Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Turecko - 11. října 2019   20:30

Rakousko
Rakousko
10' Meister  • 32' Raguz  • 65' Lovric
3:0
(2:0)
Turecko
Turecko
Rakousko
Ehmann – Malicsek, Danso (K), Maresic, Gölles (74. Aiwu) – Demaku, Lovric (84. Müller) – Arase (74. Lema), Baumgartner (66. Fitz), Meister – Raguz (84. Schmidt).
Helac – Aiwu, Halper, Lema, Müller, Meisl, Fitz, Lukacevic, Schmidt.
Levnikov – Mosjakin, Voroncov.
Ritzing
Turecko
Altay – Müldür, Türkmen, Tagir, Dursun – Özdemir (46. Oktay), Kökcü – Kutucu (93. Berisbek), Berkay (86. Üner), Güven (70. Özkacar) – Dervisoglu (46. Dogukan).
Irfan – Sertel, Dogukan, Özkacar, Özer, Berisbek, Oktay, Oguz, Üner.

Držení míče: 49%–51%.
Střely na branku: 10–3.
Střely mimo: 3–3.
Rohy: 2–6.
Ofsajdy: 3–1.
Fauly: 12–15.
Rakušané v dnešním utkání smázli Turecko jasně 3:0 a potvrzují tak v aktuální kvalifikaci vynikající formu. Přestože doposud odehráli pouze tři zápasy, tak jsou se stoprocentním ziskem devíti bodů první. Naopak Turecko má po pěti odehraných zápasech pouhé čtyři body a je až čtvrté.

Už po první půli měli domácí výrazně nakročeno k zisku všech bodů a nedisciplinovaní Turci navíc po změně stran obdrželi dvě červené karty, čímž jim cestu za výhrou ještě usnadnili – 3:0.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kutucu, přichází Berisbek.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Orkun Kökcü ve středu pole skluzem po odehrání míče úplně nesmyslně dojel Demakua a ani on dnešní zápas nedohraje – druhá žlutá a tedy červená!
89'
Útočný výpad Rakušanů zastavila hra rukou v podání Aiwua.
88'
Dogukanův přímý volný kop ztečoval rakouský obránce těsně nad. Zdá se, že hostům nebude přáno, Ehmann míří za čistým kontem.
87'
Trenéři dávají za rozhodnutého stavu možnost i dalším borcům, také proto hra úplně ztratila na tempu...
86'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Berkay, přichází Üner.
84'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Raguz, přichází Schmidt.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Lovric, přichází Müller.
82'
Lovric si narážel míč s Demakem, ale soupeři jej odclonili a kulatý nesmysl tak končí u brankáře.
81'
Střídajícímu Lemovi se při pokusu o centr z levé strany svezl míč po noze a končí v zámezí.
80'
Demaku si chtěl narazit míč na vápně a jít do zakončení, ale nenašel pochopení u svých spoluhráčů, takže balon skončil po nepřesné přihrávce v náruči tureckého brankáře.
79'
Zápas už se spíše dohrává, Turci nemají psychické ani fyzické síly dnešní boj zdramatizovat.
77'
Brankář Altay pocítil ve vzduchu nějakou ránu, ale po krátkém oddychu bude pokračovat.
76'
Aiwu se hnal ukázal ostrým centrem z plného běhu, ale míč přece jen o kousek přeletěl adresáty.
74'
Domácí kouč už cítí, že je rozhodnuto, takže dá příležitost dalším dvěma hráčům.

Odešli Arase a Gölles, přichází Lema a Aiwu.
72'
Žlutou kartu dostává Demaku (Rakousko) za přitažení Oktaye.
71'
Rakušané v poklidu kombinují na útočné polovině, ale do šancí už se za každou cenu neženou. Také nemají proč.
70'
Střídání Turecka – ze hřiště odchází nejaktivnější hráč hostí Güven, přichází Özkacar.
69'
Asi se to dalo čekat – horkokrevní Turci po třetí inkasované brance začínají gestikulovat a tvrdě dohrávají domácí borce.
66'
První střídání v rakouském týmu – ze hřiště odchází právě asistent z poslední gólové akce Baumgartner, přichází Fitz.
65'
Rakousko právě vstřelilo branku!

