Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Portugalsko - 4. září 2020   18:00

Kypr
Kypr
0:4
(0:2)
Portugalsko
Portugalsko
8' Leite   • 27' Leite   • 53' Jota   • 85' Mario
Kypr
Paraskevas – Sergiou, Korrea (C), Shelis, Pileas (46.Nikolaou) – Panayiotou, Spoljaric – Charalampous (56.Konstantinou), Anastasiou, Peratikos (87.Neophytou) – Katsantonis (75.Pikis)
Schnyder(SUI) – Zürcher(SUI), Köbeli(SUI)
AEK Arena (Larnaca)
Portugalsko
Costa – Tavares, Djaló, Leite (C), Nuno Mendes – Ferreira (76.Luís), Florentino (76.Braganca), Gedson Fernandes (58.Goncalves)– Jota (76.Mario), Carvalho, Neto (58.Joelson Fernandes)
Maximiliano – Pereira, Vinagre, Luís, Pedro Mendes, Braganca, Goncalves, Marío, Joelson Fernandes

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Zápas je u konce. Portugalsko bylo celý zápas jasně lepším týmem. V první půli se dvakrát prosadil kapitán Diogo Leite, ve druhé se trefili Jota a střídající Joao Mario. Domácí si během zápasu vypracovali jen jednu slušnou šanci, kterou však zlikvidoval Costa. Hosté si tak upevnili druhé místo za Nizozemskem, které v souběžně hraném zápase rozdrtilo Bělorusy 7:0.
90+4'
90+2'
Joelson se uvolnil na levé straně a ještě jednou protáhl Paraskevase, který však neměl žádný problém míč chytit.
90+1'
Vtipná situace při vhazování Portugalska. Joelsonův aut evidentně rukou nad hlavou zasáhl Sergiou, rozhodčí však nechává ve hře pokračovat.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
89'
Joao Mario odcentroval z pravé strany, ale míč nezasáhl nikdo z jeho spoluhráčů
87'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Peratikos, přichází Neophytou.
85'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Dlouhý nákop brankáře Costy doběhl Carvalho, který ještě posunul míč na JOAO MARIA, pro kterého už nebyl problém uklidit míč k levé tyči. 0:4!
84'
Žlutou kartu dostává Konstantinou (Kypr).
82'
Žlutou kartu dostává Luís (Portugalsko).
78'
Portugalsko už se nikam nežene a v klidu kombinuje kolem půlící čáry. Domácí nemají fyzické ani psychické síly na nějaký zvrat.
76'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Florentino, přichází Braganca.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Mario, přichází Jota.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Luís.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Katsantonis, přichází Pikis.
73'
Teď se role vyměnili a Anastasiou fauloval Joelsona. Portugalci budou zahrávat nebezpečnou standartní situaci.
71'
Portugalcům tentokrát nevyšla kombinace na hranici pokutového území. Joelson Fernandes dokonce fauloval a domácí budou rozehrávat.
67'
Dlouhý míč Peratikose již Ioannou na hřišti nezastihl. Následuje další pauza na obšerstvení.
65'
Nuno Mendes zasáhl loktem útočníka domácích a vidí od sudího žlutou kartu.
63'
Roh domácích téměř vždy znamená protiútok Portugalska, tentokrát si ale Joelson s Goncalvesem neporozuměli a míč má Paraskevas.
61'
Konstantinou odcentroval pouze na nohu Mendese, kterému se ale odkop nepovedl a domácí budou zahrávat roh.
58'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gedson Fernandes, přichází Goncalves.
58'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Joelson Fernandes, přichází Pedro Neto.
57'
Po zahrání rohu šli hosté do rychlého protiútoku, ze kterého vybojovali další rohový kop. Pedro Neto však nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
56'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Charalampous, přichází Konstantinou.
55'
První šance domácího týmu, Katsantonis v obležení několika hráčů skvěle podržel míč a v pravou chvíli ho přihrál Peratikosovi, jehož ránu vytáhl Costa na rohový kop
53'
Mendes hezky našel mezi dvěma obránci JOTU, který střelou na bližší tyč překonal brankáře Paraskevase. 0:3!
52'
I teď hosté rozehráli na krátko, po sérii přihrávek zkusil odcentrovat Tavares, ale míč přeletěl všechny zúčastněné a skončil až za brankou.
51'
Jota přešel v souboji přes Sergioua, který ho fauloval. Další standartka pro Portugalce, uvidíme jestli míč poletí do vápna.
49'
Další skvělá chvíle Pedra Neta, který si ve vápně obhodil střídajícího Nikolaoua a vybídl ke střele Florentina Luíse, jemuž ale míč sjel z kopačky a Paraskevas bude odkopávat.
48'
Tu ale nakonec rozehráli jen na krátko a opět kombinují na útočné polovině.
47'
Pedro Neto byl hned na úvod druhé půle faulován a Portugalci budou mít šanci zahrozit ze standartky.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Spoljaric, přichází Ioannou.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Pileas, přichází Nikolaou.
46'
Portugalsko zatím jasně směřuje za dalšími třemi body. Jejich dominanci podtrhl kapitán Diogo Leite, který vstřelil obě branky. Domácí se prakticky nedostávají za polovinu hřiště. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která by měla začít v 19:03
45'
45+3'
Pileas opět fauloval Neta a teď už žlutému kartónku neunikne.
45+2'
Dobrou střela Joty vytáhl Paraskevas mimo tři tyče.
45+1'
Pedro Neto ve vápně krásně přešel přes Korreu, který ho ve skluzu zasáhl, rozhodčí však nepochopitelně nechává odkopávat domácí.
45'
Florentino Luís hlavičkoval na další rohový kop, po kterém se do zakončení dostal Charalampous, ale jeho hlavička nebyla nebezpečná
44'
Pileas vybojoval rohový kop pro domácí.
43'
Domácí vrací míč a můžeme tak pokračovat ve hře.
41'
Peratikos byl v souboji nepříjemně zasažen a zůstává ležet na trávníku.
40'
Carvalho upadl v souboji s Korreou, ale faul se nepíská a rozehrávají domácí.
38'
Gedson Fernandes vystihl rozehrávku domácích a postupoval na branku, kde posunul míč na Ferreiru, který však z dobré pozice minul.
36'
Neto byl již po několikáté faulován Pileasem a začíná to nést velice nelibě. Rozhodčí ale zatím pouze domlouvá domácímu obránci.
34'
Ferreira prošel středem hřiště přes dva hráče, jeho přihrávka na Neta však byla nepřesná.
31'
Hosté na hřišti dominují. Kombinaci Fernandese s Tavaresem však domácí zastavili a po dlouhé době drží míč na vlastní polovině
27'
Portugalci rozehráli roh na krátko, Pedro Neto posunul míč Mendesovi, ten našel přesně hlavu DIOGA LEITEHO, který nedal domácímu brankáři šanci. 0:2!
26'
Už se znovu hraje, aktivní Pedro Neto byl faulován na polovině hřiště, Portugalci rychle rozehráli a následný centr odvrátila domácí obrana jen na rohový kop.
25'
V Larnace se hraje ve velkém teplu. Rozhodčí poslal oba týmy na krátkou občerstvovací pauzu.
23'
Centr Gedsona Fernandese našel Carvalha, který však v těžké pozici přestřelil.
21'
Na hrací ploše zůstal na chvíli ležet Charalampous, ale nešlo o nic vážného a Portugalci opět kombinují.
19'
Pedro se krásně patičkou uvolnil přes Pilease a našel za hranicí vápna Fernandese, jehož rána o metr minula růžek domácí branky.
16'
Kypr se prakticky nedostává ani za svou polovinu, hosté výborně presují, další balon získal Diogo Leité, který vystoupil ze své pozice až na nějakých 40 metrů od branky domácích a zakládá další útočnou akci.
14'
Pedro Neto si počínal ve vápně soupeře příliš agresivně a rozhodčí píská útočný faul. Kypřané si mohou na chvíli oddechnout.
12'
Portugalci jsou zatím podle očekávání více na míči a úvodní gól je samozřejmě uklidnil, po pěkné kombinaci střílel Gedson Fernandes, jehož ránu vyrazil Praskevas na další roh.
9'
Kypřané se hned pokusili odpovědět. Další rohový kop ale našel pouze kopačku Tavarese a další kombinace domácích k úspěchu nevedla.
8'
DIOGO LEITE se dostal k odraženému míči za vápnem a levačkou jej poslal přesně k tyči. 0:1!
6'
Anastasiou ale našel pouze hlavu Thiaga Djala a hrají opět portugalci, kteří se znovu kombinací dostali na útočnou polovinu
5'
Gedson Fernandes fauloval zhruba 30 metrů od vlastní branky a budeme svědky první příležitosti Kypřanů
4'
Domácí obrana odvrátila, ale Portugalci znovu drží míč a kombinují na útočné polovině
3'
Portugalci si postupnou kombinací vybojovali první rohový kop zápasu.
1'

