P. S. Gunnarsson – Sampsted (C), Ólafsson, Þorkelsson, H. I. Gunnarsson – Þórðarson, Hauksson (90+3. Helgason), Ingimundarson – W. T. Willumsson, Gudjohnsen (70. B. A. Wilumsson), Jóhannesson (90+6. Fridriksson).
Švédsko
Dahlberg – Beijmo (87. Ingelsson), Henriksson, Isherwood, Kahl – Irandust, Hellborg, Björkengren (75. Erlingmark), Karlsson – Gyökeres (C), Nygren (75. Almqvist).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:19.
Island si díky domácí výhře upevnil třetí místo, z něhož ztrácí na druhou Itálii jediný bod. Švédové jsou po pěti zápasech na šesti bodech a jejich šance na postup na evropský šampionát je už pouze teoretická.
Je dobojováno! Souboj mezi Islandem a Švédskem určitě nepatřil mezi ty nejatraktivnější. Šancí bylo na obou stranách hodně málo, ale i tak se Island v šestašedesáté minutě ujal vedení, když z rohového kopu využil přesilovou hru Gudjohnsen. Švédové pak byli až do konce aktivnější, jediná šance v podání Ingelssona však zůstala nevyužita.
90+7'
90+7'
S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Nově příchozí Valgeir Lunddal Fridriksson získal faul na svou osobu a kopat se bude proti Dahlbergovi.
90+6'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ísak Jóhannesson, přichází Valgeir Lunddal Fridriksson.
90+5'
Stačilo to jen na zablokovanou střelu zpoza pokutového území. Díky faulu v hloubi pole ale dostávají mladíci ve žlutých dresech ještě jednu standardku.
90+4'
Drama vrcholí. Pár desítek vteřin před závěrečným hvizdem si Švédové bleskově chystají rozehrávku rohového kopu.
90+3'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alex Hauksson, přichází Þórir Jóhann Helgason.
90+3'
Jednoznačné podražení Sampsteda vůči Almqvistovi v těsné blízkosti levé autové čáry. Na standardní situaci vyrazil do vápna i gólman Dahlberg, jenže všechny plány zhatil odpískaný útočný faul.
90+2'
Henriksson si trochu překážel s vlastním spoluhráčem a poté špatně odhadl let dalšího centru. Míč jen lehce protečoval za koncovou čáru.
90+1'
Času na vyrovnání má Švédsko ještě dost. Čeští rozhodčí nastavují nad rámec druhé půle celých pět minut.
90'
Asi největší šance Švédů v celém utkání! Na základě centru z levého křídla hlavičkoval Ingelsson a Patrik Gunnarsson se musel vyšponovat k horní tyči, aby jedovatý pokus vyrazil.
89'
Pontus Dahlberg bezpečně lapil nakopávaný balón a zároveň zboural Brynjolfura Willumssona. Dopředu mohou Švédové.
88'
Hra je dost přerušovaná, což více hraje do karet domácím. Právě ti budou uvádět míč do pohybu po faulu na Brynjolfura Willumssona.
87'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Felix Beijmo, přichází Svante Ingelsson.
85'
Willum Willumsson neměl nárok doběhnout spoluhráčovu přihrávku z protiútoku. Mnohem blíže k balónu to měl Dahlberg.
83'
Příliš atraktivní podívaná to ale není. Domácí si nyní vystačili s vysvobozujícím odkopem za pomezní čáru. Dobývání islandské obrany může pokračovat.
82'
Do konce zápasu zbývá posledních deset minut. Švédové jsou v oslabení, ale i tak zůstávají ve hře o remízu. Obraz hry je naprosto vyrovnaný.
81'
Willum Willumsson u půlící čáry zatáhl Beijma a stal se dalším hráčem se žlutou kartou na kontě.
80'
Drobné nedorozumění Islanďanů po autovém vhazování. Míč se dokutálel až k rukavicícm Pontuse Dahlberga.
79'
Thomas Isherwood si pomohl jasným držením za dres. Švédové si pak míč rychle vybojovali zpět, ale Irandust jej nalevo od vápna zase ztratil.
78'
Po centru z levého kraje k ničemu nebezpečnému nedošlo. Odražený balón si jednoduše sebral Gunnarsson.
77'
Rozkouskovaní hry vedlo ke ztrátě tempa. Aktuálně jsou to Švédové, kteří se znovu snaží najít cestu skrz pozornou obranu.
