Frischer – Saga, Môtsnik (všichni EST)
LFF stadionas, Vilnius, Litva
Skotsko
Wright – Mayo, Fiorini, Kelly, McIntyre, Scott, McLennan, Campbell, Mccarron

Jediná branka v 81. minutě rozhodla o tom, že tři body z dnešního zápasu berou Britové. Tím šťastným střelcem byl Allan Campbell po dobré hlavičce spoluhráče. Z hlavního města Litvy to je pro dnešek vše a já Vám přeji hezký zbytek večera!
90+2'
90+1'
A gólman Skotů nepospíchá s rozehrávkou.
90+1'
Polovina nastavení je už pryč a míč mají jen hosté.
90'
Běží nastavená dvouminutovka.
89'
Do obrovské šance dostal Širvys Petkeviciuse, ten byl ale o krok pozadu a míč mu kolem natažené kopačky jen proletěl.
89'
Skotsku se po volném kopu nepovedla rozehrávka.
88'
Litva se snaží srovnat, chybí ji ale dravost.
86'
Scott měl na noze dělovku, nakonec ale zamířil těsně vedle tyčky.
85'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Patterson, přichází Mayo.
85'
Roh domácí končí vedle branky.
83'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Paulauskus, přichází Kružikas.
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Benevičius, přichází Petkevicius.
83'
Litva připravuje první regulérní střídání.
81'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Skotsko se dočkalo branky! Centr na branku Krapikase odhlavičkoval Hornby sice pryč z vápna, zato však přímo na nohu ALLAN CAMPBELLA, který vypálil z první ke Krapikasovo levé tyči, což litevský gólman vůbec nečekal a ani se nesnažil zasáhnout!
78'
Campbell byl v dobré šanci, když se natáhl pro přetažený centr, jeho nepřipravená střela ale letěla nad branku.
77'
Přímý kop pak letěl nad branku Doohana.
76'
Volnou cestu na branku měl Paulauskus, jeho zadní nohu ale podrazil Harvie.
75'
Jeho centr na pokutový bod ale nikdo ze spoluhráčů nezpracoval.
75'
Další volný kop pro Skosko, ujme se ho Middleton.
74'
šanci měli i Skotové, míč se ale odrazil od tyčky a Krapikas ho dostihl dříve, než se někdo z černých dresů dostal k dorážce.
71'
Velká šance na straně Litvy! Nejdříve to vypadalo na nepodařený útok, pak se ale míč dostal na kopačku rozběhnutého Anisase a Doohan měl co dělat, aby míč zastavil!
69'
Postup hostí po pravém křídle byl zastaven na hranici šestnáctky.
65'
Faulů teď vidíme celou hromadu. Za čistokrevné podkopnutí dostává žlutou Malžinskas.
64'
Sudí Frischer samotný střet hodnotit nebude, ten byl koneckonců nešťastný a neúmyslný. Trestá ale za hrubost po odpískání na straně domácích Linase Mégelaitise a ze skotského výběru Ryana Porteouse.
62'
Na hřišti se strhla bitka po zákroku na Lewise Fergusona! Skotský hráč si naběhl na vysoké koleno při boji o míč.
60'
První střídání na straně Britů. Odchází David Turnbull a nahrazuje ho James Scott.
60'
Ten ale malým vápnem jen tak proskotačil.
59'
Za to Širvys poslal k zemi Middletona nečistě a Skoti mají volný kop.
59'
Za stehno se chytá Harvie, fauloval ale spíše on.
58'
Centr Pattersona šel jen nad branku Krapikase. Skotský obránce byl ale na křídle pod tlakem.
56'
Další to zkusil Mégelaitis, výplet branky ale rozvlnil jen zvenčí.
54'
Nyní ale jeden z domácích vypálil pěknou ránu z pokutového bodu směrem k levé tyči. Doohan byl ale pohotový a míč vleže zachytil.
53'
Litevci jsou zatím aktivnějším celkem, pořád ale nemají štěstí.
50'
Utíkající balón musel vykopnout gólman Doohan do autu.
48'
Třetí žlutou kartu Skotska dostává za faul kapitán Ross McCrorie.
47'
Ta ale skončila vedle.
46'
První minuta je ve znamení skotské snahy o založení akce.
46'
V první půli jsme gól neviděli, za to jsme byli svědky pěkné tvrdé hry obou týmů, což vyústilo ve dvě zranění na straně Litvy a dvou žlutých karet na straně Skotska.
45+5'
45+5'
Poslední vteřiny poločasu jsou ve znamení bojů před litevskou brankou, Krapikas ale zasahovat nemusel.
45+2'
Hra se zastavila u půlicí čáry.
45+1'
Krásný centr přetavil Patterson v hlavičku, ta však branku přeletěla!
45'
Nastavuje se pět minut.
44'
Turnbull zamířil dobrou střelou k levé tyči. Krapikas ale pohotově skočil plavmo a míč vyrazil!
42'
Obrany obou celků zatím pracují na výbornou, vyjma standardky Skotska před pár minutami nemají gólmani práci.
41'
Další postup Litvy zastavil ofsajd.
39'
Ten však bravurně vyrazil dlaní gólman Krapikas!.
38'
Litva se ale na hranici svého vápna dopustila faulu a Skotsko má přímý kop.
36'
Obrovská smůla pro Glenna Middletona! Skotský hráč se v útoku po křídle prohnal okolo prvního bránicího hráče, před druhým však zakopl a v pádu zahrál míč rukou! Další žlutá pro Skotsko!
36'
Sledujeme sérii nepřesných rozehrávek, které se vracejí zpět za čáru.
32'
Skoti mají rozehrávku z autu, míč se jim ale potřetí odrazil zpět za čáru.
30'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Stočkünas, přichází Malžinskas.
29'
Litva zatím hraje v deseti.
28'
Trenér Vencevičius se nevěřícně chytá za hlavu. Na místo nehody muselá být povolána nosítka!
27'
Lékaři mají dnes hodně práce. Na zemi zůstal ležet s bolestivou grimasou Stočkünas.
26'
Skoti byly ve vápně čistě odebráni o míč,byť to vůbec nevypadalo hezky!
24'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Šešplaukis, přichází Aninas.
21'
Další litevský hráč na trávníku. Ve skotském vápnu zůstal po nevinném střetu Šešplaukis. Vypadá že bude v pořádku, Litva ale bude muset střídat, protože útočník musel být odnesen zavěšen na ramenou.
20'
Hornby dostal od půlicí čáry krásný centr na hlavičku, míč ale nenacpal pod hranici břevna!
17'
Obrana Skotska opět zaspala a vytovřila ve středu hřiště cestu pro únik Šešplaukise. Pattersonovi nezbývalo než zatáhnout za záchrannou brzdu a Litevce podkopnout.
16'
Na druhé straně při honu za balónem podrazil Utkus McCrorieho.
15'
Daleký odkop jednoho ze skotských beků až k bráně Litvy málem dostal spoluhráče do gólové šance. Nakonec ale skákávý míč úplně nezvládl a obrana zasáhla.
13'
Na trávníku zůstal ležet Jankauskas po faulu zezadu pod koleno. Po péči zdravotníků nakonec odkulhává bez pomoci za čáru.
12'
Centr Johnsona spoluhráče před vápnem přelétl.
11'
Obrana Skotů trochu zaspala a Litva prošla celkem v klidu po levé straně hřiště. Hosté zaváhání ale dohnali hrou na tělo.
10'
Daleký pas na Hornbyho hráč sice zachytil, přihrávka do vápna ale byla už nepřesná.
7'
Roh domácí nezahráli vůbec špatně a Doohan měl problém vyrazit míč.
7'
Paulauskas se však prohnal až do vápna a mohla z toho být dobrá šance. Pak ho ale doběhl jeden ze stopperů a odkopl mu míč na roh.
6'
Zadní záložníci hostí plní defenzivní práci velmi svědomitě a litevští se nemůžou přes ně dostat
5'
Centr Skotska má bezpečně v rukou gólman Krapika.
4'
Utkus si na chvíli spletl povolání a jednoho Skota chytil dosti wrestlerským způsobem.
3'
Litevští se prvotního zámku pomalu dostávají a hraje se na půli hostí.
1'
Skoti zatím úspěšně tlačí protihráče dozadu.
1'
Ještě jednou hezký podvečer! zápas nám začíná za pár minutek, tak si pojďme představit soupisky!