Nyní už se SANDI LOVRIC prosazuje a zdá se být rozhodnuto. Proti otevřené obraně postupoval Baugartner, ale nechrtil a naopak uvolnil úplně volného spoluhráče, který bombou propálil gólmana i obránce číhajícího na čáře.
64'
Turci se nevzdávají, pokouší se riskovat, ale zatím pouze nabízejí domácím možnosti k protiútokům do otevřené obrany. Přízemní ránu Lovrice chytil Altay nadvakrát.
62'
K míči na vápně se dostal záložník Lovric a utaženou střelou na zadní tyč hodně protáhl Altaye. Ten ale nakonec zasahovat nemusel, protože míč proletěl těsně kolem jeho levé konstrukce brány.
60'
Raguz pálil po centru z pravé strany pohotově z otočky. Netrefil však bránu a stejně se nakonec mával ofsajd.
58'
Kelvin Arase ztratil míč a pak ještě dohrál situaci šlapákem, takže dostává zbytečnou kartu na útočném vápnu.
57'
Nechybělo mnoho a jeden gól už Turci stáhli! Střídající Dogukan nasadil u postranní čáry jesličky Göllesovi a řítil se ze strany před bránu. Ani on, ani spoluhráči při dorážkách ale balon za čáru neprotlačili.
55'
Teď už to budou mít hosté velmi těžké. Čeká je více než půlhodinové oslabení, ve kterém musí smazat dvoubrankovou ztrátu. Stane se zázrak?
53'
Ale pozor! Rozhodčí se zničehonic k souboji vrátil, a přestože původně ani neodpískal faul, tak Abdurrahim Dursun dostává žlutou kartu, která pro něho znamená vyloučení! Turci tak budou dohrávat o deseti a vůbec se jim nedivím, že se jim to pranic nelíbí.
53'
Gölles zůstává po souboji ležet, tak jeho spoluhráči zahrávají míč do autu, aby mohl být ošetřen.
51'
Arase trochu zabrnkal na turecké nervy, když fauloval Berkaye a pak nechtěl nechat hosty rozehrát.
50'
Güven dostával míč do prostoru penalty a z výborné pozice pálil bez přípravy, ale dobře proti němu vystoupil domácí kapitán Danso a pokus zblokoval.
48'
Arase se snažil uplatnit své rychlé nohy, ale stoper Turecka si proti němu počínal hodně zkušeně a tělem jej odmítl pustit k míči.
46'
Trenér Turecka reaguje na vývoj utkání dvěma změnami hned o poločasové přestávce.

Ze hřiště odešli Dervisoglu a Özdemir, přichází Dogukan a Oktay.
46'
Oba týmy se pozvolna plouží zpátky na trávník. Za pár okamžiků začne druhý poločas. Dobře se bavte.
První poločas je za námi. Zhruba úvodní půlhodina, vyjma pěkné gólové akce Meistera, příliš zajímavých momentů nepřinesla. V závěrečných patnácti minutách ale bylo k vidění hned několik pěkných šancí a také zvýšení skóre, když dorazil míč do prázdné Raguz. Rakušané tak zatím potvrzují roli favorita a po půli vedou 2:0. Uvidíme, co přinese druhá pětačtyřicetiminutovka.
45+1'
Jedna nastavená minuta je u konce a první poločas skončil.
45'
Malicsek na ofenzivním výletě. Pravý bek Rakouska se dostal až na vápno, tak bez přípravy vypálil, ale svým projektilem jen protáhl letícího Altaye. Tohle byl zákrok na efekt.
44'
Meister nedosáhl na nápaditou kolmici Lovrice.
43'
Berat Özdemir je dalším napomínaným hráčem první půle. Šest karet za necelý poločas, to už je slušný mariáš.
41'
Ani po dalším rohovém kopu hosté zatím nesnáží. Ba co víc, ani nezakončili.
40'
...Kökcü ale poslal svůj centr jen na prvního bránícího hráče Rakouska.
39'
V posledních minutách se hosté přece jen konečně trochu oklepali a začínají také hrozit. Následovat bude rohový kop po zákroku Meistera ve skluzu...
35'
Znova se žlutí i na druhé straně, Orkun Kökcü zbytečně dohrál svého soupeře ve vzduchu, tohle ani nemohlo dopadnout jinak. Kökcü si asi potřeboval vybít frustraci z průběhu utkání.
35'
Z čista jasna měli Turci velkou šanci na snížení – Müldür zatáhl balon po pravé straně a nabízel míč pod sebe na Güvena, ale jeho střelu z prostoru penalty Ehmann skvěle lapil.
33'
Žluté karty dostávají za faul a následné řečnění rakouští fotbalisté Lukáš Malicsek a Sandi Lovric (Rakousko).
32'