Kypr: Paraskevas – Sergiou, Korrea (C), Shelis, Pileas – Panayiotou, Spoljaric – Charalampous, Anastasiou, Peratikos – Katsantonis
Náhradníci: Demetriou – Antoniou, Neophytou, Psychas, Konstantinou, Ioannou, Nikolaou, Paroutis, Pikis

Portugalsko: Costa – Tavares, Djaló, Leite (C), Nuno Mendes – Ferreira, Florentino, Gedson Fernandes – Jota, Carvalho, Neto
Náhradníci: Maximiliano – Pereira, Vinagre, Luís, Pedro Mendes, Braganca, Goncalves, Marío, Joelson Fendandes

Rozhodčí: Schnyder (SUI).
Portugalsko(3-0-1, 11:6, 9 bodů) zatím odehrálo pouze 4 zápasy a v neúplní tabulce skupiny jim patří 2. místo za suverénními Nizozemci, kteří vzájemný divoký souboj zvládli výsledkem 4:2. Výhrou by si však hosté pojistili alespoň 2. místo, které může a nemusí znamenat účast na závěrečném turnaji(postupuje 5 nejlepších z druhých míst). Obejít se však musí bez kapitána Queirose, který v posledním duelu s Norskem(3:2) obdržel červenou kartu.
Kypr(1-1-3, 5:10, 4 body) je po polovině kvalifikace předposlední, když porazil jen Gibraltar(1:0), který ještě nebodoval a remizovali s Běloruskem(1:1). 2x podlehli stejným výsledkem Norsku(2:1) a poté také Nizozemcům(5:1). Ani letos se tedy nedá předpokládat postup na závěrečný turnaj, kde Kypřané ve své historii ještě nestartovali.