Litva: Krapikas (C) – Stočkünas, Uzéla, Kloniünas, Širvys – Mégelaitis, Utkus – Šešplaukis, Jankauskas, Banevičius – Paulauskas
Náhradníci: Šiaulys – Raudonius, Malžinskas, Armalas, Anisas, Petkevicius, Kružikas, Ramanauskas, Vasiliauskas

Skotsko: Doohan – McCrorie (C), Johnston, Patterson, Porteous – Campbell, Harvie, Ferguson – Middleton, Hornby, Turnbull
Náhradníci: Wright – Mayo, Fiorini, Kelly, McIntyre, Scott, McLennan, Campbell, Mccarron

Rozhodčí: Frischer – Saga, Môtsnik (všichni EST).
Skotsko

Skoti se s osmi body za dvě výhry, remízy a prohru nachází hned nad Litvou. Krom už zmiňovaného prvního utkání s Litvou remizovali i s českým výběrem. Jedinou prohru jim uštědřilo Řecko výhrou 1:0. Výhry pak tento královský tým získal nad Chorvatskem (2:1) a San Marinem (2:0)
Litva

Pobaltské zemi se ve skupině zatím příliš nedaří. Má sice i dva zápasy k dobru, nicméně s jednou výhrou, remízou a třemi prohrami se nachází na předposledním místě před San Marinem, které všechna utkání prohrála. Jediná výhra litevských hráčů tak byla právě proti tomuto městskému státu, když vyhráli 3:0. Následně ale prohrála v Českých Budějovicích 0:2, v Řecku 0:1 a naposled na domácí půdě 1:3 s Chorvatskem. Pouze se Skotskem si drží zatím neutrální skóre, jelikož jejich první střetnutí skončilo bezbrankově.
Hezké odpoledne s fotbalem! Kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let je v plném proudu a v rámci skupiny 4, kde se mimochodem nachází i česká lvíčata, se společně podíváme na utkání mezi Litvou a Skotskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.