75'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Benjamin Nygren, přichází Pontus Almqvist.
75'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází John Björkengren, přichází August Erlingmark.
74'
Ze zablokované střely Islanďanů se stal náznak protiútoku. Hosté se na půlce ale zastavili a teď už buší do zformované obrany.
72'
Nedlouho po faulu na Björkengren se pískalo v neprospěch Švédů. V rozporu pravidly si počínal také krajní obránce Beijmo.
71'
John Björkengren neustál souboj v pokutovém území. O penaltě ale nemůže být řeč, následovat bude odkop Patrika Gunnarssona.
70'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sveinn Gudjohnsen, přichází Brynjolfur Andersen Willumsson.
68'
Beijmo přenesl hru na levou stranu, ovšem Karlsson poslal míč jenom do náruče Gunnarssona. Mezitím je Gudjohnsen znovu v nefotbalové pozici.
66'
Autor gólu si při dopadu na zem poranil kotník. V první chvíli to vypadalo vážně, nicméně i Gudjohnsen asi bude pokračovat.
65'
Island právě vstřelil branku!
Skutečně se tak stalo, domácí se v pětašedesáté minutě ujímají vedení! Jóhannesson našel centrem z rohového praporku SVEINNA GUDJOHNSENA, jehož hlavička letěla mimo dosah Dahlberga.
64'
Domácí mají poměrně dost času na využití přesilové hry. Tu mohou zužitkovat už nyní při rohovém kopu.
63'
Žlutou kartu dostává Alex Hauksson (Island).
62'
Hra je znovu zastavena, protože i Alex Hauksson má ve tváři krvavý šrám. Zároveň se zdá, že rovněž neunikne kartě.
61'
Viktor Gyökeres neudržel nervy v úponovém souboji s Haukssonem a za úder loktem do obličeje vyfasoval přímo červenou kartu!
60'
Dvě třetiny utkání jsou minulostí. Skóre zůstává bezbrankové zejména proto, že oba týmy dohromady vyprodukovaly jednu střelu na branku.
59'
Hosté si musí chvíli poradit v oslabení o jednoho muže. Gustav Henriksson je s krvavým zraněním ošetřován v zámezí.
58'
Pavel Orel zve na plac oba realizační týmy. Na vině je srážka hlav mezi Henrikssonem a Gudjohnsenem.
57'
Švédové ztratili míč hned po svém autu na obranné polovině. Opět z toho ale byl jen centr končící v rukou Pontuse Dahlberga.
56'
Hodně nepovedený centr z pravé strany. S devítkou hrající Stefán Þórðarson nasměroval balón mimo hrací plochu.
55'
Noha hostujícího gólmana už je po ošetření. Vynucené střídání se podle všeho konat nemusí.
54'
Valdimar Ingimundarson dost nešetrně dohrál Dahlberga, který předním stihl odkopnout míč do bezpečí. Orel ihned vytasil žlutou kartu.
53'
Thomas Isherwood číhal v soupeřově vápně na centr z levého křídla, jenž se ale stal snadnou kořistí pro brankáře Patrika Gunnarssona.
52'
Hauksson obstaral rozehrávku ze středového kruhu, jenže jeden z jeho spoluhráčů vycestoval i s balónem za levou pomezní čáru.
51'
Švédové jsou krátce po změně stran jasně lepší. Další šanci Karlssona překazil kromě dobrého zákroku gólmanai ofsajd.
50'
Irandust dával zprava ještě jednu přihrávku k malému vápnu. Domácí obrana odolala pak spolehlivě ubránila i rohový kop.
49'
Dlouhý aut je z pohledu Islandu regulérní standardní situace. Dahlberg byl pro tento moment v klidu, Gudjohnsen byl viděn v ofsajdu.
48'
Jesper Karlsson se ocitl před Gunnarssonem, kterého se pokusil překonat vysokým obloučkem. Gól z toho nebyl, míč letěl vysoko nad.
47'
Ani jeden z trenérských štábů nevymyslel během poločasové pauzy žádné střídání, tudíž na obou stranách pokračují původní základní sestavy.
