Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Norsko - 15. listopadu 2019   13:30

Kypr
Kypr
20' Neophytou
1:2
(1:0)
Norsko
Norsko
72' Thorstvedt   • 85' Thorstvedt
Kypr
Demetriou – Panteli, Papamichail, Korrea, Charalampous, Matthaiou, Siathas, Christodoulou, Polikarpou
Balijan – Simonjan, Sevguljan (všichni Arménie)
Ammochostos - Larnaca
Norsko
Klaesson – Bjørkan Fredriksen, Vetti, Salte, Brynhildsen, Hove, Larsen

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Je dobojováno! Kypr dnes s jednou střelou na bránu pořádně potrápil favorizované Nory, přesto si nepřipsal ani jeden bod. Tři body Norsku v závěru vystřílel se svými dvěma přesnými zásahy Thorstvedt, bez jehož výkonu by odtud skandinávský tým odjížděl leda z ostudou.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 0:6. Fauly: 11:11.
90+7'
90+6'
Teď už si Norsko užívá závěrečných minut a drží míč na svých kopačkách.
90+4'
Je zvláštní, že Kypr, i když prohrává, tak nehraje nakopávané míče dopředu. Snaží se všechno zvládat postupnou kombinací.
90+2'
Polikarpou z frustrace podkopl nohy soupeři, za což uviděl žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se v tomto zápase odehraje šest minut!
90'
Larsen byl faulován. A jak to tak v závěrech zápasů bývá, chvíli si ještě na trávníků poleží.
89'
Pochopitelně v závěru zápasu tlačí na norskou obranu domácí fotbalisté. Nevypadá to, že by se ale dostali k zakončení.
87'
A dochází k dalšímu ošetřování. To vyhovuje Norsku, které rozhodně nikam nespěchá.
85'
Norsko právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš! Siathas utíkal sám na bránu, ale nezvládl zakončit. Z protiútoku se podruhé v zápase prosadil KRISTIAN THORSTVEDT, díky čemuž Norové otáčí průběh utkání!
84'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Østigård, přichází Fredriksen.
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Louka, přichází Papamichail.
82'
Domácí se hnali do rychlého brejku, nicméně celou akci nepochopitelně zabrzdili.
81'
Centr na zadní tyč odvrátil hlavou obránce Kypr. zahrávat rohový kop bude Brynhildsen.
80'
Konečně hra může pokračovat. S míčem hrají norští fotbalisté.
77'
Po srážce dvou hráčů ve vápně Kypru jsou na hrací ploše ošetřovatelé obou celků.
76'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Risa, přichází Larsen.
76'
Rohový kop pro norský tým, který touží po obratu.
73'
Polikarpou už se nacházel ve vápně soupeře, místo střely ale začal zmatkovat, čímž zazdil potenciál celé akce.
72'
Naprostá nádhera! KRISTIAN THORSTVEDT se s ničím nepáral a pár metrů od vápna natáhl k fantastické střele do pravého růžku brány Kypru!
70'
Risa se dral do hlavičky, v souboji ovšem prohrál a nechal míč dopadnout do náruče brankáře soupeře.
68'
Pokud by utkání skončilo tímto výsledkem, tak by se Kypr posunul na druhé místo skupiny. Norsko by bylo předposlední a pořádně by si zavařilo v cestě na EURO.
66'
Další zoufalý pokus končí nad bránou Kypru, který pomalu začíná věřit tomu, že by to dnes mohlo nýt za tři body.
64'
Hove se ujal exekuce přímého volného kopu, jenomže se svou střelou vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
63'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Sotiriou, přichází Siathas.
63'
Sotiriou za zdržování hry obdržel žluté napomenutí.
62'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Gerolemou, přichází Polikarpou.
62'
Žlutou kartu dostává Adoni (Kypr).
61'
Přímý volný kop pro Norsko. Odtud půjde ohrozit bránu Kypru přímo.
60'
Thorstvedt zakončoval zpoza vápna a trefil jen prvního stojícího obránce soupeře.
59'
Borchgrevink z obtížné pozice centroval na zadní tyč, kde se nacházeli jen soupeři.
58'
Norsko má jasně více ze hry. Jenže je naprosto bezbranné, s takovou by se tu dnes mohl urodit obrovsky překvapivý výsledek.
56'
Shelis odchází s doprovodem zdravotníků za postranní čáru. Uvidíme, jestli bude schopen pokračovat.
55'
Paraskevas si poradil s centrem, načež raději zahodil míč do autu. Jeden z obránců Kypru zůstává ležet ve vlastním vápně.
54'
Risa dostal dobrý centr, jenomže zakončovat musel z ostrého úhlu, a tak se jednalo o lahůdku pro brankáře Kypru.
52'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Vetlesen, přichází Bjørkan.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Dønnum, přichází Hove.
50'
Thorstvedt pálil zpoza vápna, jeho skákavý pokus skončil v náruči brankáře Kypru.
49'
Žádné ohrožení pro bránu Norska nepřišla, hrát tak může právě hostující mužstvo.
48'
Østigård fauloval unikajícího Gerolemoua. Následuje přímý volný kop, jenž bude zahrávat Adoni.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Hauge, přichází Brynhildsen.
46'
Dønnum prověřil pozornost brankáře kyperského týmu, který ovšem prokázal, že ani přestávková pauza na jeho soustředěnosti neubrala.
46'
Začátek druhého poločasu je opožděn kvůli tomu, že asistent rozhodčího objevil díru v síti jedné z brán.
První poločas je za námi! V něm měli navrch hráči norské reprezentace, přesto to byli hosté, kteří vstřelili jedinou branku. Zatím to je utkání dvou brankářů. Na straně Kypru dominuje Paraskevas, na druhou stranu svatyni Norska okupuje nepříliš jistý Lund, na jehož vrub jde první gól.