Tohle snad ani jinak dopadnou nemohlo a domácí vedou už o dvě branky. Baumgartnerův centr z přímého volného kopu zakončoval hlavičkou kapitán Danso, jehož loženku ještě perfektně vyrazil brankář Altay, ale nejblíže k vyraženému balonu měl MARKO RAGUZ a pohodlnou dorážkou do odkryté brány zvyšuje na 2:0.
31'
Turecko působí v posledních minutách dost bezradně a k vápnu soupeře se de facto nedostává.
29'
Aktivní Baugartner si v rychlosti přehodil míč přes stopery a řítil se do další šance. Tentokrát byl ale u míče brankář Altay dříve.
27'
Obrovský závar před tureckou brankou! Arase dostal balon za obranu a udělal dlouhou kličku brankáři, ale dostal se z výhodného úhlu, tak přihrál zpátky před bránu. Tam měli obrovské šance Baumgartner a Raguz, ale obranný val nepropálili.
26'
Baumgartner si v rohu vápna zkoušel přes hlavu přehodil Tagira, ale nakonec z toho byl jen teatrální pád a naivní prosba o penaltu.
25'
Kromě pěkné individuální akce Meistera, ze které také padl jediný gól, zatím v zápase skutečně není co komentovat. Nepřesnost střídá nepřesnost.
24'
...ale opět to nevyšlo a nakonec z toho byl jen nekonstruktivní nákop do území nikoho.
23'
Rakušané zkoušejí rozjet další akci rozvážnou rozehrávkou...
22'
Kutucu to zkoušel zase sám proti dvojnásobné přesile. Opět neuspěl.
21'
Müldür chtěl na pravé straně turecké ofenzívy uvolnit volného Kutuca, ale pokazil jednoduchou přihrávku na dva metry.
20'
Utkání v posledních minutách naprosto postrádá fotbalovou kvalitu, je to pouze boj ve středu pole.
17'
Tak se nám na hřišti trochu přiostřilo a první napomenutí si zapisují i hosté. Dervisoglu na půlce vystavil zbytečnou stoličku hlavičkujícímu Maresicovi a dostává rovněž žlutou kartu.
17'
Turci se do zakončení nedostali z nabídnuté standardní situace ani z následného rohového kopu.
15'
První žlutou kartu dostává za nic neřešící faul u postranní čáry Julian Gölles.
14'
Arase se po rohovém kopu svého týmu provinil na vápně útočným faulem.
13'
Raguz si na vápně vtipně narážel míč se spoluhráčem, ale ten mu balon vrátil příliš dlouhý, takže u něj byl Altay dříve.
12'
Rychle mohl odpovědět Kökcü, ale míč mu skočil, takže skončila jeho střela vysoko nad.
10'

Hned z úvodní střely na bránu vidíme otevírací gól zápasu. Rakušané dobře přenesli míč na levou stranu, odkud si jej navedl na střed NIKOLAS MEISTER a krásným technickým obstřelem na zadní tyč nedal Altayovi žádnou šanci – 1:0.
9'
Güven se hnal za křížným nákopem mezi stopera a brankáře tak bezhlavě, že svého strážce fauloval.
7'
První zajímavější šanci tak měli nakonec domácí. Po přiťuknutí Areseho zpátky na vápno chtěl pálit bez přípravy Baumgartner, ale obránce mu skočil pod nohy a střelu zablokoval.
6'
Turci vypadají v prvních minutách šikovnější s míčem, ale do šance se zatím také nedostali. Centr Dursuna sebral brankář Ehmann bez potíží.
4'
Dansův nákop dopředu byl nepřesný, Rakušané se zatím na hřišti hledají.
4'
Kutucu ukázal dobrou individuální techniku, pustil se mezi tři soupeře, ale byl faulován na polovině hřiště.
3'
Türkmen přenášel hru křížným pasem na Güvena, ale tomu na lajně míč odskočil a zmocnili se jej domácí.
2'
Turecký tým zahajuje zápas pozvolnou rozehrávkou od obránců.
1'
Právě dozněly státní hymny a oba týmy se zdraví, za pár okamžiků začínáme. Dobře se bavte!

Rakousko: Ehmann – Malicsek, Danso (K), Maresic, Gölles – Demaku, Lovric – Arase, Baumgartner, Meister – Raguz.
Náhradníci: Helac – Aiwu, Halper, Lema, Müller, Meisl, Fitz, Lukacevic, Schmidt.

Turecko: Altay – Müldür, Türkmen, Tagir, Dursun – Özdemir, Kökcü – Kutucu, Berkay (K), Güven – Dervisoglu.
Náhradníci: Irfan – Sertel, Dogukan, Özkacar, Özer, Berisbek, Oktay, Oguz, Üner.

Rozhodčí: Levnikov – Mosjakin, Voroncov.
Podle sázkových kanceláří je pro tento duel favoritem domácí Rakousko v kurzu kolem 1,7:1.
Turecko už sehrálo čtyři zápasy, tedy o dva více než jeho páteční soupeř, přesto má na kontě jen čtyři body a je na čtvrtém místě. Do kvalifikace přitom Turci vstoupili dobře, když vyhráli v Albánii 2:1 a poté doma se stejným soupeřem remizovali 2:2. Následně ale padli v Kosovu 1:3 a doma s Anglií 2:3. Po dvou brankách mají krajánci Dervisoglu (Sparta Rotterdam) a Mulder (Sassuolo).
Rakousko začalo kvalifikaci dobře, a přestože zatím odehrálo pouze dva zápasy, tak se vyhřívá s kompletním bodovým ziskem na prvním místě při skóre 7:1 za výhry 3:1 v Andoře a 4:0 v Albánii. Až nyní se Rakušané představí poprvé doma. Po dvou gólech zaznamenali v kvalifikaci Lovrič (Lugano) a Meister (LASK Linz).
Vítáme vás u on-line přenosu z kvalifikačního utkání o Mistrovství Evropy do 21 let mezi Rakouskem a Tureckem. Zápas odřídí sudí Levnikov z Ruska, začátek je ve 20.30 hodin. Dobře se bavte.