46'
Je za námi první půle, která toho moc zajímavého opravdu nenabídla. Jednoznačně nejzajímavější moment přišel v jedenácté minutě, kdy hostující křídelník Irandust orazítkoval brankovou konstrukci. Pak už to byla jen fotbalová šeď. Doufejme, že se to po změně stran alespoň trochu zlepší.
45'
45'
Diagonální přenesení hry na pravou stranu hostům nepomohlo. Rozhodčí Orel ukončil první půli bez jediné nastavené minuty.
44'
Skóre zápasu se v žádném případě nemění. Sveinn Gudjohnsen překopl zeď a o několik metrů i Dahlbergovu bránu.
43'
Henriksson zavařil svému týmu faulem před pokutovým územím. Dahlberg bude čelit nebezpečnému trestňáku.
42'
Ólafsson měl trochu problémy s odkopem poté, co u něj skončil neadresný centr z pravého křídla. I tak pro Island vše dobře dopadlo.
41'
Karlsson po rozehrávce na krátkou vzdálenost nepovedeně centroval z levého okraje velkého vápna.
40'
Rohový kop pro Švédsko. S velkou pravděpodobností jej zrealizuje Jesper Karlsson.
39'
Valdimar Ingimundarson na levé straně potáhl míč o několik desítek metrů. Finální pas před branku ale nedal a navíc to byl on, od koho se balón odrazil do autu.
38'
Stále je to z obou stran hodně ospalé, čemuž napomáhá i nulová návštěva. I tak se první půle velmi rychle blíží ke svému závěru.
37'
Hörður Gunnarsson nedosáhl na rozehrávku domácího gólmana. Švédsko se prostřednictvím autu pokouší dostat znovu kupředu.
36'
Þórðarson si pomohl faulem na Irandusta, jehož kolegové se umně vypořádali s domácím napadáním.
35'
Náznak protiútoku Švédy do šance nedostal. Budou ale pokračovat vhazováním, míč do autu odpálil Ólafsson.
34'
Karlsson umístil aut do pokutového území, ale hostující defenziva si v dostatečném počtu hráčů poradila.
33'
Nestalo se. Naopak se hráči v modrém řítili do rychlého protiútoku, kterému scházel lepší centr. Bude se vhazovat.
32'
Stále tomu ze švédské strany chybí nějaká překvapivější myšlenka. Ta možná přijde po faulu Haukssona.
30'
Ísak Jóhannesson zakroutil centr jen na hlavu jednoho ze švédských obránců, kterých bylo u malého vápna dostatek.
29'
Standardní situace pro Island. Na střelu to asi nebude, balón leží hodně daleko od Pontuse Dahlberga.
28'
Opět velmi rozvážné založení útočné akce z obranných řad Švédska.
26'
Obraz hry je poměrně jednoznačný. Hosté útočí, ale až na střelu do tyče Gunnarssona neohrožují.
25'
Švédové očekávali další dlouhý aut. Ten se ale nekonal, takže bylo potřeba zlikvidovat centr z levého kraje.
24'
Dahlberg nedostal míč do bezpečí poté, co pro něj vyběhl před velké vápno. Pokus Willumssona o dalekonosné trefení prázdné branky ale byl hodně nepřesný.
23'
Hosté marně hledají možnost na povedenější předfinální fázi. Nyní opět začínají od svých stoperů.
22'
Přihrávka vzduchem podél pokutového území letěla na Þórðarsona, který si věřil na střelu z voleje, avšak orazítkoval jenom Sampsteda.
21'
Přetažený centr z levé strany islandského gólmana nezaměstnal. Příjemnce balónu se ke střele z úhlu neodhodlal.
20'
Přímočará akce Švédů přinesla jen zablokovanou střelu a návrat o dobrých šedesát metrů nazpátek.
19'
Domácí chtěli zahrozit dlouhatánským autem do pokutového území. Proti byl sudí Orel, který tam viděl útočný faul.
18'
A zase nákop ze středu hřiště končící v moci gólmana. Tentokrát se jednalo o Patrika Gunnarssona.
17'
Podobně to zkusili i hráči Islandu, ovšem plachtící balón zapadl do nachystaných rukavic Pontuse Dahlberga.
16'
Viktor Gyökeres na hraně vápna fauloval Ólafssona, když se snažil dostat k nákopu z hloubi pole.
14'
Nakonec to byly rohy hned tři. Ten poslední byl rozehrán na krátko, což se neukázala být jako ideální varianta. Míč se vůbec nepodíval do vápna.