Druhý poločas začne přibližně v 14:32.
45+2'
45+1'
Centrovaný míč na Evjena byl příliš dlouhý, odkopávat od brány bude Paraskevas.
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají dvě minuty.
44'
Paraskevas si fantasticky doskočil pro centrovaný míč, tohle už hráči v modrých dresech zvládnou dotáhnout.
43'
Kypr se soustředí hlavně na obranu, neboť by si rád udržel vedení alespoň do poločasu.
42'
Thorstvedt znova v hlavní roli, tentokrát se k míči neprobojoval, neboť ho skvěle zastavil vracející se obránce Kypru.
41'
Míč končí v síti! Norský gól uznán nebude, nejspíše se totiž pískala ruka Thorstvedta.
40'
Domácí fotbalista se před svým centrem dostal již za lajnu, Lund bude odkopávat od své brány.
39'
Z hranice brankové čáry se snažil nahrát před svatyni Kypru jeden z hostů, jenže byl jeho pokus zablokován.
38'
Hauge to myslel hezky, když hledal svou patičkou Risu. Míč tím směrem letěl, jenže by příliš dlouhý.
36'
Louka byl faulován při své snaze o vyvezení míče, hrát tak bude Kypr.
34'
Kyperští hráči hrají velmi tvrdě, avšak až na výjimky čistě. To evidentně dělá problémy hostující reprezentaci.
32'
Nejspíše to byl Vetlesen, jenž se probojoval na penaltový puntík a zakončoval. Měl si dát větší pozor, na poslední chvíli ho totiž odzbrojil jeden z vracejících se obránců.
31'
Paraskevas si doskočil pro centrovaný míč. Musím uznat, že kyperský brankář podává skvělý výkon.
30'
Dalekonosná střela jednoho z fotbalistů Norska byla zblokována. Následně se nedohodl obránce Kypru s brankářem, a tak tu je rohový kop pro skandinávskou zemi.
29'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Spoljaric, přichází Korrea.
29'
Norsko začíná být nervózní. Jde to vidět na jejich nahrávkách, které jsou dosti nepřesné a chybí jim potřebná kvalita.
28'
Žlutou kartu dostává Hadjipaschalis (Kypr).
27'
Poté, co se zraněný hráč odklidil za postranní čáru, získali míč Norové, kteří momentálně kombinují na polovině hřiště.
26'
Na hrací ploše je ošetřován Hadjipaschalis. Vypadá to, že nebude schopen pokračovat.
25'
Na Kypru se hraje skoro před prázdnými tribunami. Škoda, domácí by jistě nějaké podpory využili.
24'
Neophytou, střelec první branky, se zlobí. Při návratu do obrany nedovoleně zastavil unikajícího Nora, tento výrok se ale danému aktérovi vůbec nezamlouvá.
23'
Bohinen chtěl z první naprat míč na malé vápno, jenže se ukopl a kulatý nesmysl vůbec netrefil.
20'
Kypr právě vstřelil branku!
Obrovské překvapení, Kypr se ujímá vedení! ANDREAS NEOPHYTOU zahrával standardní situaci asi z třceti metrů a rovnou to zkusil, míč nabral zajímavou trajektorii a zapadl k protější tyči! Čisté svědomí určitě nemá ani Lund.
19'
Po zmatku v rozehře Kypru se k míči dostal Vetlesen, jehož pohotová střela minula prostor mezi třemi tyčemi. Sice byla sražena na rohový kop, avšak z něho nic nebezpečnějšího nevzniklo, pouze hlavička doprostřed brány.
18'
Svědky pokusu jsme byli na opačné straně hrací plochy, hostujícímu fotbalistovi střela nesedla s končila vysoko nad.
17'
Tentokrát to vypadalo opravdu nadějně. Ke Gerolemouvi se odrazil míč, a ten si následně ho navedl na střelu. Ta nepřišla, byl odmáván ofsajd.
16'
Obrázek hry se nemění. Kypr se snaží prodrat skrz skálopevnou obranu soupeře, což se mu zatím nedaří.
15'
Nyní domácí trochu jak v americkém fotbalu získali pozici na polovině soupeře.
15'
A možná tomu tak bude. Kypr kombinuje na vlastní polovině a vymýšlí, kudy povede svou následnou akci.
14'
Z následného rohového kopu nic nevzniklo. Uvidíme, jestli Kypr nebude parádním zákrokem svého brankáře nabuzen.
13'
Paraskevas vyrazil nohou střelu Bohinena doprostřed brány! Kyperský brankář je momentálně nejlepším hráčem na hřišti.
13'
Jasný faul na unikajícího hostujícího hráče, je tu pokutový kop pro Norsko!
12'
Z levé hranice šestnáctky vyslal načechraný míč kapitán Norska Risa, jenomže žádného ze spoluhráčů nenašel.
11'
Centr z pravé strany hrací plochy odvrátil obránce v modrém dresu na autové vhazování.
10'
Hauge tak dlouho čekal se zakončením, až se k němu stáhl obránce jeho pokus zablokoval.
9'
Shelis se pokusil pohlednými nůžkami udržet míč ve hřišti, to se mu nepovedlo, i tak ovšem diváky pobavil.
8'
Poprvé v utkání kombinuje Kypr. Norsko nenapadá nikterak intenzivně, čehož by měli domácí využít.
7'
Odpískán útočný faul kapitána norského výběru, odkopávat od brány bude brankář Kypru.
7'
Další rohový kop norské reprezentace bude zahrávat Vetlesen.
6'
Centr letěl na hranici malého vápna, kde si pro kulatý nesmysl doskočil Paraskevas.
5'
Centrovaný míč z pravé strany byl tečován, a tak je tu rohový kop pro norskou reprezentaci do jednadvaceti let.
4'
Hauge podklouzl a trochu zbytečně přišel o míč. Dlouho ho to mrzet nemuselo, chvíli poté ho totiž Norsko znova získalo.
3'
První zákrok v utkání si připsal Parasvekas Jeden ze soupeřů pálil z voleje, avšak jen do náruče kyperského gólmana.
2'
Daleký nákop na Sotirioua nebyl přesný, s míčem si norská obrana poradila. Jenže jen za cenu toho, že odkopla míč do autu.
1'
Úvodní výkop v tomto zápase měli k dispozici domácí fotbalisté, nicméně o míč takřka okamžitě přišli.
1'

