebral balón Kingovi, který moc kličkoval.
6'
Michal Ďuriš si pokryl míč před svých ochráncem. Obránce hostů fauloval, u míče bude Spartak.
5'
Rohový kop hostů byl nepřesný, proto ho domácí odvrací mimo nebezpečí.
4'
Jayden Oosterwolde si na své straně naváděl balón na centr, ten mu ale domácí defenziva blokuje.
3'
Ryan Kent si píchnul balón do volného prostoru. Následně se chtěl uvolnit přes Kóšu, který fauluje.
2'
Od domácí branky vykopával Dominik Takáč. Jeho dlouhý výkop zamířil pouze k brankáři Fenerbahce.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči tureckého celku. Hru nikam neženou a drží míč v zadních řadách.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Pa pár chvilek zápas odstartuje.
Stadionem právě zní hymna Konferenční ligy. Po tomto slavnostím aktu nás čeká los o míč a stranu.
Na zapněný stadion v Trnavě právě nastupují všichni aktéři dnešního zápasu.
Hráči obou celků mají za sebou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví na zápas.

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Djurić, Kóša – Šulek, Zeljković, Bernát, Mikovič (C) – Ofori, Ďuriš, Daniel.
Náhradníci: Vantruba – Štetina, Kompan Breznik, Procházka, Štefánik, Azango, Ujlaky, Peña, Paur, M. Ristovski, Oseni, Bainović.
Trenér: Michal Gašparík

Fenerbahce Istanbul: Eğribayat – Osayi-Samuel, Becão, Aziz, Oosterwolde – Yandaş (C), Crespo, Zajc – King, Batshuayi, Kent.
Náhradníci: Livaković, Akyüz – Yüksek, Djiku, Kadioglu, Džeko, Tadić, Nayir, Fred, Szymański, Akcicek.
Trenér: Ismail Kartal

Rozhodčí: Stegemann – Gittelmann, Günsch (GER).
FC SPARTAK TRNAVA

Slovenskému celku se v tuzemské soutěži relativně daří. Po devíti kolech mu patří šesté místo s 15 body a skóre 14:10. Body zejména Trnava ztrácela v období předkol evropských pohárů. Od konce těchto anglických týdnů má v lize bilanci tří výher a jedné remízy. Úvodní zápas v základní skupině Konferenční ligy se Spartaku vůbec nevydařil. Vysoký debakl 0:4 musel utrpět v Bulharsku, kde hrál proti Ludogorci Razgrad.

FENERBAHCE ISTANBUL

Turecký velkoklub je na tom v domácí soutěži o poznání lépe. Po sedmi kolech jasně vládne v turecké lize a navíc se skóre 18:3 neztrazil ani bod. Fenerbahce si také muselo projít předkoly, když muselo vyřadit postupně Zimbru, Malibor a Twente. Turkům také na jedničku vyšel úvodní zápas skupiny Konferenční ligy. Doma dokázal porazit výsledkem 3:1 dánský Nordsjaelland. Do dnešního zápasu vstupuje jako favorit.
Koho sledovat?

Michal Ďuriš (FC Spartak Trnava)

Pětatřicetiletý útočník se po svém velkém návratu na Slovensko uvádí jako klíčový muž v řadách Trnavy. Bývalý hráč Viktorie Plzeň, Orenburgu nebo Omenie odehrál za Spartak pět duelů. V nich vstřelil čtyři branky a na tři dokázal přihrát. V základu nastoupil i v prvním duelu na půdě Ludogorce, kde ovšem branku nezapsal.

Edin Džeko (Fenerbahce Istanbul)

Sedmatřicetiletý bosenský útočník je hlavní postavou svého mužstva. Tento snajpr přišel do Turecka před novou sezónou z Interu Milán. Okamžitě se výrazně zapisuje do kolonky střelců. V lize ze sedmi zápasů vsítil pět branek a na dvě přihrál. Nastoupil i do předkol Konferenční ligy, ve kterých zaznamenal dva góly a tři asistence.
Historické okénko

Ve vzájemném zápase se oba týmy potkají v celé historii teprve potřetí. Odehrály proti sobě dvojzápas v rámci základní skupiny Evropské ligy roku 2018. První duel se sehrál na turecké půdě, kde uspělo Fenerbahce výsledkem 2:0 a to díky brankám Slimaniho. Odvetné utkání bylo na programu v Trnavě. Zde naopak tři body připsali domácí, když rozhodl v dresu slovenského mužstva Yilmaz.
Krásný čtvrteční večer ze slovenské Trnavy! Od 21:00 se zde odehraje zápas 2.kola Konferenční ligy skupiny H mezi slovenskou Trnavou a tureckým Fenerbahce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.