13'
Island může zareagovat rohovým kopem.
12'
Björkengren u středového kruhu sestřelil Willumssona a může být poměrně rád, že od hlavního sudího nevyfasoval žluté napomenutí.
11'
První šance pro Švédy! Gunnarsson už byl překonán, nicméně Irandust napálil balón do brankové konstrukce.
10'
Kahl se dostal u vlastního vápna pod velký tlak. U koncové čáry jej nakonec vysvobodil hvizd označující faul Björkengrena.
9'
Úvod zápasu se nese v poklidném duchu. Nyní jsou to Švédové, kteří se opět snaží prosadit přes zformovanou obranou.
8'
U středového kruhu zůstal chvíli ležet Sampsted, který dostal od Györkese rukou do obličeje. Zatím je to bez karty.
7'
Karlssonova střela z vápna byla sražená. Míč přistál u Gunnarssona, po jehož pasu následuje další útok Švédska.
6'
Švédové nalezli na domácí rozehrávku po autu z obranné třetiny. Záhy z toho byla přihrávka do autu a vhazování pro Kahla.
5'
Sampsted vhazoval na Gudjohnsena, kterého poslal na zem Isherwood. Následnou standardku domácí nijak nezužitkovali.
4'
Na druhé straně fauloval Hellborg, ale nákop ze standardní situace skončil v nachystaných rukavicích Dahlberga.
3'
Útočný faul Nygrena, jenž naskočil na záda Ólafssona. Island rozehrává od hranice vlastní šestnáctky.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrých, zatímco hosté ve žlutých dresech.
1'

Island: P. S. Gunnarsson – Sampsted (C), Ólafsson, Þorkelsson, H. I. Gunnarsson – Þórðarson, Hauksson, Ingimundarson – W. T. Willumsson, Gudjohnsen, Jóhannesson.
Náhradníci: Olafsson – Fridrikson, Sigurgeirsson, Jonsson, Geirsson, B. A. Wilumsson, Hlynsson, Helgason, Thordason.

Švédsko: Dahlberg – Beijmo, Henriksson, Isherwood, Kahl – Irandust, Hellborg, Björkengren, Karlsson – Gyökeres (C), Nygren.
Náhradníci: Rönning – Ingelsson, Erlingmark, Bengtsson, Ekdal, Jallow, Hussein, Wålemark, Almqvist.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hájek (CZE).
Utkání budou na stadionu v Reykjavíku řídit čeští rozhodčí. Hlavnímu Pavlu Orlovi budou na čarách asistovat Petr Blažej a Kamil Hájek. Post čtvrtého arbitra zaujme Karel Hrubeš.
1. vzájemný zápas

12.10.2019
Švédsko – Island 5:0
Branky:
22. Svanberg, 38. Gyokeres, 51. Leifsson vl., 60. Kulusevski, 75. Erlingmark.
Švédsko

Hosté mají v odehrány jen čtyři zápasy, což je nejméně ze všech šesti soupeřů. O to větší je manko na čelo tabulky, Švédové jsou až čtvrtí a na první Iry, kteří naopak hráli už sedmkrát, ztrácí deset bodů. Právě dva vzájemné zápasy s Irskem se Švédům vůbec nepovedly. Nejprve na venkovní půdě prohráli 1:3 a v domácí odvetě z listopadu loňského roku dokonce 1:4. Svého dnešního soupeře naopak přejeli 5:0 a papírově nejslabší Lucembursko pro změnu 3:0. Pokud dnes Švédové neuspějí, tak jim uteče i souboj o druhé místo – na Italy aktuálně ztrácí sedm bodů.
Island

Domácí takřka přesně před rokem využili toho, že jim los přiřkl na úvod kvalifikace dva papírově nejslabší soupeře. Nad Lucemburskem vyhráli 3:0 a nad Arménií dokonce 6:0. V dalším kvalifikačním termínu ale přišel tvrdý pád na zem, když Island odjel ze Švédska s výpraskem 0:5. O pár dní později si spravil chuť výhrou 1:0 nad překvapivě vedoucím Irskem, ovšem s favorizovanou Itálií už zase padl 0:3. V tabulce je Island třetí se čtyřbodovou ztrátou na druhou Itálií, jež drží barážovou pozici.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze kvalifikace na příští mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Islandem a Švédskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.