Kypr: Paraskevas – Artymatas (C), Adoni, Pileas, Shelis – Neophytou, Spoljaric – Sotiriou, Gerolemou, Hadjipaschalis, Louka
Náhradníci: Demetriou – Panteli, Papamichail, Korrea, Charalampous, Matthaiou, Siathas, Christodoulou

Norsko: Lund – Borchgrevink, Bjørtuft, Østigård, Risa (C) – Evjen, Bohinen, Vetlesen, Hauge – Dønnum, Thorstvedt
Náhradníci: Klaesson – Bjørkan Fredriksen, Vetti, Salte, Brynhildsen, Hove, Larsen

Rozhodčí: Balijan – Simonjan, Sevguljan (všichni Arménie).
Utkání mezi Kyprem a Norskem začíná ve 13:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Máme se na co těšit.
První vzájemný zápas

První vzájemný zápas v rámci této skupiny se hrál samozřejmě v Norsku. Norsko po prvním poločase vedlo 1:0, po hodině hry zvyšoval Thorstvedt na 2:0, ale Kypr dokázal duel zdramatizovat, ale víc už hosté nestihli a prohráli 1:2.
NORSKO je na tom stejně. Hostující mladíci odehráli tedy o zápas méně, ale mají na svém kontě také čtyři body. Norsko začalo výhrou 2:1 nad dnešním soupeřem, poté remizovalo 1:1 v Bělorusku a naposledy prohrálo 0:4 se silným Nizozemskem. Hosté mají problémy hlavně směrem dopředu, protože ze tří utkání dali jen tři branky.
KYPR zatím odehrál ve skupině s označením 7 čtyři utkání a získal v nich čtyři body. Kypr vstoupil do kvalifikace skvěle, protože v prvním utkání porazil Gibraltar 1:0, což je ovšem jasným outsider skupiny. Poté prohrál 1:2 v Norsku, pak 1:5 v Nizozemsku a naposledy doma remizoval 1:1 s Běloruskem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na ME hráčů do 21 let má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Kyprem a Norskem. Favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.